Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 08.06.2022 12:12

art69 napisał(a):eXtreme - A próbowałeś jechać ta trasą:
https://www.google.pl/maps/dir/14/21000 ... !3e0?hl=pl
Ja co roku ją pokonuję, fakt wyruszam w niedzielę rano. Jest spokojnie na trasie.


Ale to są 3 winiety potrzebne. Po co tak kombinować. Nie bójcie się tego Bielska i Żywca szczególnie jadąc nie w godzinach szczytu.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 08.06.2022 12:15

eXtreme napisał(a):Fajnie sobie tutaj rozmawiacie więc i ja się doczepię.
Choć nie jeżdżę z okolic Krakowa, to moja trasa do Chorwacji często ociera się o niego lub przez Kraków przebiega.
Do rzeczy.
Wcześniej jeździłem tak:
(jak syn "wielbiciel-a")
..........
.... Jeżdżę w ostatnie dni sierpnia i wracam prawie w połowie września, więc nie spodziewam się korków.
Dodam, że wyjeżdżając rano od siebie, na granicy słoweńsko-chorwackiej będę w sobotę wieczorem ok. godz. 19

Pytania:
Czy w ostatnich dniach sierpnia można się spodziewać płynnego przejazdu na tej granicy?
Coś zmienić w przebiegu trasy?
Warto zmieniać czy zostać przy starym rozwiązaniu -trasa 2


Nie mam syna co jeździ do Chorwacji, a tym bardziej po takiej ścieżce jak w poz.1.
Jak jedziesz w sobotę to tylko poz.2., ewentualnie zastanowił bym się czy Jędrzejów-Zawiercie-Pyrzowice-A1-Żory-Cieszyn nie będzie lepszy (od Siewierza dwupasmowa i trzypasmowa A1), ze względu na spory sobotni ruch na odcinku Tychy-B.Biała-Żywiec-Zwardoń. Jędrzejów-Zawiercie-Pyrzowice ( i odwrotnie) przez kilkanaście miesięcy jeździłem weekendowo (piątek po południu i niedziela wieczór) i zawsze było bardzo szybko.

Poz.3. zapomnieć ze względu na ruch, korki, roboty drogowe no i koszty.
eXtreme
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 06.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) eXtreme » 08.06.2022 12:34

art69 napisał(a):Też jeździłem przez Nagykanizsa faktycznie zawrót głowy, ale zmieniłem na cały odcinek M86 i 86 przez Szombathely jest o wiele lepiej. Ale jak kolego wspomniał musisz spróbować Sam bo każdy preferuje co innego.

Też jeżdżę M 86, 85 i koło Szombathely, może wcześniej się nie przyłożyłem do mapy.

Obrazek

Okazuje się, że ta trasa nr 2 jest faktycznie najlepsza i nie ma co zmieniać.
Nigdy korka na niej nie miałem, również bez kolejki na przejściu Gorican.
Ten węgierski kawałek jakoś przeboleje :roll:

:D
eXtreme
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 06.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) eXtreme » 08.06.2022 12:47

wielbiciel napisał(a):Nie mam syna co jeździ do Chorwacji, a tym bardziej po takiej ścieżce jak w poz.1.

poprawiłem, to syn Chris M
Chris_M napisał(a):Najdłużej trwająca to ta, którą jeździ mój Syn, czyli przez: Chyżne, Bańska Bystrzyca, Sahy, Budapeszt, Gorican - 1078 km / 12h00m.

W potoku cytowania pomyliłem się :oops:

wielbiciel napisał(a):Jak jedziesz w sobotę to tylko poz.2., ewentualnie zastanowił bym się czy Jędrzejów-Zawiercie-Pyrzowice-A1-Żory-Cieszyn nie będzie lepszy (od Siewierza dwupasmowa i trzypasmowa A1), ze względu na spory sobotni ruch na odcinku Tychy-B.Biała-Żywiec-Zwardoń. Jędrzejów-Zawiercie-Pyrzowice ( i odwrotnie) przez kilkanaście miesięcy jeździłem weekendowo (piątek po południu i niedziela wieczór) i zawsze było bardzo szybko.

Poz.3. zapomnieć ze względu na ruch, korki, roboty drogowe no i koszty.

I wszystko jasne, bardzo dziękuję :D
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 08.06.2022 14:16

eXtreme napisał(a):Nigdy korka na niej nie miałem, również bez kolejki na przejściu Gorican.

Przez kilka lat miałem tak samo, a w zeszłym roku pod koniec sierpnia, sobota jakoś 7-8 rano na starym przejściu - armagedon i
40 minut stania 8O
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2187
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 08.06.2022 15:04

RKStefan napisał(a):
eXtreme napisał(a):Nigdy korka na niej nie miałem, również bez kolejki na przejściu Gorican.

Przez kilka lat miałem tak samo, a w zeszłym roku pod koniec sierpnia, sobota jakoś 7-8 rano na starym przejściu - armagedon i
40 minut stania 8O

40 minut to armagedon?
Pojedź sobie w sezonie przez Słowenię i przejście w Macelj to zobaczysz jak wygląda prawdziwy armagedon.
Ewentualnie polecam przejście Horgosz -Roszke w któryś wakacyjny weekend - tam się dopiero dzieje!
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 08.06.2022 22:40

eXtreme napisał(a):
yarko2000 napisał(a):... to oznacza że w godzinach popołudniowych w okolicach Wiednia.. tutaj może być różnie.


Widzisz, o to mi chodziło. Dziękuję.
W soboty też?

ja jechałem przez wiedeń w sobotę a raczej w niedzielę ok 2-3 w nocy i ruch był na tyle spory, że mnie zaskoczył. Nie mówię, że były jakieś opóźnienia, ale jednak co stolica to stolica.
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 09.06.2022 16:32

marekkowalak napisał(a):
RKStefan napisał(a):
eXtreme napisał(a):Nigdy korka na niej nie miałem, również bez kolejki na przejściu Gorican.

Przez kilka lat miałem tak samo, a w zeszłym roku pod koniec sierpnia, sobota jakoś 7-8 rano na starym przejściu - armagedon i
40 minut stania 8O

40 minut to armagedon?
Pojedź sobie w sezonie przez Słowenię i przejście w Macelj to zobaczysz jak wygląda prawdziwy armagedon.
Ewentualnie polecam przejście Horgosz -Roszke w któryś wakacyjny weekend - tam się dopiero dzieje!

Miałem na myśli TO KONKRETNE, stare przejście Letenye-Goričan. Dla porównania: o zachodzie słońca w czerwcowy piątek kilka lat temu obudziliśmy tam pogranicznika ;-)
Kolejkę w Macelj obserwuję czasami ze współczuciem na GM. Też mi się zdarzało tam utknąć ale dawno, w "przedwęgierskich" czasach.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 09.06.2022 17:51

Czemu GM wrzuca mi ten kawałek do Goričan przez Słowenię ?
Może jazda nawet taki kawałeczek przez Słowenię miałaby sens np w celu zatankowania, ale wtedy oczywiście jadąc równolegle do A1 - opłaca się :?:
Ogólnie jedziemy z Warszawy do węzła Komin (A4), kawałeczek przed Zagrzebiem na nocleg. Trasa przez Czechy-Słowację-Węgry.
Możliwe, że ten kawałeczek Słowenii nie ma sensu (jeśli jechany objazdem autostrady, bo pewnie przez A1 czasowo ok), to jak jechać najlepiej ten kawałek po stronie węgierskiej ? Próbowałam powiększyć zdjęcie mapy w poście eXtreme nieco wyżej, bo widzę, że tu Słowenii nie pokazuje, ale niestety zrzut nie jest zbyt czytelny przy powiększeniu.
Jeszcze w kwestii tego ewentualnego tankowania w Słowenii, to na następny dzień będziemy jechać przez Bośnię, więc może zjeżdżanie na ten kawałeczek do Słowenii to skórka za wyprawkę ?

MAPA 1.JPG

MAPA 2.JPG
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 09.06.2022 18:14

corrina napisał(a):Czemu GM wrzuca mi ten kawałek do Goričan przez Słowenię ?

No bo to najszybsza trasa ale i najdroższa (bo trzeba mieć słoweńską winietę).

Raczej nikt tak nie jeździ. Albo jedziesz przez Słowenię omijając płatne drogi przez Landavę albo przez Węgry tylko.
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 09.06.2022 19:10

corrina napisał(a): Czemu GM wrzuca mi ten kawałek do Goričan przez Słowenię?
...to jak jechać najlepiej ten kawałek po stronie węgierskiej? Próbowałam powiększyć zdjęcie mapy w poście eXtreme nieco wyżej, bo widzę, że tu Słowenii nie pokazuje, ale niestety zrzut nie jest zbyt czytelny przy powiększeniu.
Jeszcze w kwestii tego ewentualnego tankowania w Słowenii, to na następny dzień będziemy jechać przez Bośnię, więc może zjeżdżanie na ten kawałeczek do Słowenii to skórka za wyprawkę?

MAPA 1.JPG

MAPA 2.JPG


Możesz pojechać na Lenti i dalej " w dół do M70, lub jechać inną trasą tj. 74 do Nagykanizsa.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9116
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 09.06.2022 19:51

Większość, jadących przez Węgry, ten kawałek pokonuje tak:
https://www.google.pl/maps/dir/46.68346 ... 88!1m0!3e0
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 09.06.2022 21:10

elka21 napisał(a):Większość, jadących przez Węgry, ten kawałek pokonuje tak:
https://www.google.pl/maps/dir/46.68346 ... 88!1m0!3e0


Lub bez opłat jak ktoś wybrał bezpłatną 86:
https://www.google.pl/maps/dir/46.68346 ... m1!2b1!3e0
Kilka minut dłużej, przetestowane kilka razy, ostatnio 2019r.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 09.06.2022 21:16

elka21 napisał(a):Większość, jadących przez Węgry, ten kawałek pokonuje tak:
https://www.google.pl/maps/dir/46.68346 ... 88!1m0!3e0



Elu, dziękuję pięknie, jak i wszystkim przedmówcom :)
Śmieszne, bo ten link jak otwieram z telefonu, uparcie pokazuje przez Słowenię :mrgreen: Ale na komputerze już tak jak trzeba :oczko_usmiech:
Wydaje mi się, że my właśnie tak wracaliśmy w ubiegłe wakacje, chociaż początkowo coś nas trochę nawigacja oszukała :lol:
Jeszcze raz wszystkim dzięki ! :papa:
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 09.06.2022 21:17

wielbiciel napisał(a):
elka21 napisał(a):Większość, jadących przez Węgry, ten kawałek pokonuje tak:
https://www.google.pl/maps/dir/46.68346 ... 88!1m0!3e0


Lub bez opłat jak ktoś wybrał bezpłatną 86:
https://www.google.pl/maps/dir/46.68346 ... m1!2b1!3e0
Kilka minut dłużej, przetestowane kilka razy, ostatnio 2019r.


Dzięki :)
Będziemy mieć winietę, więc bez problemu 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 409
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone