Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Teneryfa

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Rafi
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 31.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi » 13.11.2006 12:47

witam,


no to mam problem, w styczniu planuję albo Egipt sharm el sheikh (nurkowanie i leżenie na słońcu) albo kanry(w planie też byczenie się ile wlezie)... no i po twoim opsie.... nie wiem co zrobić.

Pozdrawiam
Patrycja Głowacka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patrycja Głowacka » 13.11.2006 16:00

Rafi:)
Byłam i na Kanarach i w Egipcie i też nie wiedziałabym co wybrać:D
Wybierz z losowania.... Za rok znów ruszysz w podróż....

P.S. W Egipcie- zupełnie inna kultura, mnóstwo zabytków ( co dla mnie jako historyka jest zachęcające), Morze Czerwone jest zdecydowanie ładniejsze od Atlantyku i bardziej atrakcyjne dla sympatyków nurkowania... Możesz pojeździć na wielbłądzie :D (trzymaj się mocno jak zwierzyna będzie wstawała i siadała) Ale pod względem jakości usług turystycznych daleko Egiptowi do Hiszpanii...
Pozdrawiam Patka
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 14.11.2006 10:16

Rafi ... może spróbuj jeszcze przykombinować coś innego - ja bym nie polecał ani Kanarów, ani Egiptu (gdzie wszakże nie byłem, ale swoje wiem :) ).
Może lepiej uderzyć do Portugalii, Maroka, Turcji albo na jakąś wyspę grecką, francuską, czy włoską?
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 14.11.2006 11:10

Czyli jednak i na Kanary warto zawitać :D

Krzysztof. Czy móglbyś wyjaśnić co oznacza stwierdzenei brak zabytków architektonicznych? Może nie tyle wyjaśnić co dookreśłić :) Chodzi mi o to, czy miasteczka na wysapch są ciekawe w znaczeniu wizualnym i nie koniecznie ciekawe jako zabytki architektoniczne. Czy mają swój urok itd.? Przypuszczam, że nie znajdziemy tam Wenecji czy Dubrovnika ale może jednak miło jest pospacerować uliczkami ???
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 14.11.2006 12:09

Patrycja Głowacka napisał(a):Rafi:)
Byłam i na Kanarach i w Egipcie i też nie wiedziałabym co wybrać:D
Wybierz z losowania.... Za rok znów ruszysz w podróż....

P.S. W Egipcie- zupełnie inna kultura, mnóstwo zabytków ( co dla mnie jako historyka jest zachęcające), Morze Czerwone jest zdecydowanie ładniejsze od Atlantyku i bardziej atrakcyjne dla sympatyków nurkowania... Możesz pojeździć na wielbłądzie :D (trzymaj się mocno jak zwierzyna będzie wstawała i siadała) Ale pod względem jakości usług turystycznych daleko Egiptowi do Hiszpanii...
Pozdrawiam Patka


Ja też byłem na Kanarach (Playa de las Americas) i w Egipcie (Hurghada) i zdecydowanie stawiam na Egipt! W jednym i w drugim przypadku byłem w sierpniu, ale i tak woda o dobrych kilka stopni cieplejsza była w Morzu Czerwonym niż w Atlantyku. Jeżeli lecisz w styczniu, to już w ogóle będzie przepaść porównując jedno z drugim. Ponadto w Egipcie jest więcej rzeczy "do zaliczenia". Wiadomo, Kair, Giza, Luksor... Całą Teneryfę objedziesz dookoła w 1 dzień (ok. 160 km). Po środku masz Teidę i... to wszystko... Poza tym piasek na plaży jest czarny... jest taki bzieee... ;) Oczywiście jest to moje subiektywne odczucie, zrobisz jak uważasz, ale jednego jestem pewien, wyboru Egiptu nie będziesz żałował! :) Ja w każdym bądź razie w przyszłym roku znów lecę do Hurghady :)
Rafi
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 31.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi » 14.11.2006 12:15

Krystof napisał(a):Rafi ... może spróbuj jeszcze przykombinować coś innego - ja bym nie polecał ani Kanarów, ani Egiptu (gdzie wszakże nie byłem, ale swoje wiem :) ).
Może lepiej uderzyć do Portugalii, Maroka, Turcji albo na jakąś wyspę grecką, francuską, czy włoską?


ale chyba w styczniu w tych rejonach nie jest zbyt ciepło , no może poza Marokiem, a zależy mi na tym, by ponurkować.
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 14.11.2006 14:58

Czy to prawda ze na Teneryfe , Gran Canarie itd nie ma bezpośredniego samolotu z Polski?? Koleżanka twierdzi ze sa tylko z przesiaką w Paryżu albo lecisz na Teneryfe a ladujesz najpierw w Maroku i dopiero stamtad na wyspe?

Jakie sa Wasze doświadczenia w tym zakresie?
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 14.11.2006 17:19

aneta_jacek napisał(a):Czy to prawda ze na Teneryfe , Gran Canarie itd nie ma bezpośredniego samolotu z Polski?? Koleżanka twierdzi ze sa tylko z przesiaką w Paryżu albo lecisz na Teneryfe a ladujesz najpierw w Maroku i dopiero stamtad na wyspe?

Jakie sa Wasze doświadczenia w tym zakresie?



Cześć Aneta :)
Wg mnie tylko czartery. Czasami warto przeglądać oferty biur podróży, które ogłaszają oferty "tylko przelot". Moja kumpela właśnie tak lata w nietypowe miejsca na ziemi :)
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 16.11.2006 11:57

Samoloty - rzeczywiście, widziałem tylko czartery; na Teneryfę lecieliśmy z Wawy z międzylądowaniem na Gran Canarii.
A z tego, co się orientowałem, to z Polski ogólnie słabo się lata :(

Architektura - na Teneryfie nie odnotowałem nic, co możnaby nazwać miejscem do "klimatycznego spacerowania". Oczywiście, nie byłem wszędzie. Miasta tam są stosunkowo młode, co czyni je mało przytulnymi. Większość z nich (jeśli nie całe, to spore dzielnice) to ponadto typowe osady obcokrajowców, którzy zdecydowali się na emeryturę w ciepłym.
Bliżej im do Markarskiej, czy Breli, niż do Trogiru, czy Omisa (nie wspomnę o Splicie i Dubrovniku, bo tu w ogóle nie ma co porównywać), K.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 17.11.2006 11:02

Hmmm, cóż mało ciekawa perspektywa jednym słowem.
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 17.11.2006 15:36

Aneta i inni szukający samolotów - tutaj sobie pogrzebcie :D :
http://www.skyscanner.net/pl/loty-do/ta ... tryny.html

Aha - ja słyszałam same ochy i achy na temat parku narodowego Pico del Teide - to wulkaniczny najwyższy szczyt Hiszpanii. :lol: I jestem pewna że tam warto!!!!! (O soooooorrrrrrrrrry - dopiero przeczytała, że już o tym wspominałeś Krystof:oops: :D
Aha - jeszcze sie dowiedziałam, ze tamtejsze biura organizują jednodniowe, a właściwie jednodobowe - wycieczki lotnicze np. do afrykańskiej Gambii (podobno za 260 euro). I wspominam dlatego, że poznani przeze mnie ludzie, od takiej wycieczki rozpoczęli akcję pomocy dla jednej ze szkół w Gambii.
Poprzednia strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Teneryfa - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone