Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie NW i inne

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Karolo1
Ubezpieczenie NW i inne

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karolo1 » 29.07.2003 19:21

Witam ponownie. Czy ktoś z kupował jakiekolwiek ubezpieczenie typu NW lub zwrot kosztów leczenia na przejazd i pobyt w Chorwacji. Słyszałem, że Polska zawarła porozumienie w sprawie leczenia podstawowego naszych obywateli w Chorwacji. Jak to wygląda w praktyce? Czy warto kupować jakieś dodatkowe ubezpieczenia?
Pozdrowienia
Mariusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 19.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz » 29.07.2003 19:37

Zobacz tutaj:
forum/viewtopic.php?t=1721&highlight=ubezpieczenie
A jak w opcji "szukaj" (u góry) wpiszesz ubezpieczenie, to znajdziesz jeszcze kilka wątków.
Daras
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 19.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daras » 29.07.2003 19:43

Za każdym razem (wyjazd letni, zimowy, weekendowy itp) wykupuje dodatkowe ubezpieczenie. Swego czasu kupowałem w Warcie (np. WartaSKI). Jednak od 2-3 lat korzystam z usług Allianz. Szeroki zakres oferty - koszty leczenia, wypadek samochodowy, kradziez bagazu i wiele wiele innych opcji. Przed kazdym wyjazdem (w zalezności gdzie, na jak długo itp) określam zakres poszczególnych opcji. W tym roku wykupiłem b.szeroki pakiet - (2 tygodnie, 2 os. dorosłe + 2 dzieci = ok.200 zł). Na razie nie musiałem z tego korzystać, ale nauczyłem sie na błędzie kolegi, z którym byłem na nartach 4 lata temu. [wówczas Warta SKI okazała sie mało wystarczająca!!!)

daras
sirk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) sirk » 29.07.2003 20:14

Zobacz też tu
forum/viewtopic.php?t=574&highlight[url][/url]
Ja też korzystałem z Allianz. Marka to znana na całym świecie i wiarygodna.
erloy

Nieprzeczytany postnapisał(a) erloy » 29.07.2003 20:53

Bardzo korzystne cenowo ubezpiecznie dla swoich klientow proponuje teraz mBank. Ubezpieczenie dostarczane jest przez Generali T.U. S.A. Najtanszy wariant na 15 dni kosztuje 22zl, wersja zlota 38zl i platynowa 64zl
http://www.mbank.com.pl/oferta/ubezpiec ... oznik.html

Jesli chodzi o ubezpieczenie bagazu, o ktorym pisze Daras, to jest raczej malo przydatne. Bagaz musi zostac skradziony z bagaznika samochodu bedacego na parkingu strzezonym badz z pokoju hotelowego. W dodatku dotyczy tylko ubran a juz np. sprzedu foto-video nie.
Kicia
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 13.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kicia » 30.07.2003 00:24

Karolo1 napisał(a):Witam ponownie. Czy ktoś z kupował jakiekolwiek ubezpieczenie typu NW lub zwrot kosztów leczenia na przejazd i pobyt w Chorwacji. Słyszałem, że Polska zawarła porozumienie w sprawie leczenia podstawowego naszych obywateli w Chorwacji. Jak to wygląda w praktyce? Czy warto kupować jakieś dodatkowe ubezpieczenia?
Pozdrowienia

Jeżeli nie skończyłeś jeszcze 26lat to możesz kupić karte Euro26, która gwarantuje zwrot kosztów leczenia oraz róznego rodzaju zniżki.Ubezpieczenie jest na okres jednego roku w kraju i zagranicą. Więcej informacji na stronie www.euro26.pl :idea:
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 30.07.2003 08:35

W tym roku kupowałem ubezpieczenie kosztów leczenia w PZU.
2 osoby dorosłe + dziecko na 25 dni to 27,50 euro.

W tym roku się przydało, bo mój synek poparzył sie w morzu ukwiałem i jeden zastrzyk + jakieś tabletki kosztowało prawie 500 kun (w prywatnym gabinecie). Oczywiście można szukać pomocy w państwowej służbie zdrowia i powoływać się na jakieś umowy międzynarodowe, ale z płaczącym dzieckiem ze spuchniętą twarzą nawet mi to do głowy nie przyszło.
Daras
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 19.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daras » 30.07.2003 08:37

Form ubezpieczenia jest cała masa. Dostepne są b. tanie ubezpieczenia połączone np. z kartą kredytową/bankomatową (np. Citibank). Są tez ubezpieczenia przy zakupie karty <26. Jest wreszcie cała masa towarzystw ubezpieczeniowych - znamych i mniej znanych, tańszych i droższych. Moim zdaniem ubezpieczać się za kilkanaście zł (bo najtaniej!!) mija sie z celem. Owszem składka niska, ... a ubezpieczenie raczej tylko naszego sumienia - że mamy. W razie szkody (odpukać!!) okazuje się że wykupione ubezpieczenie nie obejmuje akurat tego przypadku - nie została wykupiona jakaś opcja. Ważne jest później odzyskanie pieniędzy, szybkość działania towarzystwa ubezp. itp.

Zaanim wykupicie więc ubezpieczenie wypytajcie się szczegółowo o wszystkie opcje i dopiero wtedy podejmijcie decyzje o zakresie. Nie warto bowiem iść do okienka i wykupić polisę "z metra". To wyrzucone pieniądze - ubezpieczacie sie tylko psychicznie. Warto zadać sobie trochę trudu i wykupić polisę "skrojoną na miarę". Fakt, że wymaga to trochę więcej zachodu - za pierwszym razem.

daras

PS. Informuję, że nie powyższy post nie jest "sponsorowany" przez żadne towarzystwo ubezpieczeniowe. Moje przemyślenia wynikają jedynie z przykrych doświadzczeń moich znajomych i przyjaciół.
darfa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 14.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) darfa » 30.07.2003 16:31

KOSZTY SA NIEWIELKIE A ROZNIE W ZYCIU BYWA.DWA LATA TEMU MOJEMU KUMPLOW PEKLY WRZODY, GDYBY NIE POLISA TO CHYBA JESZCZE BY ZMYWAL GARKI W JAKIMS CHORWACKIM BARZE. PZU ZAPLACILO POBYT W SZPITALU I TRANSPORT SAMOLOTEM DO POLSKI
rysiek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 394
Dołączył(a): 11.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek » 30.07.2003 17:23

W Warcie ( dzisiaj sprawdzałem) 18 zł/os./tydz. a warta - moto assistance 5,17 $ za 15 dni- to oczywiście jeżeli chodzi o samochód
erloy

Nieprzeczytany postnapisał(a) erloy » 30.07.2003 17:43

rysiek napisał(a):W Warcie ( dzisiaj sprawdzałem) 18 zł/os./tydz. a warta - moto assistance 5,17 $ za 15 dni- to oczywiście jeżeli chodzi o samochód


Nie kupujcie WARTY MOTO ASSISTANCE!!!!
To ubezpieczenie to po prostu smiech. Kupilem je w poniedzialek, kosztuje 32zl (nie wiem skad u ciebie 5,17 usd? moze to wariant na Polske?), wiec sie skusilem bo w PZU 37zl wariant standart i 51zl wariant lux (ceny moga sie minimalnie roznic bo przeliczane z USD i euro).
W domu przeczytalem warunki ubezpieczenia i jeszcze w ten sam dzien polecialem rozwiazac umowe i wykupilem w PZU.
Co gwarantuje nam WARTA za te 32zl w przypadku awarii samochodu:
naprawe na miescu zdazenia do kwoty 50USD!!! lub holowanie do 75USD!!!
No ja nie wiem ale za 200zl to chyba musiala by byc wymiana zarowki zeby jakas pomoc drogowa zmiescila sie w tej kwocie ;-)
holowanie za 300zl to tez raczej na baaardzo mala odleglosc.
W PZU wariant standardowy kosztuje 5zl drozej ale koszt naprawy badz holowania wynosi 250euro.
erloy

Nieprzeczytany postnapisał(a) erloy » 30.07.2003 17:46

rysiek napisał(a):W Warcie ( dzisiaj sprawdzałem) 18 zł/os./tydz. a warta - moto assistance 5,17 $ za 15 dni- to oczywiście jeżeli chodzi o samochód


A juz wiem skad u ciebie ta cena :-) Ja kupowalem wariant 30 dniowy
rysiek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 394
Dołączył(a): 11.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek » 30.07.2003 19:08

dzięki za ostrzeżenie erloy na razie na szczęscie jeszcze nic nie kupowałem tylko zbieram info.

pzdr. rysiek
darfa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 14.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) darfa » 30.07.2003 21:21

W PZU "Moto Assistans" kosztuje na 30 dni 37pln a na 15dni ok 32pln,koszty leczenia na 16 dni ok.35pln ,kupowalem wczoraj. :?

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone