Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Automapa do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lulmar
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 29.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lulmar » 19.05.2011 16:28

Dzięki za informacje.

Że dojadę do celu to się nie boje (przynajmniej jeżeli chodzi o navi) ale głupio by mi było jakbym nie miał najnowszej i najlepsze mapy. Kupie w ostatniej chwil i wciąż się waham.

W HTC dziwne jest to tomtom bo to route 66 (program adoptowany przez htc z licencją na mapy od tomtom (taki mix). Własnie przeglądam i wygląda to gorzej niż automapie gdzie w trogirze widzę adresy i ulice miasta np., a tutaj nie.

Szukałem nawet na stronach Chorwackich, czego miejscowi używają ale niczego się nie doszukałem ;-( Pojade pewnie na 3 programy równoczesnie i bedę robił testy, która navi najcześciej się będzie mylić ;-)))))

Na razie na tapecie mam AM, HTC (tomtom), IGO, Sygic Aura i myślę jeszcze o Copilocie bo ma sporo opcji do konfiguracji. Na AM i HTC mam licencję, o igo to producent sam zapomniał (ale mapy na sieci wciąż można znaleźć zaktualizowane) i jak będzie jakas promocja to się na coś skusze ;-)
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 19.05.2011 16:48

Jeżdżę z AM po Europie południowej i w sumie nie narzekam - ładnie wszędzie prowadzi - pomijam kwestie LD i SR bo mam wyłączone - mam legala. Ale gdyby tylko była możliwość kupiłbym iGO - mam taki zamiar w Serbii, zobaczę czy się uda - mam parę Marketów po drodze.

A czemu iGO??

Bo ma wybór dostawców map - nie potrzebuję fotoradarów - jeżdżę jak kodeks każe a stacje benzynowe są dobrze oznakowane.

Z AM raczej wszędzie dojedziesz, co najwyżej zafunduje Tobie wycieczkę krajoznawczą ;)

Pozdrawiam
Radziki4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 446
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radziki4 » 19.05.2011 18:29

i ja się dołączam że z AM wszędzie trafisz jak dobrze ją ustawisz . Z AM korzystam już z ładnych parę czasami pokaże coś dziwnego , czasami się zawiesi ale na miejsce docelowe doprowadzi , obecnie poruszam się na najnowszej 6.8.1 ,nawet już powprowadzali nazwy ulic w Chorwackiej miejscowości do której jeżdżę . :D
RobertZ
Croentuzjasta
Posty: 138
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobertZ » 19.05.2011 21:16

gdzieś wcześniej było pytanie dlaczego np. mapy Navteq-a używane przez Automapę mają pokrycie Chorwacji 100% a w innej nawigacji mapy tego samego producenta mają dużo niższe pokrycie. Już wyjaśniam skąd to się bierze.
Ogólnie Navteq (jak i Teleatlas) są dostawcami map cyfrowych które tworzą na podstawie zdjęć satelitarnych (nie takich jak w Google Maps ale profesjonalnych kupowanych od operatorów satelit) oraz zdjęć wykonywanych z samolotów (także kupowanych). Dodatkowo w sytuacjach niejasnych (przesłonięcie przez mgłę czy chmury lub refleksy słoneczne) wysyłany jest samochód z bardzo dokładnym GPS-em do pomierzenia danego regionu).
Takie mapy co jakiś czas kupuje producent oprogramowania nawigacyjnego (jak często zależy od zasobności portfela i chęci aktualizacji) i dopiero z tych danych tworzy swoje mapy. Jest to proces długotrwały (idący w miesiące). Także producent nawigacji wysyła swoich kierowców w miejsca gdzie dane są niejasne (mój znajomy pracuje dla Automapy, ma w samochodzie zamontowany specjalny odbiornik i przesyła dane do producenta nawigacji).
Oczywiście taki producent jak Automapa dba o nasz polski rynek abyśmy byli zadowoleni i kupowali jak najnowsze wersje. Dlatego nowe obwodnice pojawiają się naprawdę szybko. Za granicą już tak idealnie nie jest - ale nie jest źle (wysłanie samochodu do pomiarów jest utrudnione i znacznie droższe).
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 20.05.2011 07:10

taurus napisał(a):A czemu iGO??

Bo ma wybór dostawców map - nie potrzebuję fotoradarów - jeżdżę jak kodeks każe a stacje benzynowe są dobrze oznakowane.

Z AM raczej wszędzie dojedziesz, co najwyżej zafunduje Tobie wycieczkę krajoznawczą ;)

Pozdrawiam


Jeśli zależy Ci na używaniu map od lokalnych dostawców to wartym przemyślenia jest zakup chorwackiego Mireo. Europę mają postawioną na TeleAtlasie, natomiast mapy bałkanów są autorstwa Chorwatów.

Przyjazny, mniej cukierkowy (od iGO) interfejs a przede wszystkim IMHO lepszy niż w iGO algorytm wyliczania tras.
Robson36
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 08.05.2011
Am

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robson36 » 20.05.2011 08:08

AM 6.8.1 czyli najnowsza bardzo ładnie Cię poprowadzi, moi znajomi zachwalaja również Sygic navi ale ja nie mam z tą navi doświadczenia :)
Radziki4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 446
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radziki4 » 20.05.2011 17:58

tu jest wszystko http://www.my-navia.pl/ można sobie porównać poczytać i udoskonalić
smiodus
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 04.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) smiodus » 20.05.2011 23:19

jest też mapa lokalnego dostawcy do garmina - adriaroute, (w adriaroute jest większa część bałkanów), jeżdżę z nią jest nieoceniona. Z navteqiem też się trafi ... ale wolę adriaroute.

S
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009
Re: Am

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 21.05.2011 22:12

Robson36 napisał(a):AM 6.8.1 czyli najnowsza bardzo ładnie Cię poprowadzi, moi znajomi zachwalaja również Sygic navi ale ja nie mam z tą navi doświadczenia :)
\


Uzywam od kilku tygodni - rzeczywiście chodzi duzo szybciej niż wczesniejsze wersje ale... raz na dwa trzy dni wyskakuje mi blad karty choc mam 4GB i dość miejsca, musze wtedy robić restart i dopiero idzie ale poza tym ok. Nie wiecie dlaczego sie tak dzieje. To samo miałem na 6.7 którą miałem poprzednio
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 22.05.2011 07:52

Albo karta albo jakiś konflikt w Twoim MIO.
Jak masz możliwość to pożycz od kogoś inną kartę i spróbuj na nowo to zainstalować.
Masz kartę SD czy SDHC? W moim Asusie siedzi Sandisk 8GB SDHC i wszystko śmiga cacy.
karola85
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) karola85 » 23.05.2011 10:11

Witam!Wybieramy sie pierwszy raz autkiem do Chorwacji. Wyjazd z Poznania - nasz cel:Zivogosce. Powiem szczerze ze jestem troche przerazona trasa...Planujemy jechac: P-ń-Boboszów-Olumouc-Brno-Wiedeń-Graz-Maribor-Zagrzeb-Karlovac i autostrada na Makarska.
Z racji tego, ze jest to nasz pierwszy raz, bedziemy trzymac sie głownych dróg tym samym płatnych... Czy ktoś ma moze inna propozycje, inny wariant trasy??Winiety lepiej kupic na granicach, czy przez strone pzm??Jak wychodzi to cenowo?Jesli na granicy, to lepiej w €, czy jednak zakupic walute danego kraju u nas?
Gosia38
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 14.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia38 » 23.05.2011 10:44

My też jedziemy pierwszy raz do Chorwacji samochodem i jestem nie mniej przerazona :wink: Jednak wybraliśmy duzo tańszy wariant, kierujac się poradami cromaniaków. Przekraczamy granicę w Zwardoniu. Tam kupujemy jedyna winietkę, kierujemy sie na Zylinę i dalej autostradą do Bratysławy. Po przekroczeniu granicy węgierskiej zjezdzamy na 86, a potem mały odcinek przez Słowenię i do Cro na Zagrzeb. W Karlovcu odbijamy na 1 i kierujemy się nią aż do zjazdu na Split. Potem wzdłuz wybrzeża szukamy czegoś co nam będzie najbardziej odpowiadało. :D
Nie wiem czy to dobry wariant, ale chyba dość tani. Zastanawiam się tylko, o której wyjechać w niedzielę. Po drodze chcemy się gdzieś przespać 4-5 godz i dotrzec max do 12 w poniedziałek. 8)
MMucha
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 29.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) MMucha » 23.05.2011 10:55

Witam,
jechałem na AM 6.0.0 do Chorwacji rok temu jednak podczas omijania płatnego odcinka w Słowenii się wysypała. Dojechaliśmy ale trochę pobłądziliśmy. W samej Chorwacji OK. Fajnie było obserwować wysokość nad poziomem morza na navi podczas wjazdu na SV Jure :)
Pozdrawiam
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 23.05.2011 11:29

lulmar napisał(a):Na razie na tapecie mam AM, HTC (tomtom), IGO, Sygic Aura i myślę jeszcze o Copilocie bo ma sporo opcji do konfiguracji.


No to warto jeszcze pomyśleć o jednej rzeczy. Jakoś nikt nie zwrócił na to uwagi (zakładam, że program legalny), a ważna jest także cena subskrybcji i częstotoliwość aktualizacji map i oprogramowania.

I tu chyba AM wygrywa.

Pozdrawiam
Radziki4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 446
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radziki4 » 23.05.2011 12:00

Gosia38 napisał(a):My też jedziemy pierwszy raz do Chorwacji samochodem i jestem nie mniej przerazona :wink: Jednak wybraliśmy duzo tańszy wariant, kierujac się poradami cromaniaków. Przekraczamy granicę w Zwardoniu. Tam kupujemy jedyna winietkę, kierujemy sie na Zylinę i dalej autostradą do Bratysławy. Po przekroczeniu granicy węgierskiej zjezdzamy na 86, a potem mały odcinek przez Słowenię i do Cro na Zagrzeb. W Karlovcu odbijamy na 1 i kierujemy się nią aż do zjazdu na Split. Potem wzdłuz wybrzeża szukamy czegoś co nam będzie najbardziej odpowiadało. :D
Nie wiem czy to dobry wariant, ale chyba dość tani. Zastanawiam się tylko, o której wyjechać w niedzielę. Po drodze chcemy się gdzieś przespać 4-5 godz i dotrzec max do 12 w poniedziałek. 8)
bardzi dobry wariant wybrałaś co do godzin wyjazdu i przyjazdu to napiszę tak ja zwsze wyjeżdzam gdzieś około 17 ( wyjazd w czwartek ) i jestem na miejscu kokoło 7.30 ( przejechane 1000 km.)dodam że wcale mi się nie spieszy i robie dużo postojów .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Z Automapa do Chorwacji - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone