Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie podróżne

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 26.06.2013 22:06

...dzisiaj wykupiłem w pZu assistans rozszerzone do 1000km + ubezpieczenie wojażer też rozszerzony ,
trochę kaski mi ubyło z kieszeni :(
...no cóż wrzucamy to w koszty podróży :wink:
alpin
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 10.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) alpin » 27.06.2013 08:32

FUX napisał(a):Sprawdźcie w nowych-do 3-5 lat na gwarancji.
Często jest asistance producenta.
Ja mam na chwilę obecna 3. :wink:


Zgadza się, większośc producentów (markowych) ma taką opcje nawet po zakończonej gwarancji, pod warunkiem zachowania ciągłości serwisowania. :D
Bubek74
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 09.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bubek74 » 27.06.2013 12:03

mervik napisał(a):...dzisiaj wykupiłem w pZu assistans rozszerzone do 1000km + ubezpieczenie wojażer też rozszerzony :wink:

Powiedz co tzn. rozszerzony assistance + wojażer rozszerzony.
Ja mam OC + AC w PZu i w zeszłym roku wykupiłem assistanc w pakiecie Super za 134 zł oraz wojażerke na 3 osby za 128 zł i miał to już byc super hiper pakiet.
A ty ile zapłaciłeś za te ubezpieczenia i co w nich jest rozszerzone???
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 27.06.2013 12:55

Bubek74 napisał(a):
mervik napisał(a):...dzisiaj wykupiłem w pZu assistans rozszerzone do 1000km + ubezpieczenie wojażer też rozszerzony :wink:

Powiedz co tzn. rozszerzony assistance + wojażer rozszerzony.
Ja mam OC + AC w PZu i w zeszłym roku wykupiłem assistanc w pakiecie Super za 134 zł oraz wojażerke na 3 osby za 128 zł i miał to już byc super hiper pakiet.
A ty ile zapłaciłeś za te ubezpieczenia i co w nich jest rozszerzone???

w pazdzierniku do assistance w wariancie super doszla mozliwosc dokupienia klauzuli ze zniesieniem limitu kilometrow na holowanie w kraju oraz rozszerzenie limitu kilometrow holowania za granica ze 150 do 1000.wojazer rozszerzony to w zaleznosci z kim jedziesz i co bedziesz robil na wakacjach:jezeli jedziesz z rodzina dokupuje sie pakiet rodzina lub dziecko (min opieka nad dzieckiem w razie jakiegos nieszczescia rodzicow itd,pobyt ososby towarzyszacej w hotelu,na czas hospitalizacji,przyjazd takiej osoby z kraju),jadac nurkowac ze sprzetem potrzebne jest roszerzenie o wykonywanie takich wlasnie sportow,sam wojazer z rozszerzonym assistance to glownie pomoc prawna,organizacja naglego powrotu do kraju ,pomoc tlumacza,kaucja wiezienna,zmiennik kierowcy,doslanie niezbednych dukumentow itd
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 27.06.2013 13:41

alutka9 napisał(a):w pazdzierniku do assistance w wariancie super doszla mozliwosc dokupienia klauzuli ze zniesieniem limitu kilometrow na holowanie w kraju oraz rozszerzenie limitu kilometrow holowania za granica ze 150 do 1000.wojazer rozszerzony to w zaleznosci z kim jedziesz i co bedziesz robil na wakacjach:jezeli jedziesz z rodzina dokupuje sie pakiet rodzina lub dziecko (min opieka nad dzieckiem w razie jakiegos nieszczescia rodzicow itd,pobyt ososby towarzyszacej w hotelu,na czas hospitalizacji,przyjazd takiej osoby z kraju),jadac nurkowac ze sprzetem potrzebne jest roszerzenie o wykonywanie takich wlasnie sportow,sam wojazer z rozszerzonym assistance to glownie pomoc prawna,organizacja naglego powrotu do kraju ,pomoc tlumacza,kaucja wiezienna,zmiennik kierowcy,doslanie niezbednych dukumentow itd


widzę że alutka "otrzaskana" jesteś w tych polisach, od 3 lat wykupujemy wojażera( i nie przydał się i niech tak zostanie jak najdłużej :!: ), w tym roku planujemy tez go wykupić, chodzi mi głównie o ubezpieczenie kosztów leczenia bo pakiet rodzina to zawsze mamy. Powiedz proszę bo gdzieś tam wyczytałem ale kompletnie nie wiem gdzie i czy to prawda, że coś się tam pozmieniało w tych polisach? A nasz agent na urlopie i nie odbiera telefonów :evil: mogłabyś przedstawić (może być na PW)pakiety obowiązujące w tym roku w Wojażerze tak żeby w razie "W" nie zostać czymś nie miło zaskoczonym, w zeszłym roku za 16 dni płaciliśmy jak dobrze pamiętam coś ok 190zł (3 osoby) dziękuje i pozdrawiam
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 27.06.2013 13:56

barti75 stawki sa takie jak w zeszlym roku,po za tym my nie mamy taryfikatorow tylko kazda polise liczy specjalny program,kwota zalezy od wieku podroznych,sum ubezp.-kl oc nnw,rozszerzenia assistance lub nie,polisa rodzinna to zawsze 20% mniej niz dla kazdego z osobna,jak potrzebujesz dokladniejszego wyliczenia wyslij mi na pw same daty urodzin wszystkich co maja byc na polisie i o jakich sumach ubezp.myslisz.
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 27.06.2013 14:47

alutka dzięki, wysłałem na PW potrzebne informacje
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 27.06.2013 21:38

A ma ktoś assistance max w Aviva? Warte to badziewie jest? Czy dokupić sobie coś? Z tego co mi dziś Pani powiedziała to mam Hol bezpłatny bez limitów w Pl. Hol za granicą do 500km i samochód zastępczy do 14 dni. Dobre to ubezpieczenie czy lipne??
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 27.06.2013 22:07

Niedzwiad napisał(a):A ma ktoś assistance max w Aviva? Warte to badziewie jest? Czy dokupić sobie coś? Z tego co mi dziś Pani powiedziała to mam Hol bezpłatny bez limitów w Pl. Hol za granicą do 500km i samochód zastępczy do 14 dni. Dobre to ubezpieczenie czy lipne??

..jeżeli masz takie jak napisałeś z tym samochodem zastępczym to bardzo dobre :wink:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 27.06.2013 22:22

Bubek74 napisał(a):
mervik napisał(a):...dzisiaj wykupiłem w pZu assistans rozszerzone do 1000km + ubezpieczenie wojażer też rozszerzony :wink:

Powiedz co tzn. rozszerzony assistance + wojażer rozszerzony.
Ja mam OC + AC w PZu i w zeszłym roku wykupiłem assistanc w pakiecie Super za 134 zł oraz wojażerke na 3 osby za 128 zł i miał to już byc super hiper pakiet.
A ty ile zapłaciłeś za te ubezpieczenia i co w nich jest rozszerzone???
...

Wojażer rozszerzony to taki że ubezpieczenie
KL,OC,NNW jest wyższe od standardowego :wink:

kl-200000zł
oc-100000zł
nnw-100000zł
na 15 dni za dwie osoby 176zł

assistans masz taniej jak masz oprócz OC również AC
..ja mam tylko OC ,to mnie wyniosło te rozszerzone do 1000 km ,
a w PL bez limitu km ,czyli pod dom na rok 401zł ,
jak jest opcja 20 km przed dom ,to 30 zł mniej :roll:
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 27.06.2013 23:35

Niedzwiad napisał(a):A ma ktoś assistance max w Aviva? Warte to badziewie jest? Czy dokupić sobie coś? Z tego co mi dziś Pani powiedziała to mam Hol bezpłatny bez limitów w Pl. Hol za granicą do 500km i samochód zastępczy do 14 dni. Dobre to ubezpieczenie czy lipne??


jak fura zastępcza na 14 dni to Ok, hol w europie do 500km styka do najbliższego zakładu, u mnie w Pekaoleasing i karcie assistance gold jest że holowanie bez limitów do najbliższego serwisu mogącego dokonać naprawy, bezpłatny pojazd zastępczy w przypadku awarii pojazdu, wypadku, szkody całkowitej bądź jego kradzieży(max14 dni), nie gorszy niż posiadam, dodatkowo (mam roczną furę) wziąłem w serwisie jakieś ich niby assistance bo mnie w aso wkręcił słowami zdechnie Panu ksenon na trasie dzwoni Pan pod numer na karcie i mówi gdzie jest (alles Europa)i czeka Pan do godzinki i Panu wymieniają żarówkę, ile w tym bajki :mrgreen: a ile propagandy serwisowej żeby wcisnąć to się dowiem jak mi zdechnie, ale wziąłem, a czy to faktycznie działa jak wciskają to napiszę jak jak faktycznie mi ten ksenon zdechnie.
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 28.06.2013 20:20

mervik napisał(a):
Niedzwiad napisał(a):A ma ktoś assistance max w Aviva? Warte to badziewie jest? Czy dokupić sobie coś? Z tego co mi dziś Pani powiedziała to mam Hol bezpłatny bez limitów w Pl. Hol za granicą do 500km i samochód zastępczy do 14 dni. Dobre to ubezpieczenie czy lipne??

..jeżeli masz takie jak napisałeś z tym samochodem zastępczym to bardzo dobre :wink:



Właśnie na początku myslałem że kiepskie. Bo w razie czego nie będzie hol do POL. Ale po co do PL holować? Na spokojnie przemyslałem temat jak można by docholować gdzieś do ASO albo Pana kazia celem naprawy tam gdzieś na miejscu. W PL czy tam gdzieś zawsze trzeba zabulić i naprawić :D :D Myślałem że jest coś lepszego . Ale tfu tfu wypluć niech nic się nie dzieje :D
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 28.06.2013 20:22

barti75 napisał(a):
Niedzwiad napisał(a):A ma ktoś assistance max w Aviva? Warte to badziewie jest? Czy dokupić sobie coś? Z tego co mi dziś Pani powiedziała to mam Hol bezpłatny bez limitów w Pl. Hol za granicą do 500km i samochód zastępczy do 14 dni. Dobre to ubezpieczenie czy lipne??


jak fura zastępcza na 14 dni to Ok, hol w europie do 500km styka do najbliższego zakładu, u mnie w Pekaoleasing i karcie assistance gold jest że holowanie bez limitów do najbliższego serwisu mogącego dokonać naprawy, bezpłatny pojazd zastępczy w przypadku awarii pojazdu, wypadku, szkody całkowitej bądź jego kradzieży(max14 dni), nie gorszy niż posiadam, dodatkowo (mam roczną furę) wziąłem w serwisie jakieś ich niby assistance bo mnie w aso wkręcił słowami zdechnie Panu ksenon na trasie dzwoni Pan pod numer na karcie i mówi gdzie jest (alles Europa)i czeka Pan do godzinki i Panu wymieniają żarówkę, ile w tym bajki :mrgreen: a ile propagandy serwisowej żeby wcisnąć to się dowiem jak mi zdechnie, ale wziąłem, a czy to faktycznie działa jak wciskają to napiszę jak jak faktycznie mi ten ksenon zdechnie.


No właśnie;/ a ciekawe jak działa AC za granicą PL? Szkody całkowite odpukać też się tam liczą? Bo nawet od tego zapierdzielu w pracy człowiek nie wnika;/
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 28.06.2013 20:23

mervik napisał(a):
Bubek74 napisał(a):
mervik napisał(a):...dzisiaj wykupiłem w pZu assistans rozszerzone do 1000km + ubezpieczenie wojażer też rozszerzony :wink:

Powiedz co tzn. rozszerzony assistance + wojażer rozszerzony.
Ja mam OC + AC w PZu i w zeszłym roku wykupiłem assistanc w pakiecie Super za 134 zł oraz wojażerke na 3 osby za 128 zł i miał to już byc super hiper pakiet.
A ty ile zapłaciłeś za te ubezpieczenia i co w nich jest rozszerzone???
...

Wojażer rozszerzony to taki że ubezpieczenie
KL,OC,NNW jest wyższe od standardowego :wink:

kl-200000zł
oc-100000zł
nnw-100000zł
na 15 dni za dwie osoby 176zł

assistans masz taniej jak masz oprócz OC również AC

Tzn ze PZU lepsze od Avivy;/ sziet;/ :evil: :evil: :evil: :evil:
..ja mam tylko OC ,to mnie wyniosło te rozszerzone do 1000 km ,
a w PL bez limitu km ,czyli pod dom na rok 401zł ,
jak jest opcja 20 km przed dom ,to 30 zł mniej :roll:
PrzemoDG
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 16.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) PrzemoDG » 28.06.2013 20:26

Niedzwiad napisał(a):
mervik napisał(a):
Niedzwiad napisał(a):A ma ktoś assistance max w Aviva? Warte to badziewie jest? Czy dokupić sobie coś? Z tego co mi dziś Pani powiedziała to mam Hol bezpłatny bez limitów w Pl. Hol za granicą do 500km i samochód zastępczy do 14 dni. Dobre to ubezpieczenie czy lipne??

..jeżeli masz takie jak napisałeś z tym samochodem zastępczym to bardzo dobre :wink:



Właśnie na początku myslałem że kiepskie. Bo w razie czego nie będzie hol do POL. Ale po co do PL holować? Na spokojnie przemyslałem temat jak można by docholować gdzieś do ASO albo Pana kazia celem naprawy tam gdzieś na miejscu. W PL czy tam gdzieś zawsze trzeba zabulić i naprawić :D :D Myślałem że jest coś lepszego . Ale tfu tfu wypluć niech nic się nie dzieje :D


Niedzwiad możesz napisać jaka jest cena za taki assistance?Czy jest limit wieku auta? Mam samo oc w avivie ale wydaje mi się że auto nie może być za stare :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie podróżne - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone