Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wenecja? Czemu nie!

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8644
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 18.05.2022 19:12

wiola2012 napisał(a):Jeden długi bok placu jest w całości zajęty przez bary, gdzie można usiąść i cieszyć się …. spritzem
Strasznie mi ten trunek przypadł do gustu.

Też bardzo lubię. Od zawsze kojarzy mi się z urlopem w Italii :D .
Z ciekawości, co polecał Makłowicz? Bo ja w Biedronie kupiłam "Aperitivo" i nie bardzo mi podeszło :?.


megidh napisał(a):Chętnie bym spróbowała tego napitku, ale na razie tylko w biedronkowym wydaniu.

Nie musisz w biedronkowym wydaniu :D .
U nas bez problemu można go samemu przyrządzić wg. oryginalnego włoskiego przepisu: 3 części Prosecco, 2 części Aperolu i 1 część wody gazowanej.
Aperol Spritza znajdziesz też pewnie w karcie większości knajp w Polsce 8) .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13057
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.05.2022 19:26

wiola2012 napisał(a):Nie możemy dłużej zabawić w gościnie u Julii, bo musimy iść kupić magnesiki.
Doskonale to rozumiem :mrgreen:
Aż poszłam do mojej lodóweczki sprawdzić czy mam magnesik z Werony :lol:
I nie mam 8O
Czyli wracamy do Werony :lol:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2472
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 18.05.2022 19:35

marze_na napisał(a):
wiola2012 napisał(a):Jeden długi bok placu jest w całości zajęty przez bary, gdzie można usiąść i cieszyć się …. spritzem
Strasznie mi ten trunek przypadł do gustu.

Też bardzo lubię. Od zawsze kojarzy mi się z urlopem w Italii :D .
Z ciekawości, co polecał Makłowicz? Bo ja w Biedronie kupiłam "Aperitivo" i nie bardzo mi podeszło :?.

Po powrocie z Wenecji poszłam do Biedronki uzupełnić domowe zapasy. Na poleczce stały pomarańczowe buteleczki z napisem „Mionetto spritz” a na szyjce kartonik z napisem „Maklowicz poleca”. Kupiłam i mi posmakował. Teraz nazywam ten napój”weneckie wspomnienie” :D

megidh napisał(a):Chętnie bym spróbowała tego napitku, ale na razie tylko w biedronkowym wydaniu.


marze_na napisał(a): Nie musisz w biedronkowym wydaniu :D .
U nas bez problemu można go samemu przyrządzić wg. oryginalnego włoskiego przepisu: 3 części Prosecco, 2 części Aperolu i 1 część wody gazowanej.
Aperol Spritza znajdziesz też pewnie w karcie większości knajp w Polsce 8) .

To prawda. Aperol i prosecco jest mi znany i bardzo lubię, ale nie ukrywam, że dobre prosecco i prawdziwy aperol nie są tanie, a ten napoju jest tani… bardzo. Ja dodaję tylko lód :D .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8644
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 18.05.2022 19:42

wiola2012 napisał(a):Na poleczce stały pomarańczowe buteleczki z napisem „Mionetto spritz” a na szyjce kartonik z napisem „Maklowicz poleca”.

Dzięki :!:
Na pewno spróbuję 8) .
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2472
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 18.05.2022 19:57

mysza73 napisał(a):
wiola2012 napisał(a):Nie możemy dłużej zabawić w gościnie u Julii, bo musimy iść kupić magnesiki.
Doskonale to rozumiem :mrgreen:
Aż poszłam do mojej lodóweczki sprawdzić czy mam magnesik z Werony :lol:
I nie mam 8O
Czyli wracamy do Werony :lol:

Nie masz ? 8O
To ogromne zaniedbanie, powrót konieczny :oczko_usmiech:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2472
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 18.05.2022 20:02

megidh napisał(a):Chętnie bym spróbowała tego napitku ….Jeśli tutaj nie wolno, to może na priv.

Nie wiem czy nie wolno :), to Mionetto Spritz. Butelka z kapslem :D

megidh napisał(a):Na straganach widać, że w Weronie też można nabyć maski weneckie. Ciekawe czy były tańsze niż w Wenecji ?.

Nie wiem, nie pytałam o cenę. Mogłam tylko popatrzeć, bo bylismy z bagażem podręcznym.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18262
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 18.05.2022 21:11

wiola2012 napisał(a):
megidh napisał(a):Chętnie bym spróbowała tego napitku ….Jeśli tutaj nie wolno, to może na priv.

Nie wiem czy nie wolno :), to Mionetto Spritz. Butelka z kapslem :D


Gosiu , trzeba spróbować i to koniecznie 8)


wiola2012 napisał(a):
megidh napisał(a):Na straganach widać, że w Weronie też można nabyć maski weneckie. Ciekawe czy były tańsze niż w Wenecji ?.

Nie wiem, nie pytałam o cenę. Mogłam tylko popatrzeć, bo bylismy z bagażem podręcznym.


Maski weneckie można zakupić w istryjskich miasteczkach , a także w dalekim Skopie , Belgradzie , Tiranie . Nie znam cen , ale podejrzewam , że były znacznie tańsze niż w Wenecji . Mogę się jednak mylić :oczko_usmiech:


Pozdrawiam
Piotr
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13057
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.05.2022 21:33

wiola2012 napisał(a):
mysza73 napisał(a):
wiola2012 napisał(a):Nie możemy dłużej zabawić w gościnie u Julii, bo musimy iść kupić magnesiki.
Doskonale to rozumiem :mrgreen:
Aż poszłam do mojej lodóweczki sprawdzić czy mam magnesik z Werony :lol:
I nie mam 8O
Czyli wracamy do Werony :lol:

Nie masz ? 8O
To ogromne zaniedbanie, powrót konieczny :oczko_usmiech:
Ślepa jestem :roll: , jednak mam :mrgreen:
Obrazek
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2472
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 18.05.2022 21:38

Mysza73
Ślepa jestem :roll: , jednak mam :mrgreen:

Za dużo ich masz i to dlatego :mrgreen: . Ja zbieram i zbieram, a dopiero pół lodówki mam :(
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2472
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 18.05.2022 23:47

piotrf napisał(a):Maski weneckie można zakupić w istryjskich miasteczkach , a także w dalekim Skopie , Belgradzie , Tiranie . Nie znam cen , ale podejrzewam , że były znacznie tańsze niż w Wenecji . Mogę się jednak mylić :oczko_usmiech:

Pozdrawiam
Piotr

W Skopje ich na pewno nie widziałam, może były, ale takie piękne jak weneckie były tylko w Wenecji :wink:
Muszę zapytać bratowej, ona musiała na ceny zwrócić uwagę.
Na szkła to patrzyłam, rozpiętość cenowa była ogromna. Podobno wszystko zależy od tego czy produkowane na Murano , czy w Chinach. Te na Murano powinny być tańsze, bo bliżej i transport mniej kosztowny :wink:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 19.05.2022 00:45

Szaleństwo z tym spritzem :lol: Moje włoskie wakacje na jesieni zeszłego roku ubiegły pod znakiem tego napitku.
Spytałam koleżankę - pół Włoszkę, która nie zamawiała innych drinków niż Aperol Spritz - co jest w składzie Aperolu...Była zaskoczona, a ja zaskoczona jej zaskoczeniem :D
Gencjana i rabarbar :D

Osobiście wolę więcej prosecco w stosunku do "gencjany" :wink:
A dla siebie odkryłam inny włoski trunek - też gorzkawy i też w małych buteleczkach.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12126
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.05.2022 10:13

Wczoraj wieczorem (późnym :wink: ) zostało nam obiecane, że my wejdziemy na balkon, a nasi mężowie wykażą się jakoś pod tym balkonem . Jak, to miało być ich inwencją twórczą, a dla nas niespodzianką.
Dobrowolnie zwolniłyśmy ich z tej obietnicy, widząc ilu by było widzów :lol:


Oj dziewczyny, dziewczyny. Niepotrzebnie :wink: Panowie chcieli się wykazać a Wy tak odpuściłyście....Byliby bardzo dumni gdyby ich popisy oglądała taka wielka publiczność :mrgreen:
p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 19.05.2022 10:42

Werona ma fajny klimat, a Twoje zdjęcia odświeżyły mi wizyty w tym mieście.
Mam nadzieję, że pokażesz jeszcze jakieś fotki z miasta Romeo i Julii :)
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2472
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 19.05.2022 22:10

Katerina napisał(a):Szaleństwo z tym spritzem :lol: Moje włoskie wakacje na jesieni zeszłego roku ubiegły pod znakiem tego napitku.
Spytałam koleżankę - pół Włoszkę, która nie zamawiała innych drinków niż Aperol Spritz - co jest w składzie Aperolu...Była zaskoczona, a ja zaskoczona jej zaskoczeniem :D
Gencjana i rabarbar :D

Osobiście wolę więcej prosecco w stosunku do "gencjany" :wink:
A dla siebie odkryłam inny włoski trunek - też gorzkawy i też w małych buteleczkach.

Niech sobie będzie rabarbar z czym chce, jak dobre, to nie ma co sobie żałować :wink: .
Np campari - nie wiem jaki ma skład, ale jego smak przypomina mi guajazyl, syrop od kaszlu, taki jak piłam będąc dzieckiem :). I nie mogę się przekonać, a próbowałam kilkakrotnie :mrgreen:
Może Twoje odkrycie ma coś wspólnego z campari?
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2472
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 19.05.2022 22:17

Kapitańska Baba napisał(a):
Wczoraj wieczorem (późnym :wink: ) zostało nam obiecane, że my wejdziemy na balkon, a nasi mężowie wykażą się jakoś pod tym balkonem . Jak, to miało być ich inwencją twórczą, a dla nas niespodzianką.
Dobrowolnie zwolniłyśmy ich z tej obietnicy, widząc ilu by było widzów :lol:


Oj dziewczyny, dziewczyny. Niepotrzebnie :wink: Panowie chcieli się wykazać a Wy tak odpuściłyście....Byliby bardzo dumni gdyby ich popisy oglądała taka wielka publiczność :mrgreen:

Myślisz? Kurcze, a my im podcięłyśmy skrzydła :wink:.

p_majer napisał(a):Werona ma fajny klimat, a Twoje zdjęcia odświeżyły mi wizyty w tym mieście.
Mam nadzieję, że pokażesz jeszcze jakieś fotki z miasta Romeo i Julii :)

Oczywiście, że pokażę :) Bardzo odpowiadało nam to, że w w Weronie, większość odległość atrakcji jest w odległości spaceru.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wenecja? Czemu nie! - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone