Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Automapa do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 06.03.2011 22:55

sezamek1 napisał(a):Witam!

Czy zdarzyło się Wam kiedykolwiek podczas podróży do Chorwacji przez państwa: Słowacja, Austria, Słowenia, że Policja z tych państw oraz oczywiście z Chorwacji podczas kontroli drogowej sprawdzała legalność oprogramowania Waszych nawigacji GPS. Podobno Policja w Niemczech już sprawdza.

pozdro sezamek1


Polecam taki GPS - zero problemów :D

Obrazek
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 07.03.2011 00:10

Tu mogą sprawdzać legalność map......raczej niezawodny.... ciekawe jak z komunikatami głosowymi.... :D :D :D
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 07.03.2011 00:24

Za to do aktualizacji POI nie trzeba żadnych programów - wystarczy kawałek markera :D :D :D
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 07.03.2011 00:33

no i mozna miec kilka map - globus Chorwacji albo Polski - obowiązkowo :D
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 07.03.2011 08:57

Raul73 napisał(a):nadal nie ma asystenta pasa w Polsce

Oczywiście że jest, zarówno w Polsce jak i w Europie. W wersji 6.5 również był.
Raul73 napisał(a):No i wczasie trasy kilka razy GPS się zawiesił - "wsytąpiła wewnętrzna niezgodnośc danych" i trzeba było go restartować.
Po powrocie do domu przekopałem forum AM - i wyczytałem że to standardowy problem ze wszsytkimi wersjami AM przy trasach dłuższych (powyżej 200 km) wyznaczonych jako "szybka". (Faktycznie, na krótkich trasach problemu nie było). Pomaga podobno ustawienie trasy jako "optymalnej" - wtedy problemu nie ma.
W związku z tym mam pytanie: czy w nowszych wersjach ten problem zostal już rozwiązany? Przesiadłem się z 6.1. od razu na 6.5 i w dodatku też jeździłem z nią tylko na krótkich odcinkach dla przetestowania. Czy ktoś to może sprawdzał "w praniu" na długich trasach?

P.S. Dodam, że w opcji "trasa - demo" problemu nie ma, pojawia się dopiero "na żywo"

No więc u mnie nigdy nie wystąpił opisywany przez Ciebie błąd. Zarówno na długich trasach po Polsce (np z Sosnowca do Łeby), jak i podczas podróży po Europie AM w wersji 6.5 nigdy się nie zawiesiła (choć raz czy dwa razy pokazywała że jadę wzdłuż drogi po drzewach :D ). Może dlatego, że mój program to w pełni LEGALNA, zarejestrowana wersja.

jasio napisał(a):Polecam taki GPS - zero problemów :D

I nawet policja słowacka się nie doczepi, bo przecież zamontowana do deski a nie do szyby.
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 07.03.2011 14:10

arek_sosnowiec napisał(a):
Raul73 napisał(a):nadal nie ma asystenta pasa w Polsce

Oczywiście że jest, zarówno w Polsce jak i w Europie. W wersji 6.5 również był.
Raul73 napisał(a):No i wczasie trasy kilka razy GPS się zawiesił - "wsytąpiła wewnętrzna niezgodnośc danych" i trzeba było go restartować.
Po powrocie do domu przekopałem forum AM - i wyczytałem że to standardowy problem ze wszsytkimi wersjami AM przy trasach dłuższych (powyżej 200 km) wyznaczonych jako "szybka". (Faktycznie, na krótkich trasach problemu nie było). Pomaga podobno ustawienie trasy jako "optymalnej" - wtedy problemu nie ma.
W związku z tym mam pytanie: czy w nowszych wersjach ten problem zostal już rozwiązany? Przesiadłem się z 6.1. od razu na 6.5 i w dodatku też jeździłem z nią tylko na krótkich odcinkach dla przetestowania. Czy ktoś to może sprawdzał "w praniu" na długich trasach?

P.S. Dodam, że w opcji "trasa - demo" problemu nie ma, pojawia się dopiero "na żywo"

No więc u mnie nigdy nie wystąpił opisywany przez Ciebie błąd. Zarówno na długich trasach po Polsce (np z Sosnowca do Łeby), jak i podczas podróży po Europie AM w wersji 6.5 nigdy się nie zawiesiła (choć raz czy dwa razy pokazywała że jadę wzdłuż drogi po drzewach :D ). Może dlatego, że mój program to w pełni LEGALNA, zarejestrowana wersja.

jasio napisał(a):Polecam taki GPS - zero problemów :D

I nawet policja słowacka się nie doczepi, bo przecież zamontowana do deski a nie do szyby.



Raulowi chodzi o to, że ten asysten w programie jest tylko nie działa w Polsce bo nie jest skonfigurowany z mapami dróg w naszym kraju.

Powyższy problem wystąpił u mnie 2 razy w czasie ubiegłorocznej podróży - na automapie 6.2
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 07.03.2011 15:08

santosz napisał(a):Raulowi chodzi o to, że ten asysten w programie jest tylko nie działa w Polsce bo nie jest skonfigurowany z mapami dróg w naszym kraju.

To może o czym innym mówimy (piszemy :wink: ). U mnie na wersji 6.7.0, gdy jest taka konieczność obraz przybliża się i widzisz na ekranie np 3 pasy. Nad nimi są 3 kwadraty a w nich: lewy i środkowy czerwony X, prawy zielona strzałka - znaczy trzymaj się prawego pasa. W wersji 6.5 było dokładnie tak samo. Może w wersji 6.2 to nie działało? Nie pamiętam kiedy asystent pasa ruchu został wprowadzony :oops:
Ale na 6.5 i 6.7 już to działa zarówno w Polsce, jak i za granicą.
santosz napisał(a):Powyższy problem wystąpił u mnie 2 razy w czasie ubiegłorocznej podróży - na automapie 6.2

A program masz legalny? A może to problem z urządzeniem? U mnie bezproblemowo AM 6.2 (i późniejsze) śmigała na MIO P560 i Omnii 2. No nie ważne. Zawiesił się i już. Z tego co pamiętam to w wersji 6.5 był problem z przejazdami kolejowymi tzn. Pan Hołowczyc oznajmiał "Przejazd kolejowy" a wokół szczere pole. Może były też inne błędy?
Ostatnio edytowano 07.03.2011 15:16 przez arek_sosnowiec, łącznie edytowano 1 raz
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 07.03.2011 15:15

Asystent pasa pojawił się w wersji 6.5.
Teraz używam 6.7 i działa on prawidłowo, tzn. tak jak opisał to arek.
Co do zawieszania się AM, wypadania do windy to w większości przypadków jest to wina samego urządzenia.
Pozdrav!

MIREO Don't Panic w natarciu :D
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 07.03.2011 17:37

Problem który opisałem jest dośc szeroko znany i występuje w wielu wersjach Automapy:

http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=18324

Co do asystenta pasa ruchu, to nie jmam pojęcia, jakim cudem działała ci w Polsce w wersji 6.5., skoro wersję na Polskę wprowadzono dopiero od wersji 6.6 - można to sprawdzić na stronie producenta. Sprawdzałęm na wersji 6.5 - w Europie działa, w Polsce nie. Możliwe, że w wersji 6.7 poprawiono też dla Polski, ale na forach czytałem co innego. Możliwe, że róznica jest między wersjami: ty masz może wersję PL, a ja cały czas sprawdzam wersję EU.


Natomiast co do słowackiej policji - pytalem na Słowacji. Nie czepiają się GPSa na szybie, dopóki nie przesłania pola widzenia kierowcy. Nie wolno przed oczami, z boku jak najbardziej.
mirass
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirass » 07.03.2011 18:32

Ja mam cruser sigme 50 i legalną AM na EU wszystko działa super łącznie z asystentem pasa ruchu nawet w małych miastach ,tak ze nie wiem dlaczego ci nie działa, w wersji 6.6 a aktualnie w 6.7 jest ok.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 07.03.2011 19:11

Własnie przetestowałem wersję 6.7 w Warszawie (demo) i asystent rzeczywiście działa! Widocznie Płock to dla Automapy prowincja i tu aystenta nie ma :D :D
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 07.03.2011 20:44

Raul, to tylko kwestia czasu kiedy asystent pasa będzie dostępny w większości miast :)
Tak samo było w przypadku brył budynków w 3D, które na początku dostępne były jedynie w dużych miastach.
Miłej jazdy z asystentem życzę :D
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 07.03.2011 22:08

fasi

Mnie na tym asystencie w Polsce aż tak bardzo nie zależy, bo po Polsce generalnie poruszam się od zawsze bez GPSa. Ale np. na Budapeszt już się bardzo przyda.

W ogóle GPS to urządzenie wyłącznie wspomagające - głównie należy się kierować głową i dobrze zapisać sobie may w głowie przed podróżą - lepsza pamięc niż każdy GPS :D :D
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 07.03.2011 22:53

arek_sosnowiec napisał(a):
santosz napisał(a):Raulowi chodzi o to, że ten asysten w programie jest tylko nie działa w Polsce bo nie jest skonfigurowany z mapami dróg w naszym kraju.

To może o czym innym mówimy (piszemy :wink: ). U mnie na wersji 6.7.0, gdy jest taka konieczność obraz przybliża się i widzisz na ekranie np 3 pasy. Nad nimi są 3 kwadraty a w nich: lewy i środkowy czerwony X, prawy zielona strzałka - znaczy trzymaj się prawego pasa. W wersji 6.5 było dokładnie tak samo. Może w wersji 6.2 to nie działało? Nie pamiętam kiedy asystent pasa ruchu został wprowadzony :oops:
Ale na 6.5 i 6.7 już to działa zarówno w Polsce, jak i za granicą.
santosz napisał(a):Powyższy problem wystąpił u mnie 2 razy w czasie ubiegłorocznej podróży - na automapie 6.2

A program masz legalny? A może to problem z urządzeniem? U mnie bezproblemowo AM 6.2 (i późniejsze) śmigała na MIO P560 i Omnii 2. No nie ważne. Zawiesił się i już. Z tego co pamiętam to w wersji 6.5 był problem z przejazdami kolejowymi tzn. Pan Hołowczyc oznajmiał "Przejazd kolejowy" a wokół szczere pole. Może były też inne błędy?




Całkiem legalny, zawiecha była w rajchu na autobanie pod Monachium, w Polsce na krótkich trasach nigdy sie to nie zdarzyło
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 07.03.2011 23:08

Raul73 napisał(a):Problem który opisałem jest dośc szeroko znany i występuje w wielu wersjach Automapy:

http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=18324

Co do asystenta pasa ruchu, to nie jmam pojęcia, jakim cudem działała ci w Polsce w wersji 6.5., skoro wersję na Polskę wprowadzono dopiero od wersji 6.6 - można to sprawdzić na stronie producenta. Sprawdzałęm na wersji 6.5 - w Europie działa, w Polsce nie. Możliwe, że w wersji 6.7 poprawiono też dla Polski, ale na forach czytałem co innego. Możliwe, że róznica jest między wersjami: ty masz może wersję PL, a ja cały czas sprawdzam wersję EU.


Natomiast co do słowackiej policji - pytalem na Słowacji. Nie czepiają się GPSa na szybie, dopóki nie przesłania pola widzenia kierowcy. Nie wolno przed oczami, z boku jak najbardziej.


Mam wersję na Europę. W zeszłym roku w czerwcu jadąc na Istrię korzystałem właśnie z wersji 6.5 i np. w Wiedniu asystent działał. Może zagalopowałem się co do Polski (jechaliśmy na przełomie września i października do Łeby i z tej podróży pamiętam, że w Łodzi asystent działał - widocznie miałem już wersję 6.6 - przepraszam za pomyłkę)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Z Automapa do Chorwacji - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone