Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłem z Tucepi służę pomocą!!!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006
Wróciłem z Tucepi służę pomocą!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 24.07.2006 08:45

Właśnie wróciliśmy z dwutygodniowego pobytu w naprawde ślicznej miejscowości Tucepi.Jeśli ktoś sie wybiera w te okolice to służę pomocą.
paolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolo » 24.07.2006 10:41

Witaj, napisz jak z wolnymi apartamentami bedzie problem czy nie i jakie ceny apart. i w jedzenia w knajpkach. Interesuje mnie też czy są paralotnie i czy jest co robić wieczorami ??.
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 24.07.2006 15:48

paolo napisał(a):Witaj, napisz jak z wolnymi apartamentami bedzie problem czy nie i jakie ceny apart. i w jedzenia w knajpkach. Interesuje mnie też czy są paralotnie i czy jest co robić wieczorami ??.



Więc tak ludzi pełne plaże z miejscami może być problem,pani u której mieszkaliśmy mówiła ,żę niema wolnych pokoi.Sam zresztą widziałem jak ludzie chodzili od domu do domu i nic niemogli znależć,a to był początek lipca tj od 10 do 23.Jeśli chodzi o ceny to różne ,nam udało sie znaleść pokój z łażenką i tarasem,kuchnią tylko do naszej dyspozycji za 35euro,ale to był naprawde fuks.Normalnie to trzeba zapłacić około 50euro.Knajpek to jest full od wyboru do koloru,średni obiad to około 60kun,pizza najtańsza 25kun,piwo 12kun,kawa 7kun,lody 4kuny jedna kulka,ale lody to są rewelacyjne smakowo jak i ilościowo,jedna kulka tam to u nas trzy!!!.Robić jest naprawde co,parolotnie około 100 kun na os,skuter 150kun 10minut,rower wodny 50kun na 1h,ponton z silnikiem 100kun na 1h,jest jeszcze pełno innych przyjemności wodnych.Wieczorami zawsze coś sie dzieje,są dyskoteki zawsze jakiś znany (tam) dj zabawia ludziska,polubiłem nawet piłke wodną!!! Super sport,grają tam ze sobą pobliskie miasteczka.To tyle tak na szybko.



[/img]
Ostatnio edytowano 24.07.2006 15:53 przez Pakula, łącznie edytowano 1 raz
Sebastian
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 10.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sebastian » 24.07.2006 15:52

Trafiłeś na korki po drodze?
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 24.07.2006 16:01

Sebastian napisał(a):Trafiłeś na korki po drodze?




Zarówno do jak i z Chorwacji niebyło żadnych korków,ALE jak wracaliśmy to było w piątek 21 lipca to ci co jechali do Cro mieli praktycznie przez całą Słowenie, jeden wielki korek.Dlatego radze żeby nie jechać tak żeby być na miejscu w sobote,ponieważ wtedy są największe korki.Myśle że,właśnie wtedy jest zmiana turnusów w hotelach,z tego co wiem to oni mają od soboty do soboty,ale moge sie mylić :P
paolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolo » 24.07.2006 16:28

Ok. wielkie dzięki za info. Napisz jeszcze jak stoi euro w kantorach.
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 25.07.2006 12:20

Na miejscu za euro dostaniesz od 7,12 do 7,20 kun.Za 100zł od 163 do 174 kun.Lepiej wychodzi sie na wymianie euro niż złotówek.
tuśka
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuśka » 25.07.2006 12:33

A o ktorej godzinie wracałeś w piątek przez Słowenię? Ja właśnie wybieram się w piątek do Chorwacji i szacuje, że jak dobrze pójdzie, to ok 13 powinniśmy być w Słoweni, czy już wtedy mogą być duze korki.
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 25.07.2006 13:21

Witam
Proszę napisz po której stronie drogi miałeś kwaterę, przed czy za jadranką od strony morza? Możesz opisać czy tylko plażowałeś czy też zwiedzałeś okolice?
pozdrav :hut: :papa:
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 25.07.2006 14:44

tuśka napisał(a):A o ktorej godzinie wracałeś w piątek przez Słowenię? Ja właśnie wybieram się w piątek do Chorwacji i szacuje, że jak dobrze pójdzie, to ok 13 powinniśmy być w Słoweni, czy już wtedy mogą być duze korki.




W Słoweni byliśmy około 1 w nocy,trudno powiedzieć czy o tej godzinie będą już korki ale prawdopodobieństwo wydaje mi sie że jest duże.Jak możecie to lepiej wyjedzcie wcześniej z Polski.Im bliżej jest sierpnia tym więcej turystów jedzie do Cro,zwłaszcza tych z zachodniej granicy.
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 25.07.2006 15:11

bonar napisał(a):Witam
Proszę napisz po której stronie drogi miałeś kwaterę, przed czy za jadranką od strony morza? Możesz opisać czy tylko plażowałeś czy też zwiedzałeś okolice?
pozdrav :hut: :papa:




Byliśmy po prawej stronie Jadranki,do plaży mieliśmy około 100m.Dwa tygodnie na plaży to bym niewytrzymał!!!.Byliśmy w Dubrowniku,wjechałem na góre sv jure(wjechałem bo reszta rodzinki wysiadła w połowie drogi),i dalej pojechaliśmy do Medugorje.I tam zalecam mieć zieloną karte,bo to jest w BiH.Niestety niemiałem,ale jak to jest w pewnym powiedzeniu ''tylko ryby niebiorą''.Oczywiście odwiedziłem pobliskie miejscowości Makarską,Podgore,Ziwogosce.Na sam koniec pobytu popłyneliśmy statkiem na wyspe Hwar do miasteczka Jelsa,tam był obiad(bardzo dobra ryba,wino troche gorsze),póżniej na wyspe Brac do niasta Bol i tam mieliśmy prawie 4h wolnego czasu.Oczywiście poszliśmy tam gdzie wszyscy idą czyli na ''cypel'' zwany Zlatnij Rat.Z daleka wygląda pięknie,z bliska troche mniej.Za to wody tak czystej to u nas niebyło,pewnie dlatego że u nas miała około 25 stopni,a tu około 20.O siedemnastej wypłyneliśmy do portu czyli do Makarskiej,i wreszcie połowa statku mogła przez 2h sobie pospać i tak też uczynili.Acha zapomniałem wspomnieć o małym szczególe,tj w połowie drogi z Makarskiej do Jelsy przez kilka minut obok nasze łajby płynęły DWA DELFINY!!!!!!!!!!!!!!!.Ludzie o mało co niepowypadali za burte,robiąc zdjęcia :lol: Jak bym umiał wstawić zdjęcie to bym to zrobił.No i przyszedł piątek i trzeba było sie pakować i w droge do naszych równin. :( :papa:
axmann
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) axmann » 25.07.2006 15:23

napisz cos o cenach
podaj namiary na lajbe z fishpicniciem

dzieki
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 25.07.2006 15:33

O cenach pisałem już wyżej,a jeśli chodzi o namiary na wycieczki to połóż sie na plaży a sami do ciebie przyjdą :wink: Nas ta wycieczka wyniosła 300kun(dwa dorosłe i dwa jeszcze nie)
axmann
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) axmann » 25.07.2006 15:42

dzieki za info
ja jade za miesiac, bede startowal z Poznania
jaka droge proponujesz?
no i jak mozesz to podeslij fotki z wyjazdu, chce nacieszyc oko jadranem

pozdro
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Robgol
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.07.2006
Tucepi - plaże.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robgol » 26.07.2006 20:53

Wybieram się z rodziną do Tucepi w połowie sierpnia.
W związku z tym mam klilka pytań.
W miarę możliwości prosił bym o odpowiedź.

1. Czy są w okolicach jakieś typowe opiady ( chodzi mi głównie o zupy dla dziecka )
2. Czy mógłbyś polecić jakieś fajne knajpki w okolicy z typowym chorwackim jadłem.
3. Czy w okolicy są jakieś fajne plaże godne polecenia. ( ustronne dobre do nurkowania ).
4. Występują w tym rejonie jeżowce ?
5. Czy są organizowane rejsy statkiem na wyspy VIS i Korcula ?

A może jest coś jeszce ciekawego w tym rejonie ?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam
Robert
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wróciłem z Tucepi służę pomocą!!!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone