Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zaczyna się... IV RP

Rozmowy na tematy nie związane z Chorwacją i turystyką. Tu można dyskutować rozrywkach, muzyce, sporcie itp. Można też prowadzić rozmowy "ogólnotowarzyskie". Zabronione są dyskusje o współczesnej, polskiej polityce.
Ale uwaga! Również tu obowiązuje przestrzeganie regulaminu forum i kulturalne zachowanie!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]

Czy usunąć ten wątek w całości a zainteresowanych tematem odesłać na inne (polityczne) fora ?

Ankieta wygasła 05.04.2009 13:44

NIE, chcę aby pozostał
20
100%
 
Liczba głosów : 20

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.03.2009 18:06

Poza tym Januszu co to za ustrój w którym producent ziemniaków otrzymuje za swój wytwór dotacje, subwencje czy inne takie tam pieniądze, a np.: producent mydła, telewizorów czy spinek do włosów nie dostaje ani złotówki. Producent ziemniaków płaci Krus o wiele tańszy niż pozostali producenci płacąc ZUS. Mógłbym tak wyliczać godzinami. W monarchii takie rzeczy się nie zdarzały i nie zdarzają. Po prostu dany władca do głupot nie dopuszcza.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108933
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.03.2009 18:24

lubelski napisał(a):a teraz odwrócę przekornie Twoje zdanie..a na kogo głosować ..tylko jasna odpowiedź się liczy..... :D


Ja już tu nie jeden raz pisałem , na kogo będę głosował, a na kogo nie.

W najbliższych wyborach do PE dwa głosy w swoim okręgu wyborczym oddam na kandydatów z listy PO.
Jeszcze nie wiem kto kandyduje, ale na pewno wybiorę ludzi młodych, wykształconych, ze znajomościa języka, żadni ludzie bez wykształcenia i o szemranej reputacji pokroju Leppera nie mają najmniejszych szans na postawienie krzyżyka w karcie do głosowania.

Co najwyżej mogą dostać "krzyżyk na drogę", a nie na salony polityczne.

Do przyszłych wyborów prezydenckich i parlamentarnych jeszcze daleko, ale wszytko wskazuje na to, że głos dostaną kandydaci PO.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 23.03.2009 18:35

zebik napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
zebik napisał(a):Janusz my się chyba nie rozumiemy. Na tym forum w tym temacie wypowiadamy się na temat władzy więc piszę co o niej sądzę. Uważam, że demokracja nie jest w stanie sama z siebie rozliczać polityków ze sposobu sprawowania władzy i uznaję, że monarchia konstytucyjna byłaby lepsza.


No to może się zrozumiemy, jeśli napiszesz, co to jest monarchia konstytucyjna i jak się w niej rozlicza sprawowanie władzy.


W VI klasie podstawówki dzieci uczą się o monarchii konstytucyjnej. Odsyłam więc do podręcznika albo tu poczytaj o tym ustroju. Rozliczanie władzy jest bardzo proste - przykład można zaciągnąć np z Watykanu tam panuje monarchia absolutna. Jeszcze raz napiszę, że ustrój w którym dwóch pijaków ma więcej do powiedzenia niż profesor uniwersytecki to ustrój do dupy. Monarcha, który sprawowałby władzę dziedziczą wiedząc, że przekazywałby ją dalej z pokolenia na pokolenie burdelu by nie narobił z prostego powodu - coś chciałby przekazać dzieciom itd itd.

Poza tym, jak król narozrabia, to mu się głowę ucina. Gdyby tak było u nas, to niewielu polityków by zostało - trzeba by brać ministrów z łapanki :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108933
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.03.2009 18:38

Kolego zebiku - wszytko to wyczytałem, tylko skoro uważasz monarchię konstytucyjną za ustrój dobry dla Polski, to powiedz jak go wprowadzić w życie. No i skoro monarchia , to kto na króla.

Ps

Dotacje do produkcji rolnej wynikają z przynależności do UE. Chyba o tym wiesz.

O KRUS już pisaliśmy, relikt socjalizmu, można to zlikwidować lub zmienić jeśli partia to deklarująca uzyska 50 % + 1 mandat w Sejmie i prezydent nie zawetuje. Niestety(albo stety) - taka jest oczywista oczywistość.
Jaki jest proces legislacyjny już pokazywałem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108933
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.03.2009 18:47

zebik napisał(a): W monarchii takie rzeczy się nie zdarzały i nie zdarzają. Po prostu dany władca do głupot nie dopuszcza.


Linka podałeś,ale czy go przeczytałeś :lol: :wink:

Monarchia konstytucyjna - forma władzy w państwie, gdzie jej zakres, zarówno dotyczący monarchy (władcy) jak i organów przedstawicielskich ludu (np. wybranych posłów), określana jest w konstytucji. Władca pełni tu zazwyczaj funkcję reprezentacyjną, niż faktycznie sprawuje rządy.

Monarcha jak widać "czarno na białym" tu nie rządzi lecz tylko reprezentuje.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108933
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.03.2009 18:53

jan_s1 napisał(a):Poza tym, jak król narozrabia, to mu się głowę ucina.


Królowie w Polsce już byli i się skończyli.

A czasy kiedy ucinano im głowy były dawno, że nawet najstarsi górale nie pamiętają kiedy to było. :wink: :lol:
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 23.03.2009 19:19

jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 23.03.2009 19:29

Janusz Bajcer napisał(a):Kolego zebiku - wszytko to wyczytałem, tylko skoro uważasz monarchię konstytucyjną za ustrój dobry dla Polski, to powiedz jak go wprowadzić w życie. No i skoro monarchia , to kto na króla.


Kolega zebik pozwoli, mam nadzieję, że się wtrącę :lol:
Najlepsze rozwiązanie i możliwość jego wprowadzenia to są najczęściej dwie różne sprawy. Np najlepszym rozwiązaniem byłoby odchudzenie Sejmu - gdyby panów posłów zostało 120, Sejm działałby na pewno sprawniej (nie mówię już o kosztach, bo to w sumie dość groszowe sprawy). Ale to oznaczałoby, że 340 posłów musiałoby poszukać innego zajęcia. 340 głosów to jest niewątpliwa większość i nie ma co liczyć na to, że nagle większość zacznie piłować gałąź, na której siedzi, tym bardziej, że nie tylko siedzi ale i spija miód i konfitury. Było tam gdzieś wcześniej o honorze, ale to już jest niestety anachronizm. Rozwiązań, które są najlepsze, lub bardzo dobre jest cała kopa, ale wprowadzić ich w życie nijak się nie da. :(
Ostatnio edytowano 25.03.2009 08:51 przez jan_s1, łącznie edytowano 1 raz
ABaniuch
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 28.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ABaniuch » 23.03.2009 19:29

z jakiegoś bloga.......

Zgroza!!!!!!!!!!!!!!!!
Gazeta Wyborcza odkryła, że okrutni agenci CBA nieustannie organizują jakieś prowokacje wobec niewinnych urzędników. Na przykład proponują im kontrolowane łapówki. Czas, żeby zbrodniami CBA zajęły się ONZ, UNESCO i Trybunał w Hadze.

Po osądzeniu siepaczy CBA i skazaniu ich na długoletnie więzienia trzeba by im jeszcze wytatuować na czołach motto: W Polsce nie ma korupcji, byłem nikczemnikiem sądząc inaczej. A na ścianach kamieniołomów wykują po stokroć napis nie będę więcej śledził polskiego urzędnika.

Dziennik kontynuuje budowanie rzeczywistości alternatywnej, w której Radosław Sikorski jest pewniakiem na stanowisko szefa NATO. Kilka dni wcześniej w dziennikowym matriksie występował Tusk, którego boi się cała Europa (czego jednak cała Europa nie zauważyła). Spokojnie, to wszystko drobiazgi, prawdziwe kłopoty nadejdą dopiero, jak Dziennik zacznie opisywać taką wersję II Wojny Światowej, w której Niemcy z Japonią pokonały USA oraz Związek Sowiecki.

Polacy ratują się przed kryzysem zakładając własne firmy - informuje dziennik Polska. Nic dziwnego, własna firma to jedyne miejsce, z którego nikt nas nie wyrzuci, a i zwolnienia grupowe okażą się niestraszne.

TVN odmówił emisji reklam filmu Generał , legendarnego przywódcy AK, bo uważa je za zbyt drastyczne (zawierają m.in. ubeckie przesłuchania). A TVN zajmuje sie tylko opowieściami milutkimi i słodziutkimi, broń Boże nie drastycznymi. Na przykład 18 marca pokazał talk show Ewy Drzyzgi Usuwałam ciążę 9 razy.

Wprost odkrył Amerykę - w raporcie obszernym na osiem stron ujawnił, że ludzie lubią grać w gry komputerowe i chętnie je kupują. I będą kupować jeszcze chętniej. Czekam niecierpliwie na kolejne rewelacje - na przykład o tym, że ludzie mają konta poczty elektronicznej i się przy ich pomocy komunikują. A będą jeszcze częściej.

:D :D :D :lol: :lol: :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108933
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.03.2009 20:06

bonar napisał(a):http://www.monarchia.org.pl/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Leszek_Wierzchowski


Czyli wynika z tego, że mamy króla-regenta wybranego przez bardzo nieliczną, tzw kanapowa partię.

Na dodatek członek PZPR i Solidarności, czyli takie "trzy w jednym"

Dziękuję za takiego króla - to nie król z mojej bajki. :wink: :lol:
Ostatnio edytowano 23.03.2009 20:15 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 23.03.2009 20:06

Głos mój dziś będzie cichy i nieśmiały,
stwierdzić pragnę, że w Polsce rządzą pedały!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108933
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.03.2009 20:11

jan_s1 napisał(a):Np najlepszym rozwiązaniem byłoby odchudzenie Sejmu - gdyby panów posłów zostało 120, Sejm działałby na pewno sprawniej (nie mówię już o kosztach, bo to w sumie dość groszowe sprawy).


Kolego Janie, przyjmijmy założenie, że JKM i jego UPR zdobywa większość do rządzenia samodzielnie (lub w koalicji), ciekawe czy zmieni wtedy ordynację wyborczą i ograniczy ilość posłów w Sejmie do 120. :wink:
Śmiem wątpić. :lol:
jacky6
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 893
Dołączył(a): 14.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky6 » 23.03.2009 20:16

zebik napisał(a):Poza tym Januszu co to za ustrój w którym producent ziemniaków otrzymuje za swój wytwór dotacje, subwencje czy inne takie tam pieniądze, a np.: producent mydła, telewizorów czy spinek do włosów nie dostaje ani złotówki. Producent ziemniaków płaci Krus o wiele tańszy niż pozostali producenci płacąc ZUS. Mógłbym tak wyliczać godzinami. W monarchii takie rzeczy się nie zdarzały i nie zdarzają. Po prostu dany władca do głupot nie dopuszcza.


dopiszę tylko do tego postu małe uzupełnienie...
=
otóż bardzo wielu producentów spinek do włosów i tak zwanych prowadzących działalność gospodarczą ( rozwózka przyczepą traktorową węgla, gruzu et cetera ) płaci składkę KRUS, bo jest posiadaczem kilku "morgów" ( puszczonych sąsiadowi w leasing )...
jako premię zbierają jeszcze dopłatę z UE...

==
i to jest ten Pawlakowy elektorat...
jak generał ogniowych sikaczek odpuści temat - w remizach pozostaną tylko wspomnienia i sztandary byłego ZSL...
:wink: :wink: :roll: :roll:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108933
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.03.2009 20:24

jacky6
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 893
Dołączył(a): 14.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky6 » 23.03.2009 20:24

jan_s1 napisał(a): najlepszym rozwiązaniem byłoby odchudzenie Sejmu - gdyby panów posłów zostało 120, Sejm działałby na pewno sprawniej (nie mówię już o kosztach, bo to w sumie dość groszowe sprawy)


wniosek popieram, bo skoro panowie posłańcy trudzą się zatwierdzaniem ustaw pisanych przez rząd, czytaj przez lobbystów, odwalaniem veta, et cetera...
gdyby teraz w tak trudnej sytuacji ogłoszono referendum - frekwencja i wynik z góry przewidywalny...
grosiki zawsze się wdowom przydadzą...
:P :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawie Hyde Park, czyli wszystko oprócz polityki.

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2025 Wszystkie prawa zastrzeżone