Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Temperatura wody na przełomie maja i czerwca??

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 14.05.2010 10:43

Nawet sami meteorolodzy przyznają, że tylko 12 godzinna prognoza jest trafna jeszcze w miarę, 24 godz. tylko w 50%. Czyli mówiąc po ludzku: na dwoje babka wróżyła! A przy większych wahnięciach pogoda zmienić się może z godzina na godzinę.
przemas_depesz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 25.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemas_depesz » 14.05.2010 10:47

Jedyne co mnie kiedyś nieprzyjemnego spotkało to 2 godziny BURY i potem piękne słońce.....POZDRAV
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 14.05.2010 10:57

daro2008 napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Daral7 napisał(a):jaka jest szansa przy takiej pogodzie teraz aby w polowie czerwca bylo ponad 20 stopni w morzu ?


W połowie czerwca na bank temp. wody będzie ponad 20 st.



Bardzo pocieszająca informacja, już za pięć tygodni wyjazd do Tucepi, czyli duża szansa na ciepłą wodę.
Jak dotąd byliśmy "skazani" tylko na Bałtyk (zimna woda) i kaprysy nadbałtyckiej pogody, która w ostanich latach "przegięła" i stąd pierwsza wyprawa do Cro.


My jeździliśmy nad Bałtyk co roku od 2000r. Powiem, że przez pierwsze lata, chyba do 2004r. włącznie, pogoda udawała nam się nawet całkiem spoko. Pamiętam, że najlepiej trafiliśmy w 2003r. - końcówka lipca i początek sierpnia w Dębkach - 10 dni słońca i woda całkiem ciepła. Od 2005r. było już coraz gorzej więc w tym roku po raz trzeci wybieramy się do CRO około połowy lipca . Pozdrawiam. :D :D :D
madziaL
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaL » 14.05.2010 11:54

A może ktoś ma już w tym roku zaliczoną kąpiel i opalanie na Chorwackiej plaży? :lol:
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 15.05.2010 14:57

Codziennie zaglądam do CRO za pomocą web kamer i jestem przerażony widokiem ołowianych chmur :?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.05.2010 16:26

smer napisał(a):Codziennie zaglądam do CRO za pomocą web kamer i jestem przerażony widokiem ołowianych chmur :?


masz rację ja też obserwuję kamerki i nigdy tak nie było jak w tym roku cały czas przewaga chmur
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.05.2010 17:29

misiekmb1 napisał(a):
smer napisał(a):Codziennie zaglądam do CRO za pomocą web kamer i jestem przerażony widokiem ołowianych chmur :?


masz rację ja też obserwuję kamerki i nigdy tak nie było jak w tym roku cały czas przewaga chmur


Pewnie zależy gdzie i w którym momencie.. od kilku dni pogoda kapryśna.. U nas zmienia się kilka raz na dzień. Na przykład dziś: rano lało i była burza, potem było bardzo słonecznie i dość ciepło 23 st. w cieniu (ale w słońcu nie do wytrzymania), a teraz znowu zbiera się na deszcz (niebo całkowicie zasnute ciemnymi chmurami - temp. nadal 23)...ale w maju ma prawo tak być...z tego co widzę, to generalnie w większej części Europy pogoda kiepska...

P.S. Sprawdzalność prozgóz w tym tygodniu, jak zwykle była kiepska.. Właściwie przez cały tydzień miało padać; tym czasem u nas deszcz spadł tylko raz (w nocy... bodajże ze środy na czwartek....)
Pozdrawiam
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 15.05.2010 21:01

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):...potem było bardzo słonecznie i dość ciepło 23 st. w cieniu (ale w słońcu nie do wytrzymania)...


Za 2 tygodnie sprawdzę to naocznie na Hvarze ;) i... oby faktycznie było nie do wytrzymania
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 15.05.2010 21:07

z tego co pamiętam rok temu Maj był piękny w cro , czerwiec bardzo dużo deszczu.. dni szarawe dopiero pod koniec czerwca zaczęła się lampa.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 15.05.2010 21:29

smer napisał(a):mirko, my wszyscy liczymy na coś wyjątkowego, na min. 26stC :lol: :lol: :lol:


To minimum ( temp. powietrza) było na początku maja w Grecji (max.32 stopnie), przez prawie 2 tygodnie piękna słoneczna pogoda, morze egejskie cieplejsze niż latem Bałtyk. Tak czy inaczej latem będzie urlop w Chorwacji bez względu na pogode. :D
Just-27
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 10.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Just-27 » 16.05.2010 12:51

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Just-27 napisał(a):Ja mam zaplanowany wyjazd na poczatek czerwca i jestem zalamana jak patrze na prognozy pogody :(
Jakoś nie chce mi się wierzyć , zeby zrobiła sie ładna pogoda. Oczywiście nie licze na temperatury jak w sierpniu czy lipcu ale żeby chociaż tak ok 28 st C powietrze i morze tak koło 20 to byłabym szczęśliwa.


Nie myślisz chyba, że dla wybrzeża Adriatyku można przewidzieć pogodę z miesięcznym wyprzedzeniem (i żeby takowa się sprawdziła....).
Tutaj nie zawsze sprawdzają się prognozy na najbliższe 24 h..tygodniowe prognozy to już "wróżenie z fusów", ....a co dopiero te na najbliższe 30 dni...
Pozdrawiam


Gdyby do mojego wyjazdu zosatał miesiąc to bylabym jakos spokojniejsza. Biorąc pod uwagę, że zostalo tylko 2,5 tygodnia to jakoś myśl o pogodzie nie daje mi spokoju.

Czy taka pogoda jak teraz w chorwacji to norma na maj, czy jest wyjątkowo zimno ??
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 16.05.2010 13:21

Just-27 napisał(a):Gdyby do mojego wyjazdu zosatał miesiąc to bylabym jakos spokojniejsza. Biorąc pod uwagę, że zostalo tylko 2,5 tygodnia to jakoś myśl o pogodzie nie daje mi spokoju.

Czy taka pogoda jak teraz w chorwacji to norma na maj, czy jest wyjątkowo zimno ??

Ani jedno, ani drugie..(czy obecnie w ogóle w kwestiach pogody gdziekolwiek na świecie można mówić o jakichokolwiek normach?). Ale to jak jest dziś, nie znaczy, że już za kilka dni nie zrobi się upalnie (tego nie wie nikt, nawet meteorolodzy, choć udają, że jest inaczej.. no dobra, starają się, co nie znaczy, że im się udaje...)Tu pogoda potrafi się zminiać kilka razy na dzień...W zeszłym roku o tej porze zdarzyły się upały (po 30 st, morze ponad 20)
Jeśli nigdy nie byłaś/eś w Hr, to wiedź, że temperatury w Pl i tem. nad Adriatykiem to zupełnie inna bajka (zupełnie inna odczuwalność ciepła). Nawet jeśli temperatury w cieniu w Hr i Pl są takie same, wierz mi, to nie jest to samo! 20st. w Pl to całkiem inna bajka niż 20 w HR; tutaj słońce jest znacznie silniejsze... Dokładnie tydzień temu przy temperaturze 20 st. całkiem porządnie poparzyłam sobie ramiona...(jak czeska turystka :wink: ).
Dziś akurat pochmurno (póki co słońca nie ma) 16 st (morze 18st), w nocy było 15, 5.. to chyba jednak cieplej niż w Pl...
Wczoraj po 23.00 byliśmy w centrum miasteczka z mężem ciepło ubrani (mąż polar, ja prochowiec), ale widzieliśmy pl turystów, w krótkich spodenkach i cieńkich bawełnianych koszulkach, jak zajadali się lodami siedząc przy stolikach na zewnątrz przed cukiernią....

tu analiza zeszłego miesiąca (pod kątem odstąpięń od tzw. "normy" czyli od statystyk dla kwietnia).. jak widać prawie na całym wybrzeżu kwiecień był ponad przeciętną pod względem temperatury.
Pozdrawiam
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 16.05.2010 14:52

smer napisał(a):Jeśli zamówić można tylko u Św. Mikołaja, to POSŁUCHAJ MNIE MIKOŁAJKU UWAŻNIE!:
Chcę mieć na początku czerwca ukrop na Hvarze!!! :twisted: Zrozumiano!?!
ja w Podgorze i jak nie będzie 24stC jak rok temu to masz w ryj... zrozumiano..??!! na biegun się pofatyguję!!!
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003
trochę obawiam się deszczu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 16.05.2010 15:26

Równiez i ja za 2 i pół tygodnia wybieram sie do CRO. Wyspy BRAC, HVAR, KORCULA i LASTOVO. Będą nocował pod namiotem. Trochę obawiam sie deszczu. W ubiegłym roku w połowie czerwca na campach rivery makarskiej kilka razem nocowałem w mokrawym śpiworze (ulewy). Na szczęście w dzień było ciepło.
Pozdrawiam GAJUS.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 16.05.2010 15:39

w zeszłym roku początkowo było fajnie przy brzegu, dalej również lecz do pionu ciężko, współczuje tym 2 metrowym gościom, bo mnie [rzy pionowym pozostaniu w wodzie 100m od plaży urywało tylko stopy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Temperatura wody na przełomie maja i czerwca?? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone