Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Winieta on-line na Węgry!!!!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.05.2010 13:12

Monki napisał(a): Szukałam na forum info ale niczego wtedy nie znalazłam.....

Była taka informacja w ubiegłym roku na temat pobierania kasy z karty przez węgierską firme PPO.
M.in. troche ludzi (w tym ja) ostrzegało przed dokonywaniem transakacji na węgierskiej stronie www, która nie miała protokołu szyfrującego.
tomb
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomb » 26.05.2010 15:04

ba napisał(a):Kup miesięczną, na pierwszej stacji jaką napotkasz przy wjeździe i zapłacisz kartą.
Pozdrawiam.


Jadąc od strony Chorwacji przejedziesz spory kawałek tą autostradą, zanim znajdziesz stację. Chyba, że niedawno jakąś otworzyli?
Rada z miesięczną jest po prostu genialna :)
Przy spełnieniu dwóch założeń:
1. W stronę do Chorwacji również jechało się przez Węgry i to autostradą.
2. Wie się na 100%, że będzie się wracać przez Węgry i to autostradą.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 26.05.2010 15:20

tomb napisał(a):Jadąc od strony Chorwacji przejedziesz spory kawałek tą autostradą, zanim znajdziesz stację.

Czyli wjeżdżając autostradą od strony Chorwacji nie mam obowiązku zjeżdżania z niej i szukania stacji benzynowej. Po to jadę autostradą żeby z niej nie zjeżdżać. Skoro nie ma możliwości zakupu winiety zaraz za granicą to wydaje mi się na logikę że nie powinienem mieć kłopotów przed pierwszym możliwym miejscem zakupu winiety :wink:
tomb napisał(a):Rada z miesięczną jest po prostu genialna :)

:wink: :lol:
tomb napisał(a):Wie się na 100%, że będzie się wracać przez Węgry i to autostradą.

No właśnie, tłucze mi się po głowie objazdówka, taka moja podróż życia: Krk - Wenecja - Bolonia - Florencja - Pisa - tunel pod Mont Blanc - Chamonix - Szwajcaria - Liechtenstein - Innsbruck i dalej przez Austiacko - Słowackie autostrady. A co z tego wyjdzie... Może i powrót przez Węgry :cry:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.05.2010 18:08

podszywacz napisał(a):
tomb napisał(a):Jadąc od strony Chorwacji przejedziesz spory kawałek tą autostradą, zanim znajdziesz stację.

Czyli wjeżdżając autostradą od strony Chorwacji nie mam obowiązku zjeżdżania z niej i szukania stacji benzynowej. Po to jadę autostradą żeby z niej nie zjeżdżać. Skoro nie ma możliwości zakupu winiety zaraz za granicą to wydaje mi się na logikę że nie powinienem mieć kłopotów przed pierwszym możliwym miejscem zakupu winiety :wink:
tomb napisał(a):Rada z miesięczną jest po prostu genialna :)

:wink: :lol:
tomb napisał(a):Wie się na 100%, że będzie się wracać przez Węgry i to autostradą.

No właśnie, tłucze mi się po głowie objazdówka, taka moja podróż życia: Krk - Wenecja - Bolonia - Florencja - Pisa - tunel pod Mont Blanc - Chamonix - Szwajcaria - Liechtenstein - Innsbruck i dalej przez Austiacko - Słowackie autostrady. A co z tego wyjdzie... Może i powrót przez Węgry :cry:

Ponowie genialna podpowiedź. Przejdźcie do tematu " FAQ czyli najczęściej zadawane pytania" następnie "Opłaty za autostrady i drogi ekspresowe", potem Węgry.Przeczytajcie informacje, jest napisane w języku polskim. Kupicie sobie winietę nawet w dniu kiedy wasze plany będą znane wam, bez obciążania innych tą informacją.
Pozdrawiam
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 26.05.2010 21:34

ba napisał(a): bez obciążania innych tą informacją.

Piastuję zasadę na tym forum: jeżeli nie jestem w stanie komuś pomóc to nie odzywam się. Jeżeli ktoś w rażący sposób np. nie czytając FAQ zadaje pytanie po raz setny w danym temacie, to od tego są moderatorzy aby "wymierzyć sprawiedliwość". Widzę, czytając różne wątki z Twoim udziałem że masz predyspozycje aby moderatorem pozostać. Dopóki nim nie jesteś to zapraszam do ponownego przeczytania pierwszego zdania mojego posta bo na razie wychodzisz wyłącznie, bez urazy, na przemądrzałego. W FAQ nie znalazłem bezpośredniej odpowiedzi na problem który poruszałem.

Z dostępnością winiet na terytorium Wegier NIE MA ŻADNEGO PROBLEMU na większości stacji benzynowych (można za nie nawet płacic kartą). Jeżeli dana stacja sprzedaje winiety to widnieje na tablicy reklamowej napis "MATRICA"

Aktualny wykaz autostrad oraz inne przydatne informacje: www.motorway.hu
Kilka informacji w języku polskim.

Cytat z FAQ o opłatach za autostrady. Czytałem go bardzo dokładnie. Czy tam zostały rozwiane wątpliwości o płatności przy wjeździe na Węgry? Ja nie znalazłem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.05.2010 22:24

Problemy żywo Ciebie interesujące są opisane szczegółowo. Te winiety możesz kupić via internet: kafejka internetowa, ponieważ sam nie mam do nich zaufania (trzeba podać kilka ważnych informacji odnośnie karty) odradzam, chociaż znajdą się tacy co to zrobią, swój laptop z dostępem do internetu(nie wszyscy go wożą), wysyłając SMS(raczej większość zabiera ze sobą telefon komórkowy).
Podałem Ci trzy możliwości kupna winiety Węgierskiej w ciągu kilku minut, wybór należy do Ciebie.
Wszystko opisane jest tuhttp://www.motorway.hu i znajduje się w temacie"Opłaty za autostrady i drogi ekspresowe", w rozdziale "FAQ czyli najczęściej zadawane pytania".
Jak wykażesz się odrobiną cierpliwości, to jak je kupić w w/w sposoby również jest opisane gdzieś na tym forum.
Miłego szukania.
Ps.Jestem człowiekiem skromnym i nie przypisuj mi czyichś uprawnień, chociaż informacja, że czytasz moje posty w innych tematach łaskocze moją próżność.
Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.05.2010 00:14

Jeszcze inny sposób, Jak masz przyzwoity telefon to żadne kafejki i laptopy nie będą Ci potrzebne. Połączysz się z internetem za pomocą telefonu i kupisz sobie winietę również w ciągu kilku minut(chociaż za granicą taka usługa może okazać się droga i winieta miesięczna może być tańsza). Jakie to proste.
Widzisz, że staram się być raczej pomocny, a nie przemądrzały.
Pozdrawiam.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 27.05.2010 06:39

ba napisał(a):Problemy żywo Ciebie interesujące są opisane szczegółowo.

No widzisz, znowu mnie nie zrozumiałeś. Niepotrzebnie się rozpisujesz a wystarczyłoby przeczytać moje poszczególne wątki. Albo czytasz niedokładnie albo uczysz się metody "szybkiego czytania". Reasumując, bo temat wątku nie pasuje do poruszonego tematu i robi się OT:
- wiem co to FAQ i b. często z niego korzystam
- znam wszytkie możliwości zakupu węgierskiej winiety

Zapytałem jedynie:

podszywacz napisał(a): Nurtował mnie właśnie kiedyś problem co się dzieje ale w odwrotnym kierunku, czyli przy przekraczaniu granicy z Chorwacji na Węgry


A chodziło mi o uszczegółowienie tego co napisał pare postów wyżej Piotrek_B:

Piotrek_B napisał(a): Z tym nie ma ŻADNYCH problemów na każdej pierwszej stacji paliw po przekroczeniu granicy (zazwyczaj są to czynne 24/h stacje koncernu MOL), pora dnia i nocy też nie gra roli.


Czy teraz zrozumiałeś? Nie pytałem "jak" kupić lecz "gdzie". Chodziło mi tylko o ten jeden szczególny przypadek właśnie dlatego że AUTOSTRADA WĘGIERSKA ZACZYNA SIĘ OD RAZU NA GRANICY a stacja benzynowa może być np. 10 km wgłąb autostrady a nie na jej początku. Zapewne nie ma możliwości zakupu winiety jeszcze na terenie Chorwacji. Chodziło mi głównie czy przepisowe jest poruszanie się autostradą bez winiety od momentu przekroczenia granicy do pierwszej napotkanej stacji benzynowej.

"Pomogłem" sobie również sam, nie doczekawszy się na odpowiedź:

podszywacz napisał(a): Skoro nie ma możliwości zakupu winiety zaraz za granicą to wydaje mi się na logikę że nie powinienem mieć kłopotów przed pierwszym możliwym miejscem zakupu winiety


Czyli wjeżdżam od strony Chorwacji i nie przejmując się że jadę już po autostradzie szukam na niej najbliższej stacji. Zapewne tak robią wszyscy nią jadący podróżni bo nie wyobrażam sobie sytuacji że kilkaset ludzi za każdym razem musi zjeżdżać z autostrady w poszukiwaniu lokalnej stacji benzynowej. Dziękuję za porady ale starałeś się mi pomóc w odwrotny, nieprzydatny dla mnie sposób. Zakończmy tę dyskusję.
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 27.05.2010 07:17

podszywacz napisał(a):Czyli wjeżdżam od strony Chorwacji i nie przejmując się że jadę już po autostradzie szukam na niej najbliższej stacji. Zapewne tak robią wszyscy nią jadący podróżni bo nie wyobrażam sobie sytuacji że kilkaset ludzi za każdym razem musi zjeżdżać z autostrady w poszukiwaniu lokalnej stacji benzynowej.


Wcale nie... :wink: od razu kupuję dwie winiety jedną do HR, a drugą na powrót z HR i wjeżdżam na autostradkę z ważną winietką. Ciekawe jak wytłumaczysz węgierskiemu policjantowi jak Cię zatrzyma 3 km przed stacją paliw, że nie miałeś możliwości wcześniej kupić "matricy" :wink: :lol:
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 27.05.2010 10:28

jorgus111 napisał(a):
podszywacz napisał(a):Czyli wjeżdżam od strony Chorwacji i nie przejmując się że jadę już po autostradzie szukam na niej najbliższej stacji. Zapewne tak robią wszyscy nią jadący podróżni bo nie wyobrażam sobie sytuacji że kilkaset ludzi za każdym razem musi zjeżdżać z autostrady w poszukiwaniu lokalnej stacji benzynowej.


Wcale nie... :wink: od razu kupuję dwie winiety jedną do HR, a drugą na powrót z HR i wjeżdżam na autostradkę z ważną winietką. Ciekawe jak wytłumaczysz węgierskiemu policjantowi jak Cię zatrzyma 3 km przed stacją paliw, że nie miałeś możliwości wcześniej kupić "matricy" :wink: :lol:

No to zupełnie byłoby bez sensu. Niekoniecznie każdy jedzie w obie strony tą samą trasą. Z logicznego punktu widzenia jeżeli jestem w pewien naturalny sposób "zmuszony" z tej autostrady skorzystać bo autostrada chorwacka przechodzi płynnie w węgierską to powinienem mieć możliwość przed wjazdem na węgierską autostradę zakupu winiety, nie zjeżdżac z niej i szukać lokalnej stacji benzynowej. Z drugiej strony, my Polacy akurat kupujemy winietę za Słowacją gdzie stacji benzynowych przed autostradą moc. W takim razie gdzie taki Chorwat ma kupić winietę jak wybiera się do Zakopanego :wink: ? OK, to są tylko dywagacje, można zakupić przecież miesięczną i mieć spokój. Dyskusja ta to tylko dla zasady, dołączając ją do cyklu "dlaczego mam płacić za winietę słowacką skoro jadę kilkukilometrowy odcinek koło Banskiej" lub "dlaczego mam płacić 15 Euro za kilkukilometrową autostradę w Słowenii". Prawdopodobnie nie będę tamtedy wracać więc po problemie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.05.2010 11:03

podszywacz napisał(a):
ba napisał(a):To kup czterodniową.

Polecam naukę czytania tekstu ze zrozumieniem. "To kup czterodniową". Jaką mam kupić to wiem, pytałem tylko "gdzie".

Jak byś wiedział jak kupić tę nieszczęsna winietę to nie opisywał Byś kolego
swoich problemów w tym temacie, tylko ją kupił.
Problem polega na tym,że chcesz ją kupić na stacji benzynowej, wykluczając wszystkie inne możliwe sposoby. Tym problemem epatujesz już jakiś czas innych.
Napiszę jeszcze raz: nie wiesz czy będziesz wracał przez Węgry, czy przez Włoch(prawda, chyba zrozumiałem ten skomplikowany proces). W takim razie czy najprostszym sposobem jej nabycia, będzie wysłanie SMS-a i poczekania na odpowiedź(kilka minut), siedząc wygodnie przy zimnym kuflu piwa, znasz przyjemniejsze miejsca. Eliminuje pchanie się na autostradę Węgierską w celu poszukiwania punktu jej nabycia. Czy to nie jest odpowiedź na twoje jakże skomplikowane pytanie:
podszywacz napisał(a):
Nurtował mnie właśnie kiedyś problem co się dzieje ale w odwrotnym kierunku, czyli przy przekraczaniu granicy z Chorwacji na Węgry

jeżeli nie, to mamy inny ogląd rzeczywistości. Chyba, że nie potrafisz tego zrobić, a to już jest Twój problem, chociaż wszystko na tym forum jest już opisane, znajdź i poczytaj(na FAQ) nie czekaj na gotowca.
Mam nieodparte wrażenie, że najlepiej by było jakby ktoś kupił Ci tą winietę, ale raczej nie możesz na to liczyć - pomęcz się sam.
Zaskoczę Cię, czytam szybko, dokładnie i ze zrozumieniem. Jak nawaliłem to się przyznałem, nawet poniosłem pokutę.
"jorgus111" nie pisz tak bo kolega "podszywacz" jeszcze raz zacznie zadawać te same nurtujące pytania.(a nie mówiłem)
Znowu się rozpisałem, cóż zrobić taka natura mam tylko cichą nadzieję, że zrozumiesz to wszystko.
Ps.Jak nowe technologie sprawiają Ci trudność, zjedź do Letenye po lewej stronie autostrady, tam na stacji benzynowej będziesz mógł nabyć swoja upragnioną winietę. Mam nadzieje, że to do końca rozwieje twoje wątpliwości. Jeżeli ktoś wymyśli jeszcze inny sposób od w/w nabycia winiety Węgierskiej, proszę żeby to opisał chętnie się z tym zapoznam(człowiek uczy się całe życie).
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 27.05.2010 11:18

ba napisał(a):
podszywacz napisał(a):
ba napisał(a):To kup czterodniową.

Polecam naukę czytania tekstu ze zrozumieniem. "To kup czterodniową". Jaką mam kupić to wiem, pytałem tylko "gdzie".

Jak byś wiedział jak kupić tę nieszczęsna winietę to nie opisywał Byś kolego
swoich problemów w tym temacie, tylko ją kupił.
Problem polega na tym,że chcesz ją kupić na stacji benzynowej, wykluczając wszystkie inne możliwe sposoby. Tym problemem epatujesz już jakiś czas innych.
Napiszę jeszcze raz: nie wiesz czy będziesz wracał przez Węgry, czy przez Włoch(prawda, chyba zrozumiałem ten skomplikowany proces). W takim razie czy najprostszym sposobem jej nabycia, będzie wysłanie SMS-a i poczekania na odpowiedź(kilka minut), siedząc wygodnie przy zimnym kuflu piwa, znasz przyjemniejsze miejsca. Eliminuje pchanie się na autostradę Węgierską w celu poszukiwania punktu jej nabycia. Czy to nie jest odpowiedź na twoje jakże skomplikowane pytanie:
podszywacz napisał(a):
Nurtował mnie właśnie kiedyś problem co się dzieje ale w odwrotnym kierunku, czyli przy przekraczaniu granicy z Chorwacji na Węgry

jeżeli nie, to mamy inny ogląd rzeczywistości. Chyba, że nie potrafisz tego zrobić, a to już jest Twój problem, chociaż wszystko na tym forum jest już opisane, znajdź i poczytaj(na FAQ) nie czekaj na gotowca.
Mam nieodparte wrażenie, że najlepiej by było jakby ktoś kupił Ci tą winietę, ale raczej nie możesz na to liczyć - pomęcz się sam.
Zaskoczę Cię, czytam szybko, dokładnie i ze zrozumieniem. Jak nawaliłem to się przyznałem, nawet poniosłem pokutę.
"jorgus111" nie pisz tak bo kolega "podszywacz" jeszcze raz zacznie zadawać te same nurtujące pytania.(a nie mówiłem)
Znowu się rozpisałem, cóż zrobić taka natura mam tylko cichą nadzieję, że zrozumiesz to wszystko.
Ps.Jak nowe technologie sprawiają Ci trudność, zjedź do Letenye po lewej stronie autostrady, tam na stacji benzynowej będziesz mógł nabyć swoja upragnioną winietę. Mam nadzieje, że to do końca rozwieje twoje wątpliwości. Jeżeli ktoś wymyśli jeszcze inny sposób od w/w nabycia winiety Węgierskiej, proszę żeby to opisał chętnie się z tym zapoznam(człowiek uczy się całe życie).

Już? Namądrzyłeś się, dowartościowałeś się w ten sposób? Napiszę ponownie, nie chcesz, nie lubisz, nie wiesz, to się nie uzewnętrzniaj na forum. Tak, chcę kupić winietę na stacji benzynowej. Dlaczego? Bo lubię zapach etyliny, bo nie mam pieniędzy na prepaidzie, bo lubię tankować 10l co 100 km. I nie Twoja w tym sprawa. Dyskusję z Tobą uważam za zakończoną, bez odbioru. Dziękuję mimo wszystko za przekazane porady i stratę cennego czasu.
lukasz1977
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1977 » 27.05.2010 11:35

hehe - wydaje mi się, że kolega ba ma z czymś problem - to jego drugi wątek w którym wywołuje niepotrzebną dyskusję i po raz kolejny ktoś zarzuca mu brak umiejętności czytania ze zrozumieniem ;)
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 27.05.2010 11:38

lukasz1977 napisał(a):hehe - wydaje mi się, że kolega ba ma z czymś problem - to jego drugi wątek w którym wywołuje niepotrzebną dyskusję i po raz kolejny ktoś zarzuca mu brak umiejętności czytania ze zrozumieniem ;)

Jestem podobnego zdania. Zarzuciłem mu to czytając jego różne wątki.

ba napisał(a):chociaż informacja, że czytasz moje posty w innych tematach łaskocze moją próżność.


A on to nieopatrznie zrozumiał jako powód do własnej dumy :lol:
Ostatnio edytowano 27.05.2010 11:41 przez Liquid, łącznie edytowano 1 raz
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 27.05.2010 11:41

podszywacz napisał(a): Nie pytałem "jak" kupić lecz "gdzie". Chodziło mi tylko o ten jeden szczególny przypadek właśnie dlatego że AUTOSTRADA WĘGIERSKA ZACZYNA SIĘ OD RAZU NA GRANICY a stacja benzynowa może być np. 10 km wgłąb autostrady a nie na jej początku. Zapewne nie ma możliwości zakupu winiety jeszcze na terenie Chorwacji.


Informację tą można znaleźć właśnie w FAQ :idea: :wink:
forum/viewtopic.php?p=399780#399780

BOLETUS napisał(a):Nigdy jeszcze nie jechałem do Chorwacji. W tym roku wybieram się po raz pierwszy. Jadę z Warszawy i napewno pojadę przez Słowację, autostradą węgierską z naclegiem tranzytowym w okolicach Balatonu. Winiety na autostradę kupuje się na stacji benzynowej w Forro , jadąc tam a wracając na nowym przejściu autostradowym CRO/H jest mała budka gdzie można nabyć winietkę. To są informacje z forum z innych tematów, ale od cromaniaków, którym można ufać.


:wink:

Trzeba uważnie czytać wszystkie posty
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Winieta on-line na Węgry!!!!! - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone