Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Temperatura wody na przełomie maja i czerwca??

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 16.05.2010 20:18

witam,
pogoda jest nieprzewidywalna i lubi płatać figle, w tamtym roku, w lipcu powiało od lądu, zmieszało wodę i kilka dni miałem - w zuljanie - mniej niż 20 stopni z rekordem(niestety) 17 stopni, czego nikomu nie życzę,
pozdrawiam i jak co roku liczę dni do wakacji w cro.
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 16.05.2010 20:31

Witam .Dziszaj o 4 rano wruczilem z Splitu i mam informacie z piewrsze renki.Temperatura moża Split 18,Zadar 17,Dubrownik 18 i po a powietsza oko 23 :D :D :D
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 16.05.2010 20:58

:) Dodam od siebie, że w pierwszym tygodniu maja temperatura wody nie powodowała odmarznięcia ręki podczas jej moczenia ;) chciałem się nawet kąpać ale przykry epizod gastronomiczny w Orebiciu to mi uniemożliwił. Woda jest o temperaturze bardzo ciepłego letniego Bałtyku :)
Pozdrawiam!
OlciaB
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 17.05.2010
Re: Co z tą pogodą?

Nieprzeczytany postnapisał(a) OlciaB » 17.05.2010 12:00

Ja jadę w sierpniu - więc o pogodę się nie boję - a póki co trzymam kciuki za słonko dla Ciebie :D
Ostatnio edytowano 19.05.2010 08:47 przez OlciaB, łącznie edytowano 1 raz
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 17.05.2010 15:38

Pamiętam czerwiec 2006r.Wybieralismy sie na makarską riwierę i sledziłam tamtejsze linki pogodowe.Załamka mnie brała na to co przewidywłly serwisy pogodowe.A na miejscu od połowy czerwca lampa z zarówą były.
Można śledzić co zapodają pogodynki,ale po co się stresować? Pogoda i tak "zrobi co zechce" :D
trentor
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 24.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) trentor » 18.05.2010 08:40

Witam
A ja sie wybieram juz za 1,5 tyg (wyjazd dokladnie 27.05) Tucepi - i sie nie stresuje :) a zaznaczam ze to moj pierwszy raz i z dwojką rozbójników!
Wierze że będzie zajeb.....
Przy gorszej pogodzie zostanie zwiedzanie.

Pozdr
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.05.2010 08:47

trentor napisał(a):Witam
A ja sie wybieram juz za 1,5 tyg (wyjazd dokladnie 27.05) Tucepi - i sie nie stresuje :) a zaznaczam ze to moj pierwszy raz i z dwojką rozbójników!
Wierze że będzie zajeb.....
Przy gorszej pogodzie zostanie zwiedzanie.

Pozdr

Ot i prawidłowe nastawienie :)
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 18.05.2010 09:43

trentor napisał(a):Witam
A ja sie wybieram juz za 1,5 tyg (wyjazd dokladnie 27.05) Tucepi - i sie nie stresuje :) a zaznaczam ze to moj pierwszy raz i z dwojką rozbójników!
Wierze że będzie zajeb.....
Przy gorszej pogodzie zostanie zwiedzanie.

Pozdr
my też tak mniej więcej 26-28 ruszamy do Podgory, moze się gdzies na autostradzie spotkamy :wink:
trentor
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 24.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) trentor » 18.05.2010 09:46

a moze - bedzie ciekawie :)

Opel Zafira blekitny z Boxem (prawdopodobnie) na blachach SGL...

czego ja mam wypatrywac? :)
ra01
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ra01 » 18.05.2010 09:49

Przyznam że też obserwuję prognozy i byłem lekko podłamany (wyjazd 13-06 do Zadaru) ale po przeczytaniu postów jestem trochę spokojniejszy. Woda dzisiaj w Zadarze ma 17 stopni!!!!! Tylko raz trafiłem w lipcu na tak ciepłą wode w Bałtyku. Zazwyczaj było 16 raz nawet 15 stopni. Został miesiąc do wyjazdu, jestem dobrej myśli - pewnie d... zamoczę w wodzie, może nawet z przyjemnością. Zważywszy na to że jestem zmarzluchem - liczę na to że woda dojdzie do 20 stopni ;-)
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 18.05.2010 10:04

trentor napisał(a):a moze - bedzie ciekawie :)

Opel Zafira blekitny z Boxem (prawdopodobnie) na blachach SGL...

czego ja mam wypatrywac? :)
najprawdopodobniej jeszcze (gdyby cos się zmieniło poinformuję ) renault megane ciemno-zielony metalik z Boxem (najprawdopodobniej) na blachach KWA...

:lol:

tu dwutygodniowa pogoda dla Podgory: http://www.zoover.pl/chorwacja/dalmacja/podgora/pogoda
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 18.05.2010 10:12

Dzis w Sibeniku tj. 18 V temperatura mizerna woda 17 st. a powietrze tylko 14 st.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 18.05.2010 10:43

U nas 19 st., morze 17- 18 st. (zależy w którym miejscu). Od soboty ponoć pogoda ma się znacznie poprawić.... Ludzie bez paniki. Tydzień to baardzo dużo czasu, by pogoda mogła zmienić się diametralnie (w Pl, Austrii i Bośni śpadł śnieg - to chyba normalne, że i na pogodzie tutaj to po prostu musi się odbijać)... kilka dni bardzo ciepłych i temp. morza podniesie się o 3-4 stopnie.
Wyjazd 13 czerwa... matko kochana to prawie 3 tygodnie.. Osobiście gwarantuję temp. morza 21 st. (a najprawdopodobniej będzie i wyższa)!
Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.05.2010 10:49

Oglądając pognozę pogody w TV pokazują duże opady deszczu - Kasiu - jak wygladą to naprawdę? Czy to taka powódź jak u nas na południu i w niektórych węgierskich miasteczkach?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 18.05.2010 11:24

JacYamaha napisał(a):Oglądając pognozę pogody w TV pokazują duże opady deszczu - Kasiu - jak wygladą to naprawdę? Czy to taka powódź jak u nas na południu i w niektórych węgierskich miasteczkach?

Nie wiem jak jest na lądzie, ponieważ od jakiegoś czasu nie oglądam wiadomości.. zdążę zawsze tylko na prognozę pogody.. wiem, jak jest u nas na wyspie... Tutaj padało dwa razy w zeszłym tygodniu (w którąś z nocy, bodajże ze środy na czwartek i trochę pogrzmiało, ale niespecjalnie), potem w sobotę od rana do 13.00-14.00 lało, po czym się rozpogodziło i było bardzo ciepło i słonecznie; zaczęło padać znowu ok 21.00. Niedziela i poniedziałek były pochmurne, ale nie padało...Dziś też pochmurno, nie pada. Oczywiście nie mogę się zarzekać, że to co piszę dotyczy całej wyspy - mówię tylko o okolicy St.Gradu (jak było w m. Hvar czy tym bardziej za Jelsą w stronę Sućurja nie mam pojęcia - a mogło być zupełnie inaczej).
W zeszłym tygodniu któregoś dnia w Zagrzebiu spadł grad (całkiem solidny)...ale przecież kontynentalna Hr to inna klimatycznie bajka niż wybrzeże (i chyba nie bardzo turystów obchodzi)... Mignęło mi też kilka "obrazków" w TV - rolnicy załamani zniszczonymi deszczem zasiewami (ale to chyba w Slavonii);cóż.. skoro u sąsiadów powodzie... to w Slavonii jest się czym martwić (moją tam "porządne rzeki").
Pozdrawiam

Dopisane:stan wód
Ostatnio edytowano 18.05.2010 13:02 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat

cron
Temperatura wody na przełomie maja i czerwca?? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone