Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wjazd do Chorwacji gdy nie jest się Polakiem

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rafik89
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 01.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafik89 » 19.05.2012 21:04

Oprócz mnie i dziewczyny jechałaby siostra z koleżanką, wszyscy Polacy poza moją Lubą. To że my możemy bez paszportu to wiem. Chodzi mi o to, że jej się w sierpniu kończy paszport a nie ma sensu wydawać kilkaset zł na paszport dla niej jeśli w przyszłym roku dostanie obywatelstwo i będzie mogła na polskim dowodzie bez problemu jechać.
evil
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 18.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) evil » 19.05.2012 21:58

Ja na Waszym miejscu wkalkulowałbym w koszty podróży do CRO te 100 euro za paszport i no stres :D dla 1000 euro to bym się zastanawiał ale dla 100 nie ryzykował ....
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 19.05.2012 22:04

mirmur napisał(a):a ja się tak zastanawiam no co Wam polakom paszporty 8O
Czechy, Słowenia, Chorwacja są w Unii i śmigamy na dowodziki :)
mieszkam na granicy i od czasu wejścia do Unii ani razu nikt mnie nie kontrolował :oops:

Tyle tylko, że główna zainteresowana Polką nie jest, o czym było w pierwszym poście..

Nie wiem, ja bym się bała ryzykować. Ja wiem, że te wydane na nowy paszport pieniądze to w Waszym przypadku takie wyrzucenie pieniędzy w błoto, ale czy nie będzie takich strat jeśli Was zatrzymają na jakiejś granicy??
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 19.05.2012 22:10

mirmur napisał(a):Chorwacja są w Unii

Od kiedy , bo może coś przeoczyłem? 8O

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%84st ... ropejskiej
nimm2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 21.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nimm2 » 19.05.2012 22:42

jeszcze raz napisze... celnik Chorwacki poprosi ja o paszport... na 99%... pytanie tylko czy zauwazy jego waznosc?... a to chyba jest pierwsza rzecz jaka sprawdzi... ja bym nie ryzykowal...
aiaf
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aiaf » 20.05.2012 00:30

maniust napisał(a):
mirmur napisał(a):Chorwacja są w Unii

Od kiedy , bo może coś przeoczyłem? 8O

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%84st ... ropejskiej


Nie przeoczyłeś. Kolega najpewniej się zagalopował.
mirmur
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirmur » 28.05.2012 23:45

aiaf napisał(a):
maniust napisał(a):
mirmur napisał(a):Chorwacja są w Unii

Od kiedy , bo może coś przeoczyłem? 8O

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%84st ... ropejskiej


Nie przeoczyłeś. Kolega najpewniej się zagalopował.


a bo mnie zmyliły :wink:
miała być Słowacja
Ania Gy
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania Gy » 05.06.2012 13:07

Rafik89 napisał(a):Szukałem takiego tematu, ale nie znalazłem. Ja jestem Polakiem, natomiast moja dziewczyna pochodzi z Armenii, jest w Polsce prawie 15 lat, stara się o obywatelstwo, póki co ma kartę stałego pobytu. W sierpniu kończy jej się paszport, wyrobienie nowego w ambasadzie będzie kosztowało ok 100 euro. Problem w tym, że możemy jechać do Cro już po upływie terminu ważności jej paszportu a koszt wyrobienia jest dość duży i te pieniądze zdecydowanie lepiej będzie przeznaczyć na pobyt w Chorwacji. Czy mogą być jakieś problemy z wpuszczeniem nas do Chorwacji jeśli na granicy pokaże tą kartę stałego pobytu? :roll:


Cześć,

mój mężczyzna jest Ukraińcem przebywającym w Polsce na tzw karcie stałego pobytu. Podczas każdego wyjazdu za granicę obowiązkowo musiał mieć przy sobie ważny paszport + kartę stałego pobytu. Poniżej przesyłam link do forum migracyjnego, z którego często korzystamy. Informacje są wiarygodne i w wielu sytuacjach nam pomogły :).

Pozwodzenia.

http://www.forummigracyjne.org/pl/faq.php?kat=6
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 05.06.2012 13:28

Takie małe sprostowanie to nie celnicy proszą o paszport, a odpowiednik naszej Straży Granicznej
;)
Ania Gy
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania Gy » 05.06.2012 13:28

Ania Gy napisał(a):
Rafik89 napisał(a):Szukałem takiego tematu, ale nie znalazłem. Ja jestem Polakiem, natomiast moja dziewczyna pochodzi z Armenii, jest w Polsce prawie 15 lat, stara się o obywatelstwo, póki co ma kartę stałego pobytu. W sierpniu kończy jej się paszport, wyrobienie nowego w ambasadzie będzie kosztowało ok 100 euro. Problem w tym, że możemy jechać do Cro już po upływie terminu ważności jej paszportu a koszt wyrobienia jest dość duży i te pieniądze zdecydowanie lepiej będzie przeznaczyć na pobyt w Chorwacji. Czy mogą być jakieś problemy z wpuszczeniem nas do Chorwacji jeśli na granicy pokaże tą kartę stałego pobytu? :roll:


Cześć,

mój mężczyzna jest Ukraińcem przebywającym w Polsce na tzw karcie stałego pobytu. Podczas każdego wyjazdu za granicę obowiązkowo musiał mieć przy sobie ważny paszport + kartę stałego pobytu. Poniżej przesyłam link do forum migracyjnego, z którego często korzystamy. Informacje są wiarygodne i w wielu sytuacjach nam pomogły :).

Pozwodzenia.

http://www.forummigracyjne.org/pl/faq.php?kat=6


Chorwacja nie należy do UE więc najprawdopodobniej Twoja dziewczyna będzie musiała wykupić wizę i będzie potrzebowała ważnego paszportu do wbicia wizy.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 05.06.2012 13:32

Ktoś już tu podpowiedział, nie szukaj odpowiedzi w takiej sprawie na forum !! zwróć się do ambasady Chorwacji i opisz stan faktyczny udziela Ci najlepszej odpowiedzi. Wielokrotnie tak czyniłem zwracając się do przedstawicielstw dyplomatycznych oczywiście odpowiedzi sobie wydrukowałem. A 100 EUR jak ktoś wyżej napisał nie jest kwotą wartą jakiegokolwiek stresu :) ale najpierw napisz !!
nimm2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 21.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nimm2 » 06.06.2012 09:54

dodam jeszcze tylko ze dla niektorych krajow spoza UE Chorwacja na okres letni (chyba od kwietnia do pazdziernika) zawiesza ruch wizowy
nimm2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 21.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nimm2 » 16.06.2012 13:04

Ania Gy napisał(a):
Ania Gy napisał(a):
Rafik89 napisał(a):Szukałem takiego tematu, ale nie znalazłem. Ja jestem Polakiem, natomiast moja dziewczyna pochodzi z Armenii, jest w Polsce prawie 15 lat, stara się o obywatelstwo, póki co ma kartę stałego pobytu. W sierpniu kończy jej się paszport, wyrobienie nowego w ambasadzie będzie kosztowało ok 100 euro. Problem w tym, że możemy jechać do Cro już po upływie terminu ważności jej paszportu a koszt wyrobienia jest dość duży i te pieniądze zdecydowanie lepiej będzie przeznaczyć na pobyt w Chorwacji. Czy mogą być jakieś problemy z wpuszczeniem nas do Chorwacji jeśli na granicy pokaże tą kartę stałego pobytu? :roll:


Cześć,

mój mężczyzna jest Ukraińcem przebywającym w Polsce na tzw karcie stałego pobytu. Podczas każdego wyjazdu za granicę obowiązkowo musiał mieć przy sobie ważny paszport + kartę stałego pobytu. Poniżej przesyłam link do forum migracyjnego, z którego często korzystamy. Informacje są wiarygodne i w wielu sytuacjach nam pomogły :).

Pozwodzenia.

http://www.forummigracyjne.org/pl/faq.php?kat=6


Chorwacja nie należy do UE więc najprawdopodobniej Twoja dziewczyna będzie musiała wykupić wizę i będzie potrzebowała ważnego paszportu do wbicia wizy.


Obcokrajowcy, ktorzy posiadaja:

- pozowolenie na pobyt wydane w jednym z państw należących do strefy Schengen,
- wizę Schengen (C) na dwa lub więcej wjazdów,
- wizy długoterminowe (D) które wydało jedno z państw należących do strefy Schengen,

do końca 2012 roku NIE potrzebują wiz wjazdowych do Republiki Chorwacji na pobyt krótkotrwały i tranzyt przez terytorium Republiki Chorwacji.

Wyżej wspomniane wizy i pozwolenia na pobyt muszą być ważne w momenice wjazdu, pobytu i wyjazdu z terytorium Republiki Chorwacji.
Teska
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teska » 17.06.2012 11:31

Ja zawsze zabieram paszport.. :lol:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 17.06.2012 11:49

mirmur napisał(a):a ja się tak zastanawiam no co Wam polakom paszporty 8O Czechy, Słowenia, Chorwacja są w Unii i śmigamy na dowodziki :)
mieszkam na granicy i od czasu wejścia do Unii ani razu nikt mnie nie kontrolował :oops:


bo istnieje świat poza tym, który wymieniłeś? :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
wjazd do Chorwacji gdy nie jest się Polakiem - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone