Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

"Zawodząca" Celina 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.12.2014 00:49

Ale się zmechlała ta woda :!: Gdzie ten błękit, turkus, szmaragd :?: 8O
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.12.2014 10:59

piotr. z napisał(a):Obrazek


8O

Tsunami?

:wink:

Pozdrawiam
piotr. z
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr. z » 15.12.2014 11:57

Prawie tsunami :)
Takie fale tworzyły się i rosły w miarę zbliżania się do brzegu- może tego nie widać aż tak na fotach ale pierwsze "obrazki" z łódkami pokazują jak te fale rozbijały się o brzeg. Nie chciałbym wtedy siedzieć tam w wodzie :mrgreen:
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 15.12.2014 20:30

No takich fal to jeszcze nie widziałem w Cro... Trzepać musiało niemiłosiernie... Ale taki Jadran też ma swój urok...
Roland90
Cromaniak
Posty: 512
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 15.12.2014 23:00

Witam
sam jestem ciekaw dalszego ciągu.
Pozdrawiam
piotr. z
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr. z » 16.12.2014 09:18

Roland90 napisał(a):sam jestem ciekaw dalszego ciągu.


Przyznam, że ja też :mrgreen:
Na poważnie to muszę jeszcze pomieszać z jednym krótkim filmem, który powinien się pokazać w kolejnej części relacji. Albo dzisiaj albo we czwartek dam radę. Jeszcze poproszę o odrobinę cierpliwości :D
meblik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 03.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) meblik » 16.12.2014 10:26

Fajnie piszesz. Bede czytac i ogladac. :lol:
piotr. z
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr. z » 16.12.2014 23:22

No to jedziemy dalej :D

W okolicach trzynastej jedziemy na kwaterę i parkujemy. Zjazd jest średnio wymagający ale żonka od razu zastrzegła, że ona ani wjeżdżać ani wyjeżdżać z tego parkingu nie będzie!

Obrazek

Obrazek

Krótki film metody wjazdu http://youtu.be/F_4yBZajIu0

Chata na dole, na oko to ładnych kilka pięter- cały majdan na dół po schodkach? Słabo. Na szczęście Stipe ze swoim ojcem „strzelili” sobie windę, która do transportu towarów w górę i w dół jest nie do przecenienia- brązowy prostokąt w połowie zdjęcia na dole.

Obrazek

Obrazek

Tutaj krótki filmik znaleziony zupełnym przypadkiem na YT pokazujący zejście od wjazdu na posesję aż do morza: https://www.youtube.com/watch?v=apST-qI0sPQ
Zamieszczony został krótko przed naszym wyjazdem ale wtedy już nie szukałem niczego a pomógłby w namierzeniu samej kwatery.

Ładujemy wszystko na platformę, ojciec Stipe robi za windowego i za chwilę przenosimy bambetle do pokojów. Jest łazienka, pokój sypialny oraz duży pokój z dwuosobowym łóżkiem pełniący również funkcję kuchni: jest kuchenka, lodówka, zlew, naczynia ze sztućcami- czego więcej chcieć? No- klimy. Ta na szczęście też jest. Za chwilę siadamy ze Stipe i jego rodzicami na obowiązkowe powitanie orachowicą; mi smakuje, żonie nie za bardzo podchodzi. Zostajemy oprowadzeni po „włościach” aby się zorientować jak się tam poruszać a potem znowu do wody. Pompujemy materace i ponton i dzieciaki ponownie „rządzą” w Jadranie.

Obrazek

Chmury się trochę rozeszły, wiaterek ucichł i pod wieczór aż było przyjemnie posiedzieć na balkonie. Widok z balkonu mieliśmy taki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pod balkonem na rozpiętej siatce rozrosła się jakaś zieleń tworząca naturalny parasol nad stołem postawionym na parterze

Obrazek

W oddali widać Brać i kamieniołomy, z których piaskowiec dostarczano wiadomo gdzie :oczko_usmiech:

Obrazek

Nazajutrz dowiedzieliśmy się, że wczorajsze fale wywróciły jedną z łódek Stipe (widać na zdjęciu biały kształt przed dziobem łódki po prawej).

Obrazek

W operację podniesienia łodzi z dna zaangażowane były cztery osoby: Stipe, jego ojciec i dwóch sąsiadów. Rozsiadłem się z żoną na balkoniku sądząc, że namęczą się a tu po jakichś pięciu minutach było po sprawie: podciągnęli łódź na cumie tak, aby móc przytroczyć ją za silnik, potem podholowali "skorupę" do brzegu i Stipe zajął wiaderkowaniem wody. Poszło to tak sprawnie jakby zajmowali się tą robotą od lat 8O

Obrazek

Pozazdrościłem „dzieckom” i postanowiłem sam dosiąść pontonu. Wypłynąłem trochę i postrzelałem trochę fotek oraz pobawiłem się kamerą.
Widać, że się rozbudowuje zaplecze. Współczułem tym, którzy ulokowali się w apartamentach powyżej Jadranki: z rańca obładowani bagażami z zabawkami dla dzieci śmigali rączo po schodach w dół. Gorzej było, jak się latoroślom czegoś zachciało albo o czymś zapomnieli :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu niżej położona część klifu/ spadu (?)
Obrazek

Wieczorkiem po kolacji postanowiliśmy zrobić sobie spacerek brzegiem Adriatyku w kierunku Lokvy Rogoznicy. Po drodze mijaliśmy kemping, jakiś kompleks hotelowy, inne osoby. W niecodzienny sposób jedna para chciała zakończyć pobyt na kempingu- właściwie to męska część tej pary- kolo postawił aparat fotograficzny na stoliku, ustawił samowyzwalacz i skierował w obiektyw swoje opalone poślady. Ludziska to mają odpały.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jestem pełen podziwu dla roślinności chorwackiej, która chwyta się jakiegoś skrawka gleby i trwa w niej rosnąc i jakby nie zauważając, że rośnie w skale.

Obrazek

Czas na powrót bo zaraz zapadnie ciemność. Robimy w tył zwrot i nie mogę odpuścić takiemu widokowi- migawa trzaska.

Obrazek

Obrazek

Po powrocie rozsiadamy się jeszcze na balkoniku i chłoniemy otoczenie. Czas mija niepostrzeżenie. Pierwsza za pasem. Czas spać! :papa:

cdn.
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2299
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 17.12.2014 21:20

Takich fal to jeszcze nie widziałem :papa: zdjęcia super :D
piotr. z
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr. z » 19.12.2014 09:36

marko350 napisał(a): zdjęcia super :D


Dzięki aczkolwiek jestem typowym amatorem i widzę, że czasami morze "ucieka" ale bywa, że to jedyne ujęcie :-(
Z drugiej strony to też pretekst aby wrócić do Chorwacji i poprawić fotę :-)
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 19.12.2014 12:44

Podziwiam na raz taka trasa....ja prowadzę sam ale jadąc z Gdańska ( dwa razy byliśmy w Stanici między innymi) zawsze biorę to na dwa razy z przystankiem u rodziny na płd PL .....fajna relacja -pozdrav
piotr. z
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr. z » 19.12.2014 12:57

Dzięki za miłe słowa odnośnie relacji :) Mogę mieć chwilę przerwy związanej z przygotowaniami do świąt ale będę się starał wrzucać kolejne części z wizyty w (hmmmm...) Celinie :mrgreen:
Nie wiem czy odpowiedni poziom adrenaliny związany z wyprawą nie przyczynił się znacząco do w miarę "bezzmęczeniowego" pokonania tej trasy. W każdym razie spodziewałem się, że będzie "syndrom dnia następnego" bo młodzieńcze lata już mam za sobą więc tym bardziej byłem mile zaskoczony reakcją organizmu :hut:

Pozdrawiam
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 19.12.2014 13:44

Witam jestem i ja super relacja i blisko Stanici gdzie w 2013.r byliśmy i pewnie jeszcze tam zawitamy miło powspominać znajome miejsca Pozdrawiam Jacek :hut:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 29.12.2014 17:14

Jestem i ja i czekam na więcej :D
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2299
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 29.12.2014 21:39

Czekam na cdn. :D :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
"Zawodząca" Celina 2014 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone