Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Temperatura wody na przełomie maja i czerwca??

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
szeltom
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 15.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szeltom » 12.05.2010 07:41

Wyspa Rab, Rajska Plaża ...
Jak będzie zimna woda to mnie mój synek udusi 8O
Podobno jest tam bardzo płytka woda więc teoretycznie winna się szybciej nagrzewać :roll:
1 - 11 czerwca . Piszę podobno bo to nasza pierwsza wyprawa do Chorwacji ... :wink:
Sisar
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sisar » 12.05.2010 10:21

Witam wszystkich - jestem nowy :) i mam zamiar na przełomie maja i czerwca też pojechac do Chorwacji - po raz pierwszy.... W dobie pyłu wulkanicznego postanowiliśmy w tym roku nien ryzykować smaolotów...
Jedziemy autem do Chorwacji.

Ja też obserwuję pogodę z niepokojem. Cały czas deszcze :(
Woda chyba nie bardzo ma się jak ogrzać....
Mnie też mój mały udusi :(
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 12.05.2010 10:39

Jeśli zamówić można tylko u Św. Mikołaja, to POSŁUCHAJ MNIE MIKOŁAJKU UWAŻNIE!:
Chcę mieć na początku czerwca ukrop na Hvarze!!! :twisted: Zrozumiano!?!
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 12.05.2010 11:02

smer napisał(a):Jeśli zamówić można tylko u Św. Mikołaja, to POSŁUCHAJ MNIE MIKOŁAJKU UWAŻNIE!:
Chcę mieć na początku czerwca ukrop na Hvarze!!! :twisted: Zrozumiano!?!


no no ostroznie z tym "ukropem" :wink: bo sie spełni i dopiero bedzie płacz :lol: :lol:
madziaL
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaL » 12.05.2010 12:24

smer napisał(a):Jeśli zamówić można tylko u Św. Mikołaja, to POSŁUCHAJ MNIE MIKOŁAJKU UWAŻNIE!:
Chcę mieć na początku czerwca ukrop na Hvarze!!! :twisted: Zrozumiano!?!


Ja się podłączam pod te prośby:)
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 12.05.2010 21:28

Statystyka:



Obrazek

:?
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 13.05.2010 05:57

mirko, my wszyscy liczymy na coś wyjątkowego, na min. 26stC :lol: :lol: :lol:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 13.05.2010 06:14

Zgadzam się, bo ......
Statystyka jest jak bikini, dużo pokazuje, ale najważniejsze ukrywa :wink:

Ja osobiście, kąpię się w morzu, gdy temperatura wody jest ponad 22 st. C

:?
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 13.05.2010 06:20

Jak by nie było, to i tak woda będzie o niebo lepsza niż w naszym zimnym i brudnym Bałtyku ;)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.05.2010 08:02

mirko napisał(a):Statystyka


Ten obrazek potwierdza moje doświadczenia.... W Chorwacji byłem dwukrotnie w pierwszej połowie czerwca (Makarska Riviera i Pag) i dwukrotnie woda oscylowała na granicy 20 stopni C :? . Na Makarskiej jeszcze było znośnie, choć z kolei pogoda nieszczególnie dopisywała, ale na Pagu rok później woda jak dla mnie była zdecydowanie za zimna, za to pogoda - drut.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 13.05.2010 08:42

smer napisał(a):Jeśli zamówić można tylko u Św. Mikołaja, to POSŁUCHAJ MNIE MIKOŁAJKU UWAŻNIE!:
Chcę mieć na początku czerwca ukrop na Hvarze!!! :twisted: Zrozumiano!?!


to dodaj ze cały czerwiec ma być ładny, bez takiego długiego (jak na CHR) załamania pogody jak rok temu ;)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.05.2010 08:46

smer napisał(a):Jak by nie było, to i tak woda będzie o niebo lepsza niż w naszym zimnym i brudnym Bałtyku ;)


A kiedy byłeś ostatnio nad naszym morzem i gdzie?
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 13.05.2010 09:20

Zawsze bywałem na początku czerwca i mimo fatalnej w maju pogody w PL, nawet moja żona się kąpała. Na mój gust co najmniej 21 st.
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 13.05.2010 10:05

JacYamaha napisał(a):
smer napisał(a):Jak by nie było, to i tak woda będzie o niebo lepsza niż w naszym zimnym i brudnym Bałtyku ;)


A kiedy byłeś ostatnio nad naszym morzem i gdzie?


W sierpniu 2007 roku w okolicach Łeby - na 2 tygodnie pobytu większość dni pochmurna, a woda zimna.

Wcześniej w lipcu 2003 w Chałupach - na 10 dni pobytu jeden dzień trochę słoneczny, 9 dni ulewy, woda szpetnie brudna i morderczo zimna.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 13.05.2010 10:22

Pamiętajie o tym, że kolor i przejrzystaość wody w duzej mierze zależą od dna.. tam, gdzie jest piasek, woda zawsze będzie mętnawa (nawet nad Adriatykiem), tam, gdzie kamienie - bardziej przejrzysta i o pięknym kolorze....Co do temperatur.. bardzo wiele zależy od miejsca.. różnice temperatu morza mogą być nawet kilka stopni na tak długim wybrzeżu jakie ma Hr (i nie zawsze regułą jest - im dalej na południe tym cieplej) - prądy, cpecyficzne mikroklimaty....itp.
Ja też, kiedy woda osiągnie 22 st. inauguruję "sezon kapielowy". Generalnie jednak zasada taka, że morze najfajniejsze we wrześniu (bo kiedy grzeje się całe lato, to potem nie wystarczy jeden czy dwa deszczowe dni, by znacznie ochłodzić tak ogromne, nagrzane masy wody.. dlatego kąpać można się śmiało do października; czasem i na początku października o ile utrzyma się ładna pogoda - przynajmniej w Dalmacji)
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Temperatura wody na przełomie maja i czerwca?? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone