Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 22.05.2013 06:35

Bardzo ciężko. Jeżeli już to liche kwatery za duże pieniądze. Coś na ten temat wiem po szukaniu kwater na Makarskiej. Apartamenty nie warte były ceny - gospodarze pogłupieli z cenami.
ignas128
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ignas128 » 22.05.2013 11:17

@darek1 - aż tak źle?
Ja właśnie myślę wybrać się na Riwierę na początku sierpnia (pierwsze dni) i jechać w ciemno.
Zachęcony zeszłorocznym wyjazdem również w ciemno na początku sierpnia myślałem że nie będzie problemu. Na Ciovo w Okrug Gurnij znaleźliźmy 3 apartamenty dla 15 osób z klimą za 12euro osoba.
Myślałem, że na Riwierze będzie też tak łatwo :) :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.05.2013 11:21

ignas128 napisał(a):@darek1 - aż tak źle?
Ja właśnie myślę wybrać się na Riwierę na początku sierpnia (pierwsze dni) i jechać w ciemno.
Zachęcony zeszłorocznym wyjazdem również w ciemno na początku sierpnia myślałem że nie będzie problemu. Na Ciovo w Okrug Gurnij znaleźliźmy 3 apartamenty dla 15 osób z klimą za 12euro osoba.
Myślałem, że na Riwierze będzie też tak łatwo :) :)

Nie zwracaj uwagi na takie posty albo przejrzyj działalność usera...
Jacck77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacck77 » 22.05.2013 22:04

darek1 napisał(a):Mistrzu kolorowy mów za siebie. Znowu zaczynasz wsadzać ten przemądrzały na tajnych kompletach bociani nos. Ignas w sierpniu nic dobrego na Makarskiej nie znajdziesz. To najbardziej oblegany miesiąc, a zwłaszcza przez włochów. Coś znajdziesz ale będzie to badziewie. Makarska riviera jest mocno obłozona turystami. Chcesz to jedż jesli lubisz tłok i szukanie miejsca na plaży - wspomnisz moje słowa. W ubiegłym roku około 4 września nic konkretnego nie mogłem na makarskiej znależć. Jeszcze był tłok to co tu mówić o sierpniu. Tylko wcześniejsza rezerwacja wchodzi w rachubę. Szukaj raczej w mniejszych miejscowościach.

Może w samej Makarskiej tak, chociaż i w to wątpię . W Baśce Vodzie po 30 sierpnia można było wybierać w czym się chce. Więc nie strasz ludzi, natomiast znajomy był od 2 sierpnia do 16 sierpnia w ciemno i też znalazł fajną kwaterę w Baśce Vodzie w dobrej cenie. Mogę zgodzić się jedynie co do tego tłumu o którym piszesz w sierpniu. Ale na początku września było już spokojnie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.05.2013 22:33

Jacck77 napisał(a):
darek1 napisał(a):Mistrzu kolorowy mów za siebie. Znowu zaczynasz wsadzać ten przemądrzały na tajnych kompletach bociani nos. Ignas w sierpniu nic dobrego na Makarskiej nie znajdziesz. To najbardziej oblegany miesiąc, a zwłaszcza przez włochów. Coś znajdziesz ale będzie to badziewie. Makarska riviera jest mocno obłozona turystami. Chcesz to jedż jesli lubisz tłok i szukanie miejsca na plaży - wspomnisz moje słowa. W ubiegłym roku około 4 września nic konkretnego nie mogłem na makarskiej znależć. Jeszcze był tłok to co tu mówić o sierpniu. Tylko wcześniejsza rezerwacja wchodzi w rachubę. Szukaj raczej w mniejszych miejscowościach.

Może w samej Makarskiej tak, chociaż i w to wątpię . W Baśce Vodzie po 30 sierpnia można było wybierać w czym się chce. Więc nie strasz ludzi, natomiast znajomy był od 2 sierpnia do 16 sierpnia w ciemno i też znalazł fajną kwaterę w Baśce Vodzie w dobrej cenie. Mogę zgodzić się jedynie co do tego tłumu o którym piszesz w sierpniu. Ale na początku września było już spokojnie.


Jechaliśmy w ciemno do Tucepi (Bocian nie czepiaj się ''daszka'' :smo: ) na początku sierpnia (dwa lata temu) i...kwater do wyboru było trochę.
Tak więc tłumy tłumami ale idzie coś znaleźć w rozsądnej cenie...(czasem może trzeba się tylko więcej ..nachodzić..
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2013 07:37

Trzeba się nachodzić i trzeba trochę chęci bo co niektórzy latają jak Żyd po pustym sklepie i myślą - "może oni coś znajdą"...mnie się jeszcze nie zdarzyło nie znaleźć w szczycie sezonu czegoś ciekawego...takie osoby niech lepiej rezerwują a później zastanawiają się co zrobić z wpłaconą zaliczką... :D
ignas128
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ignas128 » 23.05.2013 09:14

dzieki za odpowiedź :)
Trochę się uspokoiłem - rok temu też sporo osób ostrzegało, że ciężko w szczycie sezonu, że drogo, że nic porządnego itp.
A po 5min udało się super kwaterki znaleźć za malutką kasę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2013 09:26

ignas128 napisał(a):...............

Ja co roku jadę w ciemno...w dwie osoby i nigdy problemów nie było...moim rekordem był Sevid bo szukanie zajęło mi 50 minut... :D
ignas128
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ignas128 » 23.05.2013 09:28

tak - ale my w ciemno szukamy apartmanów dla 15 osób :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2013 09:54

ignas128 napisał(a):tak - ale my w ciemno szukamy apartmanów dla 15 osób :)

To co ? Znajdziecie choć niekoniecznie w jednym miejscu bo to będzie trudne...niech każda grupka szuka na własną rękę...
KTomek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) KTomek » 23.05.2013 11:11

My wybieramy się od 10 sierpnia do 20 sierpnia. Jedziemy w ciemno (4 osoby dorosłe i 1 dziecko cztery lata). Ponoć lepiej szukać kwater w soboty, bo właśnie tak rozpoczynają/kończą się "turnusy". Jestem uparty i wbrew wielu wpisów odradzających Riwierę Makarską to i tak tam jadę :) Ostatni raz byłem dawno temu w Makarskiej (5 lat w tył pewnie wiele się zmieniło) i kwaterę znalazłem w 10 min. przyznam, że nie najlepszy standard i daleko od morza (ok. 500 m) ale byliśmy bez dziecka, teraz to już musi być blisko wody. Będę szukał na odcinku od Breli do Podgory. Jedziemy w 2 auta to się podzielimy na 2 "oddziały", większe szanse na sukces :)
kucykk
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kucykk » 23.05.2013 20:39

Jest to nasz drugi wypad do Chorwacji. Jestem może mało doświadczony ale rzeczywiście bez problemu znaleźć można coś w ciemno wszędzie i w każdym terminie. Pytanie tylko brzmi jak daleko od morza, za ile i w jakim standardzie. W tym roku nie chce mi się biegać samemu po "pokojach" więc postanowiliśmy coś zarezerwować żeby nie męczyć 2 dzieciaków (4 i 7). Jedziemy w czerwcu do Podaca na Riwierze Makarskiej. Jeśli ktoś chce się dołączyć do konwoju to zapraszam. Wyjazd 17 na noc przez Zwardoń i bezpłatnie przez Węgry i Słowenię.
debowymg
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) debowymg » 26.05.2013 21:27

Witam wszystkich:)
Mam problem. Moi rodzice, którzy w sumie poza Bałtykiem i Zakopanym nigdzie na wakacjach nie byli, zdecydowali się na urlop w Chorwacji. Przekonały ich moje zdjęcia z wakacji w 2011, kiedy to byłem w Cro i Czarnogórze. Niestety ja się szwendałem z namiotem i spałem gdzie popadnie, dlatego nawet nie wiem jakie są realia tamtejszych kwater. Sprawa wygląda tak że rodzice nie znają języków (ojciec ma jedynie podstawy niemieckiego), dlatego ja szukam im kwatery. Chcę znaleźć im coś na prawdę porządnego - blisko morza, taras z widokiem na morze, w miarę dobry standard ale bez szaleństw. Daty to 1 lipca do 9 lipca (tyle dni na miejscu, dojazdu nie liczę w tym). Rodzice chcieliby żeby 4 dni były gdzieś w okolicach Vodic/Sibenika a kolejne 4 na riwierze Makarskiej. Teraz seria moich wątpliwości (przeczytałem dziesiątki tematów, lecz nie na wszystko znalazłem odpowiedź)
1. Czy możliwe jest znalezienie takiego apartamentu przez neta na 3-4 doby?
2. Max za dobę to 70euro. Czy da radę się w tym zmieścić?
3. Czy jeśli poszukiwania online nic nie dadzą, to możliwe jest znalezienie czegoś na miejscu? O to się boję najbardziej bo rodzice kiepsko stoją z językami... Ja wiem że coś bym ogarnął, ale wiecie jak to jest - pierwszy urlop za granicą to dla takich ludzi spory stres dlatego chciałbym im wszystko ogarnąć już teraz.
4. Nie wiem czy nie jest już trochę późno na szukanie przez neta? Ludzie na forum narzekają, na mase odmownych wiadomości
5. Może byście polecili jakąś niewielką mieścinę - spokojną i niewielką, byle była jakaś knajpka i sklep?
Trochę się rozwlekłem z tym, ale bardzo poczuwam się do odpowiedzialności za ich udane wakacje.
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki:)
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 26.05.2013 22:36

Wg. mnie 8 dni dzielić na pół... bez sensu, ale Wasz (rodziców) wybór.
Językiem bym sobie głowy nie zawracał.
70 ojro to na ile osób?.. bo jak na dwie to kosmiczna przesada.
Konkretnej mieściny Ci nie polecę (zależy od potrzeb), ale np. jadąc w ciemno dadzą radę wszędzie.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 26.05.2013 22:56

Uważam, że powinno się wypoczywać ciągiem przez 7 dni i następnie zmienić miejsce na kolejne 7 dni. 3-4dni to za mało w jednym miejscu - obowiązek ciągłego pakowania i rozpakowywania.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 108
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone