Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zimowa Alta Badia nie tylko dla narciarzy

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 01.03.2012 23:15

mariusz-w napisał(a):... zaczynają się emocje !


Na szczęście było ich dokładnie tyle, żeby potem wszystko dobrze wspominać 8)

maslinka napisał(a):A będziecie trochę jeździć na nartach?


Witaj :) Już jeździliśmy. I dwa dni z pięciu dokładnie w takich drastycznych warunkach :?
W opisie "rakietowania" po Wieżach jest notka, że trasa nadaje się także do wędrówki w czasie opadu śniegu.
Ale cieszyliśmy się bardzo, że nie musieliśmy tego sprawdzać .

Franz napisał(a):A raków - niet...


Właśnie ... Poznaliśmy za to możliwości rakiet w nie do końca dla nich przeznaczonych warunkach. Ale bez tych kilku kolców zamontowanych w nich - byłoby zdecydowanie trudniej.

Pozdrawiam.
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 02.03.2012 07:53

Zaczynamy kluczyć pomiędzy Wieżami. W górę, w dół, w lewo, w prawo. Na szczęście Wieże są kompaktowe, doskonale dopasowane na kondycję każdego z nas, więc wysiłek sprawia przyjemność - no i ten dreszczyk emocji podążania w nieznane :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wstępujemy w cień. W samym sercu Cinque Torri skalna pustynia. Białe morze wyschło i na ścianach zostały martwe, przyklejone meduzy.

Obrazek

Obrazek

Musimy zdjąć rakiety, trudno w nich iść po wyschniętym, kamienistym morskim dnie Tetydy ...

Obrazek

A potem znów je ubrać, by na różny sposób - przodem lub tyłem, jak komu wygodniej, bez lęku zagłębić się w czeluść ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

C.d.n ... 8)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8658
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 02.03.2012 08:01

Zdjęcia zachwycające!
Pozdrawiam i czekam na więcej.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 02.03.2012 08:17

marze_na napisał(a):Zdjęcia zachwycające!
Pozdrawiam i czekam na więcej.

... dopisuję się ! 8) :)

... a "meduzy" i "czeluść" :!: :roll: ... rewelacja !
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.03.2012 10:38

plavac napisał(a):Poznaliśmy za to możliwości rakiet w nie do końca dla nich przeznaczonych warunkach. Ale bez tych kilku kolców zamontowanych w nich - byłoby zdecydowanie trudniej.

Pzypomina mi się od razu niedawno opisana zmiana rakiet na raki w drodze na Großglocknera. :roll:

Pozdrawiam,
Wojtek
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 02.03.2012 15:43

mariusz-w napisał(a):
marze_na napisał(a):Zdjęcia zachwycające!

... dopisuję się ! 8) :)


Dolomity - nic dodać nic ująć 8)

P.S. Nie wiem, jak będzie działać sieć przez weekend. Jak będzie - dojdziemy do końca trasy :)

pozdrawiam
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 02.03.2012 15:47

Franz napisał(a):Pzypomina mi się od razu niedawno opisana zmiana rakiet na raki w drodze na Großglocknera. :roll:


Jadąc w Dolomity byłem już po tym fragmencie Twojej relacji - i o tę wiedzę bogatszy.
Natomiast skala trudności w Cinque nieporównywalna do Glocknera - co nie znaczy, że nie można było nieco się potłuc, jakby się noga omskła. Na szczęście się nie omskła :)

pozdrawiam
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12738
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 02.03.2012 15:55

plavac napisał(a): Natomiast skala trudności w Cinque nieporównywalna do Glocknera - co nie znaczy, że nie można było nieco się potłuc, jakby się noga omskła.


Potłuc można się wszędzie, nawet na :roll: plaskatej Równi pod Śnieżką :wink: . Tyle, ża na Glocknerze czy Cinque Torri :idea: honorniej :D .
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 03.03.2012 01:10

Wychynąwszy z czeluści - zobaczyliśmy śnieżną ściankę.
I znów każdy pokonał ją jak umiał.
Przodem, tyłem ; mnie została śnieżna rynna - zsunąłem się nią ochoczo :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Za pokonanie ścianki - nagroda ! 8)

Obrazek


Koniec ścieżki zdrowia ? Skądże ! Przed nami zacisk, o wdzięcznej nazwie "Wiele radości." :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Za pokonanie zacisku - kolejna nagroda ! 8)

Obrazek


Niepowtarzalne genius loci i genius temporis obsypywało nas hojnie nagrodami, które przyjmowaliśmy z niekłamaną radością, jak dziecko cieszące się nową zabawką :wink: :)

Obrazek


A potem skończyły się skały a zaczęły pola śnieżne - marzenie każdego "rakietowca" :D

Obrazek

C.d.n. ...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.03.2012 13:24

plavac napisał(a):Wychynąwszy z czeluści - zobaczyliśmy śnieżną ściankę.
I znów każdy pokonał ją jak umiał.
Przodem, tyłem ; mnie została śnieżna rynna - zsunąłem się nią ochoczo :)

Kilka kijków zdarzyło mi się w życiu pogiąć, bądź połamać na takich śnieżnych pochyłościach. No, może nieco bardziej stromych. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 03.03.2012 18:07

Tofana Rozes mimo śniegu swej ciepłej barwy nie traci ! 8)
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 05.03.2012 00:22

Pola śnieżne są wspaniałe. Te pochylone na boki, tworzące trawersy, trochę wykręcają kostki, te pochylone w kierunku marszu dają wiele satysfakcji z "rakietowania" .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tej nieskazitelnej powierzchni nie miałem sumienia skalać. Poszliśmy bokiem ...

Obrazek


Polami zeszliśmy do zamkniętego zimą schroniska Cinque Torri. Siedzieliśmy na ławach grzejąc się w słońcu, całkowicie osłonięci od wiatru - i całego świata ...
To był najpiękniejszy moment wycieczki. Cisza i góry.

Czas było wracać do domu.
Powrót to dojście do schroniska Scoiattoli - ok.150 metrów podejścia. Trawers ścieżką. pola firnowe, niezwykłe otoczenie Averau i Nuvolau. Nic trudnego.
Gdyby nie ten wiatr prosto w twarz ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Schronisko w zasięgu wzroku, ale próba dojścia na skróty - nieudana. Uniemożliwiły to pola lodowe, rakiety nie są na nich pomocne.
Kuląc się pod gwałtownymi podmuchami - dalej na grzbiet - prosto pod wiatr ...

Obrazek


Obrazek

W schronisku gorąca herbata, cappuccino i strudel szybko przywróciły nam siły, właściwą temperaturę ciała i normalny kolor skóry.
Cała wyprawa od założenia rakiet do ich zdjęcia trwała 3 godziny, w tym pół godziny odpoczynku.
Zjechaliśmy krzesełkiem na parking,krzesełko miało osłonę od wiatru - uff.
Ale za nim to zrobiliśmy, nie mogłem się powstrzymać przed zrobieniem ostatniego zdjęcia tego dnia.

Obrazek

I to już koniec rakietowej przygody w Alta Badii i okolicy.

Pozdrawiam

8)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.03.2012 00:47

plavac napisał(a):I to już koniec rakietowej przygody w Alta Badii i okolicy.

Sądząc z klimatu opowieści - nie była to Twoja ostatnia przygoda z rakietami. :P

Pozdrawiam,
Wojtek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 05.03.2012 08:32

Ostatnie zdjęcie ... to kwintesencja tej wycieczki !

Było super ... i nawet nie zmarzłem ... dzięki za uroczy spacer ! 8) :)

Pozdrawiam.
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 05.03.2012 15:59

mariusz-w napisał(a): ... i nawet nie zmarzłem ...


Uff - czyli z logistyki mam zaliczone ? :wink:
Bardzo się cieszę :)

Franz napisał(a): ...nie była to Twoja ostatnia przygoda z rakietami.

Już mnie znasz :) W najbliższą sobotę marzy mi się dolina Kamienicy, może aż na Turbacz. Tam jeszcze śniegu pod dostatkiem 8)

pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Zimowa Alta Badia nie tylko dla narciarzy - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone