Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wczoraj wróciłam:(

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
caal
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 22.03.2007
Wczoraj wróciłam:(

Nieprzeczytany postnapisał(a) caal » 09.05.2007 14:11

Właśnie wczoraj wróciłam :cry:
Było super :D Trasę miałam taką: Dubrovnik - Ulcinj(Czarnogóra) - wypad do Albanii - Omis. Bardzo jestem zadowolona i już nie mogę się doczekać następnego razu.
Jeśli macie pytania, chetnie odpowiem, a jak zgram zdjęcia to nawet pokażę :lol:
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 09.05.2007 14:27

Pisz kobieto relację!!! :lol: A co tam w naszej Albanii? Gdzie byłaś? A w Czarnogórze na dłużej? Wybrzeże czy coś jeszcze? Takam ciekawska, bo Dubrownik-Montenegro-Albania to moje zeszłoroczne wakacje :D
pozdrawiam!
Japona
Cromaniak
Posty: 739
Dołączył(a): 30.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Japona » 09.05.2007 14:54

A możesz podac gdzie spałaś w Ulcinj, jakieś namiary ?
Jeśli mogę prosic na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
pozdrav
sekou
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 12.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) sekou » 10.05.2007 14:54

Jaki jest akualnny kurs wymiany EUR - HRK??
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 10.05.2007 19:20

sekou napisał(a):Jaki jest akualnny kurs wymiany EUR - HRK??


http://www.hnb.hr/tecajn/htecajn.htm
http://www.hnb.hr/tecajn/hvazeca.htm

Pozdro :hut:
sekou
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 12.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) sekou » 10.05.2007 23:27

Wielkie dzięki, przyda się na przyszłość 8)
caal
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) caal » 13.05.2007 20:48

wstyd powiedzieć, ale zginął mi mój własny post :oops:
Obiecuję relację we wtorek, bo po powrocie zwalił się na mnie ogrom miejscowych spraw i musiałam się z tym uporać.
Co do namiarów w Ulcinju to korzystałam z pośrednictwa agencji Omega ijestem zadowolona, chociaż już teraz wiem, że przepłaciłam, bo kwatery można znależć beż żadnego problemu, ale podeśle namiar na priv
W Albanii jest super, tzn kontrasty ogromne, stan dróg w miastach koszmarny no i jazda tylko dla kierowców o silnych nerwach, ale ludzie mili i życzliwi, krajobrazy piękne, a wszystko tanie z naszej perspektywy. Ale bardziej szczegółowy opis zamieszczę w relacji
Kurs wymiany eurodo kun to mniej więcej 7 kun za 1 euro, ale generalnie nie wymieniałam, tylko korzystałam z bankomatów
Ciąg dalszy nastąpi :)
Marcin M
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin M » 13.05.2007 21:43

Caal napisz jak była pogoda? czy juz sie kąpałas ,jakie były temperatury pozdro :D
maciej1969
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 257
Dołączył(a): 03.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej1969 » 13.05.2007 22:03

Gdzie przekraczałaś granicę polską ? Które przejscie najlepiej wybrać i krórędy najsprawniej przejechać ? No i oczywiście o relację z podróży prosiemy... :D

Piszże kobieto bo usychamy... :wink:
caal
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) caal » 13.05.2007 23:13

Nie kąpałam się bo woda była chłodna, hmmm pewnie i tak cieplejsza niż latem w Bałtyku, ale ja straszny zmarzlak jestem. Wybrałam się w kwietniu bo chciałam pojeździć i pozwiedzać, a nie chciałam, żeby upał odbierał mi na to ochotę. Pogoda była piękna, około 22 do 25 stopni w ciągu dnia, wieczorami różnie. Tylko pod koniec pobytu, już w Omisu, mieliśmy niestety 2 dni z ulewnym deszczem i burza. Ale generalnie było ciepło, ale nie upalnie.
Granicę przekraczałam w Cieszynie, ale ponieważ termin był jaki był to żadnych kolejek na przejściach nie było (tylko dla TIRów). Jestem z Łodzi, więc najprostsza dla mnie droga.
A teraz siooo do łóżeczka (to ja) bo jutro o 7 rano jadę do Wrocławia, ale we wtorek napiszę porządną relacje :)
caal
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) caal » 15.05.2007 12:04

Zgodnie z obietnicą zaczynam opowieść:)
Wyjechaliśmy 21 kwietnia, w sobotę. Wybór był dobry, bo kto miał wyjechać na weekend, ten już pojechał i tłoku na drogach i przejściach nie było. Jechaliśmy w trójkę - ja, mąż i moja przyjaciółka (i proszę bez uśmieszków, bo w trójkę nie oznacza w trójkącie :) )
Mieliśmy wyjechać z Łodzi o 6 rano, oczywiście się nie udało i z 6 zrobiła się 9. Okropnie mnie to zeźliło i w ten oto sposób zyskałam pretekst do nie rzucania palenia. Najgorszy odcinek drogi to oczywiście Łódź-Cieszyn, szkoda pisać, sami wiecie jak jest. Po obiedzie, w kantorze pod granicą zakupiłam winietki (wbrew ostrzeżeniom z forum) i oczywiście zrobiłam błąd. Zamist koron słowackich sprzedano mi czeskie, a winieta na Austrię kosztowała 48 zł, ta sama winieta w drodze powrotnej kupiona w Słowenii kosztowała 28 - 30 zł. Ale za to słowacka, w Słowacji, kupiona na stacji benzynowej (bo jakoś na granicy zaspałam) była mniej więcej 3 razy droższa niż w Polsce, no ale trudno za gapowe się płaci. Granicę w Cieszynie/Skoczowie przekroczyliśmy jakoś po 14 i z dwoma krótkimi przerwami jakoś ok 19.30 dotarliśmy do Mariboru w Słowenii. Rpozejrzeliśmy się za noclegiem, niestety niezbyt uważnie bo skończyło się na pierwszym hotelu przy drodze :) Hotel Kacar, całkiem nieżly, ale ponieważ pierwszy napotkany to i nie bardzo tani (40E od łba). No cóż, następnego ranka po drodze do Dubrovnika mijaliśmy całą masę hotelików i pensjonatów, pewnie tańszych. W każdym razie po wyjeździe z Mariboru hotelików ogłasza się mnóstwo, więc nie trzeba powielać mojego błędu, czy raczej nerwowego rozglądania się za noclegiem.
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 15.05.2007 13:14

Prosimy o zdjęcia w trakcie opowiadania. :D
caal
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) caal » 15.05.2007 13:17

ok:) w takim razie nastąpi dłuższa przerwa bo muszę przygotować
no i miło mi, że ktoś to czyta :)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 15.05.2007 13:21

Czyta czyta :lol: nie czujesz oddechu na plecach :?: :lol:, także nie ociągaj sie tylko pisz :D. Czytając takie relacje człowiekowi szybciej czas zleci do wyjazdu, który już za 74 dni :D:D:D:D

Pozdrav :papa:
caal
Croentuzjasta
Posty: 432
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) caal » 15.05.2007 13:30

teraz już poczułam ten oddech :D
robię przerwę i zaraz po powrocie siadam do dalszej relacji :papa:
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone