Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie PONTONU

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005
Ubezpieczenie PONTONU

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 24.08.2007 08:39

Dzisiajh Pani z Warty, poinformowała mnie, że nie ubezpieczaja pontonów.
Powstał pewien problem, bo przy zakupie winietki chorwaci , proszą o okazanie aktualnego OC na ponton. Może ktoś ubezpieczał w tym roku tego rodzaju sprzęt. Będę wdzięczny za pomoc. Wyjazd już za tydzień
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.08.2007 09:32

Zobacz PZU. Stawki mieli gorsze. Jeżeli nie, to podobno w Cro bez problemu. Podobno. Tak gdzieś zasłyszałem; chyba nawet na naszym forum.
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 24.08.2007 12:14

daisykf napisał(a):Dzisiajh Pani z Warty, poinformowała mnie, że nie ubezpieczaja pontonów.
Powstał pewien problem, bo przy zakupie winietki chorwaci , proszą o okazanie aktualnego OC na ponton. Może ktoś ubezpieczał w tym roku tego rodzaju sprzęt. Będę wdzięczny za pomoc. Wyjazd już za tydzień


Ubezpieczałem jacht w CRO w Allianz w Sibeniku (koło kapitanatu) - podpowiedziano mi u nas, że tam jest dużo taniej - i tak też jest. Wartość łódki 40 tys Euro - składka z pełnym AC - 3 tys kuna za rok.

Pozdraw
volare77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 24.05.2007
Ubezpieczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) volare77 » 25.08.2007 08:06

Witam! Pływam od paru lat w CRO.
Deklarowana wartość jachtu w PZU 35 000 zł.
Składka roczna OC - 105 zł. Kto to pobije???
Achoj!
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Ubezpieczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.08.2007 14:15

volare77 napisał(a):Witam! Pływam od paru lat w CRO.
Deklarowana wartość jachtu w PZU 35 000 zł.
Składka roczna OC - 105 zł. Kto to pobije???
Achoj!

Podałeś cenę za samo OC, a nie pakiet.... :roll:
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 25.08.2007 14:28

Wielce szanowni Koledzy, jak zwykle dyskusja idzie gdzieś w krzaki. zadałem precyzyjne wydaje się pytanie. Ubezpieczenie PONTONU. Z jachtem nie ma kłopotu jest tylko sprawa warunków i wielkości opłaty. Pontonu nigdzie nie chcą ubezpieczyć, a bez OC nie kupie winietki do pływania.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.08.2007 14:31

Rib to także ponton, tyle, że z plastikowym (najczęściej) dnem.... :mrgreen:
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 25.08.2007 20:22

FUX napisał(a):Zobacz PZU. Stawki mieli gorsze. Jeżeli nie, to podobno w Cro bez problemu. Podobno. Tak gdzieś zasłyszałem; chyba nawet na naszym forum.


Ja ubezpieczałem na miejscu ale tylko OC. Kupując winietę powiedziałem, że chcę też osiguranje odgovornosti. Pan Kapitan portu wykonał telefon do Pana Agenta firmy Allianz, Pan Agent przyszedł do kapitanatu i zdarł ze mnie :) całe 180 kun za rok (liczy się od mocy silnika - mój ma 35 koni).
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 25.08.2007 21:36

MorskiPas napisał(a):
FUX napisał(a):Zobacz PZU. Stawki mieli gorsze. Jeżeli nie, to podobno w Cro bez problemu. Podobno. Tak gdzieś zasłyszałem; chyba nawet na naszym forum.


Ja ubezpieczałem na miejscu ale tylko OC. Kupując winietę powiedziałem, że chcę też osiguranje odgovornosti. Pan Kapitan portu wykonał telefon do Pana Agenta firmy Allianz, Pan Agent przyszedł do kapitanatu i zdarł ze mnie :) całe 180 kun za rok (liczy się od mocy silnika - mój ma 35 koni).


No wreszcie ktoś na temat. Wielce Szanowny Morski Pasie.
Wnioskuje ,że aby wykupić winietkę wystarczy tylko wykupić OC?
A opłata za winietkę zależy od długości pontonu?
Proszę o max wiadomości. Bo w kapitanacie na Korculi, strasznie kombinują, a ja nie lubie być.........
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 25.08.2007 21:53

Wystarczy OC a cena winiety zależy od długości pontonu. Ciekawe bo ja tez załatwiałem w Korczuli i nie było żadnych problemów. Może inna zmiana miała dyżur :?: :lol:
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 25.08.2007 21:55

MorskiPas napisał(a):Wystarczy OC a cena winiety zależy od długości pontonu. Ciekawe bo ja tez załatwiałem w Korczuli i nie było żadnych problemów. Może inna zmiana byla :?: :lol:


Na Korculi, ale w Vela Luce.
Ponton 4m, silnik 20km- jak zapłacę w tym roku?
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 25.08.2007 22:51

daisykf napisał(a):Ponton 4m, silnik 20km- jak zapłacę w tym roku?


A tak nieśmiało zapytam - czytałeś to: forum/viewtopic.php?t=15870 :?:


W tym roku nie byłem więc dokładnie Ci nie powiem ale słyszałem, że do winiety dokładają mapę i jakąś broszurkę za kilka(naście?) kun. Jakby nie było zapłacisz około 400 kun.
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 25.08.2007 23:05

MorskiPas napisał(a):
daisykf napisał(a):Ponton 4m, silnik 20km- jak zapłacę w tym roku?


A tak nieśmiało zapytam - czytałeś to: forum/viewtopic.php?t=15870 :?:


W tym roku nie byłem więc dokładnie Ci nie powiem ale słyszałem, że do winiety dokładają mapę i jakąś broszurkę za kilka(naście?) kun. Jakby nie było zapłacisz około 400 kun.


Z tego co wyczytałem wyżej do silnika 20KM =14,7KW nie musze mieć OC ?
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 25.08.2007 23:56

daisykf napisał(a):
Z tego co wyczytałem wyżej do silnika 20KM =14,7KW nie musze mieć OC ?


Nie chciało mi się liczyć i niechcący wprowadziłem Cię w błąd. Rzeczywiście nie potrzebujesz OC.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 26.08.2007 10:19

MorskiPas napisał(a):
daisykf napisał(a):Ponton 4m, silnik 20km- jak zapłacę w tym roku?


A tak nieśmiało zapytam - czytałeś to: forum/viewtopic.php?t=15870 :?:


W tym roku nie byłem więc dokładnie Ci nie powiem ale słyszałem, że do winiety dokładają mapę i jakąś broszurkę za kilka(naście?) kun. Jakby nie było zapłacisz około 400 kun.


Atlas samochodowy jest dokładniejszy :? , chyba że w tym roku się poprawili, w co wątpię.
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone