Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wyspa Solta-Necujam

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pająk
wyspa Solta-Necujam

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pająk » 29.07.2002 15:30

Czy był ktoś na wyspie Solcie,jeżeli tak bardzo proszę o opinie.
Lubin

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubin » 30.07.2002 09:05

W zeszłym roku bylismy w Stomorskiej.Sama wyspa jest bardzo mala ,stałych mieszkanców jest około 1500 ludzi.Jesto bardzo spokojna wyspa.Jesli chodz o Necujam to plaza betonowa rura do zjazdowa dla dzieci.Jeden większy sklep.Jeden osrodek wczasowy gdzie spotkałem polakow,na calej wyspie. Pozdrowienia Romek.
sirk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) sirk » 28.07.2004 19:16

Dostałem w tym tygodniu ofertę wyjazdu do Necujam na wyspę Solta za całkiem niezłe pieniądze. Mam pytanie, czy ktoś wie coś więcej o miejscowości Necujam? Przeglądałem forum, za dużo nie znalazłem. I proszę bez linków (to do cezara000 :wink: ), bo w internecie obejrzałem już kilkanaście stron o wyspie. Chodzi mi o wasze własne doświadczenia, opinię osoby, która tam fizycznie była i widziała. Wiecie jak to jest ze zdjęciami i opisami w internecie...
Pozdrawiam.
PS. Jak widzicie wygrzebałem całkiem stary temat :D :D
cezar000
Cromaniak
Posty: 1120
Dołączył(a): 04.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) cezar000 » 28.07.2004 21:29

sirk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) sirk » 28.07.2004 23:42

Już to widziałem... :cry:
Casian
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Casian » 04.07.2013 15:12

witam

Jade wtym roku na Solte do Necujam. Moglby ktos cos doradzic jak tam jest ? Czy duzo ludzi czy jednak jest to spokojne miejsce? Pozdjeciach widac ze jest jedna duzo plaza kamienista, a tak to beton.. Jade z córka 3 latka i szukam czegos dla niej aby mogła ciekawie wypoczywać..
MAMADWOJKI
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MAMADWOJKI » 03.02.2016 00:26

witam
zarezerwowaliśmy wakacje na Solcie w Necujam
prosze o jakies cenne opinie :)
Casian
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Casian » 03.02.2016 06:43

Byłem widziałem. Necujam - bardzo mała mieścina, bardzo spokojna, wręcz można powiedzieć senna. Plaża żwirowa w zatoce idealna dla dzieci ale brak cienia. Tak to raczej wylewki betonowe wykonane przez właścicieli, i na takiej ja byłem. Wyspa dość mała więc można sobie ją pozwiedzać w całości. Jeżeli szukamy spokoju i odpoczynku od zgiełku wręcz idealna. Mnie osobiście sie podobała, kwaterę mieliśmy idealna bo było dosłownie 15 m do morza. Żona z filiżanka kawy chodziła na brzeg.
Jedna sprawa przy wyjeździe dobrze rozplanować powrót promem, rzadko pływa i kolejka jest czasem ogromna. Wpuszczają około 40 aut za jednym razem potem czekania na 4 h. w pełnym słońcu na parkingu asfaltowym bez grama cienia. Ja byłem 1,5 h wcześniej przed wypłynięciem i już byłem chyba z 20-ty...
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 03.02.2016 20:21

Jak w temacie.... mam pytanko, a mianowicie czy w Necujam jest sklep spożywczy ? Z google mapy "wyśledziem",że jest STUDENAC ale może się mylę.
Tak w ogóle to miałem okazję być na Solcie, ale po drugiej stronie wyspy tj Grohote, Donje Selo i Maslinica. Bardzo mi się podobało.
Proszę o odpowiedź.
Gajus
Casian
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Casian » 03.02.2016 22:58

sklep był z tego co pamiętam. Czy Studenac to nie wiem, ale można było kupić to co potrzeba. Pamiętam tylko że ceny były wyższe niż w markecie w pierwszej miejscowości od portu.
mimi1
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 16.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mimi1 » 12.02.2016 22:22

tak jest tam studenac
byłam naprawdę ładna miejscowość, z klimatem
Solta tez piękana wyspa mała i nie ma takiej komercji jak w innych miejscowościach turystycznych
czuć Dalmację
mogę polecić w Necujam apartament sprawdzony bo tam ostatnio byliśmy
mimi1
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 16.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mimi1 » 12.02.2016 22:34

Necujam - byliśmy, to zależy czego kto szuka, na pewno w Necujam nie znajdziesz dyskoteki
mała miejscowość daleko od głównej drogi, większość apartamentów położona w parku (mogę polecić gdzie mieszkaliśmy)
woda w morzu jest bardzo czysta
Necujam jest o tyle ciekawe że ma bogatą polską historie (tzw. Dom Polski w Necujam, ale to na marginesie)
bardzo porządna restauracja
ponad to cała wyspa ma swój klimat nie ma takiej komercji jak w innych miastach turystycznych
ponad to w Grohote jest najsłynniejszy pszczelarz w Chorwacji
jest sklep spożywczy
kursuje też autobus do wszystkich miejscowości
a jeszcze ciekawostka w lipcu jest przeciąganie liny walka o małą wyspę między mieszkańcami Salty a mieszkańcami wyspy Brać - oczywiście w zabawie może uczestniczyć każdy turysta
coś jeszcze, nie napisałam?
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 11.09.2018 10:07

Casian napisał(a):Jedna sprawa przy wyjeździe dobrze rozplanować powrót promem, rzadko pływa i kolejka jest czasem ogromna. Wpuszczają około 40 aut za jednym razem potem czekania na 4 h. w pełnym słońcu na parkingu asfaltowym bez grama cienia. Ja byłem 1,5 h wcześniej przed wypłynięciem i już byłem chyba z 20-ty...


To chyba się coś poprawiło. Wyjazdowych promów widzę 5:
5.30
8.00
10.30
13.00
18.00
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 11.09.2018 10:13

A jaki jest brzeg na zaznaczonym fragmencie? Czy to się nadaje do plażowania? Zwirkowo raczej nie jest, wygląda na kaskadowe kamienie, ale czy da się usiąść na 2 godzinki i napompować supa, potem stopniowo wejsć do wody?
Przechwytywanie.jpg

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone