Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pod niebem Toskanii cz. II

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.07.2023 20:28

Te Abazie to muszę wyraźnie wyróżnić, bo całkiem całkiem wygląda :)
o Bolonia, który to już raz? 5? ;)

:smo:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 10.07.2023 23:11

Pięknie i bardzo interesująco ( twierdza również :wink: )


Pozdrawiam
Piotr
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 11.07.2023 10:05

tony montana napisał(a):Te Abazie to muszę wyraźnie wyróżnić, bo całkiem całkiem wygląda :)
No wreszcie coś Ci się spodobało :smo:



piotrf napisał(a):Pięknie i bardzo interesująco ( twierdza również :wink: )


Pozdrawiam
Piotr
No bo tam w sumie pięknie jest ... wszędzie :wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 11.07.2023 10:07

Pod niebem Toskanii cz.II

BOLONIA - ciąg dalszy :smo:


Przechodzimy do Pomnika Neptuna :mrgreen:
Kiedyś już go dokładnie obfotografowałam :wink: , więc teraz tylko rzucamy okiem :oczko_usmiech:
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Palazzo Re Enzo
Obrazek


Teraz spojrzymy w stronę Due Torri - Wieże Asinelli i Garisenda.
Na Asinelli można wejść, ale ja już byłam dwa razy ... więc tym razem odpuszczam :mrgreen:
Ale jak ktoś jest po raz pierwszy w Bolonii, wejście na wieżę, to powinien być punkt obowiązkowy :smo:
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Idziemy dalej ... w kierunku mojego najważniejszego celu :oczko_usmiech:
Obrazek



A że Bolonia duża nie jest, to szybko doszliśmy - Piazza Santo Stefano :D
Obrazek


Bazylika Santo Stefano stanowi kompleks świątyń, znanych również pod nazwą Siedem Kościołów, w którego skład zalicza się: kościół św. Jana Chrzciciela i Świętego krzyża (VIII wiek), kościół Grobu Świętego (V wiek), kościół świętych Vitale i Agricola (IV wiek, przebudowany w wieku XII), kościół Trójcy (XIII wiek). W całym kompleksie znajdują się również dwa dziedzińce.
Wcześniej nie udało mi się zajrzeć do środka i dlatego był to mój cel numer 1 tym razem :D

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Miejsce absolutnie wyjątkowe i dla mnie, obok wejścia na wieżę, to obowiązkowy punkt w Bolonii :D


No ale żegnamy już Piazza Santo Stefano i idziemy dalej ...
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Jeszcze jednym miejscem, którego w Bolonii nie widziałam, a wiele osób poleca, jest MAŁA WENECJA ...
Istnieje kilka różnych punktów, z których można podziwiać stary kanał, ale najbardziej malowniczym, jest ten przez małe okienko, który łatwo można przeoczyć. Poprzez małe okno można zobaczyć małą Wenecję, czyli odcinek kanału Aposa, który płynie wśród budynków, tworząc niepowtarzający widok. ...
Obrazek

Jak widać do okienka ustawiła się kolejka 8O ... ale moi mnie wyśmiali i nie zamierzali stać w tej kolejce :roll: :wink:

Bez kolejki można na kanał popatrzeć z drugiej strony ... :lol:
Obrazek



Obrazek

Hmmmm ... Mała Wenecja to chyba taka bolońska "droga Gladiatora" :lol: :smo:


Idziemy ...
Obrazek



Mijamy Cattedrale Metropolitana di San Pietro ...
Obrazek



Obrazek


Jako, że nie jest jeszcze zbyt późno, a pogoda się poprawiła ... idziemy do Santuario Madonna di San Luca
Co prawda byłam tam już dwa razy ... ale mogę przejść się i po raz trzeci :oczko_usmiech:
Obrazek


Na górę prowadzi portyk składający się z 666 arkad i ma 3,5 km długości
Obrazek



Obrazek



Po drodze fajne widoki są ... można chwilę odsapnąć, bo to jednak cały czas pod górę jest :smo:
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Wracamy ... przy pięknym zachodzie słońca 8)
Obrazek



Tu chłopaki z FC Bolonia (kończą alba zaczynają trening :mrgreen: )
Obrazek



A tu Potter prowadzi swój bar :lol: :smo:
Obrazek


Następnego dnia budzi nas piękne słońce ...
Obrazek



My jednak około 6 jedziemy na lotnisko ...
Można nabyć coś do picia na otarcie łez ... :mrgreen:
Obrazek



Obrazek


Arrivederci Bologna, arrivederci Italia ... wrócę niedługo :oczko_usmiech:
Obrazek


Dziękuję wszystkim za towarzystwo w tej relacji :D , a co bardziej wytrwałych zapraszam do greckich klimatów :smo:
Ale do Italii jeszcze w tym roku wrócę ... :papa: :papa: :papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 11.07.2023 10:16

mysza73 napisał(a):Dziękuję wszystkim za towarzystwo w tej relacji :D

Nie ma za co :oczko_usmiech: :smo: .


mysza73 napisał(a):Ale do Italii jeszcze w tym roku wrócę ...

Szczęściara.
Ale już się cieszę na te sycylijskie fotki wysyłane bladym świtem :roll: :wink:.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 11.07.2023 10:22

marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):Ale do Italii jeszcze w tym roku wrócę ...

Szczęściara.
Ale już się cieszę na te sycylijskie fotki wysyłane bladym świtem :roll: :wink:.
Na Sycylii nie będzie różnicy czasu, śpiochu :smo:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 11.07.2023 10:35

Ja także dziękuję za relację :) Nie wiem czy z Włochami mi będzie "po drodze" jakoś w najbliższym czasie, ale kto wie ... ;)
Ale jeśli dobrze wnioskuję z innych komentarzy :mrgreen: to na opis Sycylii czekam, to jest region, który chciałbym kiedyś odwiedzić :)

pozdrawiam, Michał :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 11.07.2023 10:41

majkik75 napisał(a):Ja także dziękuję za relację :) Nie wiem czy z Włochami mi będzie "po drodze" jakoś w najbliższym czasie, ale kto wie ... ;)
Ale jeśli dobrze wnioskuję z innych komentarzy :mrgreen: to na opis Sycylii czekam, to jest region, który chciałbym kiedyś odwiedzić :)

pozdrawiam, Michał :papa:
Mi z Italią zawsze jest po drodze 8) , a z Sycylią to już wogóle ...bo jak wiadomo, to inny stan umysłu :hearts:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 11.07.2023 22:21

mysza73 napisał(a):Mi z Italią zawsze jest po drodze 8) , a z Sycylią to już wogóle ...bo jak wiadomo, to inny stan umysłu :hearts:


Chyba zarażony zostałem , bo mamy już konkretnie sprecyzowany kierunek na następne ( główne ) wakacje , między innymi dzięki Twojej relacji :mrgreen: Dziękuję bardzo :D


Pozdrawiam
Piotr
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.07.2023 08:41

piotrf napisał(a):
mysza73 napisał(a):Mi z Italią zawsze jest po drodze 8) , a z Sycylią to już wogóle ...bo jak wiadomo, to inny stan umysłu :hearts:


Chyba zarażony zostałem , bo mamy już konkretnie sprecyzowany kierunek na następne ( główne ) wakacje , między innymi dzięki Twojej relacji :mrgreen: Dziękuję bardzo :D


Pozdrawiam
Piotr
Jeśli będzie to Sycylia, to ... będzie Pan zadowolony :oczko_usmiech:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4702
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 21.07.2023 20:39

mysza73 napisał(a):Ja mam w planach dzwonnicę katedry San Pietro albo taras na bazylice San Petronio :mrgreen:

Widzę , że nie udało Ci się zrealizować tych planów. Szkoda, bo w żadnym z tych miejsc nie byłam i miałam nadzieję, że tam dotrzesz i nam pokażesz.
Dzięki za relację i możliwość poznania Toskanii, która jeszcze na mnie czeka :oczko_usmiech:.
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pod niebem Toskanii cz. II - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone