Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Varaždin czy warto zwiedzić po drodze do Dalmacji?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009
Varaždin czy warto zwiedzić po drodze do Dalmacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 18.03.2012 19:09

Dzień dobry

W jednym z przewodników znalazłem informację że Varaždin jest bardzo łądnym miastem w stylu baroku. To stara stolica Chorwacji.
Czy ktoś byłi potwiedzi że faktycznie warto zwiedzić to miasto?
Ktoś był tam?

Pozdrav
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.03.2012 20:10

ja co prawda tylko nocowałem (Pensjonat Maltar w 2009 roku) ale dziś żałuję, że mając niecały kilometr na Stare Miastp nie doczłapałem się tam wieczorem z rodziną ... no ale priorytet był inny, dorośli zimne piwko przed snem, dzieciaki - gry na kompie (bo rano na Makarska Riwiera było nm śpieszno więc wcześnie spać). W tym roku po drodze na Brać - być może Varazdin odwiedzę - z opisów i zdjęć wynika, że naprawdę warto!

pozdro
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.03.2012 20:46

tamtam napisał(a):Czy ktoś byłi potwiedzi że faktycznie warto zwiedzić to miasto?
Ktoś był tam?


Tak, był i nawet co nieco pokazał w relacji :wink:

Całkiem sympatyczne miejsce, polecam.

Pzdr :D
Stary Chorwat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stary Chorwat » 20.03.2012 22:46

tamtam napisał(a):Dzień dobry

W jednym z przewodników znalazłem informację że Varaždin jest bardzo łądnym miastem w stylu baroku. To stara stolica Chorwacji.
Czy ktoś byłi potwiedzi że faktycznie warto zwiedzić to miasto?
Ktoś był tam?

Pozdrav

Byłem w Varaždinie piękne miasto warte odwiedzenia. Relacje z pobytu w Varaždinie i zdjęcia możesz obejrzeć na mojej stronie www.mojachorwacja.eu
Aniolina
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aniolina » 21.03.2012 08:53

Ja rowniez bylam w Varazdinie, byl to nasz nocleg tranzytowy, ale pospacerowalismy i pozwiedzalismy troszke. Wydaje mi sie, ze to fajna opcja na jeden dzien.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 21.03.2012 20:50

U mnie bez nocowania, tylko jako kilkugodzinna odsapka w drodze powrotnej do domu, ale taka opcja była pasująca. Sam Varaždin też mi pasował, szczegóły możesz sobie zobaczyć w TEJ części mojej relacji.

Pozdrawiam wiosennie 8)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 21.03.2012 21:02

W okolicy Varaždina do zobaczenia jest jeszcze Trakošćan i bardzo fajne muzeum Krapińskiego praczłowieka w Krapinie ...
Pozdrawiam
annatb
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 28.02.2012
witam

Nieprzeczytany postnapisał(a) annatb » 22.03.2012 10:56

Witam, Pani Kasiu śledzę forum od miesiąca i znalazłam wiele ciekawych postów spod pani ręki. Czy byłaby szansa żeby mi pani poleciła jakiś sprawdzony nocleg na 14 dni chodzi mi o 3 apartamenty najlepiej w jednym domu (2x4 i 1x3). Miejscowość Starigrad Paklanica lub coś w tych okolicach i plażą dla dzieci więc drobny żwirek będzie ok. Za każdy namiar z góry dziękuję. Ania adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl :D
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 15.04.2012 06:26

Gdzie tam szukać noclegu tranzytowago,czy ktoś podpowie.
Może niedrogi hotel,może w okolicy.
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 15.06.2013 12:22

Byłem w tym roku w Varażdinie.
To jest bardzo ładne miasto i posiada jedyny na świecie cmentarz wzorowany na francuskich ogrodach pałacowych. Przyjeżdżają wycieczki z zagranicy aby zobaczyć ten jeden jedyny cmentarz w swoim rodzaju.
Według Forbsa najlepsze miasto do pracy i mieszkania w całej Chorwacji!!!
Miasto ładne, w dużej części odnowione.
Zamek i eksponaty ciekawe - sama wystawa jest dla mnie szokiem kulturowym, chodzi się swobodnie m-dzy eksponatami, można je dotknąć, czasem usiąść i nikt na to nie zwraca uwagi. U nas wszystko jest za szybką, a tam odwrotnie.
Miasteczko ma wiele klimatycznych kawiarni i knajpek.

Zdecydowanie warto poświęcić 3-4 h na jego zwiedzanie.
Po drodze do Varażdinu, jakieś 2-3 kilometry od przejścia granicznego w prawo w miejscowości Žabnik jest pływający młyn na rzece. Czegoś takiego nie widziałem, super odnowiony, warto zobaczyć po drodze nad Adriatyk.

Pozdrawiam

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Varaždin czy warto zwiedzić po drodze do Dalmacji?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone