Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie podróżne

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 31.05.2013 17:42

A czy ktoś wie jak działa (i czy w ogóle) EKUZ w przypadku leczenia szpitalnego?
Oczywiście nie w Chorwacji ale tam gdzie ma ona zastosowanie?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 31.05.2013 17:46

demi-duox napisał(a):A czy ktoś wie jak działa (i czy w ogóle) EKUZ w przypadku leczenia szpitalnego?
Oczywiście nie w Chorwacji ale tam gdzie ma ona zastosowanie?


https://www.ekuz.nfz.gov.pl/faq
https://www.ekuz.nfz.gov.pl/en/faq/info ... eniodawcow
https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/ ... cje-ogolne
http://www.doz.pl/czytelnia/a1328-Zwied ... ego_o_EKUZ
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 31.05.2013 18:03

Dzięki za teorię.

Może ktoś zna jeszcze sprawę z autopsji. Piszą na przykład, że trzeba płacić za każdy dzień pobytu w szpitalu (pewnie chodzi o wikt i opierunek, a może o coś jeszcze?). Ciekawym jakie to są koszty?
suprnowa
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 03.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) suprnowa » 03.06.2013 22:55

Powiedzcie mi lepiej ubezpieczenie zdrowotne wybrać w Allianz za 200zł i suma kosztów leczenia na 20.000E czy w mBanku za 155zł.
Może ktoś coś doradzi i podpowie..
Załączniki:
Zrzut ekranu 2013-06-3 o 22.52.22.png
mBank
Zrzut ekranu 2013-06-3 o 22.51.41.png
Allianz
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 04.06.2013 09:08

suprnowa napisał(a): Może ktoś coś doradzi i podpowie..

Nie to żebym zachwalał czy znał z autopsji (bo wykupiłem ale nie korzystałem i mam nadzieję że nie będę musiał) ale w zeszłym roku i dwa lata temu najlepszą ofertę (przynajmniej na papierze) miało Generali. Co ciekawe u agenta ceny były niższe (niewiele ale jednak) niż przez internet.
Piraraq
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 10.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piraraq » 04.06.2013 09:20

Co do Generali to też zawsze korzystałem z ich usług i ostatnio wypłacali mi z tytułu kosztów leczenia niecałe 300 zł (wizyta lekarska + leki). Także polecam
Ostatnio edytowano 04.06.2013 09:22 przez Piraraq, łącznie edytowano 1 raz
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 04.06.2013 09:22

suprnowa napisał(a):Powiedzcie mi lepiej ubezpieczenie zdrowotne wybrać w Allianz za 200zł i suma kosztów leczenia na 20.000E czy w mBanku za 155zł.
Może ktoś coś doradzi i podpowie..



Sytuacja w której bank bierze się za ubezpieczenia przypomina mi firmę Daewoo, która produkowała wszystko od samochodów poprzez telewizory na mikrofalówkach skończywszy...
Jaka była i jest jakość tych produktów to chyba mówić nie trzeba. Coś mi wiec mówi, że na profesjonalizm w kwestii ubezpieczeń (i to w dodatku PODRÓŻNYCH) oferowanych przez banki raczej nie ma co liczyć.

Kierując się tym przykładem nie ma argumentu, który by mnie zachęcił do skorzystania z usług ubezpieczeniowych oferowanych przez jakikolwiek bank.

Od zawsze wykupujemy ubezpieczenie podróżne w Allianz (do Chorwacji w pakiecie rozszerzonym). W tym roku postąpimy tak samo. Nawet mając na uwadze że w czasie naszego urlopu Chorwacja będzie już w UE.

Pozdrav
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 04.06.2013 20:41

na stronach NFZ wyraznie jest napisane,ze zalecaja ubezpieczenia dodatkowe oprocz karty EKUZ,dlaczego?
otoz jak pisala ANKA_26 : na podstawie tej karty przysluguje nam leczenie takie jak najnizszy pakiet socjalny w kraju do ktorego jedziemy.
wiec: w krajach gdzie za wizyte u lekarza sie placi-my zaplacimy,tam gdzie platna jest karetka-my zaplacimy,doplaty za kazdy dzien w szpitalu-nas tez dotkna,itd itd.dodatkowo z karty EKUZ nie ma bezplatnego transportu medycznego (lub co gorsza zwlok-dodatkowow specjalne trumny,paszporty na nie itd),w wiekszosci krajow UE platne sa akcje ratownicze i poszukiwawcze. tam gdzie przysluguje nam zwrot czesci wydanych pieniedzy,nalezy starac sie o niego w kasie chorych danego kraju,nie w Polsce!!!


Wybieracie się za granicę z Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego? Nie zdziwcie się, jeśli będziecie musieli zapłacić za wizytę u lekarza. Jak się okazuje, państwowa opieka medyczna to nie zawsze opieka za darmo.

Dopłaty są prawie we wszystkich krajach. We Włoszech wizyta u lekarza może kosztować 36 euro, w Niemczech 10 euro, w Portugalii do 9 euro, a we Francji od 22 do 25 euro. Z tym, że w ostatnim z wymienionych krajów po uiszczeniu rachunków możemy dostać zwrot części kosztów z lokalnej kasy chorych - nawet 70 procent.

We Francji też trzeba dopłacać do badań laboratoryjnych i pobytu w szpitalu. Zazwyczaj to 20 procent całej kwoty. W innych krajach ustalona jest ryczałtowa opłata dzienna za pobyt w szpitalu. W Niemczech to 10 euro, w Belgii 40 euro i 15 za kolejne dni, w Austrii od 8 do 17 euro. We Francji i Niemczech zapłacić trzeba także na transport karetką - 2 do 10 euro.

Uważać powinni także Ci, którzy wybierają się do Grecji. Tam niby opieka medyczna jest darmowa, ale w miejscowościach turystycznych nie ma przychodni, które mają podpisane umowy z tamtejszym NFZ-etem, a w prywatnych placówkach są pobierane opłaty. Dlatego nawet nasz Fundusz radzi, by wykupić dodatkowe ubezpieczenie.


w samej Chorwacji poki co leczenie jest darmowe (transport medyczny juz nie ) ale,np w krajach tranzytowych:
AUSTRIA
Za leczenie stomatologiczne obowiązuje częściowa odpłatność. Cenniki są dowolnie ustalane przez stomatologów, zatem przed skorzystaniem ze świadczenia warto zapytać o jego cenę.

opłata za każdy dzień pobytu w szpitalu ok. 10 EUR za dzień (maksymalnie za 28 dni w ciągu każdego roku kalendarzowego).
Sonderklasse - specjalny cennik podwyższonego standardu opieki związany z pobytem w szpitalu.
W przypadku wyrażeniu pisemnej zgody na Sonderklasse należy liczyć się z podwyższonymi, bezzwrotnymi kosztami pobytu.
bezzwrotna opłata za lekarstwa w aptece – 4.70 EUR (leki znajdujące się w austriackim spisie lekarstw)
koszt leków spoza spisu lekarstw może być pokryty przez kasę chorych tylko za zgodą głównego lekarza kasy.
ratownictwo górskie i transport lotniczy są w pełni odpłatne

CZECHY
Od 1 stycznia 2008r. w Czechach obowiązuje współpłacenie.

wizyta u lekarza - 30 Kč (opłata jest pobierana po wizycie u lekarza pierwszego kontaktu
i u specjalisty)
dzień pobytu w szpitalu, sanatorium - 60 Kč
wizyta w ambulatorium, dyżurującym oddziale specjalistycznym (godz. 17.00 do 7.00 w dni powszednie, soboty, niedziele i święta), wizyta domowa - 90 Kč
wydanie każdego przepisanego na recepcie leku (nie pobiera się opłat za leki nierefundowane i dostępne bez recepty) - 30 Kč
Transport sanitarny na terytorium Czech jest nieodpłatny.
Ratownictwo górskie jest odpłatne!

SŁOWACJA

zryczałtowana opłata za receptę - 5 Sk
środki pomocnicze - 20 Sk za zlecenie.
świadczenia ambulatoryjne, wizyta w pogotowiu - 60 Sk
transport medyczny jest płatny w wysokości - 2 Sk/km (Opłatę wnosi się bezpośrednio przewoźnikowi)

SŁOWENIA
Wizyta u lekarza ogólnego jest odpłatna w wysokości 5-25% kosztów świadczenia. Świadczenia stomatologiczne są odpłatne w wysokości od 15% (badanie+wypełnienie) do 75% (protetyka) kosztów świadczenia. Należy pokryć także 15-25% kosztów hospitalizacji.
Niektóre leki na receptę są bezpłatne, za inne należy zapłacić część (25 lub 75%) lub pełną cenę.
Transport sanitarny wymaga skierowania lekarza. Za transport na terytorium Słowenii należy zapłacić 70% kosztów, poza nagłymi przypadkami, w których transport jest nieodpłatny.
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 05.06.2013 08:20

Jak dla mnie bezkonkurencyjne jeśli chodzi o stosunek ceny do zakresu ubezpieczenia jest travelguard. Należą do AIG więc żadna firma krzak. Już w najniższym pakiecie brązowym kwota ubezpieczenie 50 tys euro co przy wyjeździe rodzinnym jest dla mnie kwotą minimum. Mi na 20 dni dla 4 os. rodziny wylicza około 200 zł. więc b. tanio.
W zeszłym roku miałem wykupioną ich polisę. Sprawdzać skuteczności nie musiałem na szczęście ale w necie opinie są pozytywne. W allianzach czy innych generali kwoty wychodza masakryczne przy porównywalnym zakresie ubezpieczenia.
Szymuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 05.06.2013 10:08

alutka9 napisał(a):w samej Chorwacji poki co leczenie jest darmowe (transport medyczny juz nie ) ale,np w krajach tranzytowych:
AUSTRIA
Za leczenie stomatologiczne obowiązuje częściowa odpłatność. Cenniki są dowolnie ustalane przez stomatologów, zatem przed skorzystaniem ze świadczenia warto zapytać o jego cenę.

opłata za każdy dzień pobytu w szpitalu ok. 10 EUR za dzień (maksymalnie za 28 dni w ciągu każdego roku kalendarzowego).
Sonderklasse - specjalny cennik podwyższonego standardu opieki związany z pobytem w szpitalu.
W przypadku wyrażeniu pisemnej zgody na Sonderklasse należy liczyć się z podwyższonymi, bezzwrotnymi kosztami pobytu.
bezzwrotna opłata za lekarstwa w aptece – 4.70 EUR (leki znajdujące się w austriackim spisie lekarstw)
koszt leków spoza spisu lekarstw może być pokryty przez kasę chorych tylko za zgodą głównego lekarza kasy.
ratownictwo górskie i transport lotniczy są w pełni odpłatne

CZECHY
Od 1 stycznia 2008r. w Czechach obowiązuje współpłacenie.

wizyta u lekarza - 30 Kč (opłata jest pobierana po wizycie u lekarza pierwszego kontaktu
i u specjalisty)
dzień pobytu w szpitalu, sanatorium - 60 Kč
wizyta w ambulatorium, dyżurującym oddziale specjalistycznym (godz. 17.00 do 7.00 w dni powszednie, soboty, niedziele i święta), wizyta domowa - 90 Kč
wydanie każdego przepisanego na recepcie leku (nie pobiera się opłat za leki nierefundowane i dostępne bez recepty) - 30 Kč
Transport sanitarny na terytorium Czech jest nieodpłatny.
Ratownictwo górskie jest odpłatne!

SŁOWACJA

zryczałtowana opłata za receptę - 5 Sk
środki pomocnicze - 20 Sk za zlecenie.
świadczenia ambulatoryjne, wizyta w pogotowiu - 60 Sk
transport medyczny jest płatny w wysokości - 2 Sk/km (Opłatę wnosi się bezpośrednio przewoźnikowi)

SŁOWENIA
Wizyta u lekarza ogólnego jest odpłatna w wysokości 5-25% kosztów świadczenia. Świadczenia stomatologiczne są odpłatne w wysokości od 15% (badanie+wypełnienie) do 75% (protetyka) kosztów świadczenia. Należy pokryć także 15-25% kosztów hospitalizacji.
Niektóre leki na receptę są bezpłatne, za inne należy zapłacić część (25 lub 75%) lub pełną cenę.
Transport sanitarny wymaga skierowania lekarza. Za transport na terytorium Słowenii należy zapłacić 70% kosztów, poza nagłymi przypadkami, w których transport jest nieodpłatny.


Tylko u nas wszystko ma być za darmo... bo się należy.
Dzięki za to info, nie miałem takiej świadomości.
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 05.06.2013 15:45

alutka9 napisał(a):SŁOWACJA

zryczałtowana opłata za receptę - 5 Sk
środki pomocnicze - 20 Sk za zlecenie.
świadczenia ambulatoryjne, wizyta w pogotowiu - 60 Sk
transport medyczny jest płatny w wysokości - 2 Sk/km (Opłatę wnosi się bezpośrednio przewoźnikowi)






widocznie przespałem dzień, w którym Słowacja zrezygnowała z EUR i wróciła do starej poczciwej korony :)
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 05.06.2013 16:30

cronaturki napisał(a):
alutka9 napisał(a):SŁOWACJA

zryczałtowana opłata za receptę - 5 Sk
środki pomocnicze - 20 Sk za zlecenie.
świadczenia ambulatoryjne, wizyta w pogotowiu - 60 Sk
transport medyczny jest płatny w wysokości - 2 Sk/km (Opłatę wnosi się bezpośrednio przewoźnikowi)






widocznie przespałem dzień, w którym Słowacja zrezygnowała z EUR i wróciła do starej poczciwej korony :)

do NFZ pretensje za stara walute,nie do mnie-to bylo skopiowane z ich strony.dodatkowo chodzilo tylko o pokazanie ze na karte EKUZ wcale nie jest darmowe leczenie dla czlonkow UE.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 25.06.2013 09:34

suprnowa napisał(a):Powiedzcie mi lepiej ubezpieczenie zdrowotne wybrać w Allianz za 200zł i suma kosztów leczenia na 20.000E czy w mBanku za 155zł.
Może ktoś coś doradzi i podpowie..

...mi coś mniej wyszło i to w złotym rozszerzonym i zwiększonym za 185 na dwie osoby
https://www.allianzdirect.pl/ubezpiecze ... tions.html
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2013 12:16

jednym słowem nie ma co sobie głowy zawracać i liczyć na kartę Ekuz :mrgreen: bo w razie "W" znajdziemy się w doopie czarnej :oczko_usmiech:przez ten nasz cholerny NFZ :P
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 25.06.2013 13:15

Maciej napisał(a):Jak dla mnie bezkonkurencyjne jeśli chodzi o stosunek ceny do zakresu ubezpieczenia jest travelguard. Należą do AIG więc żadna firma krzak. Już w najniższym pakiecie brązowym kwota ubezpieczenie 50 tys euro co przy wyjeździe rodzinnym jest dla mnie kwotą minimum. Mi na 20 dni dla 4 os. rodziny wylicza około 200 zł. więc b. tanio.
W zeszłym roku miałem wykupioną ich polisę. Sprawdzać skuteczności nie musiałem na szczęście ale w necie opinie są pozytywne. W allianzach czy innych generali kwoty wychodza masakryczne przy porównywalnym zakresie ubezpieczenia.


..coś mi tanio wyszło , za 15 dni tylko 95zł na dwie osoby :?: 8O
Maciej może znasz jak w praktyce oni są :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie podróżne - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone