Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie podróżne

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 28.06.2013 20:45

..jeżeli masz takie jak napisałeś z tym samochodem zastępczym to bardzo dobre :wink:[/quote]


Właśnie na początku myslałem że kiepskie. Bo w razie czego nie będzie hol do POL. Ale po co do PL holować? Na spokojnie przemyslałem temat jak można by docholować gdzieś do ASO albo Pana kazia celem naprawy tam gdzieś na miejscu. W PL czy tam gdzieś zawsze trzeba zabulić i naprawić :D :D Myślałem że jest coś lepszego . Ale tfu tfu wypluć niech nic się nie dzieje :D[/quote]

Niedzwiad możesz napisać jaka jest cena za taki assistance?Czy jest limit wieku auta? Mam samo oc w avivie ale wydaje mi się że auto nie może być za stare :([/quote]


A nie mam pojęcia stary. Za OC , AC , NNW i assistance płaciłem w wersji podstawowe 1900pln . No i za dokupienie assistance max babeczka do końca umowy tj. 12.2013 kazala mi dopłacić 118 zł. Ale jak Oni to wyliczyli to nie wiem;/ bo nigdy się nie połapiesz. Coś mnie wkręca żeby dokupić jakis pakiet komfort za 250 zł. I chyba to wezmę bo tam jest opieka medyczna do 15tyś.pln i cos jeszcze ale nie pamietam. Od dziś mam już luz w pracy więc od poniedziałku się tym zacznę interesować mocniej i mogę Ci dać znać
PrzemoDG
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 16.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) PrzemoDG » 28.06.2013 21:39

Niedzwiad możesz napisać jaka jest cena za taki assistance?Czy jest limit wieku auta? Mam samo oc w avivie ale wydaje mi się że auto nie może być za stare :([/quote]


A nie mam pojęcia stary. Za OC , AC , NNW i assistance płaciłem w wersji podstawowe 1900pln . No i za dokupienie assistance max babeczka do końca umowy tj. 12.2013 kazala mi dopłacić 118 zł. Ale jak Oni to wyliczyli to nie wiem;/ bo nigdy się nie połapiesz. Coś mnie wkręca żeby dokupić jakis pakiet komfort za 250 zł. I chyba to wezmę bo tam jest opieka medyczna do 15tyś.pln i cos jeszcze ale nie pamietam. Od dziś mam już luz w pracy więc od poniedziałku się tym zacznę interesować mocniej i mogę Ci dać znać[/quote]

Ok-to jak poznasz szczegóły to daj znać.
Pozdrawiam
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 28.06.2013 21:46

do godz. 20 w poniedziałek dam znać :D

pzdr
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 28.06.2013 23:17

Niedzwiad napisał(a):.
A nie mam pojęcia stary. Za OC , AC , NNW i assistance płaciłem w wersji podstawowe 1900pln . No i za dokupienie assistance max babeczka do końca umowy tj. 12.2013 kazala mi dopłacić 118 zł. Ale jak Oni to wyliczyli to nie wiem;/ bo nigdy się nie połapiesz. Coś mnie wkręca żeby dokupić jakis pakiet komfort za 250 zł. I chyba to wezmę bo tam jest opieka medyczna do 15tyś.pln i cos jeszcze ale nie pamietam. Od dziś mam już luz w pracy więc od poniedziałku się tym zacznę interesować mocniej i mogę Ci dać znać


..zawsze assistans będzie tańsze jak masz AC :wink:
15tys zł to nie wiele, to niecałe 3400EU
....ubezpieczenie KL minimum na 10000 EU
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 29.06.2013 11:34

Niedzwiad napisał(a):.... I chyba to wezmę bo tam jest opieka medyczna do 15tyś.pln i cos jeszcze ale nie pamietam.


Niedzwiad co do medycznego to nie kombinuj z pakietem, tylko weź oddzielne ubezpieczenie stricte podróżne żebyś miał ubezpieczenie zdrowotne, koszty transportu czy akcji ratowniczej, operacji czy leczenia i pobytu w szpitalu itp bo 15tyś zł to śmiesznie niska kwota jeżeli masz wybulić za to ubezpieczenie 250zł, a tak przy oddzielnym ubezpieczeniu to masz full wypas i jakby się coś przydarzyło.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 29.06.2013 11:44

barti75 napisał(a):
Niedzwiad napisał(a):.... I chyba to wezmę bo tam jest opieka medyczna do 15tyś.pln i cos jeszcze ale nie pamietam.


Niedzwiad co do medycznego to nie kombinuj z pakietem, tylko weź oddzielne ubezpieczenie stricte podróżne żebyś miał ubezpieczenie zdrowotne, koszty transportu czy akcji ratowniczej, operacji czy leczenia i pobytu w szpitalu itp bo 15tyś zł to śmiesznie niska kwota jeżeli masz wybulić za to ubezpieczenie 250zł, a tak przy oddzielnym ubezpieczeniu to masz full wypas i jakby się coś przydarzyło.

W Generali jest fajny kalkulator.

https://www.generalidirect.pl/ubezpiecz ... -w-podrozy
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 29.06.2013 12:34

Przykładowe ceny ubezpieczeń turystycznych w różnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ubezpie ... 52210.html
Jozzy22
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 11.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jozzy22 » 29.06.2013 12:55

Mi za ubezpieczenie 3 os powiedzieli 84 złote na 10 dni(dawne PTU)
Jesli chodzi o assistance to w Gothaer za 30 dni(niestety nie można krócej) powiedzieli 225 zł.Holowanie 700 km w kierunku Polski lub 350 km za granicą
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 29.06.2013 13:02

Jozzy22 napisał(a):Mi za ubezpieczenie 3 os powiedzieli 84 złote na 10 dni(dawne PTU)



...ale to chyba minimalna stawka ubezpieczenia :roll:


kleeberg napisał(a):Przykładowe ceny ubezpieczeń turystycznych w różnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ubezpie ... 52210.html

..przykładowe stawki nie są jednakowe więc ceny nie można porównać ,
trzeba osobno liczyć każde towarzystwo ubezpieczeniowe z
identyczną kwotą i wtedy można porównać :wink:
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 29.06.2013 14:06

mervik napisał(a):
kleeberg napisał(a):Przykładowe ceny ubezpieczeń turystycznych w różnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ubezpie ... 52210.html

..przykładowe stawki nie są jednakowe więc ceny nie można porównać ,
trzeba osobno liczyć każde towarzystwo ubezpieczeniowe z
identyczną kwotą i wtedy można porównać :wink:


Mylisz stawki z sumą ubezpieczeń.
To nie jest porównywarka kwot tylko....przykładowe ceny różnych ubezpieczeń.

Pzdrv.
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 29.06.2013 19:52

barti75 napisał(a):
Niedzwiad napisał(a):.... I chyba to wezmę bo tam jest opieka medyczna do 15tyś.pln i cos jeszcze ale nie pamietam.


Niedzwiad co do medycznego to nie kombinuj z pakietem, tylko weź oddzielne ubezpieczenie stricte podróżne żebyś miał ubezpieczenie zdrowotne, koszty transportu czy akcji ratowniczej, operacji czy leczenia i pobytu w szpitalu itp bo 15tyś zł to śmiesznie niska kwota jeżeli masz wybulić za to ubezpieczenie 250zł, a tak przy oddzielnym ubezpieczeniu to masz full wypas i jakby się coś przydarzyło.



A gdzie to zakupić ??? I jaki jest koszt?
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 29.06.2013 19:54

mervik napisał(a):
Niedzwiad napisał(a):.
A nie mam pojęcia stary. Za OC , AC , NNW i assistance płaciłem w wersji podstawowe 1900pln . No i za dokupienie assistance max babeczka do końca umowy tj. 12.2013 kazala mi dopłacić 118 zł. Ale jak Oni to wyliczyli to nie wiem;/ bo nigdy się nie połapiesz. Coś mnie wkręca żeby dokupić jakis pakiet komfort za 250 zł. I chyba to wezmę bo tam jest opieka medyczna do 15tyś.pln i cos jeszcze ale nie pamietam. Od dziś mam już luz w pracy więc od poniedziałku się tym zacznę interesować mocniej i mogę Ci dać znać


..zawsze assistans będzie tańsze jak masz AC :wink:
15tys zł to nie wiele, to niecałe 3400EU
....ubezpieczenie KL minimum na 10000 EU


Tfu , tfu , tfu...wypluć i nie zapeszać:) a to nie jest tak że NFZ powinien nam sponsorować leczenie za granicą? Do cholery 2600pln miesięcznie zabierają z pensji i co? Na co to idzie? Nie choruje czlowiek a buli;/;/; :evil: :evil: :evil:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 29.06.2013 21:07

Niedzwiad napisał(a):a to nie jest tak że NFZ powinien nam sponsorować leczenie za granicą? :

..NFZ sponsoruje tylko do pewnej kwoty, nie daj Boże jakaś poważna operacja ,czy akcja z helikopterem , czy przewóz osoby karetką do kraju ,
niestety NFZ nie sponsoruje
...wręcz na swoich stronach zachęca do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia .
..w tamtym roku było dość głośno w telewizji ,jak gościu dostał wylewu w Egipcie to NFZ wyłożył na operację 15000EU a całe leczenie z operacją wyniosło 35000 EU 8O
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 29.06.2013 21:12

mervik napisał(a):
Niedzwiad napisał(a):a to nie jest tak że NFZ powinien nam sponsorować leczenie za granicą? :

..NFZ sponsoruje tylko do pewnej kwoty, nie daj Boże jakaś poważna operacja ,czy akcja z helikopterem , czy przewóz osoby karetką do kraju ,
niestety NFZ nie sponsoruje
...wręcz na swoich stronach zachęca do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia .
..w tamtym roku było dość głośno w telewizji ,jak gościu dostał wylewu w Egipcie to NFZ wyłożył na operację 15000EU a całe leczenie z operacją wyniosło 35000 EU 8O



Tak , tak pamiętam. W zimę jakoś to było. Tvn24 to nagłośnił;/ niestety żyjemy w dzikim kraju gdzie bulimy a kij z tego będziemy mieć. Przykre a najgorsze jest to że nie możemy zrezygnować z ZUSu. Nie mamy żadnego wyboru. ZUS j...jest obowiązkowy!!!!!!!!!! Dobra nie nakręcam się :D to co Mervick? Dodatkowe wykupić?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.06.2013 21:16

Gdyż to jest tak, że na wczasy za 3kpln/łebka styka, ale 100 zeta/głowy na assistance szkoda.
Że przechleją 2X tyle na miejscu, to inna inszość.
Ja nie żałuję tych ludzi, co musieli mieszkanie sprzedać, aby za leczenie zapłacić.
Debilizm i tyle.
Biura podróży dają ubezpieczenie po bandzie na najmniejszym minimum.
Durne ludzie jada, bo mnie nic się nie p[przytrafi.
A tu ZONK.
Trza płacić.
Samo życie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Ubezpieczenie podróżne - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone