Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trogir, Ciovo, Sibenik, Krka, Plitvice, Split 2010!!!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 21.07.2010 17:51

Jacek S napisał(a):Cześć - mam pytanko -
Dojeżdżamy do Lućko, - ile czasu Wam to zajęło? (od 18 do ?).

Nie pamiętam dokladnie ale w Lućko bylismy coś około 12.30-13.00 niestety zachował mi sie tylko odcinek ze zjazdu z Sibenika o 17.32
wojciechmw
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 10.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciechmw » 21.07.2010 18:12

50euro za 4 osoby to całkiem przystępna cena. Ja w zeszłym roku jadac przez biuro płaciłem 60euro i niestety nie miałem takich widoków jak Ty.

W tym roku jade w ciemno pod koniec sierpnia mam nadzieje że znajde coś w granicach 70-85 euro za 6 osób.

Czy pamiętasz może ceny na stacjach benzynowych. Pewnie zwracałaeś uwagę tylko na LPG ale gdybys pamietał jak kształtował sie ON będe wdzieczny za info

Pozdrawiam
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 21.07.2010 20:02

95 kosztowała 8,25 delikatne różnice, 98 kosztowała 8,45 a diesel 7,7 kuny, ceny ze stacji w okolicach Trogiru, zauwazyłem tylko że ceny gazu są wszedzie takie same nie wiem czy ceny innych paliw róznia sie w zalezności od stacji czy też nie natomiast jeśli chcesz informacji na bieżąco zajrzyj tu
http://map.hak.hr/
Południowiec
Croentuzjasta
Posty: 131
Dołączył(a): 31.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Południowiec » 22.07.2010 10:16

santosz napisał(a):95 kosztowała 8,25 delikatne różnice, 98 kosztowała 8,45 a diesel 7,7 kuny, ceny ze stacji w okolicach Trogiru, zauwazyłem tylko że ceny gazu są wszedzie takie same nie wiem czy ceny innych paliw róznia sie w zalezności od stacji czy też nie natomiast jeśli chcesz informacji na bieżąco zajrzyj tu
http://map.hak.hr/

Bardzo niska cena diesla. Najtaniej eurodiesel BS tankowałem w Vela Luce po 7,91 kuny, a zwykły diesel kosztował 7,71 (INA).
Na stacjach przy autostradzie eurodiesel BS 8,07 - 8,15.
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 22.07.2010 18:55

Nie mniej, bylismy baardzo zmęczeni po drodze i bardzo szybko położyliśmy się spać, nawet sie szczególnie nie rozpakowaliśmy.
Nazajutrz jako, że była niedziela 04.07 postanowiliśmy odwiedzić Split, ponieważ będąc w pełni świadomymi Polakami przed wyjazdem zerejestrowalismy sie na stronie MSZ z zamiarem wziecia udziału w głosowaniu w Splicie. Nastawiłem navi na ulicę Hrvojeva i ruszyliśmy. Cała droga z Trogiru do Splitu bardzo przypominała mi wjazd do Trójmiasta, przez 30km ciągle jakieś zabudowania i wolno się poruszaliśmy. Kiedy dojechaliśmy na miejsce okazało sie że oczywiście brak jest miejsc do zaparkowania nawet na płatnym parkingu, auto zostało kilka przezcznic dalej na ulicy Livanjska co oznacza że na teren kompleksu pałacowego weszlismy nie od strony promenady tylko od strony fontanny na Strossmayerov Park
Obrazek
Obrazek

Przeszliśmy więc obok Pałacu od strony targowiska
Obrazek

prawdę powiedziawszy średni to widok gdzie teraźniejszość miesza sie z przeszłością, momentami odnosi się wrażenie że ludzie nie mają juz poszanowania dla tradycji i historii a górę bierze chęć zarobienia paru groszy ze sprzedazy chinskich podróbek. Na marginesie - ten bazar akurat to czyste złodziejstwo i mówię to z pełną stanowczością, dlaczego? Ano dlatego, że małżonka zapragnęła stać się szczęśliwą posiadaczką kapelusza, po wybraniu modelu sklepowa zaproponowała cene 180kn! Podziekowaliśmy, wieczorem ten sam kapelusz w Trogirze na bazarze zakupiony został za 70kn!!!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kiedy przeszlismy na ulicę Hrvojeva oczom naszym ukazał sie taki oto widok

Obrazek
Obrazek

Tak moi drodzy! To była kolejka do urn wyborczych, kiedy to zobaczyłem poczułem sie dumny z tego, ze tylu rodaków przyjechało żeby oddać głos, ze wzgledu na rozmiary kolejki postanowiliśmy że przyjedziemy wieczorem kiedy bedzie mniej ludzi i udalismy sie z powrotem w strone auta obiecując sobie, że Split zwiedzimy innym razem poswięcając mu cały dzień.
Po drodze widzielismy to i owo:
Obrazek

I super karuzela dla dzieci
Obrazek

Fotele jak z IKEI, chyba zamówie sobie takie do ogrodu :D
Obrazek

Obrazek

Nie obyło sie też bez pierwszych kugli, dla moich dzieci to były pierwsze chorwackie :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 22.07.2010 22:47

Po powrocie ze Splitu postanowilismy czas pozostały do wieczora spędzic w Trogirze i zwiedzic co nieco.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To było bardzo miłe...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Codziennie w Trogirze przy promenadzie stały bardzo ciekawe jednostki pływajace, czasem przyprawiające o zawrót głowy, z zazdroscia się im przygladałem
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wniosek z tej wycieczki był jeden - Trogir jest po prostu piękny, zwłaszcza wieczorem kiedy promenada rozswietla sie dziesiątkami swiatełek ale przepieknie też wygladaja wąskie uliczki, małe konoby i sklepiki z pamiatkami, wiele razy potem wracalismy na zwiedzanie Trogiru więc wybaczcie ale jeszcze kilka zdjec z wycieczki po Trogirze wstawimy na pewno później. Przyszedł czas i wyjechalismy ponownie do Splitu żeby zagłosować, niestety w okolicach Kastel tj około 15km przed Splitem trafilismy na korek i niestety nie udało nam się dojechać i zagłosować. Tyle zachodu i ..... trudno, przykro było ale nie wyobrazam sobie stania w kolejce do głosowania z dwójką dzieci przy 40st. przez kilka godzin. podziwiam innych za wytrwałość.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 23.07.2010 07:34

Kolejka do urn rzeczywiście bardzo duża, ciekawe ilu cromaniaków z forum w niej stało ;)
Nam też się Trogir bardzo podobał. Co prawda ludzi dużo, ale każdy mógł znaleźć jakiś kawałek podłogi dla siebie, do tego ceny umiarkowane.
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 23.07.2010 10:17

Split i Trogir - po prostu uwielbiam te klimaty :!:
Santosz, masz wspaniałą rodzinkę :P
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 24.07.2010 14:32

Na drugi dzien pobytu zaplanowana była plaża, ponieważ nie wiedzielismy gdzie się udać na dobrą plaże, postanowiliśmy objechać Ciovo w poszukiwaniu dobrego dojścia do wody. Na pograniczu Mastrinki i Arbaniji znajduje się droga w prawo prowadzaca na Żedno. Pnie sie ostro dogóry, widoków nie ma zbyt fajnych, ciasno, powoli dojezdżamy do Okruga Gornji od strony Zatoki Mavarstica, okazuje się że dojście do wody dla osób z dziecmi poniżej 7-8 roku zycia jest tutaj fatalne, ostre skały, w wielu miejscach ciężko dojść do wody osobie dorosłej, jednak dobre to miejsce dla osób dorosłych, mozna ponurkować gdyż wszedzie wybrzeze jest skaliste, uliczki bardzo wąskie, nie mozna pojechać szybciej, przy niesprawnym wiatraku to mordęga, co jakiś czas stajemy na 5-10 minut zeby silnik troche ostygł co przy 36-37 stopniach nie jest takie łatwe, przejezdżamy na Pulicanovy Bok ale tam jest tak samo, postanawiamy zatem wrócić w kierunku Trogiru i tu niespodzianka po kilku minutach jazdy robi sie tłoczniej na drodze i nagle wyjezdżamy w Zatoce Toć, na piekna plaże, własnie taka jakiej szukaliśmy, parking trochę zatłoczony ale na plazy w miare umiarkowana liczba osób, mozna spokojnie się rozłożyc z manelami. Parking 5kn/h, znajdujemy miejsce i wypakowujemy się a wyglądało to tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na plaży w Okrugu znajduje sie kilka punktów gastronomicznych oraz Konzum i Kerum, mozna tez wynająć pedalinę, plaża została wybetonowana, na wylewkę wysypano tony kamyków takich samych jak w lastryko, w wodzie co druga zatoczka a jest ich kilka została wysypana kamieniami białego koloru, są więc zatoczki z kamykami sypanymi sztucznie przez człowieka ale są tez takie które są prawdziwie zalegajace w morzu. Ogólnie polecam, my bylismy tam jeszcze kilka razy ze wzgledu na mała ilość ludzi i czysta wodę.
andre47
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andre47 » 27.07.2010 07:50

Piękna relacja , zapisuję się do czytelni . Wyjeżdżamy we wrześniu do Okrugu tak , że Twoja relacja przybliży nam miejsce naszych wakacji . pozdrawiam Andrzej.
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 27.07.2010 07:59

:-) 4 lipca my również stalismy w kolejce do urny wyborczej.
To było coś !!!...
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 27.07.2010 17:16

zoohha napisał(a)::-) 4 lipca my również stalismy w kolejce do urny wyborczej.
To było coś !!!...



W Splicie? w jakich godzinach?
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 27.07.2010 18:48

Nastał dzien trzeci naszego pobytu. Plany na ten dzień nie były jakies wygórowane - ot plaża a wieczór w Trogirze. Zaplanowana kolacja. Plaża oczywiście w Okrugu
Wieczorem udaliśmy się do Trogiru, zaskoczyła mnie atmosfera na deptaku, przy molo stały przepiekne jachty, kiedy późnym wieczorem zapalono światła zrobiła sie przepiekna aura nad rynkiem w Trogirze
Wybaczcie mi, ponieważ na wielu zdjęciach znajdują się czlonkowie mojej wspaniałej rodzinki nie omieszkam zamiescić i tych zdjęć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolacja w Konobie "Dalmacija" na promenadzie w Trogirze, cennik - Margerita mala - 35kn, mala mięsna - 40kn, mala salami - 40kn, zwykla salami - 45kn, coca cola 0,2 - 14kn, vinko 0,2 - 18kn, pizza dobra choć nie rewelacyjna ale winko - pieknie podane z lkampkami i małymi dzbankami na moje oko było wiecej niż 0,2l, czerwone , bardzo dobre, rewelacyjne, łączny rachunek 252kn za cztery osoby, całkiem znośnie jak na Trogir

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ulica Augustina Kazotica
Obrazek
Obrazek

Widok z mostku na kanale na Wieżę św. Marka, na jej szczycie znajduje się restauracja
Obrazek

Most Trogirski
Obrazek

Widok z ulicu Miejskiej na Katedrę św. Lawrenca
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Vitturi Tower
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Forteca Camerlengo
Obrazek
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 28.07.2010 07:46

:-) Tak jest w Splicie. Staliśmy w wesolutkim"ogonku", gdzieś w godzinach ... 10-11.30.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18376
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.07.2010 10:42

Trogir piękny jest i za dnia , i po zapadnięciu zmroku :D

Co do tłumów - cóż . . . my też jesteśmy jego elementami :wink: :lol:
Zawsze jednak można znależć jakąś uliczkę , zaułek , gdzie spokojnie focimy i chłoniemy klimat tego miasta

Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Trogir, Ciovo, Sibenik, Krka, Plitvice, Split 2010!!! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone