Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Zamki dwory i Pałace oraz inne ciekawe miejsca ...

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gandalfinek
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalfinek » 04.03.2019 02:16

Na początek tego co tu będzie zamek na wodzie we wsi Wojnowice na Dolnym Śląsku położonej zaledwie 25 km od stolicy tego regionu Wrocławia jest to jeden z nielicznych tego typu zamków w Polsce .

Wojnowiecki zamek jest budowlą o wyjątkowych walorach architektonicznych, malowniczej bryle, ściśle związaną z kulturą późnośredniowiecznego Wrocławia. Powstał na planie prostokąta o wymiarach około 22 × 24 m, pierwotnie w układzie podkowiastym, od 1. połowy XVI w. jako czteroskrzydłowe założenie z wewnętrznym dziedzińcem. Otoczony został fosą z ceglanym mostem od strony północnej, który powstał w miejscu mostu zwodzonego. Jako budulca użyto cegły, jedynie detale architektoniczne takie jak obramienia okien i renesansowy portal z herbami Bonerów wykuto z piaskowca. Przy bramie znajduje się smukła wieżyczka zwieńczona obecnie krenelażem, natomiast skrzydła zamku mają schodkowe szczyty. Dziedziniec, w którym umieszczono studnię, w przyziemiu otoczony jest arkadami. Od strony wschodniej zachowały się wykusze latrynowe.
Załączniki:
DSC_4591.jpg
DSC_4621.jpg
DSC_4631.jpg
DSC_4650.jpg
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.03.2019 11:50

Wypełniona fosą woda zawsze potęguje urok zamku.

Pozdrawiam,
Wojtek
Katerina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 04.03.2019 18:17

Fajny watek, lubię dwory i pałace, mam nadzieję, że pokażesz coś nie tylko na południu kraju :)
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.03.2019 18:45

Katerina napisał(a):Fajny watek, lubię dwory i pałace, mam nadzieję, że pokażesz coś nie tylko na południu kraju :)

Były podobne wątki ... :smo:

moje-po-polsce-wedrowki-t52465.html

moje-blisko-i-nieco-dalej-widziane-obiektywem-t51249.html
Gandalfinek
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalfinek » 08.03.2019 01:07

Franz napisał(a):Wypełniona fosą woda zawsze potęguje urok zamku.

Pozdrawiam,
Wojtek

To prawda to tak z zamkami nad Loarą ...
Pozdrawiam ;)
Gandalfinek
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalfinek » 08.03.2019 01:39

Katerina napisał(a):Fajny watek, lubię dwory i pałace, mam nadzieję, że pokażesz coś nie tylko na południu kraju :)

Myślę że coś się znajdzie choć na DŚ jest tego typu obiektów zdecydowanie najwięcej ;)

Muszę tylko glebiej do szuflady sięgnąć ...

Jadać z Mazowsza na Podlasie w jego południowej części jest miejscowość położona poniżej
Drohiczyna 33 km od Siedlec a Siemiatycz 30 km . Leży wieś Korczew a w niej piękny barokowy pałac

wzniesiony w latach 1734 - 1736 był przebudowany na neogotyk połączony dwiema galeriami z oficynami

Wchodząc od razu rzuca się w oczy remont całego obiektu cały podjazd do pałacu jest teraz placem budowy zatem nawet nie podchodzę bliżej tylko pstrykam focię i wracam do wyjścia …
Załączniki:
K 1.jpg
k2.jpg
Przede mną wejście na teren pałacowy …
k.jpg
W murze okalającym teren wybudowana jest ładna wieża zegarowa to Stara Basztówka inaczej zwana Kordegardą .
k3.jpg
odchodząc do auta robie jeszcze jedną fotę i jadę dalej ...

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019