Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Teksańskie widoczki w Toskanii

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15683
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.01.2016 09:57

Lednice napisał(a):Najlepiej mieć klimę w pokoju, zamknąć okna i nic nas to nie interesuje :wink:

Dlatego zawsze szukam lokum z klimą (choć nie tylko dlatego klimę potrzebuję), ale cisza jest też dla mnie ważna, bo lubimy w spokoju siąść na balkonie czy tu na tym "tarasiku" i posiedzieć jak jest ciemno, chociaż by popatrzeć w niebo jak nie ma innego widoku :D

mysza73 napisał(a):Ja mam zazwyczaj obcięte nogi :roll: ... a tu ktoś komuś uciął głowę 8O :smo:

Wy macie obcięte nogi przez fotografa, a Pan M. ma głowę, ale na potrzeby relacji został jej pozbawiony :mrgreen:

Zjadłaś już prinecssę?

Dziś pójdziemy na normalną plażę i odwiedzimy co nie co.......
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 22.01.2016 10:03

piekara114 napisał(a):i przez fotografa, a Pan M. ma głowę, ale na potrzeby relacji został jej pozbawiony :mrgreen:

Zjadłaś już prinecssę?

Dziś pójdziemy na normalną plażę i odwiedzimy co nie co.......


Właśnie przełknęłam ostatni kęs :oops: ,

nooooooo wreszcie COŚ odwiedzimy ... :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15683
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.01.2016 10:07

mysza73 napisał(a):nooooooo wreszcie COŚ odwiedzimy ... :oczko_usmiech:
A co kemping Ci się nie podobał. wycieczka jak się patrzy, chyba ze 2 dni mi zajęło zanim się zebrałam i poszłam w teren :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 22.01.2016 10:13

piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):nooooooo wreszcie COŚ odwiedzimy ... :oczko_usmiech:
A co kemping Ci się nie podobał. wycieczka jak się patrzy, chyba ze 2 dni mi zajęło zanim się zebrałam i poszłam w teren :D


Nie no, kemping spoko :mrgreen: , zwłaszcza kuchnia w Waszym domku mi się spodobała (wyglądała na czyściutką :D ),

ale jakieś pagórki toskańskie bym pooglądała, jakieś uliczki ... kościoły 8O :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15683
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.01.2016 13:20

mysza73 napisał(a):i ... kościoły 8O :wink:

8O 8O U Ciebie było ich odpowiednio dużo, więc nie będę się powtarzać :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 22.01.2016 13:52

piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):i ... kościoły 8O :wink:

8O 8O U Ciebie było ich odpowiednio dużo, więc nie będę się powtarzać :D


No doooobra ... ja też mam cały czas ich przesyt :roll: ... ale o ten jeden w Sienie tylko poproszę ładnie 8)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 22.01.2016 17:58

Ja się tu melduję, bo przeoczyłem!! Ale już teraz będę miał te relację w "swoich"

Na razie nie komentuje, bo dopiero się za nią wezmę!
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15683
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.01.2016 21:53

tony montana napisał(a):Ja się tu melduję, bo przeoczyłem!! Ale już teraz będę miał te relację w "swoich"
Fajnie, że wpadłeś :D



13.07.2015, poniedziałek

To nastał nasz pierwszy pełny dzień w nadmorskiej Toskanii. To co robić? Oczywiście udajemy się na wodę, ale nie nad basen, nad który mamy 20 sekund spaceru, ale nad morze oczywiście. MdB znajduje się jeszcze nad Morzem Liguryskim, choć informacje w necie chociażby na popularnej Wiki odnośnie granic Morza Liguryjskiego i sąsiedniego Tyrreńskiego są sprzeczne i mogą wprowadzać w błąd.
240px-Ligurian_Sea_map.png
Granice_Morza_Tyrreńskiego.png


Włoska wersja wiki popiera, że MdB leży nad Morzem Liguryjskim – i przy tej wersji pozostaję :mrgreen: To po śniadanku, na pewno mocno wcześnie to nie było, raczej bym rzekła bliżej południa :D udajemy się nad morze. Tym razem wybieramy plażę upatrzoną w domu, czyli via Platani do końca i ścieżką do morza. Z mapy wynika, że czeka nas 800 metrowy spacer. Luz. Przecież to nawet nie kilometr i nie mamy małego dziecka. Pakujemy to co konieczne na plaży, nie zapominając o parasolu – to ekwipunek syna, on go zawsze nosi, ja turystyczną torbo-lodówkę, a Pan M. resztę gadżetów.
To idziemy.
Spacer do lekkich nie należy i ten 800 metrowy odcinek pokonujemy z kilkoma postojami :roll: W końcu docieramy na plażę. Miejscówkę mamy zdecydowanie lepszą niż wczoraj popołudniu (nasze zejście na plażę jest już ostatnim na południu), ale nie są to pustki jak w chorwackich zatoczkach, ale na pewno nie przypomina skupiska ciał. Po wejściu na plaże idziemy jeszcze w kierunku południowym i w miarę luzów zajmujemy miejscówkę. Mogłoby być lepiej, ale nie narzekamy. Z prawej tłoczniej, zwłaszcza tak ze sto metrów w kierunku północnym, dość tłoczno
Obrazek

Obrazek

…w lewo już zdecydowanie więcej miejsca, jutro trzeba będzie udać się dalej na południe…
Obrazek


Pan M. zajmuje strategiczne miejsce do odpoczynku, a my z synem lecimy do morza. Przy linii plaża- morze są kamyki, można po nich przejść, ale długie spacery już raczej niewskazane….
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wejście do morza to niewielki uskok (także z kamykami, ale już drobnymi), a potem w morzu już piaseczek. Ale, ale… dziś są mega, mega fale, które potrafią unieść do góry nawet o metr nad dnem. Mamy niezłą zabawę walcząc z nimi :lool: :lool: :lool: Chwilę martwię się o syna, ale widać 5 lat wfu na basenie nie poszło na marne i świetnie daje sobie radę, zero stresu jak fala przykryje czy pociągnie, spokojnie płynie wraz z nią lub w poprzek po jej grzbiecie. Po każdej mega dużej fali patrzę, czy wypływa, jest, więc czekamy na kolejną :mrgreen: Kilkulatek nieumiejący pływać nie ma dziś w morzu szans, musiałby być stale pilnowany i trzymamy przez jakiegoś opiekuna. Fale rozbijające się o brzeg też są bardzo sile, siedząc przy samym brzegu to także walka z falami.... Ciekawe czy tu tak jest codziennie :?: :idea:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A samo morze?
Jak widzicie, lazury to to nie są, ale do bałtyckiego koloru też mu trochę brakuje. Morze ma temperaturę 26,2 stopni, a powietrze 32, więc różnica nie duża. Trzeba zaznaczyć, że dziś nie ma czystego słońca na niebie, jest one zamglone, ale po skórze czuć, że grzeje. Ale przydałoby się czyste niebo….
A piasek? Jak już pisałam inny, nie idealny, ale nie najgorszy. Obawiałam się, że będzie zaśmiecony, bo sporo było opinii, że poza plażami miejskimi i płatnymi, plaże potrafią być brudne, ale śmieci nie striwierdzam. Wiadomo zawsze coś się trafi, ale są to pojedyncze przypadki i to ewidentnie niechlujstwo plazowiczów. Najbardziej brudny piasek stwierdziłam najbliżej wejścia na plażę, czyli w miejscu dla leni.
Obrazek

Piasek z dala od morza jest bardzo gorący, wręcz parzy, więc bieganie za piłką ponad plażowiczami bez butów nie wchodzi w rachubę.

Po pewnym czasie leżakowania, decyduję się na spacer w kierunku południowym.
Obrazek

Z każdym metrem na plaży coraz mniej osób
Obrazek

Wg informacji w necie, jakiś kilometr na południe od naszego wejście na plażę znajduje się plaża dla nietekstylnych, więc jak ktoś ma ochotę na dokładną opaleniznę lub opalanie się toples to jest we właściwej części plaży.
Po drodze trafiamy na takie cuś:
Obrazek

Okazuje się, że jest tu ujście niewielkiej rzeczki, ale oczywiście w sezonie letnim prawie jej nie ma, a na plaży woda pozostała tylko we wgłębieniach i jest to wymieszana woda słodka ze słoną. Piasek dookoła tego zbiorniku jest dość twardą skorupą zaschniętej soli.

Wracamy na nasz „kocyk”. Spędzamy na plaży kilka godzin i wracamy na camp. Oczywiście jakiś obiadek i krótki odpoczynek w schłodzonym domku (korki dalej wyskakują, więc wychodząc na plażę uruchamiamy bojler, a wracają wyłączamy, a włączamy Klimę i problemu z korkami nie mamy, no chyba, ze ktoś się zapomni) i trzeba gdzieś jechać :hut:
Zgadniecie, gdzie się udamy :?:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.01.2016 22:40

No, ośrodek ładny, nawet pokój ujdzie, ale plaża.... :roll:

Lekki szok :evil:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15683
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.01.2016 23:14

Lednice napisał(a):No, ośrodek ładny, nawet pokój ujdzie, ale plaża.... :roll:

Lekki szok :evil:

Plaża ładna, na zdjęciach wygląda gorzej. Nawet przed sekundą Pan M. mówił, że piasek wygląda jak błoto, ale to był ciemny piasek, z dużą ilością czarnych drobin, jak na plażach wulkanicznych.
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2021
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 22.01.2016 23:20

piekara114 napisał(a):Zgadniecie, gdzie się udamy :?:

Czyżby Pisa?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.01.2016 23:22

Co do plaży, to jest kwestia gustu :roll:

Mi się nie podoba :roll:
Przefajne plaże piaszczyste we Włoszech są w Rimini i okolicach :D

Dobrze, że woda była ciepła i ze były fajne fale 8)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 22.01.2016 23:23

piekara114 napisał(a):
Lednice napisał(a):No, ośrodek ładny, nawet pokój ujdzie, ale plaża.... :roll:

Lekki szok :evil:

Plaża ładna, na zdjęciach wygląda gorzej. Nawet przed sekundą Pan M. mówił, że piasek wygląda jak błoto, ale to był ciemny piasek, z dużą ilością czarnych drobin, jak na plażach wulkanicznych.

Niektórzy wydają kupę kasy, żeby polecieć na Punaluu leżąca na Big Island albo Waianapanapa oraz Oneuli (na Maui) lub ewentualnie w inne miejsca a Wy mieliście to gratis :)
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21055
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 23.01.2016 10:12

piekara114 napisał(a):przypomniał mi tzw. kwadraty z lat 80/90tych budowane wewnątrz osiedli jako sklepy handlowe :D


:D ...ale pizza tam była dobra i był mały sklepik...więc daleko po piwo człowiek nie musiał biegać... :wink:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21055
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 23.01.2016 10:14

piekara114 napisał(a):Plaża ładna, na zdjęciach wygląda gorzej.


....Zgadzam się...że w MdB plaża jest fajna... :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Teksańskie widoczki w Toskanii - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone