Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Automapa do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 06.03.2011 19:08

ralseti napisał(a):Witam
Mam pytanie ile średnio w czasie wydłuża się droga omijając autostrady płatne?

Pozdrawiam


Kolego, sprecyzuj swoje pytanie - skad trasa, którędy, jaki eautostrady chcesz ominąć, te na dojeździe, te w Chorwacji czy wszystkie?

Na Twoje pytanie odpowiem: trochę

Konkluzja: jakie pytanie taka odpowiedź.
ralseti
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 08.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ralseti » 06.03.2011 19:19

Np od Słowenii do Splitu. Chodzi mi o różnice na odcinku 100-200km jadąc autostradą a normalną drogą czy to jest 1h czy więcej pomijając korki oczywiście.
jerzy26
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 06.03.2011 19:23

Niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego omijać autostrady w CRO, oczywiście pomijając temat Plitvic???????????????
ralseti
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 08.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ralseti » 06.03.2011 19:27

Może dla widoków lub ceny jeżeli jedziesz dużym autem z przyczepą?
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 06.03.2011 19:41

jerzy26 napisał(a):Niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego omijać autostrady w CRO, oczywiście pomijając temat Plitvic???????????????



Dla widoków, jadąc stara trasą przez Knin mozna nieźle....odpocząć
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.03.2011 19:53

lukasz1977 napisał(a):Teraz również zainstalowałem AM 6.7 dla testów i nie zauważyłem żadnych problemów - przetestowane na trasie ok. 50-70 km, trasa szybka - nic nie muli.
Jeżeli asystent pasa ruchu to te zielone i czerwone kwadraciki nad pasami to na A4 z Katowic do Gliwic działa jak najbardziej.


No, może "muli" to za duże słowo, ale wersja 6.5 działa szybciej (ja mam Lark 35.7).
Tak, asystent pasa ruchu to właśnie te czerwone i zielone punkty. Właśnie o to chodzi, że w Polsce działa tylko na autostradach, a w Europie również w miastach. Twórcy automapy już od dawna zapowiadają pełną wersję na Polskę i na razie czekamy. Na razie dobrze że te autostrady dołożyli, bo w wersji 6.5 nawet tego nie ma dla Polski, natomiast w Europie działa bez problemów
Ostatnio edytowano 06.03.2011 20:01 przez Raul73, łącznie edytowano 1 raz
jerzy26
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 06.03.2011 19:56

Droga D1, jest w większości odnowiona - poszerzona, w dużej części ma szerokie bezpieczne pobocza. Korzystam z niej jak mam w planie Plitvice, w gospodach po drodze D1 podają smaczne jedzenie o wiele tańsze niż na wybrzerzu Dalmacji, tylko pytanie ile razy można zwiedzać park w Plitvicach. A teraz jak przejazd przez tunele jest w obie strony to nie wiem czy warto jechać za każdym razem D1.
Pozdrowienia :papa:
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 06.03.2011 20:08

jerzy26 napisał(a):Droga D1, jest w większości odnowiona - poszerzona, w dużej części ma szerokie bezpieczne pobocza. Korzystam z niej jak mam w planie Plitvice, w gospodach po drodze D1 podają smaczne jedzenie o wiele tańsze niż na wybrzerzu Dalmacji, tylko pytanie ile razy można zwiedzać park w Plitvicach. A teraz jak przejazd przez tunele jest w obie strony to nie wiem czy warto jechać za każdym razem D1.
Pozdrowienia :papa:



To teraz jedź wybrzeęm od Senj do Paklenicy - widoki niezapomniane :o
sezamek1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sezamek1 » 06.03.2011 21:26

Witam!

Czy zdarzyło się Wam kiedykolwiek podczas podróży do Chorwacji przez państwa: Słowacja, Austria, Słowenia, że Policja z tych państw oraz oczywiście z Chorwacji podczas kontroli drogowej sprawdzała legalność oprogramowania Waszych nawigacji GPS. Podobno Policja w Niemczech już sprawdza.

pozdro sezamek1
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 06.03.2011 21:58

Miałem dwie kontrole - jedną w Niemczech druga w Cro - żadna z nich nie sprawdzała...
ralseti
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 08.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ralseti » 06.03.2011 22:14

Raz Niemcy sprawdzali pochodzenie GPSu kolegi, którą znależli w torbie. Na moją nawet nie spojrzeli.
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 06.03.2011 22:24

ralseti napisał(a):Raz Niemcy sprawdzali pochodzenie GPSu kolegi, którą znależli w torbie. Na moją nawet nie spojrzeli.



Ale sprawdzali legalność programu?
Szymuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 06.03.2011 22:36

Oczywiście, że za granicą nie sprawdzą legalności oprogramowania w navi z prostej przyczyny: nie wiedzą jak. Akurat producent Automapy zdaje się przeszkalał policję polską jak to sprawdzić po pewnej informacji wyświetlanej przez urządzenie.

Co logiczne zagraniczna policja nie ma wiedzy w temacie naszego oprogramowania.
ralseti
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 08.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ralseti » 06.03.2011 22:47

santosz napisał(a):
ralseti napisał(a):Raz Niemcy sprawdzali pochodzenie GPSu kolegi, którą znależli w torbie. Na moją nawet nie spojrzeli.



Ale sprawdzali legalność programu?


Nie , tylko numer seryjny.
Ja osobiście mam wgrany drugi program w jzyku polskim i nigdy nie małem kłopotów z tym związanych a często jeżdże po Niemczech.
Ostatnio edytowano 06.03.2011 23:03 przez ralseti, łącznie edytowano 1 raz
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 06.03.2011 22:52

Czyli sprawdzali urządzenie czy aby nie kradzione...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Z Automapa do Chorwacji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone