Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Węgry-obiad

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005
Węgry-obiad

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 10.09.2011 20:15

czy ktoś może polecić jakies miejsce ze smacznym jedzonkiem przy autostradzie między Budapesztem a granicą z Serbią?Najlepiej z możliwością zapłaty w euro?
A może ma ktoś sprawdzony namiar na nocleg w Serbii(tak + - ze 200 km) za Belgradem.
W motelu Stari Hrast niema miejsc-sprawdzałam
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 11.09.2011 07:19

to ja ewa napisał(a):czy ktoś może polecić jakies miejsce ze smacznym jedzonkiem przy autostradzie między Budapesztem a granicą z Serbią?Najlepiej z możliwością zapłaty w euro?
A może ma ktoś sprawdzony namiar na nocleg w Serbii(tak + - ze 200 km) za Belgradem.
W motelu Stari Hrast niema miejsc-sprawdzałam


Węgrzy nie stronią od kart więc nie powinnaś mieć kłopoty z taką formą zapłaty.

Mogę polecić nocleg ale dopiero w Leskovacu.
ps. Miejsca w Starim sprawdzałas przez wyszukiwarkę czy bezpośrednio u w motelu?
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 11.09.2011 09:59

sprawdzałam przez Booking.com

czy może lepiej jechać i po drodze jak jakaś reklama rzuci sie w oko ,to pytać? Problemem może być tylko to,że ciemno juz pewnie będzie i trudniej będzie szukać
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 11.09.2011 14:54

to ja ewa napisał(a):sprawdzałam przez Booking.com

czy może lepiej jechać i po drodze jak jakaś reklama rzuci sie w oko ,to pytać? Problemem może być tylko to,że ciemno juz pewnie będzie i trudniej będzie szukać


To spróbuj może jeszcze bezpośrednio do motelu:
http://www.motelstarihrast.com/en/kontakt.php

W MArkowvacu na skrąju którego mieści się motel też jest jakiś przybytek, który oferuje pokoje ale nie znam szczegółów.

Może spróbuj w Jagodinie. Jest tam hotel są i sobi
http://www.turizam.autentik.net/smestaj.php.

Przed Starim H. też mija się jakiś motel przy autostradzie, a może w Nisu albo Niskiej Banji?
kolec12
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 09.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kolec12 » 09.11.2015 15:51

istnieje jeszcze ten motel?
kolia
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 27.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kolia » 27.11.2015 15:20

napisał(a) kolec12 » 09.11.2015 14:51
istnieje jeszcze ten motel?


Dołączam się do pytania. Jest ktoś może z okolic, albo przejeżdżał tam ostatnio?
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 30.11.2015 11:32

Szelmalom Csarda w Kecskemet niedaleko zjazdu z autostrady. Karmią niedrogo i dobrze.

http://bacs-kiskun.hu/

Co do moteli w Serbii, najlepiej zjechać z autostrady i szukać czegoś w miasteczkach. Same motele na autostradzie w sezonie zwykle są zatłoczone, w dodatku klientela w większości turecka czyli śmiecąco-bałaganiarska. szukając noclego przy autostradzie nie znaleźliśmy niczego poniżej 50 euro /doba dla 4 osób.

Polecam hotel Gros w Leskowacu. 2 lata temu płacilismy tam 40 euro za pokój dla 4 osób ze śniadaniem. Hotel skromny, ale przy hotelu jest restauracja z genialnym jedzeniem. Porcje olbrzymie, typowe jedzenie bałkańskie. Hotel rezerwowaliśmy przez booking.

Na Węgrzech i Serbiii obowiązującą walutą są forinty i dinary. Czy w Polsce w przydrożnych zajazdach płacisz w euro?

Za jedzenie i hotel zapłacisz kartą.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.11.2015 18:31

Na Węgrzech i Serbiii obowiązującą walutą są forinty i dinary. Czy w Polsce w przydrożnych zajazdach płacisz w euro?

Za jedzenie i hotel zapłacisz kartą.[/quote]


W serbii wszedzie zaplacisz w euro od autostrady po noclegi.Szczególnie na trasie ,gdzie sa nastawieni na turystów
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 30.11.2015 21:55

No to proponuję gotówkę euro w łapkę i zakupy w supermarkecie w Suboticy albo obiad z zajeździe w Cacaku, lekko się rozczarujesz :D
kolia
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 27.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kolia » 01.12.2015 16:25

Dzięki wielkie za te informacje. O płaceniu w euro nawet nie pomyślałam, ale dobrze znać taką możliwość.

Pozdrawiam serdecznie
mkbojarczuk
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 02.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 02.12.2015 22:47

klerjeser napisał(a):No to proponuję gotówkę euro w łapkę i zakupy w supermarkecie w Suboticy albo obiad z zajeździe w Cacaku, lekko się rozczarujesz :D

no bez przesady tysiace ludzi przejeżdża Serbię w drodze do Bułgarii,Grecji i Czarnogóry i myslisz,że wszyscy mają dinary.Przecież tej waluty nie mozna kupić prawie nigdzie w Polsce.Myslisz ,że niemiec lata po Berlinie za dinarami.W markecie w Suboticy zapłaciłbym kartą ,nie zostałyby mi drobne,za noclegi zapłaciłbym w euro-sam podajesz cenę w euro.
Za autostradę przyjmują euro ,nawet cennik mają podany w euro.
http://www.addicted2travel.pl/2013/05/1 ... anie-ceny/


W chorwacji też jest kuna a za noclegi wszyscy biorą w euro.
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 02.12.2015 23:09

mkbojarczuk napisał(a):
klerjeser napisał(a):No to proponuję gotówkę euro w łapkę i zakupy w supermarkecie w Suboticy albo obiad z zajeździe w Cacaku, lekko się rozczarujesz :D

no bez przesady tysiace ludzi przejeżdża Serbię w drodze do Bułgarii,Grecji i Czarnogóry i myslisz,że wszyscy mają dinary.Przecież tej waluty nie mozna kupić prawie nigdzie w Polsce.Myslisz ,że niemiec lata po Berlinie za dinarami.W markecie w Suboticy zapłaciłbym kartą ,nie zostałyby mi drobne,za noclegi zapłaciłbym w euro-sam podajesz cenę w euro.
Za autostradę przyjmują euro ,nawet cennik mają podany w euro.
http://www.addicted2travel.pl/2013/05/1 ... anie-ceny/


W chorwacji też jest kuna a za noclegi wszyscy biorą w euro.


A kto pisze o dinarach? Tranzytem znakomicie wystarcza karta. Przy autostradzie owszem, przyjmują euro, choć często po zbójeckim przeliczniku, ale jeśli chce się zjechać trochę w bok i zobaczyć parę lokalnych atrakcji, to już euro tak wesoło nie jest.

Zresztą z dinarami żaden problem. Nie wiem po co piszesz o szukaniu ich w Polsce czy Niemczech. Na przejściu masz kilka punktów wymiany z parkingiem niemal pod samymi drzwiami. 5 minut i po sprawie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.12.2015 18:57

"Na Węgrzech i Serbiii obowiązującą walutą są forinty i dinary. Czy w Polsce w przydrożnych zajazdach płacisz w euro? "


"No to proponuję gotówkę euro w łapkę i zakupy w supermarkecie w Suboticy albo obiad z zajeździe w Cacaku, lekko się rozczarujesz :D"


Kto jest autorem powyższych. :D


Poniższe to już uśmiech nad uśmiechy.
"Przy autostradzie owszem, przyjmują euro, choć często po zbójeckim przeliczniku,"



Wytłumacz mi co kto przelicza.Podjeżdżam pod bramkę i widzę dwie możliwości albo 240 dinarów albo 2,5 euro .Podaję 2,5 euro i co kto mi przelicza.Rachunek dostaje w euro.
cennik

Belgrad – Sid (E70) 340 / 3,5 euro
Nowy Sad - Belgrad (E75) 240 / 2,5
Nowy Sad - Subotica (E75) 330 / 3,5
Belgrad – Nis (E75) 730 / 7
Nis – Leskovac (E75) 190 / 2

za euro w kantorze dostaniesz ok 105-110 dinarów,jak zapłacisz prowizję to nic nie zyskasz sprzdając euro i płacąc dinarami

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone