Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wenecja? Czemu nie!

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2504
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 26.05.2022 21:35

kseby napisał(a):Dziś właśnie napisałem. Czekam na odp.

Ciekawa jestem co Ci odpiszą.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 26.05.2022 21:47

W Weronie byłam podczas tego samego wypadu, co w "popowodziowej" Wenecji. Czasy zdjęć na z trudem zdobytych kliszach, więc fotek mam niewiele (zwłaszcza, że trzeba to było jakoś podzielić także na wszystkie miejsca, wówczas odwiedzone w ciągu tygodnia), na pewno znalazłoby się jakieś obok Julii z wygłaskanym cycuszkiem :wink: Na balkonie byłam, chyba nawet bez żadnej opłaty za wejście, ale zdjęcie :roll: wyszło całkowicie rozmazane. Nie mam też fotki "grobu" Julietty w klasztorze franciszkanów, do którego odwiedzenia skutecznie zachęciła na jakaś babinka :) , gdy odpoczywaliśmy na ławeczce nad rzeką. Powiedziała, że bez tego wizyta w Weronie się nie liczy :wink:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2504
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 26.05.2022 22:12

megidh napisał(a):
wiola2012 napisał(a):[
Zmierzamy ku grobowcom rodu Scaligerich.

Niesamowite są te grobowce. Monumentalne dzieła sztuki.

Robią wrażenie, szczególnie na żywo. Fajnie by było wejść za ogrodzenie. Jest ono dość wysokie i "gęste", więc żeby coś zobaczyć musiałam naprawdę przystawiać oko i podglądać :mrgreen: .
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2504
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 26.05.2022 22:32

dangol napisał(a):W Weronie byłam podczas tego samego wypadu, co w "popowodziowej" Wenecji. Czasy zdjęć na z trudem zdobytych kliszach, więc fotek mam niewiele (zwłaszcza, że trzeba to było jakoś podzielić także na wszystkie miejsca, wówczas odwiedzone w ciągu tygodnia).

W tych okresie robiłam zdjęcia Zenitem :D . Klisze "oszczędzałam", bo za dużo ich nie miałam. Po zakupie cyfrówki, nie mogłam się przestawić, że mogę pstrykać, kasować i nie muszę się ograniczać. Dlatego z pierwszych wakacji z cyfrówką mam niewiele więcej zdjęć co z Zenita :mrgreen:.
dangol napisał(a): ... Na balkonie byłam, chyba nawet bez żadnej opłaty za wejście ...

W takim razie ktoś "zmądrzał" i stwierdził, że nawet za wejście na balkon można brać opłatę. Widać, że chętnych nadal nie brakuje :)
dangol napisał(a): Nie mam też fotki "grobu" Julietty w klasztorze franciszkanów, do którego odwiedzenia skutecznie zachęciła na jakaś babinka :) , gdy odpoczywaliśmy na ławeczce nad rzeką. Powiedziała, że bez tego wizyta w Weronie się nie liczy :wink:

Dobrze jest posłuchać rad starszych, wiedzą co warto zobaczyć :). Przepraszam za wścibstwo, ale w jakim języku rozmawiałyście? Bo sobie z góry założyłam, że to była Włoszka :oops:
Zdjęcie musiałabyś zrobić z lampą, bo pomieszczenie jest raczej słabo oświetlone, może dlatego nie masz.
kseby
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kseby » 27.05.2022 07:20

wiola2012 napisał(a):
kseby napisał(a):Dziś właśnie napisałem. Czekam na odp.

Ciekawa jestem co Ci odpiszą.


Odpisali:
"Drogi Gościu, darmowe bilety dostępne są tylko w kasie"

Czyli mogę sobie kupić bilety płatne przez stronę ale i tak trzeba będzie odstać swoje w kolejce do kasy po darmowe...
Super.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 27.05.2022 10:06

wiola2012 napisał(a): ale w jakim języku rozmawiałyście? Bo sobie z góry założyłam, że to była Włoszka


Włoszka, ale trochę znała niemiecki. Poza tym, obie strony znakomicie radziły sobie językiem gestów :wink: , który znakomicie uzupełniał słowa :D
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 27.05.2022 10:30

wiola2012 napisał(a):Jeśli chce się zwiedzić wszystkie 4 kościoły, to można kupić łączony bilet.

Widziałam :). Ale będę jednak celować raczej w Verona Card - 25 euro na 48h i wchodzi się praktycznie wszędzie z Areną na czele. Nawet na ten balkon Julii 8) .
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.05.2022 10:30

Na miejscu Dantego też bym nie wróciła :oczko_usmiech:
p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 27.05.2022 10:40

Kapitańska Baba napisał(a):Na miejscu Dantego też bym nie wróciła :oczko_usmiech:


Pewnie masz rację, ale myślę, że tęsknił do pięknej Florencji i do przepięknej Toskanii :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.05.2022 12:12

Odpowiedź o zakup darmowych biletów w kasie nie zaskoczyła mnie. Tak samo jest w Grecji.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2504
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 27.05.2022 17:29

kseby napisał(a):
wiola2012 napisał(a):
kseby napisał(a):Dziś właśnie napisałem. Czekam na odp.

Ciekawa jestem co Ci odpiszą.


Odpisali:
"Drogi Gościu, darmowe bilety dostępne są tylko w kasie"

Czyli mogę sobie kupić bilety płatne przez stronę ale i tak trzeba będzie odstać swoje w kolejce do kasy po darmowe...
Super.

To bez sensu :roll: . Zatem można rozważyć opcję drugą czyli zakup tych po 2 euro. No chyba, że nie przewidujesz dużej kolejki, ale wtedy byś nie kupował online.
piekara114 napisał(a):Odpowiedź o zakup darmowych biletów w kasie nie zaskoczyła mnie. Tak samo jest w Grecji.

W Barcelonie już nie. Tam online można było „kupić” bilety za zero (muzeum Picassa).
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2504
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 27.05.2022 17:35

marze_na napisał(a):
wiola2012 napisał(a):Jeśli chce się zwiedzić wszystkie 4 kościoły, to można kupić łączony bilet.

Widziałam :). Ale będę jednak celować raczej w Verona Card - 25 euro na 48h i wchodzi się praktycznie wszędzie z Areną na czele. Nawet na ten balkon Julii 8) .

O tak, jak na 48h, to najlepsze wyjście. Świetnie, że Arena wliczona. Ile atrakcji za 25€, w porównaniu z ceną za Pałac Dożów.
No i może wejdziesz na balkonik :)
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2504
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 27.05.2022 17:43

dangol napisał(a):
wiola2012 napisał(a): ale w jakim języku rozmawiałyście? Bo sobie z góry założyłam, że to była Włoszka


Włoszka, ale trochę znała niemiecki. Poza tym, obie strony znakomicie radziły sobie językiem gestów :wink: , który znakomicie uzupełniał słowa :D

Język gestów jest uniwersalny. :)
Faktycznie, jeśli kobieta znała trochę niemiecki, to już było łatwiej. Kiedyś w Bergamo nocowaliśmy w super apartamencie, ale obsługą gości zajmowała się mama właściciela. Ani po angielsku, ani po rosyjsku, na szczęście jest translator :) . Właśnie ze względu na komunikację apt. miał kilka trochę słabszych opinii.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2504
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 27.05.2022 17:49

Kapitańska Baba napisał(a):Na miejscu Dantego też bym nie wróciła :oczko_usmiech:

Honor trzeba mieć :wink:.
p_majer napisał(a):
Pewnie masz rację, ale myślę, że tęsknił do pięknej Florencji i do przepięknej Toskanii :)

Ale może jakby wrócił, to by tęsknił do Kogoś :)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 27.05.2022 18:58

wiola2012 napisał(a): Kiedyś w Bergamo nocowaliśmy w super apartamencie, ale obsługą gości zajmowała się mama właściciela. Ani po angielsku, ani po rosyjsku, na szczęście jest translator :) .


Jeśli strony chcą się dogadać, zawsze jakąś metodę znajdą. Podczas naszej wyprawy do Rumunii nie korzystaliśmy z translatora (jakoś drogo wychodziło wtedy korzystanie z netu w telefonie, a przynajmniej tak nam się wydawało), a porozumieć się dało i znaleźliśmy całkiem niezłe spanie przy cmentarzu :wink: w Buşteni.


dangol napisał(a): Jest mocno rumuńsko :wink: , łącznie z tym, że gospodarze nie mówią w żadnym innym języku. Na szczęście cyferki na karteczce są znane wszystkim, więc udaje nam się uzgodnić szczegóły :) . Cena 35 RON od osoby za noc, ale gdyby nie językowe rozbieżności, z pewnością dałoby się coś utargować.


Gospodyni, żeby nam było lepiej, przeniosła nawet innych gości do innego pokoju na parter, dzięki temu mieliśmy do wyłącznej dyspozycji całe pięterko wraz ze sporym tarasem :D. A nawet o tym nie pomyśleliśmy, cieszyło nas że będziemy mieć niedaleko do kolejki, jaką następnego ranka chcieliśmy podciągnąć się wysoko, aby wędrówka po Bucegach była pełna widoków.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wenecja? Czemu nie! - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone