Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Automapa do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 07.03.2011 22:16

Raul73 napisał(a):fasi

Mnie na tym asystencie w Polsce aż tak bardzo nie zależy, bo po Polsce generalnie poruszam się od zawsze bez GPSa. Ale np. na Budapeszt już się bardzo przyda.

W ogóle GPS to urządzenie wyłącznie wspomagające - głównie należy się kierować głową i dobrze zapisać sobie may w głowie przed podróżą - lepsza pamięc niż każdy GPS :D :D


Tym bardziej, że drogi dobrze oznakowane i jeśli nie omija się autostrad, to raczej ciężko się pogubić. Ważne, żeby patrzeć na znaki a nie ślepo wsłuchiwać się w nawigację. Za to przyda się już na miejscu żeby doprowadziła pod konkretny adres (lub chociaż na wskazaną ulicę). To rówież bardzo się poprawiło w AutoMapie.

santosz napisał(a):
arek_sosnowiec napisał(a):
santosz napisał(a):Raulowi chodzi o to, że ten asysten w programie jest tylko nie działa w Polsce bo nie jest skonfigurowany z mapami dróg w naszym kraju.

To może o czym innym mówimy (piszemy :wink: ). U mnie na wersji 6.7.0, gdy jest taka konieczność obraz przybliża się i widzisz na ekranie np 3 pasy. Nad nimi są 3 kwadraty a w nich: lewy i środkowy czerwony X, prawy zielona strzałka - znaczy trzymaj się prawego pasa. W wersji 6.5 było dokładnie tak samo. Może w wersji 6.2 to nie działało? Nie pamiętam kiedy asystent pasa ruchu został wprowadzony :oops:
Ale na 6.5 i 6.7 już to działa zarówno w Polsce, jak i za granicą.
santosz napisał(a):Powyższy problem wystąpił u mnie 2 razy w czasie ubiegłorocznej podróży - na automapie 6.2

A program masz legalny? A może to problem z urządzeniem? U mnie bezproblemowo AM 6.2 (i późniejsze) śmigała na MIO P560 i Omnii 2. No nie ważne. Zawiesił się i już. Z tego co pamiętam to w wersji 6.5 był problem z przejazdami kolejowymi tzn. Pan Hołowczyc oznajmiał "Przejazd kolejowy" a wokół szczere pole. Może były też inne błędy?




Całkiem legalny, zawiecha była w rajchu na autobanie pod Monachium, w Polsce na krótkich trasach nigdy sie to nie zdarzyło


Mnie się to nigdy nie przytrafiło i nie słyszałem o tych problemach (ale ja jakoś specjalnie się nawigacją nie interesuje. Jak mi się przypomni lub dostanę maila to ściągam nową wersję i instaluję. I tyle). Raul pisze, że to był jakiś większy problem (choć po pobieżnym przeczytaniu widać, że nie u wszystkich on wystąpił). Może u mnie nie wystąpił dlatego, że oba moje urządzenia są na ich stronie jako zalecane? Zresztą w obu AM była w komplecie. Z Mio kupiłem wersję na Europę, a do Omnii dostałem gratis Polska XL.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 08.03.2011 07:41

arek_sosnowiec napisał(a):Za to przyda się już na miejscu żeby doprowadziła pod konkretny adres (lub chociaż na wskazaną ulicę). To rówież bardzo się poprawiło w AutoMapie.


Oj, prawda prawda! W Rovinj na tych ich zakręconych uliczkach bez GPSa strach wyjeżdżać! Nauczylem się tego miasta dopiero po 3 dniach.


arek_sosnowiec napisał(a):
Może u mnie nie wystąpił dlatego, że oba moje urządzenia są na ich stronie jako zalecane? Zresztą w obu AM była w komplecie. Z Mio kupiłem wersję na Europę, a do Omnii dostałem gratis Polska XL.


A wiesz, że to może być przyczyna problemu? Do Larków dedykowana jest Mapa Map, ale nawet zdaje się ie ma wersji EU. Niemniej jednak, poroducenci Automapy powinni coś z tym problemem zrobić po tylu problemach zgłaszanych w różnych wersjach. Zobaczymy jak mi się latem spisze wersja 6.7 (albo 6.5, bo jeszcze nie wiem któą wybrać)
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 08.03.2011 08:05

Raul73 napisał(a):
arek_sosnowiec napisał(a):
Może u mnie nie wystąpił dlatego, że oba moje urządzenia są na ich stronie jako zalecane? Zresztą w obu AM była w komplecie. Z Mio kupiłem wersję na Europę, a do Omnii dostałem gratis Polska XL.


A wiesz, że to może być przyczyna problemu? Do Larków dedykowana jest Mapa Map, ale nawet zdaje się ie ma wersji EU. Niemniej jednak, poroducenci Automapy powinni coś z tym problemem zrobić po tylu problemach zgłaszanych w różnych wersjach. Zobaczymy jak mi się latem spisze wersja 6.7 (albo 6.5, bo jeszcze nie wiem któą wybrać)




Raczej nie, ja mam mio moov200pl, w komplecie nie było ani Automapy ani nawet mapy wersji Eu, dopiero dokupowałem automapę do tego urzadzenia. Nie zwróciłem wcześniej na to uwagi, dopóki na forum nie został poruszony ten temat
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 08.03.2011 08:15

Raul73 napisał(a):Zobaczymy jak mi się latem spisze wersja 6.7 (albo 6.5, bo jeszcze nie wiem którą wybrać)

Jak lubisz jeździć na starych mapach to gorąco "polecam" 6.5 :wink:

Tutaj znajduje się wykaz urządzeń sprawdzonych przez producenta AutoMapy i na których oprogramowanie to działa poprawnie.
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 08.03.2011 08:22

fasi napisał(a):
Raul73 napisał(a):Zobaczymy jak mi się latem spisze wersja 6.7 (albo 6.5, bo jeszcze nie wiem którą wybrać)

Jak lubisz jeździć na starych mapach to gorąco "polecam" 6.5 :wink:

Tutaj znajduje się wykaz urządzeń sprawdzonych przez producenta AutoMapy i na których oprogramowanie to działa poprawnie.



Cool...a gdzie mio, garmin, tomtom, lark i inne urzadzenia navi?
A pewnie automapa nie działa na navi tylko w innych urządzeniach mobilnych? :(
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 08.03.2011 08:37

A gdzie Garmin i Tomtom?
Proszę Cię...
Sądzisz, że te dwie marki robią urządzenia po to, żeby sprzedawać je bez swoich map?
Kupując urządzenie Garmina masz program i mapy tej firmy, podobnie z TomTomem...
Oczywiście możesz sobie odblokować urządzenie i mieć dostęp do WinCe a tym samym instalowania innych aplikacji.
Tylko, niekoniecznie producentowi AM musi zależeć na tym aby pracować nad wsparciem własnego produktu dla urządzeń produkowanych przez konkurencyjne firmy.

Co do Mio to kiedyś AM wspierała urządzenia tej firmy. Czasy się zmieniają...
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 08.03.2011 10:01

fasi napisał(a):A gdzie Garmin i Tomtom?
Proszę Cię...
Sądzisz, że te dwie marki robią urządzenia po to, żeby sprzedawać je bez swoich map?
Kupując urządzenie Garmina masz program i mapy tej firmy, podobnie z TomTomem...
Oczywiście możesz sobie odblokować urządzenie i mieć dostęp do WinCe a tym samym instalowania innych aplikacji.
Tylko, niekoniecznie producentowi AM musi zależeć na tym aby pracować nad wsparciem własnego produktu dla urządzeń produkowanych przez konkurencyjne firmy.

Co do Mio to kiedyś AM wspierała urządzenia tej firmy. Czasy się zmieniają...



W zestawieniu, które podałeś nie ma chyba ani jednego zwykłego navi, w takim razie niech se wspiera Automapa wszystkie telefony komórkowe, pockety, tablety, i inne urządzenia rowerowe.
Skoro urządzenia typu Mio, Garmin czy Tomtom maja jakąś tam markę i w sklepach z navi to własnie te firmy wiodą prym - to znaczy, że moge mieć do tego urządzenia zaufanie, ale niekoniecznie do ich map, wtedy sięgam po inne środki typu Automapa, IGO czy inne - jako klient oczekiwałbym pelnej zgodności, Automapa chcąć byc szanujaca się firmą - powinna to wziąść pod uwagę.
W obecnej chwili urządzenia nawigacyjne są tak tanie, że rzadko kto używa innych srodków typu telefon czy tablet, ostatni rok jeździłem po Trójmieśćie, tam chyba każdy ma navi bo świeci w każdym aucie, stojac wilokrotnie w korkach raptem kilka razy zauważyłem telefon czy pocketa jako navi, ludzie wybieraja urządzenia typowo nawigacyjne ze względu na ich wielkość ekranu.
Stąd dziwi mnie to, że automapa tak podchodzi do tematu zwłaszcza, że mapy sprzedaje dość drogo.
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 08.03.2011 10:32

santosz napisał(a):W zestawieniu, które podałeś nie ma chyba ani jednego zwykłego navi, w takim razie niech se wspiera Automapa wszystkie telefony komórkowe, pockety, tablety, i inne urządzenia rowerowe.


Co rozumiesz pod pojęciem "zwykłe navi" ?
W podanym zestawieniu masz urządzenia np. Blow, Peiying, SmartGPS.

santosz napisał(a):Skoro urządzenia typu Mio, Garmin czy Tomtom maja jakąś tam markę i w sklepach z navi to własnie te firmy wiodą prym - to znaczy, że moge mieć do tego urządzenia zaufanie, ale niekoniecznie do ich map, wtedy sięgam po inne środki typu Automapa, IGO czy inne - jako klient oczekiwałbym pelnej zgodności, Automapa chcąć byc szanujaca się firmą - powinna to wziąść pod uwagę.


Przeczytaj co napisałem powyżej.
Garmin i TomTom to firmy liczące się na rynku nawigacji, ale nie oczekuj, że AutoMapa będzie podejmować kroki, żeby wpierać te urządzenia.
Po to wiąże się z jednymi producentami urządzeń takimi jak np. Blow czy Peiying etc., żeby nie pracować nad funkcjonalnością ich produktu na urządzeniach konkurencji - czyt. producentów urządzeń a jednocześnie oprogramowania do nawigacji.
Zrozum, że światem rządzą powiązania i pieniądze :wink:

santosz napisał(a):W obecnej chwili urządzenia nawigacyjne są tak tanie...


Więc nie oczekuj, że producent będzie głowił się i troił, żeby pracować nad wsparciem dla byle g.... które pojawia się na rynku i które za 3 miesiące nie będzie już produkowane.

Szwagier kupił sobie Binatone Carrera.
Wielki ekran, no bajer myślę sobie.
Ale bebechy tego urządzenia są w tyle za kupionym przeze mnie 4 lata temu PDA.
Wolniejszy procek, mniej pamięci, obsługa kart SD max 2GB.
Jaka cena takie działanie, proste.

Co do urządzeń MIO, to mają one dobre notowania i producent AM powinien je wspierać :!:
Powinien, ale dlaczego tego nie robi... :?

santosz napisał(a):Stąd dziwi mnie to, że automapa tak podchodzi do tematu zwłaszcza, że mapy sprzedaje dość drogo.


Monopolistą nie są więc jeśli chodzi o polskich producentów to masz jeszcze do wyboru oprogramowanie Navigo albo MapaMap.

Dzisiaj chyba nawet z jakąś gazetą Navigo dają, chociaż znając życie to będzie to pewnie wersja trial.
No ale przynajmniej będziesz miał możliwość porównania interfejsu i pokrycia mapy.

Jak dla mnie funkcjonalność AutoMapy bije na głowę cukierkowe iGO, NavRoad i TomToma.
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 08.03.2011 16:22

fasi napisał(a):Co do urządzeń MIO, to mają one dobre notowania i producent AM powinien je wspierać :!:
Powinien, ale dlaczego tego nie robi... :?

Wspiera. Na podanej przez Ciebie liście są urządzenia MIO. MIO=MITAC (to jak np. Panasonic = Matsushita Electronics). Z tym, że lista na stronie jest niepełna np. brak MIO P360 oraz Samsunga Omnia 2 (jest tylko MIO P560 który jest bliźniaczym modelem do P360 i Omnia 1). Ale jeśli napiszesz maila do ich HelpDesku to dostaniesz odpowiedź że oba te modele są kompatybilne.
Dla mnie w chwili obecnej największą wadą AM jest brak wersji na Androida, ale ktoś gdzieś kiedyś pisał że ponoć trwają testy czegoś takiego.
lukasz1977
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1977 » 08.03.2011 17:26

Raul73 napisał(a):
arek_sosnowiec napisał(a):
Może u mnie nie wystąpił dlatego, że oba moje urządzenia są na ich stronie jako zalecane? Zresztą w obu AM była w komplecie. Z Mio kupiłem wersję na Europę, a do Omnii dostałem gratis Polska XL.


A wiesz, że to może być przyczyna problemu? Do Larków dedykowana jest Mapa Map, ale nawet zdaje się ie ma wersji EU. Niemniej jednak, poroducenci Automapy powinni coś z tym problemem zrobić po tylu problemach zgłaszanych w różnych wersjach. Zobaczymy jak mi się latem spisze wersja 6.7 (albo 6.5, bo jeszcze nie wiem któą wybrać)


Ja mam Larka 35.5 i nie zauważyłem żadnych problemów z działaniem AM - teraz to samo z 6.7. Co prawda producent AM nie wspiera Larków (za prosto podmienić soft z mapami - nie trzeba grzebać w sofcie), ale nadal działają na nich bez problemu.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 08.03.2011 23:12

lukasz1977 napisał(a):
Ja mam Larka 35.5 i nie zauważyłem żadnych problemów z działaniem AM - teraz to samo z 6.7. Co prawda producent AM nie wspiera Larków (za prosto podmienić soft z mapami - nie trzeba grzebać w sofcie), ale nadal działają na nich bez problemu.



Co masz na myśli mówiąc: prosto podmienić? Czy dobrze rozumiem, że wystarczy podmienić na SD cały folder "Maps" i będzie działac na nowej wersji? Przyznam że zrobiłem kiedyś taki test: podmieniłem pliki map kilku krajów z nowszej wersji, ale przestało działać.
Możesz coś więcej na ten temat napisać?
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 09.03.2011 00:43

fasi napisał(a):
santosz napisał(a):W zestawieniu, które podałeś nie ma chyba ani jednego zwykłego navi, w takim razie niech se wspiera Automapa wszystkie telefony komórkowe, pockety, tablety, i inne urządzenia rowerowe.


Co rozumiesz pod pojęciem "zwykłe navi" ?
W podanym zestawieniu masz urządzenia np. Blow, Peiying, SmartGPS.

santosz napisał(a):Skoro urządzenia typu Mio, Garmin czy Tomtom maja jakąś tam markę i w sklepach z navi to własnie te firmy wiodą prym - to znaczy, że moge mieć do tego urządzenia zaufanie, ale niekoniecznie do ich map, wtedy sięgam po inne środki typu Automapa, IGO czy inne - jako klient oczekiwałbym pelnej zgodności, Automapa chcąć byc szanujaca się firmą - powinna to wziąść pod uwagę.


Przeczytaj co napisałem powyżej.
Garmin i TomTom to firmy liczące się na rynku nawigacji, ale nie oczekuj, że AutoMapa będzie podejmować kroki, żeby wpierać te urządzenia.
Po to wiąże się z jednymi producentami urządzeń takimi jak np. Blow czy Peiying etc., żeby nie pracować nad funkcjonalnością ich produktu na urządzeniach konkurencji - czyt. producentów urządzeń a jednocześnie oprogramowania do nawigacji.
Zrozum, że światem rządzą powiązania i pieniądze :wink:

santosz napisał(a):W obecnej chwili urządzenia nawigacyjne są tak tanie...


Więc nie oczekuj, że producent będzie głowił się i troił, żeby pracować nad wsparciem dla byle g.... które pojawia się na rynku i które za 3 miesiące nie będzie już produkowane.

Szwagier kupił sobie Binatone Carrera.
Wielki ekran, no bajer myślę sobie.
Ale bebechy tego urządzenia są w tyle za kupionym przeze mnie 4 lata temu PDA.
Wolniejszy procek, mniej pamięci, obsługa kart SD max 2GB.
Jaka cena takie działanie, proste.

Co do urządzeń MIO, to mają one dobre notowania i producent AM powinien je wspierać :!:
Powinien, ale dlaczego tego nie robi... :?

santosz napisał(a):Stąd dziwi mnie to, że automapa tak podchodzi do tematu zwłaszcza, że mapy sprzedaje dość drogo.


Monopolistą nie są więc jeśli chodzi o polskich producentów to masz jeszcze do wyboru oprogramowanie Navigo albo MapaMap.

Dzisiaj chyba nawet z jakąś gazetą Navigo dają, chociaż znając życie to będzie to pewnie wersja trial.
No ale przynajmniej będziesz miał możliwość porównania interfejsu i pokrycia mapy.

Jak dla mnie funkcjonalność AutoMapy bije na głowę cukierkowe iGO, NavRoad i TomToma.



Nie twierdzę, że automapa jest zła, sam jej uzywam bo wg mnie jest najlepsza. Przeczytaj jednak co napisałeś. Automapa nie wspiera urządzeń, moga byc do dupy, gdybym ja był biznesmenem z własną firmą to w d..e miałbym czy urzadzenia są dobre czy nie - interesowałoby mnie w ilu urządzeniach bedzie moja mapa. Ja tez kupiłem mio z miomap, ale dopłaciłem i mam autmape i na takich klientach tez firmie powinno zależeć. Stosujac to o czym mówisz - to tak jakby automapa zezwopliła na stosowanie swoich map w mercedesie, bmw, audi ale innym nie - co za interes skoro uzytkowników tańszych aut jest zdecydowanie więcej. Jestem managerem w firmie finansowej i znam prawa rynku - stąd moje zdziwienie...
lukasz1977
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1977 » 09.03.2011 06:34

Raul73 napisał(a):
lukasz1977 napisał(a):
Ja mam Larka 35.5 i nie zauważyłem żadnych problemów z działaniem AM - teraz to samo z 6.7. Co prawda producent AM nie wspiera Larków (za prosto podmienić soft z mapami - nie trzeba grzebać w sofcie), ale nadal działają na nich bez problemu.

Co masz na myśli mówiąc: prosto podmienić? Czy dobrze rozumiem, że wystarczy podmienić na SD cały folder "Maps" i będzie działac na nowej wersji? Przyznam że zrobiłem kiedyś taki test: podmieniłem pliki map kilku krajów z nowszej wersji, ale przestało działać.
Możesz coś więcej na ten temat napisać?

Chodzi o to, że na kartę możesz wrzucić cokolwiek dla WinCE i uruchomić tylko poprzez wskazanie pliku, z którego program ma się uruchomić. W innych urządzeniach trzeba "odblokowywać" WinCE i jest to niezgodne z gwarancją urządzenia.
Co do samych map - nie próbowałem nigdy i chyba się nie da - trzeba instalować upgrade.
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 09.03.2011 07:38

santosz napisał(a):Automapa nie wspiera urządzeń, moga byc do dupy, gdybym ja był biznesmenem z własną firmą to w d..e miałbym czy urzadzenia są dobre czy nie - interesowałoby mnie w ilu urządzeniach bedzie moja mapa. Ja tez kupiłem mio z miomap, ale dopłaciłem i mam autmape i na takich klientach tez firmie powinno zależeć.


Może mariaż z wybranymi producentami o których napisałem powyżej przynosi producentowi więcej profitów aniżeli podejmowanie kroków nad wspieraniem produktów z niższej półki.

santosz napisał(a):Stosując to o czym mówisz - to tak jakby automapa zezwopliła na stosowanie swoich map w mercedesie, bmw, audi ale innym nie - co za interes skoro uzytkowników tańszych aut jest zdecydowanie więcej. Jestem managerem w firmie finansowej i znam prawa rynku - stąd moje zdziwienie...


Może właśnie o to chodzi, żeby ich program był w mercedesie, bmw, audi... a przez to działał poprawnie.

Poza tym który producent oprogramowania do PC lub MAC martwi się o użytkowników starszych komputerów wypuszczając na rynek nowe aplikacje?
Nie spełniasz minimalnych wymagań, nie oczekuj cudów drogi użytkowniku i pomyśl o modernizacji sprzętu.
A to, że rynek zalewa fala tanich nawigacji to już inna bajka...

Raul73 napisał(a):Przyznam że zrobiłem kiedyś taki test: podmieniłem pliki map kilku krajów z nowszej wersji, ale przestało działać.
Możesz coś więcej na ten temat napisać?


I nie będzie działać, bo nowsze mapy nie zadziałają na starszym sofcie.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 09.03.2011 07:46

To prawda, że na Larku inne nawigacje chodzą bez odblokowywania Windowsa, ale odblokowanie iinych urządzeń to tez żaden problem - do wszystkiego jest mnóstwo instrukcji w necie. Sam kiedyś odblokowywałem 2 tylko patrząc na instrukcję w necie i poszło w 5 minut (już nie pamiętam co to było)!
Tak więc jak najbardziej Automapa powinna być zainteresowana działaniem swoich nawigacji na Larkach, bo są bardzo popularne.

A że sa tanie? Takie było moje kryterium przy zakupie! Do czego mi drogi GPS, jeśli przez 350 dni w roku leży na półce, a używany jest tylko przy wyjeździe do Chorwacji. Na Polskę GPS nie jest mi do niczego potrzebny.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Z Automapa do Chorwacji - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone