Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Automapa do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zpoe
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 21.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zpoe » 02.08.2010 12:10

Chyba nie do końca tak jest... Wydaje mi się że można "tę samą" wersje postawić na komputerze jak i na PPC.

(ja korzystam od lat z Navigona i nie zamienię na nic innego)


dokładnie...nie wiem jak to wygląda z licencjonowaniem ale przy instalacji możesz wybrać na jakim systemie ma zainstalować i gdzie
Pepe12345
zbanowany
Posty: 328
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pepe12345 » 02.08.2010 12:10

zpoe napisał(a):nawigacja ma POMAGAĆ w dojechaniu do celu...jeżeli ktoś jedzie w patrzony w ekran a nie widzi świata bożego za oknem i mijanych znaków to może póżniej stwierdzić "ta navi jest do bani" :D


To też spora racja. Mnie navi przydaje się przede wszystkim do ostrzegania przed fotoradarami i jazdy po nieznanym mieście. Trasa.....? Nie za bardzo. Są znaki. Coś tam zawsze gada w tle i miło jak się zgadza z "moją trasą", ale znaki to niezaprzeczalna podstawa.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2010 12:31

stafid napisał(a):czy AM kierowała już prawidłowo czyli obwodnicą Wiednia ?

To zależy jaka wersja jest zainstalowana.
Wersja 6.5 kieruje obwodnicą, nie pamiętam jak z wersją 6.2 ale wcześniejsze na pewno nie miały obwodnicy.
stafid
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 19.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) stafid » 02.08.2010 15:03

szaki17 napisał(a):
stafid napisał(a):czy AM kierowała już prawidłowo czyli obwodnicą Wiednia ?

To zależy jaka wersja jest zainstalowana.
Wersja 6.5 kieruje obwodnicą, nie pamiętam jak z wersją 6.2 ale wcześniejsze na pewno nie miały obwodnicy.


dzięki czyli mapa 1006, ok
Dziekan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziekan » 02.08.2010 15:54

Wersja 6.2 ma braki na Słowackiej D1 w okolicach Ziliny, a także niedokładne odwzorowanie przebiegu A1 w Chorwacji (zdaża się że pokazuje tor jazdy z boku autostrady), za to bezbłędnie przeprowadziła mnie przez Słowenię gdy chciałem ominąć płatne odcinki. Zjechałem z autobahna w Spielfield (A) tuż przed granicą ze SLO i wyznaczyłem Trakoscan (HR) wybierając - omijaj autostrady, omijaj drogi płatne.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2010 16:30

dzięki czyli mapa 1006, ok

Nie spotkałem się z mapą 1006 :?:
1004 (AM6.5) owszem, i ona jest ok. :lol:
dbl18gj
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.07.2008
Re: automapa

Nieprzeczytany postnapisał(a) dbl18gj » 02.08.2010 17:04

Pepe12345 napisał(a):
dbl18gj napisał(a):witam.
po wyznaczeniu trasy możesz zobaczyć posumowanie trasy. pokazane będzie ile czasu spędzisz na autostradach ,drogach głównych ,itp.
strona- mynavi.pl - kopalnia wiedzy.
ew. instrukcja automapy lub pisz chętnie pomogę.


STRONA TO www.my-navia.pl , a nie ta co podałeś, bo takiej nie ma.


sorry mała literówka
will
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 09.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) will » 02.08.2010 18:06

szaki17 napisał(a):
dzięki czyli mapa 1006, ok

Nie spotkałem się z mapą 1006 :?:
1004 (AM6.5) owszem, i ona jest ok. :lol:


Jest aktualizacja wersji 6.5 i to właśnie mapa w wersji 1006.Pozdro.
http://www.automapa.pl/?PEI=53169&lng=PL&cid=53174
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2010 19:16

Aaaa.... nie wiedziałem, to ta mapa też na pewno będzie ok. :wink:
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 03.08.2010 09:38

AM 6,5 z mapą 1004 również prowadziła przez obwodnicę. W sumie to nawigację można sobie odpuścić (choć sam mam ze sobą tak na wszelki wypadek :lol: ). Oznakowanie dróg nie pozwala się zgubić. Przydać się może dopiero na miejscu aby doprowadzić pod konkretny adres lub ewentualnie osobą które chcą ominąć płatny odcinek drogi.
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 05.03.2011 23:39

Czy korzystał już ktosik z AM 6.7 z LD i jak to sprawdza się ?
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 06.03.2011 11:01

DanielKam83 napisał(a):
marchewa222 napisał(a):Witam ja na Automapie jechałem trasą optymalną i było spoko


A jak miałes zaznaczone drogi platne i autostrady ?? ok czy omijaj ??



my jechaliśmy w ubiegłym roku na autmapie 6.2 - ale z Pomorza, miałem zaznaczone trasa optymalna, prowadź przez - bo chciałem przez Niemcy, omijaj płatne, spowodowalo to że jak był płatny odcinek autostrady to chciał zjechać i prowadzić opłotkami, przy pierwszej takiej próbie - skorygowałem, natomiast jesli chodzi o drogi gruntowe - to masz opcje żeby je wylączyć - wtedy na pewno jakieś objazdy będą prowadzone po normalnych drogach
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.03.2011 16:49

krystek napisał(a):Czy korzystał już ktosik z AM 6.7 z LD i jak to sprawdza się ?


Ja kilka tygodni temu wgrałem AM 6.7 - niczym się prawie nie różni od 6.5 (nadal nie ma asystenta pasa w Polsce), poza tym że bardziej się "muli". Co prawda jeździłęm tym tylko "na sucho", czyli na demo, ale wywaliłem i wróciłem do 6.5.

Mam jednocześnie pytanko do użytkowników Automapy. Rok temu jechałem do Chorwacji z wersją 6.1. Trasa wyznaczona jako "szybka", drogi płatne i autostrady OK. No i wczasie trasy kilka razy GPS się zawiesił - "wsytąpiła wewnętrzna niezgodnośc danych" i trzeba było go restartować.
Po powrocie do domu przekopałem forum AM - i wyczytałem że to standardowy problem ze wszsytkimi wersjami AM przy trasach dłuższych (powyżej 200 km) wyznaczonych jako "szybka". (Faktycznie, na krótkich trasach problemu nie było). Pomaga podobno ustawienie trasy jako "optymalnej" - wtedy problemu nie ma.
W związku z tym mam pytanie: czy w nowszych wersjach ten problem zostal już rozwiązany? Przesiadłem się z 6.1. od razu na 6.5 i w dodatku też jeździłem z nią tylko na krótkich odcinkach dla przetestowania. Czy ktoś to może sprawdzał "w praniu" na długich trasach?

P.S. Dodam, że w opcji "trasa - demo" problemu nie ma, pojawia się dopiero "na żywo"
lukasz1977
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1977 » 06.03.2011 18:14

Ja od dwóch lat jeżdżę do Chorwacji z AM i nic takiego nie zauważyłem - za każdym razem trasa szybka. Ale może dlatego, że dodawałem punkty, bo omijałem autostradę w Słowenii.
Teraz również zainstalowałem AM 6.7 dla testów i nie zauważyłem żadnych problemów - przetestowane na trasie ok. 50-70 km, trasa szybka - nic nie muli.
Jeżeli asystent pasa ruchu to te zielone i czerwone kwadraciki nad pasami to na A4 z Katowic do Gliwic działa jak najbardziej.
Urządzenie to Lark 35.5 ;)
A co do AM w Chorwacji - dwa lata temu w drodze powrotnej wracaliśmy przez Plitwice ze zwiedzaniem. Wieczorem wyruszaliśmy do domu i AM zamiast pokierować nas na D1, E71 prosto na Karlovac pokierowała nas na drogę D42 - była masakra - ściemniło się, droga kręta, w większości szerokości jednego samochodu. Myśleliśmy w pewnym momencie aby zawrócić ale szerokość dogi na to nie pozwoliła ;)
ralseti
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 08.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ralseti » 06.03.2011 18:54

Witam
Mam pytanie ile średnio w czasie wydłuża się droga omijając autostrady płatne?

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Z Automapa do Chorwacji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone