Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Włochy Północne 2009

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 15.01.2011 18:58

Dzięki, choć wiem że zdjęcia nie są ok :wink: Za dużo jakiejś jaskrawości i są nienaturalne.
mafilka
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mafilka » 16.01.2011 16:50

Mi tam się wszystko podoba :)

W Wenecji jeszcze nie byłam, ale jest ona na tegorocznej trasie do Cro, wiec z przyjemnością posiedzę, poczytam i pooglądam :) A za namiary na fajną metę tam lub w okolicy będę wdzięczna :)

Pozdrawiam :)
wimija3
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wimija3 » 17.01.2011 17:11

Bardzo się cieszę ,że kontynuujesz relację :)
Ja poprosiłabym jeszcze o garść informacji o kempingu, bo też mi chodzą po głowie Włochy. Tylko,że nas jest 5. Czy znajdę tam domek dla mojej rodziny, bo na razie namiot nie wchodzi w grę. :)
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 17.01.2011 20:04

Dzięki za słowa otuchy) :wink:
We wiosce Rosapineta ok. 70 km od Wenecji jest sporo domków, dla kilku osób w różnych cenach. Zapraszam na www.rosapineta.it. - jest tam też część info po polsku
Postaram się dołączyć niebawem następne zdjęcia, jednak brak czasu daje się we znaki.
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 18.01.2011 12:58

No właśnie,napisz coś więcej o Rosapinecie,okolicy,mozliwości objeżdżania okolicy i wogóle samego dojazdu na miejsce.I oczywiscie o zdjęcia poproszę :)

a i jeszcze jak z możliwością porozumienia się,bo ja znam tylko język angielsko-rosyjsko-ogólnosłowiańsko-migowy :)
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 18.01.2011 13:49

Artur zaglądam do Twojej relacji od początku. :)
Rozpoznałam na zdjęciachach ( czemu już ich nie ma?...;-) ) miejsca w których trzykrotnie spędzałam wakacje, w miejscowości turystycznej obok campingu Rosapineta, Rosolina Mare. Jak możesz wrzuć fotki, miło popatrzeć na stare kąty. Ja niestety mam zdjęcia, ale robione analogiem.
Mieliśmy podobną przygodę do Twojej z trafieniem do miejscowości. Widzę, że nic się nie zmieniło i nadal oznakowanie jest kiepskie. ;-)

Miejscowość mała, coś jak nasze Pobierowo, ale ma piękną długą i szeroką piaszczystą plażę i jest świetną bazą wypadowa do Padwy, Werony, Rawenny, Wenecji, Rimini...

Nie zrażaj się tylko pisz, wklejaj zdjęcia... Są osoby, które czytają i oglądają. :D

Pozdravki. :papa:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 18.01.2011 14:00

swoimi beznadziejnymi, niebieskimi zdjęciami zraziłeś mężczyzn i podbiłes serca kobiet ... :twisted:

dawaj dalej - niech coś się wreszcie ulepi w tej relacji :wink:

pozdrawiam, Krystof
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 18.01.2011 22:53

Czołem)
Z dojazdem do Rosapinety jest trochę problematycznie - tzn. w ogóle nie ma wskazówek jak dojechać na kemping, błądziliśmy bardzo długo. Mam ogólne wrażenie, że okolice nie są specjalnie dobrze oznakowane :?
Sam kemping niczego sobie, jest sporo miejsca do spacerowania, szeroka plaża, 2 baseny odkryte, supermarket, restauracje - wszystko co potrzeba. Plaża bezpłatna.
Na terenie kempingu bez problemu można posługiwać się językiem angielskim, natomiast poza.... No cóż, trochę byłem zdziwiony (jako belfer od języka Shakespear'a) że Włosi tak słabo znają języki obce. W większości sklepów rzadko kto zna angielski lub nie chce się nim posługiwać -takie odniosłem wrażenie.
W Rosolinie Mare znajduje się kilka sklepów, świątynia, hotele, lodziarnie, jest też targ z różnym badziewiem - ubrania, owoce :wink: kiosk ruchu z ładnymi pocztówkami.
Niedaleko, 25km znajduje się urokliwa miejscowość Chioggia - niestety nie byliśmy , podobno klimatem przypominająca Wenecję. Można też wybrać się do pobliskiej Padwy.
Pierwszy raz jadłem tam taką pizze:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Tutaj kolory zdjęcia chyba nie za bardzo się liczą :wink: tylko ten przepyszny smak.
Plaża
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Świątynia w Rosolinie Mare
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us :wink: :wink:
Mirabilandia - gorąco polecam każdemu, jest rewelacyjnie
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
A to wejście do budynku w stylu Brooklyn'u, znajdowały się tam różne gry komputerowe.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Fotki z pokazu kaskaderskiego na terenie Mirabilandii -nazywał się Scuola de Polizia, jeszcze czuje ten swąd palonej gumy)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Zdjęcie na dziś. W tą metalową kulę wjechało dwóch motocyklistów, niestety nie mam zdjęcia(
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Przed domkiem na polu kempingowym.Niewiele widać, tylko zadaszenie, w którym znajdował się stolik, dwa krzesła, leżaki i parasol plażowy.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Młyn w Mirabilandii był ogromny, obracał się powoli, żona chciała się na niego wybrać, lecz po 1 minutowej przygodzie na superszybkiej kolejce i zawrotach głowy daliśmy sobie spokój. Młyn jest taki charakterystycznym znakiem Mirabilandii, widać go z daleka podczas dojazdu.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Znajduje się tam sztuczna plaża dla dzieci dodatkowo płatna, nie byliśmy. Jest tam w sumie mało knajpek z jedzeniem, są za to lodziarnie i kawiarenki. Jest sporo toalet i olbrzymi parking.
Wracając na kemping mielismy problem ze znalezieniem jadłodajni - były po drodze restaurante ale jakieś puste bez ludzi więc nie korzystaliśmy. Na trasie do kempingu na szczęście jest McDonald :)
Wracając do kempingu.... wszystkim zainteresowanym pobytem w Rosapinecie polecałbym jednak domek typu bungalow - jest droższy o kilka EUR, ale za to z oddzielnym wejściem i nie ma sąsiadów. My mieliśmy domek typu chalet ( cztery osobne, niezależne wejścia), gdzie każda rodzina miała do dyspozycji sypialnie,kuchnie i łazienkę z tarasem i trafiliśmy na hałaśliwe włoskie dzieci z mamą :wink - od 7 rano słychać było rumor i krzyki :roll: Nie był to wielki problem ale dla szukających idealnego spokoju bungalow to najlepsze rozwiązanie.
W każdą środę odbywały się dyskoteki dla dzieci i młodzieży, na terenie basenu odbywały się kursy tańca z instruktorem :wink: Baseny miały własne leżaki - kto pierwszy ten lepszy :)
Z plaży jest wejście na kamienne "mini-molo".
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Zdjęcie z wnętrza domku
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Przed domkiem
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 23.01.2011 14:38

dla zainteresowanych - chyba nie będę edytować swoich postów bo wtedy nie wiadomo czy relacja się rozwija :wink:
alusw
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 12.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alusw » 23.01.2011 15:13

grazie za bello relacje
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 23.01.2011 22:14

kilka zdjęć z podróży
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
ten owad to patyczak chyba, bardzo delikatny w dotyku) polubił nasze okno i firanke :D My go też, nawet bardzo
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Jaszczurka też zaznaczyła swoją obecność) na ścianie zewnętrznej naszej części domku
:wink:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Pewnego popołudnia bardzo się zachmurzyło i spadł takiej wielkości grad)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.01.2011 15:00

Nie edytuj.
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 24.01.2011 18:30

ok :lol:
stiepa
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) stiepa » 25.01.2011 10:01

Jakie dobre kwatery polecacie w okolicach jeziora Garda,ewentualnie w pobliżu, ponieważ jak patrze na ceny hoteli to bolą mnie zęby :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 25.01.2011 14:26

artur77 napisał(a):kilka zdjęć z podróży
Obrazek



Chyba jechaliśmy tą samą trasą i te same miejsca nam się podobały :wink:

Obrazek

Pozdrawiam :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Włochy Północne 2009 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone