Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.05.2013 21:39

ewaz80 napisał(a):trasa plitvickie - Makarska mapa Google pokazuje 3,5 godziny , można dojechać szybciej? wiadomo nie na wariata, ale czasem mapy pokazują prędkość "emerytową"

Chodziło mi o to, żeby jak najszybciej wbijać na autostradę a nie jechać Starą Drogą czyli żółta jedynką.
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Może tu coś będzie. I nie szukajcie przy samych Jeziorach, no chyba, że coś się trafi :)
Pozdrav.
ewaz80
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewaz80 » 02.05.2013 12:34

Bocian - dziękuje, super strony:)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.05.2013 14:26

Molim.
ewaz80
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewaz80 » 02.05.2013 14:57

W ciemno....czy nie....?
Makarska, w terminie koniec maja początek czerwca,
otrzymałam propozycje apartament 70 m od plaży,300 m od centrum
2 sypialnie z pełni wyposażona kuchnią, grill
40 E/doba, - bez targowania....
czy opłaca się szukać, jechać w ciemno dla zaoszczędzenia "euracza"?
czy może jest to różnica hm..10-15 E/doba
? :roll: :roll:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 02.05.2013 15:01

ewaz80 napisał(a):trasa plitvickie - Makarska mapa Google pokazuje 3,5 godziny , można dojechać szybciej? wiadomo nie na wariata, ale czasem mapy pokazują prędkość "emerytową"


Google Maps wylicza czas dojazdu na podstawie aktualnych warunków dorgowych, z uwzględnieniem oczywiście dopuszczalnej prędkości dozwolonej (a nawet przyjmując trochę niższą, często rzeczywiście "emerytową" :wink: ).

Spróbuj w środku nocy - pewnie czas będzie niższy :D :D

Automapa pokazuje np. 3 godz. 10 minut.
gakako
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 27.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gakako » 02.05.2013 15:30

ewaz80 napisał(a):W ciemno....czy nie....?
Makarska, w terminie koniec maja początek czerwca,
otrzymałam propozycje apartament 70 m od plaży,300 m od centrum
2 sypialnie z pełni wyposażona kuchnią, grill
40 E/doba, - bez targowania....
czy opłaca się szukać, jechać w ciemno dla zaoszczędzenia "euracza"?
czy może jest to różnica hm..10-15 E/doba
? :roll: :roll:



10 E/osoba to chyba ok. Upewnij się, że to rzeczywiście dwie sypialnie a nie sypialnia + łózko w salonie :) Ja zdecydowanie wolę w ciemno bo oglądam i decyduję czy mi odpowiada czy nie....
Ale z kolei jeśli Wam nie będzie odpowiadało to zawsze możecie szukać sami... no chyba, że zadatek daliście...
zazdroszczę... ja muszę na wrzesień czekać :)
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 02.05.2013 20:36

Raul73 napisał(a):
ewaz80 napisał(a):trasa plitvickie - Makarska mapa Google pokazuje 3,5 godziny , można dojechać szybciej? wiadomo nie na wariata, ale czasem mapy pokazują prędkość "emerytową"


Google Maps wylicza czas dojazdu na podstawie aktualnych warunków dorgowych, z uwzględnieniem oczywiście dopuszczalnej prędkości dozwolonej (a nawet przyjmując trochę niższą, często rzeczywiście "emerytową" :wink: ).

Spróbuj w środku nocy - pewnie czas będzie niższy :D :D

Automapa pokazuje np. 3 godz. 10 minut.


z Plitvickich do Makarskiej jest około +/- 310 km i nie oszukujmy się mamy kawałek "krajówki" na której niestety nie polecimy 130 - tym bardziej w nocy , dlatego wydaje mi się ( z autopsji ) że realny czas przejazdu trzeba liczyć na poziomie 4h i tyle bym założył na taką dróżkę , będzie szybciej - wyjdzie na plus
tomcio1979
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcio1979 » 03.05.2013 18:26

Witam. ma wielką prośbę dla cro maniaków. byłem w cro 2 razy raz w Makarskiej a raz na wyspie Ciovo gdzie mi się raczej nie podobało ponieważ do Trogiru było daleko, dla dzieci 0 atrakcji i raczej nudno, a w Makarskiej jednak jak nie plaża to jest gdzie pochodzić dużo atrakcji dla dzieci i człowiek się nie nudzi. moje pytanie brzmi, gdzie w Chorwacji jest podobnie jak w Makarskiej? z góry dziękuję za odpowiedzi.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 03.05.2013 18:53

TO chyba najbardziej odpowiedni dział dla Ciebie.
Miłej lektury :wink:
suprnowa
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 03.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) suprnowa » 05.05.2013 11:35

To ja mam pytanie czy jest szansa aby na początku czerwca(ok 10) jest możliwe aby w ciemno znaleźć na Hvar nocleg na 14 dni?
Wybieram sie z rodzina-żona i 3 letnia córka.
Czy warto ryzykować ze względu ze ze na żywo zobaczę gdzie będę spał i czy coś zaoszczędze?Z jakimi cenami za nocleg muszę sie liczyć,dodam ze nie musi być to w pierwsza lińia od morza,nawet te 1000 m nie jest przeszkoda.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.05.2013 12:01

O tym już mowa była wielokrotnie - tak...jak najbardziej w ciemno, w czerwcu takie dylematy nawet już nie mają w ogóle sensu...jedź, nie wpłacaj zaliczki bo później będziesz prosił się aby ktoś przejął od Ciebie rezerwację w danym terminie... :mrgreen:
Jeśli rezerwacja - to tam gdzie nie wołają zaliczki... :D
gakako
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 27.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gakako » 05.05.2013 14:47

suprnowa napisał(a):To ja mam pytanie czy jest szansa aby na początku czerwca(ok 10) jest możliwe aby w ciemno znaleźć na Hvar nocleg na 14 dni?
Wybieram sie z rodzina-żona i 3 letnia córka.
Czy warto ryzykować ze względu ze ze na żywo zobaczę gdzie będę spał i czy coś zaoszczędze?Z jakimi cenami za nocleg muszę sie liczyć,dodam ze nie musi być to w pierwsza lińia od morza,nawet te 1000 m nie jest przeszkoda.


Ja zdecydowanie wolę jechać w ciemno bo na miejscu widzę na co się decyduję.... Nawet w sierpniu w Rogoznicy znaleźliśmy apartman przy morzu :) i Biogradzie :) W czerwcu więc nie powinno być problemu... :)
A co do cen na Hvarze nie mam pojęcia. My mieszkaliśmy we wrześniu na Rivierze Makarskiej i za 10E/ os , za 15 E/os i za 17 E/os - zależy od miejsca i standardu. W sierpniu natomiast już było drożej... w Rogoznicy 20 E/os a w Biogradzie tuż przy plaży 45 E 2-osobowy pokój z aneksem kuchennym i dużym tarasem/balkonem.
agsz97
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 10.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) agsz97 » 09.05.2013 23:42

Zachęcony opiniami nt. jazdy w ciemno oraz zniechęcony wpisami typu "wysłaliśmy sto maili i nic" postanowiliśmy również jechać w ciemno. Celem naszej 1-szej wyprawy do Chorwacji jest Rovinj. Wg planu powinniśmy dotrzeć na miejsce 1 lipca ok. godz. 14-tej. Ponieważ jest to całkiem spora miejscowość to może ktoś doradzi w której części miasteczka szukać apartamentu. Czy można liczyć na to, że na wjeździe będą "stacze" z ofertami noclegów ? Planujemy 10-11 noclegów (w składzie 2+1) i chciałbym się zmieścić w 500 euro - realne ?
gakako
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 27.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gakako » 10.05.2013 07:42

agsz97 napisał(a):Zachęcony opiniami nt. jazdy w ciemno oraz zniechęcony wpisami typu "wysłaliśmy sto maili i nic" postanowiliśmy również jechać w ciemno. Celem naszej 1-szej wyprawy do Chorwacji jest Rovinj. Wg planu powinniśmy dotrzeć na miejsce 1 lipca ok. godz. 14-tej. Ponieważ jest to całkiem spora miejscowość to może ktoś doradzi w której części miasteczka szukać apartamentu. Czy można liczyć na to, że na wjeździe będą "stacze" z ofertami noclegów ? Planujemy 10-11 noclegów (w składzie 2+1) i chciałbym się zmieścić w 500 euro - realne ?


"Stacze" są wszędzie ... więc pewnie i tam będą.:) pozostaje tylko pytanie jakie oferty będą mieć ci "stacze"... nie łap pierwszej lepszej z brzegu oferty... oglądaj i tylko jeśli Ci odpowiada to bierz. 10 noclegów to dużo... ma więc być tak jak Ty chcesz... no i cenowo ma Ci odpowiadać :P te 500 E powinno wystarczyć - ale to od Ciebie zależy co wybierzesz i czy coś "wytargujesz" :)
jakcyt
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 10.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakcyt » 10.05.2013 19:22

Cześć wszystkim. Planujemy pierwszy wypad do Chorwacji, chcemy to zrobić w ciemno, jaką miejscowość polecacie na 1 raz tak żeby można było coś w miarę łatwo trafić. Jedziemy z Gdyni więc może nie za głęboko w Chorwacji żeby nie nabijać km. Coś dla rodziny 2+2 na 10-14 dni.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 104
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone