Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Automapa do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gosia38
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 14.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia38 » 24.05.2011 09:36

A robisz jakiś dłuższy postój na drzemkę? :D Muszę sobie wszystko skalkulować, by nie przyjechać za wcześnie.
Radziki4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 446
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radziki4 » 24.05.2011 10:14

Gosia38 napisał(a):A robisz jakiś dłuższy postój na drzemkę? :D Muszę sobie wszystko skalkulować, by nie przyjechać za wcześnie.
robię tylko postoje około 10 min . co 100 , 150 km. bez drzemki mam drugiego kierowcę czyli żonę
lulmar
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 29.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lulmar » 26.05.2011 12:58

fasi napisał(a):
taurus napisał(a):A czemu iGO??

Bo ma wybór dostawców map - nie potrzebuję fotoradarów - jeżdżę jak kodeks każe a stacje benzynowe są dobrze oznakowane.

Z AM raczej wszędzie dojedziesz, co najwyżej zafunduje Tobie wycieczkę krajoznawczą ;)

Pozdrawiam


Jeśli zależy Ci na używaniu map od lokalnych dostawców to wartym przemyślenia jest zakup chorwackiego Mireo. Europę mają postawioną na TeleAtlasie, natomiast mapy bałkanów są autorstwa Chorwatów.

Przyjazny, mniej cukierkowy (od iGO) interfejs a przede wszystkim IMHO lepszy niż w iGO algorytm wyliczania tras.



WOW, na takie info od początku czekałem. Więc Chorwackie Navi zwie się MIREO. To taka ichnia automapa? Kurka, na youtube widze masą filmów z działająca najnowsza wersją na androidzie, a na stronie firmy tylko wersja na iphone ;-(
Pozostaje starsza pod WIN CE ale będę dalej szukał. Albo napiszę do nich bo jakby moznabyło tak jak winietę miesięczną licencję zakupić toby fajnie było.
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 26.05.2011 13:11

Do czego pijesz?

www.mireo.hr - tutaj masz wyszczególnione na jakich systemach działa Mireo Black Edition i nowe Mireo Don't Panic.
lulmar
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 29.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lulmar » 26.05.2011 13:44

fasi napisał(a):Do czego pijesz?

www.mireo.hr - tutaj masz wyszczególnione na jakich systemach działa Mireo Black Edition i nowe Mireo Don't Panic.


Nie pije ;-) Ucieszyłem się, że coś takiego istnieje bo pokrycie chorwacji teleadresowe w innych navi nie jest najlepsze. Tylko niestety nie widze wersji tego czegoś na mój telefon pomimo, że na youtube takową pokazują ;-(
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 26.05.2011 13:50

Odpal sobie w tą stronę po chorwacku z tłumaczeniem w przeglądarce, bo po angielsku nawet sklep internetowy nie jest jeszcze zrobiony.

Nowa wersja Mireo Don't Panic wg informacji zawartych na stronie działa na:
Windows CE 5.0 (lub wyższym)
Apple iOS
Android 2.0 (i nowszych)
Samsung Bada
Symbian 9.1 (i nowszych)

Najtańsza wersja kosztuje 229.90 kn i zawiera mapy:Austrii, Czarnogóry, Włoch, Węgier, Słowenii, Serbii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny
lulmar
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 29.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lulmar » 26.05.2011 15:08

fasi napisał(a):Odpal sobie w tą stronę po chorwacku z tłumaczeniem w przeglądarce, bo po angielsku nawet sklep internetowy nie jest jeszcze zrobiony.

Nowa wersja Mireo Don't Panic wg informacji zawartych na stronie działa na:
Windows CE 5.0 (lub wyższym)
Apple iOS
Android 2.0 (i nowszych)
Samsung Bada
Symbian 9.1 (i nowszych)

Najtańsza wersja kosztuje 229.90 kn i zawiera mapy:Austrii, Czarnogóry, Włoch, Węgier, Słowenii, Serbii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny



szkoda, że nie ma 30 dniowej wersji demo ;-)
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 09.07.2011 13:58

taurus napisał(a):Z AM raczej wszędzie dojedziesz, co najwyżej zafunduje Tobie wycieczkę krajoznawczą ;)


IMO szkoda zachodu na lokalne navi. Jak się użyje mózgu przed wystartowaniem, czyli przejrzy się trasę nie ma opcji wyprowadzenia w pole.
Interfejs w moim przypadku nie ma żadnego znaczenia. Zaczynałem z NAVI na komórkach (nie smartfonach) więc w zasadzie jedynie słuchałem komunikatów i nie patrzyłem w ekran. mam teraz navi i dalej nie patrze ale to mój przypadek.
Powszechnie dostępna NOKIA MAPS (ściagasz mapy w domu) już w zeszłym roku miała wszystkie ścieżki na PAGu. problemem była kategoryzacja dróg i kierowanie "traktami owczymi" nawet. Ale było wszystko.
GaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GaR » 10.07.2011 17:35

dla korzystających z AM dużym ułatwieniem może być propozycja
http://mapa.targeo.pl . na tym programie na spokojnie wyznaczycie sobie wszystkie trasy z pkt. przelotowymi i objazdami, po czym klikając w zakładkę u góry "eksportuj do AutoMapy" program wygeneruje plik "atm" czytany przez auto mapę. Po wgraniu go do urządzenia macie gotową trasę, lub zestaw tras na wakacje (jeżeli już było to proszę nie czytać tego postu :-) )
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.03.2014 20:06

Ukazała się nowa AutoMapa w wersji beta czyli wersja do przetestowania (wykrycia ewentualnych błędów) przed wydaniem wersji finalnej

http://w3.automapa.pl/?PEI=53169&lng=PL&cid=204021

wersja programu 6.15 wersja mapy 1402 beta, a w nich dodano:
- obwodnice Hrubieszowa, Biłgoraja, Leżajska (2 etap), Mielca, południowa Radomia, Lubawy, Opalenicy
- obwodnice 3 miejscowości na remontowanej drodze 747
- nowy odcinek DTŚ w Gliwicach
- odcinek S3 Międzyrzecz - Gorzów Wlkp.
- brakujący odcinek S11 na Wschód od Poznania
- pełna nowa organizacja ruchu dla Piły
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 19.03.2014 22:10

C_R_O_A_T_I_A napisał(a):...- odcinek S3 Międzyrzecz - Gorzów Wlkp...


jechałem kilka dni temu to był zamknięty i nie wydaje mi się aby już był czynny :roll:

W temacie jeżdżę z AM od zawsze i do cro również, nigdy nigdzie nie było problemów
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.04.2014 12:49

jechałem kilka dni temu to był zamknięty i nie wydaje mi się aby już był czynny

Na nim pisze "planowana data otwarcia V 2014", więc nie długo bedzie mozna korzystać :wink:
kierowca bombowca
Croentuzjasta
Posty: 403
Dołączył(a): 16.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kierowca bombowca » 16.05.2014 16:09

odcinek S3 Międzyrzecz - Gorzów Wlkp.


jechał ktoś? jak to wygląda?
showtek2
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 05.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) showtek2 » 22.05.2014 11:41

A może mi ktoś pokazać na mapach gogla, gdzie zjechać aby ominac autostrade w Słowenii ? Czy wystarczy jak po wjeżdzie do Słoweni ustawie w automape na omijanie autostrad i drog platnych ? Bo mam atomape na androida, najnowsza z najnowsza mapa europy


mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,29,14.6543600,46.9448800?l=e300761fa4d338ed

Oto trasa jaka mi wyznaczyło. Zamienic coś ? Pierwszy raz będę jechał.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.05.2014 12:06

showtek2 napisał(a):A może mi ktoś pokazać na mapach gogla, gdzie zjechać aby ominac autostrade w Słowenii ? Czy wystarczy jak po wjeżdzie do Słoweni ustawie w automape na omijanie autostrad i drog platnych ? Bo mam atomape na androida, najnowsza z najnowsza mapa europy


mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,29,14.6543600,46.9448800?l=e300761fa4d338ed

Oto trasa jaka mi wyznaczyło. Zamienic coś ? Pierwszy raz będę jechał.


Po wjeździe do Słowenii juz jest za późno na zjazd z autostrady, bo winieta obowiązuje tam od samej granicy.
Tu masz opisany objazd, nawet z obrazkami :wink:
video-objazd-autostrady-slo-t29291-150.html

Twój link otwarł mi się z trasą "autostradową" przez Słowenię.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Z Automapa do Chorwacji - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone