Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie podróżne

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
adames
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 08.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) adames » 13.08.2010 20:02

Sprawdziłem przed chwilą co zabezpiecza ubezpieczenie które mam z racji posiadana konta w banku PKO SA.
W Chorwacji nie obejmuje assistance samochodowe (tylko w Krajach UE), czyli jesteśmy zdani na siebie.
Natomiast assistance medyczny za granicą (cały świat) , obejmuje właściciela konta , jego współmałżonka ( jeśli posiadają wspólne konto) i dzieci, ale tylko do 18 roku życia , czyli studentów już nie.
Czyli jadąc na urlop, czeka mnie jeszcze wizyta w ubezpieczalni :roll:
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 13.08.2010 20:19

Za dwie osoby w PZU na 20 dni zapłaciłem 124 zeta, ubezpieczenie kosztów leczenia na 20000 euro + NNW 4000 euro.

Pozdrawiam.

P.S. Kupowałem ok. 10 lipca, teraz powinno być troszeczkę tańsze, bo jest uzależnione od ceny euro. :D
lola20
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lola20 » 19.08.2011 11:25

dokładnie tak.. w każdej chwili możemy zostać obciazeni kosztami
leczenia... :/ na wszelki wypadek wykupuje już dodatkowe ubezpiecznie podrozne, znajoma wspominala o why not fly, wiec mzoe oni maja cos ciekawego...
dominicue
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominicue » 09.02.2012 16:34

Ja w ubiegłym roku jadąc do Chorwacji samochodem wykupiłem Ubezpieczenie w You Can Drive - Produkt Ergo Hestia. Po analizie różnych ofert ta okazała się najtańsza i obejmowała najszerszy zakres ochrony.

Nie wiem, jak to teraz wygląda ale jakby ktoś chciał to mogę się podzielić kodem zniżkowym - 10% na to ubezpieczenie.

Kod można pobrać pod tym adresem: http://rabatydirect.pl/you-can-drive

Niestety wymagany jest za każdym razem inny kod i stąd ten adres.

Mam nadzieję, że ta informacja okażę się pomocna.
edajta
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 11.03.2009
Ubezpieczenie podróżne

Nieprzeczytany postnapisał(a) edajta » 14.05.2013 15:25

Na początku chciałam się przywitać. Podczytuje forum już dość długo, raz już byłam w Chorwacji, teraz chcę jechać z córką 2 lata 8 m-cy. Chciałm zapytać Was o ubezpieczenie. Chodzi mi głównie o leczenie w przypadku choroby dziecka. Gdzie ubezpieczyć się dodatkowo? Chodzi mi o to żeby koszty ubezpieczenia tez nie były za wysokie.
Jak to wygląda w praktyce z takim ubezpieczeniem. Zachoruje mi dziecko, ide dop lekarza, płace za wizyte i w Polsce mi zwracają? Dziekuje za rady
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 14.05.2013 17:57

edajta napisał(a):Na początku chciałam się przywitać. Podczytuje forum już dość długo, raz już byłam w Chorwacji, teraz chcę jechać z córką 2 lata 8 m-cy. Chciałm zapytać Was o ubezpieczenie. Chodzi mi głównie o leczenie w przypadku choroby dziecka. Gdzie ubezpieczyć się dodatkowo? Chodzi mi o to żeby koszty ubezpieczenia tez nie były za wysokie.
Jak to wygląda w praktyce z takim ubezpieczeniem. Zachoruje mi dziecko, ide dop lekarza, płace za wizyte i w Polsce mi zwracają? Dziekuje za rady


jeśli jedziesz już w lipcu to wystarczy karta EKUZ.

ja wcześniej kupowałem w avivie bo jakoś najtaniej wychodziło na rodzinę, ale czy pomogło by w sytuacji choroby tego nie wiem bo na szczęście nikt nie chorował

Dodam jeszcze, że w tym roku dla 4 osobowej rodziny na 14 dni wychodzi mi w aviva 169 zł (100 tys KL i 20 tys NNW)
Ostatnio edytowano 14.05.2013 18:35 przez rafgrzeg, łącznie edytowano 1 raz
rafales
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 03.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafales » 14.05.2013 18:17

edajta napisał(a): Chodzi mi o to żeby koszty ubezpieczenia tez nie były za wysokie.


W PZU dla 3-osobowej rodziny na 2-tygodniowy wyjazd do Cro wyliczono nam składkę w wysokości 153 zł. Składka obejmuje ubezpieczenie KL na sumę 120 tyś złotych, NNW oraz OC na 50 tyś. złotych.
Jan 123
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 22.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jan 123 » 14.05.2013 19:43

Witam
Zawsze wykupujemy ubezpieczenie tak na wszelki wypadek ; nie są to aż takie pieniądze w porównaniu z wyjazdem a zawsze czujemy się zabezpieczeni i oby nikt nigdy nie musiał z niego korzystać !!!
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 15.05.2013 08:16

Ale od 1 lipca Cro będzie w UE - więc jak juz pisano powyżej - wystarczy EKUZ
edajta
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 11.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) edajta » 15.05.2013 13:53

ja jade jeszcze w czerwcu wiec chciałabym coś mieć.
A powiedzcie gdzie mogę skorzystać z lekarza w okolicach zadaru? Może jakiś adres żebym mogła se na wszelki wypadek zapisac? Karte EKUZ już mam, najwyżej do słoweni podskoczę jakby coś się działo:)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.05.2013 14:31

edajta napisał(a):ja jade jeszcze w czerwcu wiec chciałabym coś mieć.
A powiedzcie gdzie mogę skorzystać z lekarza w okolicach zadaru? Może jakiś adres żebym mogła se na wszelki wypadek zapisac? Karte EKUZ już mam, najwyżej do słoweni podskoczę jakby coś się działo:)


Hitna pomoc - Zadar

Pozdrawiam i nie życzę.

:papa:
ANKA_26
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 30.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANKA_26 » 28.05.2013 17:12

na podstawie karty EKUZ możemy korzystać z usług, które są oferowane darmowo w ramach ubezpieczenia oferowanego przez dane Państwo w placówkach publicznych. Dla nas obcokrajowców w praktyce wygląda to tak, że musimy za koszty leczenia/wizytę lekarską zapłacić na miejscu a po powrocie do kraju staramy się o refundację. Jeśli coś z czego chcemy korzystać nie jest w danym kraju "za darmo" w Polsce nie dostaniemy za to zwrotu. Pół biedy jak idziemy do lekarza ogólnego są to tylko koszty wizyty lekarskiej. Gorzej jak sobie coś złamiemy, czy też potrzebna będzie hospitalizacja - to są duże kwoty do wyłożenia na miejscu.

Odrębną sprawą jest też wykupywanie ubezpieczenia w firmie xxx gdzie jest najtaniej. Tych firm najczęściej za granicą nie znają i tu też możemy zostać potraktowani jak wyżej. Sami na miejscu opłacamy rachunki (wizyty lekarskie itd), a po powrocie do kraju ubezpieczyciel na podstawie rachunków zwraca koszty. Moim zdaniem lepiej wziąć ubezpieczenie w firmie, która jest znana i poważana, żebyśmy na miejscu nie musieli za nic płacić (tylko załatwić bezgotówkowo). W przypadku prywatnego ubezpieczenia sami możemy wybrać placówkę, z której usług będziemy korzystać.
Podejrzewam, że CRO nikt nie zna YCD :(
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 29.05.2013 23:50

jeżdżę do Chorwacji od kilkunastu lat i nigdy nie płaciłam za usługi medyczne. Z racji tego że zaczęłam jeździć gdy dzieci były małe to, niestety, często odwiedzałam lekarzy. Nigdy nie wzięli od nas pieniędzy. Do ok 2005 roku dostawalismy za darmo leki!!
Założenie gipsu, wyjęcie kolca jeżowca z stopy też było bezpłatne.

Nie wiem jak będzie w tym roku, mam nadzieję że niewiele się zmieni.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 31.05.2013 12:40

Przeciez jak masz EKUZ - to rozliczenie odbywa się na zasadzie rozliczenia NFZ z Cro NFZ
Sick
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sick » 31.05.2013 14:44

cropag napisał(a):Gwoli ścisłości - w Chorwacji EKUZ nie ma zastosowania:

Przepisy te obowiązują w 27 państwach członkowskich Unii Europejskiej ..[ciach]


Może teraz to i cytat się zgadza, ale od 1 lipca wydaje mi się, że będzie nieaktualny ponieważ Chorwacja dołączy do UE więc pewnie przepisy będą obowiązywać jak w pozostałych 27 krajach Uni.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie podróżne - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone