Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Włochy z dziećmi

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
edna33
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.05.2016
Włochy z dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) edna33 » 20.05.2016 23:03

Witam,
jestem na forum poraz pierwszy. Poszukujemy z mężem (na ostatnią chwilę niestety) fajnego miejsca na wakacje z dziecmi na kampingu we Włoszech. Mamy trójkę dzieci w wieku 4,5,7 lat. I dylemat: gdzie jechać. Z jednej strony kuszące są okolice północnych Włoch - kampingi tuż przy piaszczystych plażach, odległość możliwa najbliższa od Warszawy (będziemy jechać samochodem). Zniechęcają nas ceny i molochowatość tych kampingów, chcielibyśmy spedzić urlop raczej w kameralnym spokojnym miejscu, niekoniecznie z trylionem animacji do wyboru. Z tego co przeglądałam na forum polecacie raczej południe Włoch, dla nas te okolice są raczej nieosiągalne ze względu na odległość. Nie udało mi się znaleźć namiarów na niewielkie spokojne kampingi na północy-czy rzeczywiście nie ma takich?
Bardzo proszę o pomoc, prawdopodobnie będziemy jechać pod namiot lub z przyczepą.
Pozdrawiam,
Kasia
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 20.05.2016 23:15

O kameralny kemping w okolicach Laguny Weneckiej rzeczywiście jest dość trudno, niemniej jednak te duże są na tyle duże, że z hałasem nie ma problemu. Zajęcia animacyjne są zwykle przy basenie lub gdzieś w okolicach restauracji, więc jak będziecie dalej od tych miejsc, to nie będzie źle :)
Plaże na północnym wschodzie Włoch (Lignano Sabbiadoro, Caorle) są rewelacyjne, z badzo łagodnym zejściem do wody. Dla dzieci jest tam idealnie, a z Warszawy spokojnie dojedziecie za jednym zamachem (jeśli nie chcecie zwiedzać nic po drodze).
Na południu jest bajecznie, ale na dojazd tam siłą rzeczy trzeba doliczyć jeden dzień.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.05.2016 23:27

edna33 napisał(a):Witam,
jestem na forum poraz pierwszy. Poszukujemy z mężem (na ostatnią chwilę niestety) fajnego miejsca na wakacje z dziecmi na kampingu we Włoszech. Mamy trójkę dzieci w wieku 4,5,7 lat. I dylemat: gdzie jechać. Z jednej strony kuszące są okolice północnych Włoch - kampingi tuż przy piaszczystych plażach, odległość możliwa najbliższa od Warszawy (będziemy jechać samochodem). Zniechęcają nas ceny i molochowatość tych kampingów, chcielibyśmy spedzić urlop raczej w kameralnym spokojnym miejscu, niekoniecznie z trylionem animacji do wyboru. Z tego co przeglądałam na forum polecacie raczej południe Włoch, dla nas te okolice są raczej nieosiągalne ze względu na odległość. Nie udało mi się znaleźć namiarów na niewielkie spokojne kampingi na północy-czy rzeczywiście nie ma takich?
Bardzo proszę o pomoc, prawdopodobnie będziemy jechać pod namiot lub z przyczepą.
Pozdrawiam,
Kasia


W tej sytuacji bym zmienił kierunek podróży albo zamienił kempingi na inny rodzaj noclegów :roll:
Z dziećmi w tym wieku można dostać bardzo duże zniżki w hotelach :!:

Ja kiedyś z ciekawości poczytałem o ofertach kempingowych z vacansoleil, ceny zwaliły mnie z nóg w sezonie :wink:
A te tańsze są do d... :roll:
edna33
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) edna33 » 21.05.2016 14:55

Dziekuje bardzo za odpowiedzi.
Celujemy w kampingi pod namiotem ze wzgledu na znacznie nizsze koszty pobytu dla 5osobowej rodziny.
Nie musimy tez wtedy rezerwowac pobytu na minimum tydzien-jestesmy niezalezni pod wzgledem miejsca i czasu pobytu.
Ale chcemy uciec od tlumow stad wahamy sie jaki kemping wybrac.szukamy kameralnego miejsca zeby odpoczac. Wakacje na wielkim kampingu gdzie np dotarcie na plaze z restauracji zajmuje piechota 20 min nas wykoncza;)dzieciom wystarczy plaza i ew. zjezdzalnia w basenie,chcemy zabrac rowery zeby pojezdzic po okolicy,miec mozliwosc w niedalekiej odległości od kampingu zwiedzic pobliskie miasteczka..
Jesli macie jakies pomysly bedziemy wdzieczni za podpowiedzi.
K.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 21.05.2016 19:15

Mogę polecić dwa kempingi w okolicach Laguny Weneckiej, na których byłem z dziećmi (6 i 7 lat). Pierwszy to Camping Sabbiadoro http://www.campingsabbiadoro.it/en/ Jest on w Lignano Sabbiadoro. Nie jest tam głośno, ma trzy baseny (jeden jest ze zjeżdżalnią dla małych dzieci), restaurację, sklep z bardzo dobrymi stioskami serowymi i wędlinami (w tym z genialną szynką San Daniele). Do morza idzie się pięć minut, a plaża jest bardzo szeroka, piaszczysta i czyściutka.
Samo miasteczko jest typowo turystyczne, ale w pobliżu jest sporo atrakcji (zamki w Duino i Miramare, urocza Aquileia, piękne Grado, a także Triest i Wenecja).

Drugi kamp jest w Caorle http://www.campinglagunavillage.com/en/camping-laguna.php Caorle jest znacznie ciekawszym miastem, posiada starówkę, no i leży bliżej Wenecji :)
Jest równie fajny jak ten w Lignano Sabbiadoro, ma także doskonałą infrastrukturę (jak większość włoskich kempingów). Jest blisko morza, ma dobrą restaurację, baseny (fajniesze niż te w Sabbiadoro). Dzieli się on na dwie części, znacznie spokojniesza jest ta bliżej morza, w drugiej, z basaenami, organizowane są te całe animazioni.
Trzeba tylko wziąć pod uwagę fakt, że w okolicy całej laguny mogą być komary, więc warto wziąć ze sobą coś na te bzykacze ;)

Aha, Włosi bardzo ściśle przestrzegają pory sjesty i ciszy nocnej, wtedy naprawdę nikt nie hałasuje.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2016 22:33

edna33 napisał(a):Celujemy w kampingi pod namiotem ze wzgledu na znacznie nizsze koszty pobytu dla 5osobowej rodziny.
Nie musimy tez wtedy rezerwowac pobytu na minimum tydzien-jestesmy niezalezni pod wzgledem miejsca i czasu pobytu.


No, ale jak dzieci w tym wieku będą miały zniżkę 100%, co się bardzo często zdarza, to taniej może wyjść hotel :roll:
I nie trzeba rezerwować od soboty do soboty :roll:

Moim zdaniem główną atrakcją jest samo morze, jak hotel ma śniadania i obiadokolacje, do tego już opłacone na plaży leżaki i parasol, to macie pełny komfort pobytu 8)
No, ale wasz wybór :roll:
ferster
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferster » 21.05.2016 22:54

Dobry wybór! Campingi we Włoszech są świetne! Nie szukajcie wcale kameralnego, im więcej atrakcji tym lepiej. Też byłem w Laguna i polecam.
jakub8881
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 27.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakub8881 » 23.06.2016 08:05

Witam serdecznie. W połowie sierpnia też chciałbym się wybrać na Camping Sabbiadoro. Moje pytanie jest takie, jaki jest rząd wielkości cen za namiot + 4 osoby + samochód za dobę? Pierwszy raz wybieram się pod namiot do Włoch i zupełnie nie mam rozeznania w tym temacie.

pozdrawiam Kuba
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 23.06.2016 10:14

Witam,
gdyby jednak opcja campingów w trakcie przygotowań ustąpiła innym możliwościom :wink: to posiadam namiar na sprawdzoną kwaterę (korzystałem, opis w relacji ) w Ascoli Piceno. Mieszkanie 3 pokojowe, właścicielem jest Polka (bardzo życzliwa) mieszkająca od 15 lat we Włoszech. Dobre ceny. Służę namiarem na maila.
Pozdrawiam :papa:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 23.06.2016 10:18

jakub8881 napisał(a):Witam serdecznie. W połowie sierpnia też chciałbym się wybrać na Camping Sabbiadoro. Moje pytanie jest takie, jaki jest rząd wielkości cen za namiot + 4 osoby + samochód za dobę? Pierwszy raz wybieram się pod namiot do Włoch i zupełnie nie mam rozeznania w tym temacie.


Musisz się liczyć z kwotą około 60 euro.
Tu masz cennik: http://www.campingsabbiadoro.it/en/piazzole.php
amator33
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 01.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) amator33 » 23.06.2016 10:25

Byłam kilka lat temu na campingu San Francesco koło Porto Santa Margerita.
Hałasów nie było, tłumów tez nie. Za płotem campingu piaszczysta plaża "prawie bałtycka"
Jedyny minus to sjesta obowiazujaca we Włoszech, czyli po przyjeździe można zameldować sie dopiero po sjescie a wyjechac do sjesty. Na czas sjesty zamykane na campingu jest wszystko restauracje, baseny, sklepy.
Byłam z małymi dziećmi.
jakub8881
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 27.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakub8881 » 23.06.2016 17:18

maxredaktor napisał(a):
jakub8881 napisał(a):Witam serdecznie. W połowie sierpnia też chciałbym się wybrać na Camping Sabbiadoro. Moje pytanie jest takie, jaki jest rząd wielkości cen za namiot + 4 osoby + samochód za dobę? Pierwszy raz wybieram się pod namiot do Włoch i zupełnie nie mam rozeznania w tym temacie.


Musisz się liczyć z kwotą około 60 euro.



Dziękuję serdecznie :)
natash
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natash » 14.07.2016 14:54

Szukam czegoś dla ekipy 2 + 2 +2 (rodzice, dziadkowie, dzieci 2 i 3l). Dużo atrakcji nie musi być, bo pewnie sam kemping będzie atrakcją, chociaż może się mylę. Szukam coś ala Namiot Safarii, na pewno chciałbym aby w pobliżu był jakiś targ rybny/owoce/warzywa, to jest priorytet numer jeden, znajdę coś takiego. Im bliżej Polski tym lepiej.
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 14.07.2016 15:23

Ja mogę polecić http://www.campingvignasulmar.it/en/ byłem na nim już 3 razy i w tym roku też się wybieram, kamp przy samej plaży na campingu baseny dla dzieci brodzik, płytki i głeboki (dodatkowo płatne ale to standard we Włoszech) w okolicy miasteczko, niedaleko do Wenecji, co do targu rybnego to może gdzieś w mieście jest, Na kempingu funkcjonuje sklep spożywczy jak i tzw. warzywniak do kupienia owoce itp, restauracja, kawałek samochodem i jest LIDL
Pozdrawiam
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 14.07.2016 16:41

Nie wiem jak jest z kameralnymi kempingami na północy Włoch, ale z doświadczenia wiem, że przed i po wysokim sezonie na dużych można znaleźć spokojne miejsce pod namiot lub przyczepę, nie rezygnując jednocześnie z atrakcji dla dzieci jakie oferują duże ośrodki. Jeśli idzie o kwestię domek czy namiot operatora (czyli taki który tam już stoi i jest wyposażony), to każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Ja wolę namiot, ale jeździmy z małym dzieckiem, a różnica w cenie po sezonie jest niewielka, więc na razie wybieramy mobildomki. Fakt, że w szczycie sezonu ceny nawet takich namiotów mogą zniechęcić, nie wspominając o domkach. Wtedy bardziej opłaca się jechać z własnym namiotem lub przyczepką.

Wybór hotel, kwatera czy kemping to osobny temat, uzależniony głównie od osobistych preferencji. Na forum jest o tym specjalny wątek. Wiem jednak, że spora część osób, która zakosztowała dobrego (nie znaczy dużego 4 lub 5 - gwiazdkowego) kempingu, często przy takiej formie spędzania wakacji pozostaje i zaszczepia ją swoim pociechom.

Co mogę polecić? Na pewno Marina di Venezia i Union Lido. To dwa świetne kempingi. Można się również wybrać do Chorwacji, na podobny (jeżeli chodzi o czystość, wielkość, prowadzenie ośrodka, a nawet odległość od Polski) - Lanternacamp. Samo jego położenie jest ciekawsze (przynajmniej jego część), natomiast jest droższy i jeszcze trochę mu brakuje jeśli idzie o atrakcje dla dzieci.

Tu trochę o nim naskrobałem: istria-pomoc-w-wyborze-campingu-t37551-45.html
Następna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Włochy z dziećmi
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone