Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie samochodu OC+AC;

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Zielona karta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.03.2013 22:56

Robiłem teraz auto z AC i nie przysługiwało mi auto zastępcze z uwagi na to, że przyjechałem do salonu sam. Tak stwierdzono i pokazali mi punkt w regulaminie, nie pamiętam który a nie mam regulaminu teraz przy sobie, bo jestem w robocie. Jeśli mnie zrobili w jajco, to kit im w oko :) Nie przejmuję się tym :) Zaoszczędziłem na benzynie :)
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012
Re: Zielona karta

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 16.03.2013 00:34

To może coś się zmieniło niedawno - nie korzystałem akurat z tego w ostatnim roku.
Też nie mam regulaminu pod ręką, ale jakbyś miał pierwszy, to napisz, proszę - razem się czegoś nauczymy :)
W 2011 robiłem auto i przysługiwało, mimo że sam przyjechałem do salonu.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.03.2013 17:35

Chyba kojarzę już o co chodzi. Regulaminu nie mam w domu, pewnie poszedł do kosza ale wydaje mi się , że to chodziło o to, że naprawiałem samochód poprzez salon w którym był kupiony i wszystko za mnie tam załatwiono, łącznie ze zgłoszeniem szkody. Samochód zastępczy Z SALONU należy się gdy będzie wezwany holownik z salonu, w tym przypadku z Dixi car. W regulaminie PZU Auto Non Stop, jest rzeczywiście napisane o aucie zastępczym przy naprawie z AC. Było, minęło... :lol:
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 16.03.2013 18:12

No to już widać o co chodzi :)
Bo mi chodziło o auto zastępcze nie z salonu - w tym masz rację! - tylko z PZU. A to z PZU to wypożyczasz tam gdzie Ci wskażą w zwykłej wypożyczalni, a PZU płaci :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.03.2013 18:15

sicret napisał(a):No to już widać o co chodzi :)
Bo mi chodziło o auto zastępcze nie z salonu - w tym masz rację! - tylko z PZU. A to z PZU to wypożyczasz tam gdzie Ci wskażą w zwykłej wypożyczalni, a PZU płaci :)

Salon ma nową ofertę, że oddajesz u nich i odbierasz zrobione. Nic cię nie intarara. Niby :)
http://opel.dixi-car.pl/ubezp_pzu.htm
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 16.03.2013 18:34

Ale zaraz, zaraz - przecież, jeśli dobrze rozumie o co Ci chodzi, to taką ofertę ma prawie każdy: po prostu do ubezpieczyciela dzwonisz... z salonu. :D
A resztę załatwia upoważnienie - i tyle.
Tyle że to nijak się ma do auta zastępczego: zwykle go nie ma na pełny czas naprawy, a sytuacje typu "dogadamy się" pomijam, bo one są w mniejszości i zwykle rzadko kiedy akurat w aso.
Więc już coś wyjaśniliśmy :)
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 16.03.2013 18:36

Bocian napisał(a):Salon ma nową ofertę, że oddajesz u nich i odbierasz zrobione. Nic cię nie intarara. Niby :)

Mnie też tak proponowali , Nissan ma podobną ofertę.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.03.2013 18:38

Zgłaszam szkodę w salonie, ale nie w ubezpieczeniach. Przywożę auto i dalej salon się buja z ubezpieczycielem. De facto nie jadę do kogoś kto mi wystawiał polisę czyli powiedzmy kogoś z PZU, tylko do osoby zajmującej się przyjmowaniem zgłoszeń o szkodzie. Może gdzie indziej tez tak jest, nie wiem.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.03.2013 18:38

krakuscity napisał(a):
Bocian napisał(a):Salon ma nową ofertę, że oddajesz u nich i odbierasz zrobione. Nic cię nie intarara. Niby :)

Mnie też tak proponowali , Nissan ma podobną ofertę.

Czyli Janusz potwierdza, że tak inni mają :)
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 16.03.2013 18:56

Ja ubezpieczam (nowe) auto zwykle w salonie - tak jak mają punkt agencyjny różnych ubezpieczalni, tak mają też punkt zgłaszania szkód. Zgłaszasz u nich, ale de facto w swojej ubezpieczalni.
Oferty typu "damy Ci auto zastępcze z salonu" faktycznie są, ale to mniejszość, nic pewnego (bo ilość ograniczona), a w takim PZU to idziesz i wypożyczasz jak nie w jednej to innej wypożyczalni :)
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011
Re: Zielona karta

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 20.03.2013 14:21

sicret napisał(a):Dopłata do ochrony zniżek w PZU nie jest stała, a zależy ogólnie od wartości polisy, auta itp. Różna dla różnych przypadków, ale zwykle się opłaca i jest to szeroko rozumiane kilkadziesiąt zł: raz 50, a raz 80 na przykład.

Widze ze specjalista ubezpieczen z pzu znowu swoje madrosci glosi 8O cena ochrony znizek jest zalezna tylko i wylacznie od bezszkodowego przebiegu ubezpieczen u klienta ,np klient majacy max czyli 60 % bezszkodowki zawsze zaplaci 10 pln za ochrone znizek w oc i 45 za ochrone w ac,nie ma znaczenia jakie ma auto i jaka jest jego wartosc,czy wartosc polisy! Czym nizsza znizka za bezszkodowke tym wyzsza cena za ochrone znizek i juz np przy 50% bezszkodowki ochrona w oc to 40 pln a w ac 250 pln.
Co do ubezpieczen salonowych opcje tych ubezpieczen sa rozne nawet dla tej samej firmy ubezpieczeniowej,kazdy salon negocjuje najlepsze dla siebie warunki i nie zawsze sa to warunki najlepsze dla klienta.Czesto jezeli auto nie jest kupowane na kredyt lub w leasing nie ma w ubezpieczeniu ac stalej wartosci pojazdu,bo salon i firma leasingowa nie ma w tym interesu i nie musi sie zapezpieczac.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Zielona karta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.03.2013 14:29

alutka9 napisał(a):Widze ze specjalista ubezpieczen z pzu znowu swoje madrosci glosi 8O cena ochrony znizek jest zalezna tylko i wylacznie od bezszkodowego przebiegu ubezpieczen u klienta ,np klient majacy max czyli 60 % bezszkodowki zawsze zaplaci 10 pln za ochrone znizek w oc i 45 za ochrone w ac,nie ma znaczenia jakie ma auto i jaka jest jego wartosc,czy wartosc polisy!

Dokładnie tak było. Mam po 60%.
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012
Re: Zielona karta

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 20.03.2013 15:27

alutka, no takiego agenta to pozazdrościć: zawsze na czasie!
Masz rację, w tym roku stawki są takie same.
Szkoda, że nie każdy dobry agent jest wyrozumiałym i dobrym człowiekiem, jednakowoż. :mrgreen: :papa:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003
Re: Zielona karta

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 20.03.2013 15:37

Bocian napisał(a):
alutka9 napisał(a):Widze ze specjalista ubezpieczen z pzu znowu swoje madrosci glosi 8O cena ochrony znizek jest zalezna tylko i wylacznie od bezszkodowego przebiegu ubezpieczen u klienta ,np klient majacy max czyli 60 % bezszkodowki zawsze zaplaci 10 pln za ochrone znizek w oc i 45 za ochrone w ac,nie ma znaczenia jakie ma auto i jaka jest jego wartosc,czy wartosc polisy!

Dokładnie tak było. Mam po 60%.

Ja też :D
Jak teraz wykorzystam ochronę zniżek ( 1 zdarzenie) to przy następnym ubezpieczeniu (60% zniżki ) zapłacę podobną kwotę za ochronę.
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011
Re: Zielona karta

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 20.03.2013 16:56

sicret napisał(a):alutka, no takiego agenta to pozazdrościć: zawsze na czasie!
Masz rację, w tym roku stawki są takie same.
Szkoda, że nie każdy dobry agent jest wyrozumiałym i dobrym człowiekiem, jednakowoż. :mrgreen: :papa:

a dziekuje,dziekuje :D
p.s.odkad weszla klauzula ochrony znizek kwoty sa takie same,a nie dopiero od tego roku :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie samochodu OC+AC; - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone