Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Automapa do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 09.03.2011 09:01

Raul73 napisał(a):Tak więc jak najbardziej Automapa powinna być zainteresowana działaniem swoich nawigacji na Larkach, bo są bardzo popularne.


Jak najbardziej się z Tobą i santoszem zgadzam.
Powinni ale nie muszą i nikt ich do tego nie zmusi...

Raul73 napisał(a):Do czego mi drogi GPS, jeśli przez 350 dni w roku leży na półce, a używany jest tylko przy wyjeździe do Chorwacji.


Nie pisałem o drogim sprzęcie. Chodziło mi bardziej o to, że czasami warto dołożyć te 50-100 zł i kupić sprzęt, na którym producent gwarantuje prawidłowe działanie oprogramowania.
lukasz1977
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1977 » 09.03.2011 11:25

Raul73 napisał(a):To prawda, że na Larku inne nawigacje chodzą bez odblokowywania Windowsa, ale odblokowanie iinych urządzeń to tez żaden problem - do wszystkiego jest mnóstwo instrukcji w necie. Sam kiedyś odblokowywałem 2 tylko patrząc na instrukcję w necie i poszło w 5 minut (już nie pamiętam co to było)!
Tak więc jak najbardziej Automapa powinna być zainteresowana działaniem swoich nawigacji na Larkach, bo są bardzo popularne.

A że sa tanie? Takie było moje kryterium przy zakupie! Do czego mi drogi GPS, jeśli przez 350 dni w roku leży na półce, a używany jest tylko przy wyjeździe do Chorwacji. Na Polskę GPS nie jest mi do niczego potrzebny.

No i chodzi o to, że jak mieszasz w innych urządzeniach to sobie zdajesz sprawę (lub nie ;) ), że tracisz gwarancję. W Larku można to zrobić bez utraty gwarancji i chyba w tym problem ;)
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 09.03.2011 15:49

lukasz1977 napisał(a):No i chodzi o to, że jak mieszasz w innych urządzeniach to sobie zdajesz sprawę (lub nie ;) ), że tracisz gwarancję. W Larku można to zrobić bez utraty gwarancji i chyba w tym problem ;)



To, żaden problem aby urządzenie zablokować ponownie i znów mieć gwarancję, robiłem to wielokrotnie - to tylko kwestia wpisów w rejestrze systemowym.
lukasz1977
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1977 » 09.03.2011 17:55

santosz napisał(a):
lukasz1977 napisał(a):No i chodzi o to, że jak mieszasz w innych urządzeniach to sobie zdajesz sprawę (lub nie ;) ), że tracisz gwarancję. W Larku można to zrobić bez utraty gwarancji i chyba w tym problem ;)



To, żaden problem aby urządzenie zablokować ponownie i znów mieć gwarancję, robiłem to wielokrotnie - to tylko kwestia wpisów w rejestrze systemowym.

Ok - ale nie jest tak prosto jak w Larku i byle kto tego nie zrobi ;)
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 09.03.2011 18:01

lukasz1977 napisał(a):
santosz napisał(a):
lukasz1977 napisał(a):No i chodzi o to, że jak mieszasz w innych urządzeniach to sobie zdajesz sprawę (lub nie ;) ), że tracisz gwarancję. W Larku można to zrobić bez utraty gwarancji i chyba w tym problem ;)



To, żaden problem aby urządzenie zablokować ponownie i znów mieć gwarancję, robiłem to wielokrotnie - to tylko kwestia wpisów w rejestrze systemowym.

Ok - ale nie jest tak prosto jak w Larku i byle kto tego nie zrobi ;)



znów sie mylisz - jest to wyjątkowo proste i praktycznie kazdy to moze zrobić - wystarczy podstawowa znajmośc komputera i nic wiecej.
choc byc moze w Larku jest jeszcze prosciej...
lukasz1977
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1977 » 09.03.2011 18:08

santosz napisał(a):
lukasz1977 napisał(a):
santosz napisał(a):
lukasz1977 napisał(a):No i chodzi o to, że jak mieszasz w innych urządzeniach to sobie zdajesz sprawę (lub nie ;) ), że tracisz gwarancję. W Larku można to zrobić bez utraty gwarancji i chyba w tym problem ;)



To, żaden problem aby urządzenie zablokować ponownie i znów mieć gwarancję, robiłem to wielokrotnie - to tylko kwestia wpisów w rejestrze systemowym.

Ok - ale nie jest tak prosto jak w Larku i byle kto tego nie zrobi ;)



znów sie mylisz - jest to wyjątkowo proste i praktycznie kazdy to moze zrobić - wystarczy podstawowa znajmośc komputera i nic wiecej.
choc byc moze w Larku jest jeszcze prosciej...

Wskaż mi miejsce w którym się pomyliłem? Bo jak na razie to chyba nie instalowałeś nic dla Larka. Tam po prostu w standardowym sofcie masz ustawienie, w którym wskazujesz plik, z którego się odpala program. A program możesz mieć zainstalowany na karcie i z niej uruchamiać.
Jak dla Ciebie mieszanie w rejestrach systemowych jest na tyle łatwe dla laika komputerowego niż wskazanie odpowiedniego pliku to gratuluję.
adames
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 08.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) adames » 09.03.2011 18:45

Specjalistą od komputerów nie jestem, ale w prezencie od TP kupując neostradę, otrzymałem navi Lark 35,8. Zainstalowana tam mapa nie spełniała moich oczekiwań i z pomocą bliskiej osoby została zainstalowana najnowsza wersja AM. Jest ona zainstalowana na karcie SD i z tej karty jest odpalana.
Navi z tą mapą działa bez zarzutu, a przypominam że urządzenie mam za darmo. :)
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 09.03.2011 18:58

lukasz1977 napisał(a):Wskaż mi miejsce w którym się pomyliłem? Bo jak na razie to chyba nie instalowałeś nic dla Larka. Tam po prostu w standardowym sofcie masz ustawienie, w którym wskazujesz plik, z którego się odpala program. A program możesz mieć zainstalowany na karcie i z niej uruchamiać.
Jak dla Ciebie mieszanie w rejestrach systemowych jest na tyle łatwe dla laika komputerowego niż wskazanie odpowiedniego pliku to gratuluję.


Dla larka nie ale dla mio, miniht, vordon, goclever, kilku podróbek - wskazujesz plik który ma uruchamiać się z uruchomieniem navi i już. trzeba tylko wiedziec gdzie wpisac i co ale to tez proste, ktos wyzej napisał; google i 5minut roboty, proste - nie wiem co dla Ciebie jest takie skomplikowane...

W tt i garminie rzeczywiście sie nie da, zmieniałem tam soft - swoja drogą dziwię się że mio nie zabezpiecza tak dobrze swoich urządzeń?
Ostatnio edytowano 09.03.2011 19:51 przez santosz, łącznie edytowano 2 razy
Pepe12345
zbanowany
Posty: 328
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pepe12345 » 09.03.2011 19:11

Spokojnie panowie. Odblokowac to sobie możecie urządzenie z WM na pokładzie. O TomTomie nalezy zapomnieć. NIE DA SIĘ, bo nie działa pod WM. Nie wiem jak z Garminem, ale na 90% też nie zadziała na nim AM. Też z w/w powodu. O ile dobrze pamiętam i Garmin i TTom działają pod Symbianem, więc o Automapie można sobie tylko pomarzyć.
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 11.03.2011 13:50

Ale jest Garmin Na WM i działa super. Testowałem dla zabawy kilka Programów nawigacji. U mnie pierwsze miejsce ma Garmin, potem AM. Do Chorwacji polecam jedno lub drugie.
lulmar
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 29.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lulmar » 18.05.2011 18:23

Moi drodzy bardzo ważne pytanie, prośba.

Ponieważ mam telefon/navi wielosystemowy to już niemal zapomniałem o WM i automapie. Z drugiej jednak strony mam do niej sentyment i żaden znany mi program na androida nie daje się tak ładnie konfigurowac.

W związku z tym mam pytanie czy orientujecie się jakie są w automapie mapy cro? Jakie pokrycie? Ile zajmuje sama mapa chorwacji? Czy to teleatlas, navteq czy jeszcze co innego?

Mam obecnie w telefonie HTC locations gdzie mapa chorwacji pobierana z marketu zajmuje 34mega. Patrzyłem że warsja na IGO - to tylko 8 mega więc wygląda na niepełną.


btw. stary tomtom działa pod WM, garmin także. Szy c jednak trzeba żeby zaaplikować nowsza mapę.
RobertZ
Croentuzjasta
Posty: 138
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobertZ » 18.05.2011 19:11

w aktualnej automapie tak wygląda Chorwacja: 75 tys. km dróg, 100% pokrycia, 85% punktów adresowych oraz 29 tys. punktów POI. Mapa jest Navteq-a
lulmar
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 29.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lulmar » 19.05.2011 10:57

Dzięki za konkretną odpowiedź. Już widzę, że jest lepiej niż w Sygic. Dziwne bo tam też mapa zdaje się navteq, a tylko 60% pokrycia podają....


W htc jest największa (to mapa tomtom) ale ni diabla nie potrafię się doszukać na temat przełożenia tego na pokrycie mapami i danymi teleadresowymi.
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 19.05.2011 11:42

TomTom Mapa Europy Zachodniej i Środkowej IQ routes™ v8.60

Szczegółowa, ciągła mapa Europy z danymi IQ Routes™, umożliwiającymi wyznaczanie szybszych tras - wersja nieuproszczona. Dane liczbowe dotyczące pokrycia mapy: - kraje w pełni pokryte (99,9%): Andora, Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Monako, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, San Marino, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy i Wyspy Kanaryjskie. kraje częściowo pokryte: Grecja (84%), Turcja (63%), Rosja (33%), Bułgaria (54%), Łotwa (63%) i Chorwacja (42%, włącznie z obszarami głównych miast i wybrzeży) - pokrycie dróg (km): ponad 10 milionów - połączenia drogowe: pokrycie innych krajów Europy Środkowej, które umożliwia ciągłą nawigację na całym obszarze danego regionu.


Osobiście jeździłem z po Chorwacji z TT i zawsze doprowadził mnie do celu.
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 19.05.2011 11:48

Byłem z TomTom i było bez problemów.
Mapa Eastern_Europe 860_3126 v860.3126
Do Tribunj zaoprowadziłą nas pod drzwi apartamentu.
PZDR.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Z Automapa do Chorwacji - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone