Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Automapa do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.07.2014 14:31

sneer napisał(a):Dzięki piotrulex i walp za odpowiedzi. Z "okolicą" próbowałem, ale również niestety mnie "cofa".

To ciekawostka. Z punktami pośrednimi jeżdżę cały czas i nie spotkałem się z tym, aby nawigacja usilnie chciała zaliczyć punkt, jeśli wybrałem "przez okolicę". Dziś będę instalował wer. 6.16 i przetestuję, ale nie sądzę, aby to się zmieniło.
sneer napisał(a):Mam jeszcze jeden problem z nawigacją, to jakiś stary Lark. Czasem jednak bywa nad wyraz upierdliwy, podczas jazdy z AutoMapa nawigacja lubi czasem "bez powodu" wrócić do menu, tak, jakby jakaś niewidzialna ręka wcisnęła klawisz "menu" :) Po jakimś czasie następuje samoistnie powrót do mapy. Instalowalem rozne wersje AM i zawsze to samo. Być może to jakiś błąd samego urządzenia (kiedyś chyba to się nie zdarzało).

Też używam starego Larka, a dlatego, że zachowuje się bez zastrzeżeń. W tym przypadku, w ogóle nie pomogę. :wink:
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 21.07.2014 20:16

1. Czy można ustawić w AM żeby pokazywała odległość do punktu VIA zamiast do celu lub ew. jak przełączać się między tymi danymi?
2. Jak są obliczane czasy postoi (widoczne w Trasa/informacje/3 zakładka "długości i czasy"), jeśli w ustawieniach zmienię na 0 min co 180 km i tak na trasie Jelenia Góra-Orebic wylicz 1h40min postoi.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.07.2014 20:50

sebak napisał(a):1. Czy można ustawić w AM żeby pokazywała odległość do punktu VIA zamiast do celu lub ew. jak przełączać się między tymi danymi?

Wydaje mi się, że nie. Jeśli masz na ekranie widok Pilota i klikniesz na małym okienku, w którym pokazuje
ilość km do celu, to masz następujący wybór: prędkość, do celu, następny (manewr), wysokość, godzina, pozostało, dojazd o, pikietaż.
sebak napisał(a):2. Jak są obliczane czasy postoi (widoczne w Trasa/informacje/3 zakładka "długości i czasy"), jeśli w ustawieniach zmienię na 0 min co 180 km i tak na trasie Jelenia Góra-Orebic wylicz 1h40min postoi.

Czas postoju ustawiamy w Menu | Ustawienia | Trasa | ETA (estymacja czasu jazdy).
Jeśli mam ustawione 0 min, to na trasie ok. 1400 km, pokazuje mi "Postoje/manewry" 8 min.
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 21.07.2014 20:59

Z czasem postoi to program ma zapewne jakiś swój algorytm np. trasę J.G. Wrocław planuje z 1 min postojem. Tylko na co wg. niego ta minuta ma być przeznaczona?
wiklos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 29.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiklos » 21.07.2014 21:02

1. Czy można ustawić w AM żeby pokazywała odległość do punktu VIA zamiast do celu lub ew. jak przełączać się między tymi danymi?

Da się. Trzeba mieć włączony widok ustawienia skali (włączenie/wyłączenie naciśnięcie "takiej rączki" obok przycisku menu). Następnie naciskamy przycisk chorągiewki i przełącza na odległość do punktu via.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2014 21:16

W ubiegłym roku naviexpert w Splicie dowiózł mnie do schodków dla pieszych skąd raczkiem przy złożonych lusterkach uciekałem. W Budapeszcie automapa znajomych i nasz naviexpert wywalały nas poza miasto w poszukiwaniu pensjonatu /pensjon prawie w centrum/.

Dobra "analogowa" mapa jest najlepsza:)

Dodając: nawigacje są fajne, ale popełniają tyle samo błędów co człowiek. Ale wierzymy im bardziej i to bywa zgubne.
Ostatnio edytowano 21.07.2014 21:21 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 21.07.2014 21:18

SUPER! O to chodziło :D :D
A jeszcze z przydatnych rzeczy, czy da się ustawić żeby np. na podglądzie trasy zobaczyć o której w poszczególnych punktach powinniśmy być?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.07.2014 21:22

wiklos napisał(a):1. Czy można ustawić w AM żeby pokazywała odległość do punktu VIA zamiast do celu lub ew. jak przełączać się między tymi danymi?

Da się. Trzeba mieć włączony widok ustawienia skali (włączenie/wyłączenie naciśnięcie "takiej rączki" obok przycisku menu). Następnie naciskamy przycisk chorągiewki i przełącza na odległość do punktu via.

wiklos, oczywiście masz rację.
Jeśli mamy wyznaczony przynajmniej jeden punkt VIA to pojawia się chorągiewka:

Obrazek
Po kliknięciu przycisku z chorągiewką zmieni się ikona na taką z napisem VIA:
Obrazek
a pilot będzie pokazywał odległość do punktu. :wink:
Automatycznie zmieni się pokazywany czas, zamiast do celu, to do najbliższego punktu.

ołowiany napisał(a):W ubiegłym roku naviexpert w Splicie dowiózł mnie do schodków dla pieszych skąd raczkiem przy złożonych lusterkach uciekałem. W Budapeszcie automapa znajomych i nasz naviexpert wywalały nas poza miasto w poszukiwaniu pensjonatu /pensjon prawie w centrum/.

Dobra "analogowa" mapa jest najlepsza:)

Dodając: nawigacje są fajne, ale popełniają tyle samo błędów co człowiek. Ale im wierzymy im bardziej i to bywa zgubne.

Z nawigacją jeżdżę już dobrych kilka lat i takich sytuacji nie miałem. To są raczej mity powstałe w wyniku złych ustawień nawigacji. :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2014 21:35

Być może nie ogarniam tematu do końca, ale błędne działanie nawigacji doświadczam nawet w bliskich mi okolicach.
Np naviexpert nie widzi promu, którym chcę przedostać się przez Wisłę i szaleńczo każe mi zawracać, a on tam jest. Nie znalazłem w ustawieniach funkcji: omiń/użyj promu.
Mity są mitami, a ja mam konkretne doświadczenia. Ten powyżej to tylko jeden z przykładów.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.07.2014 21:59

ołowiany napisał(a):Być może nie ogarniam tematu do końca, ale błędne działanie nawigacji doświadczam nawet w bliskich mi okolicach.
Np naviexpert nie widzi promu, którym chcę przedostać się przez Wisłę i szaleńczo każe mi zawracać, a on tam jest. Nie znalazłem w ustawieniach funkcji: omiń/użyj promu.
Mity są mitami, a ja mam konkretne doświadczenia. Ten powyżej to tylko jeden z przykładów.

Być może, to kwestia systemu nawigacyjnego.
U mnie nad Zalewem, w lesie kursuje prom, taka lokalna przeprawa. Jednak jak wyznaczam trasę z jednej strony zalewu na drugą, to AM kieruje na prom, pytając wcześniej, czy chcę skorzystać z takiej przeprawy.
Nie twierdzę, że te urządzenia są perfekcyjne, moja navi nie wie, że prom kursuje od maja do października. :oczko_usmiech:
kierowca bombowca
Croentuzjasta
Posty: 403
Dołączył(a): 16.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kierowca bombowca » 22.07.2014 16:06

czy da się ustawić żeby np. na podglądzie trasy zobaczyć o której w poszczególnych punktach powinniśmy być?


Menu - Prowadź do - Ulubione
wybierasz punkt - START - wybierasz punkt - VIA punkt - wybierasz punkt - VIA punkt, itd - wybierasz punkt - CEL
w prawym dolnym rogu klikasz na data startu - ustawiasz date i czas wyjazdu

Menu - Trasa - Informacje - klikasz na którymś VIA - Pokaż na mapie i na pilocie masz "Dojazd o"

Menu - Trasa - Informacje - klikasz na następnym VIA - Pokaż na mapie i masz następny punkt VIA z określoną godziną dojazdu.
kierowca bombowca
Croentuzjasta
Posty: 403
Dołączył(a): 16.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kierowca bombowca » 22.07.2014 16:17

moja navi nie wie, że prom kursuje od maja do października


tutaj możesz zgłosić zmiany w mapie


http://mapa.targeo.pl/remark/

Znajdź na mapce to miejsce gdzie jest prom, zaznacz to miejsce i w opisie podaj termin kursowania promu.
W następnej wersji nawigacja z AutoMapą będzie już wiedziała kiedy prom kursuje i skieruje Cię tylko w okresie kursowania promu, ponieważ informacje takie zaszyte są w warstwie mapy.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 22.07.2014 18:51

kierowca bombowca napisał(a):
moja navi nie wie, że prom kursuje od maja do października

tutaj możesz zgłosić zmiany w mapie
http://mapa.targeo.pl/remark/

Dzięki za info. Ktoś mnie uprzedził, bo w najnowszej wersji jest już pełna informacja z godzinami.
Jeśli napotkam jakieś zmiany, to zgłoszę, pro publico bono. :wink:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 25.07.2014 14:07

Jak w trybie nawigowania z punktu A do punktu B - wyświetlić cały obszar mapy na urządzeniu ? Tak bym widział gdzie aktualnie się znajduje.
kierowca bombowca
Croentuzjasta
Posty: 403
Dołączył(a): 16.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kierowca bombowca » 25.07.2014 14:12

Naciśnij "najbliższy manewr" w pilocie. Naciśnięcie 2x powoduje wyświetlenie całej trasy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Z Automapa do Chorwacji - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone