Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Teksańskie widoczki w Toskanii

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 23.01.2016 10:48

Piach jeszcze przeżyję 8O ... ale te fale mnie martwią :roll: :wink: ,

a dokąd pojedziemy ... może Siena :?:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21061
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 23.01.2016 11:05

mysza73 napisał(a):a dokąd pojedziemy ... może Siena :?:


...Volterra... :?:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.01.2016 11:52

ajdadi napisał(a):
piekara114 napisał(a):Plaża ładna, na zdjęciach wygląda gorzej.


....Zgadzam się...że w MdB plaża jest fajna... :)


Znam gorsze plaże we Włoszech :wink:

Generalnie tam, gdzie pobierają opłaty za leżaki i parasole, tam plaże piaszczyste są sterylnie czyste i wszystkie resztki glonów, patyków, śmieci, są usuwane błyskawicznie, plaża "czesana", "lśni się i błyszczy"
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 23.01.2016 11:58

Byliśmy ze dwa-trzy raz na kilka h przejazdem w tych okolicach https://goo.gl/maps/6oGNBHfcZ1C2
Plaże płatne, piach mega palący, bez klapek ani rusz.
Czysto, schludnie, kasowali tylko za leżaki i parasole. Może farta mieliśmy. Auto na ulicy, parkowanie było tylko płatne w weekendy.

Nie jechaliśmy wtedy na plażing tylko zwiedzanie.
Piekara, takie zwiedzanie, jak Ty preferujesz, patrz Wiedeń teraz Włochy, to dla mnie jest nie do przyjęcia.
Gdzie czas na smakowanie miejsc, refleksję, wypoczynek na luzie.

Zaliczanie nie dla mnie. To jest turystyka a nie podróżowanie.
:wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.01.2016 12:04

W Grado nad Adriatykiem obok siebie są 2 plaże:
bezpłatna i płatna, oddzielone ogrodzeniem.

Ta pierwsza jest pełna resztek glonów, patyków, niedopałków, papierków,
ta druga jest czysta i schludna 8)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 23.01.2016 12:09

FUX napisał(a):Piekara, takie zwiedzanie, jak Ty preferujesz, patrz Wiedeń teraz Włochy, to dla mnie jest nie do przyjęcia.
Gdzie czas na smakowanie miejsc, refleksję, wypoczynek na luzie.

Zaliczanie nie dla mnie. To jest turystyka a nie podróżowanie.
:wink:


Na szczęście każdy robi to co lubi i wtedy jest szczęśliwy prawda? :)

Kiedyś ludzie mieli do mnie zdziwione pretensje, że małe dzieci po zabytkach ciągam, teraz mają to samo ale, że plaża i pływanie :roll: nie wspomnę - że jak to w nocy jechać???? 8O

Osobiście podoba mi się wyjazd piekary i może bym się na taki zdecydowała ;)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 23.01.2016 12:30

Bea.ta napisał(a):
Na szczęście każdy robi to co lubi i wtedy jest szczęśliwy prawda? :)


Czy zawsze jest to wybór zgodny z naturą?
Watpię.
Wole spać w łóżku niz w samochodzie lub ganiając po nocy w mieście.
Lansik uber alles.
:lol:

Ale pisz piekara, pisz.
Pewnie cos fajnego wyłowię dla siebie na przyszłość.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 23.01.2016 12:36

FUX napisał(a):Czy zawsze jest to wybór zgodny z naturą?
Watpię.

A ile my tak naparwdę mamy wspólnego z naturą?? no powiedz szczerze :)

FUX napisał(a):Wole spać w łóżku niz w samochodzie lub ganiając po nocy w mieście.

Nie, no jak ja mam spać, to wolę w łóżku, ale jak mam inne plany to nie śpię ;)
Dodatkowo trochę szaleństwa nie zaszkodzi - jak to ganianie po mieście ;)

FUX napisał(a):Lansik uber alles.
:lol:
Chcesz linki do paru innych relacji, gdzie od lansiku się ulewa?? :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 23.01.2016 12:57

Diabła wytłumaczysz.
:mrgreen:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 23.01.2016 13:28

FUX napisał(a):Diabła wytłumaczysz.
:mrgreen:

Kurdex .... a prokuratorem miałam być :oops: :oops: :oops: :oops:
:)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15693
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.01.2016 14:24

Widzę, że w czasie jak byłam na zakupach wywiązała się dyskusja na temat preferencji wakacyjnych :roll: a wiadomo ile osób tyle preferencji.
Dla mnie nie do zaakceptowania są plaże w stylu Rimini, gdzie leżaki są równo pod linijkę, a człowiek prawie na człowieku leży. Dla mnie to wakacyjny kołchoz
Obrazek
Nie znoszę hoteli, bo kojarzą mi się z pracą, a ja jestem na wakacjach, a praca jest 1300 km ode mnie, więc spędzenie wakacji w hotelu jest nie dla mnie.
Jadę na wakacje samochodem, bo nie chcę być uzależniona od żadnej komunikacji miejskiej (poza miastem, co jest bardzo sensowne). Nie chcę być uzależniona od kolejki ,pociągu, autobusu, wolę szybko wsiąść do samochodu i odjechać jeśli coś nam nie pasuje lub mamy spontaniczny pomysł, a nie czekać nawet tylko 15 min aż podjedzie jakiś środek transportu (nawet ten świetnie zorganizowany)


Lednice napisał(a):Przefajne plaże piaszczyste we Włoszech są w Rimini i okolicach :D
Dla mnie to całkowite zaprzeczenie spokojnych wakacji. Może i piasek w Rimini jest wypieszczony, ale wydzielania stref i tłumy ludzi to dla mnie, jak już pisałam, kołchoz nie do zaakceptowania. Uważam, że plaża w MdB jest miliard razy lepsza. Z tego powodu dopóki sama mogę decydować i mam możliwości, w najbliższej przyszłości nie zamierzam pojawić się w okolicach jak Rimini ani innej tego typu. Dla mnie to porażka jeśli chodzi o plażę. Stanowcze NIE :!: Jeśli Ci takie plaże pasują to nie udawaj się na plaże w Toskanii, bo będziesz zawiedziony...


Nie mi jednej plaża w MdB się podobała
ajdadi napisał(a):....Zgadzam się...że w MdB plaża jest fajna... :)



ajdadi napisał(a): :D ...ale pizza tam była dobra i był mały sklepik...więc daleko po piwo człowiek nie musiał biegać... :wink
Z Waszej miejscówki rzeczywiście rzut beretem :D


FUX napisał(a):Byliśmy ze dwa-trzy raz na kilka h przejazdem w tych okolicach https://goo.gl/maps/6oGNBHfcZ1C2. Plaże płatne, piach mega palący, bez klapek ani rusz. Czysto, schludnie, kasowali tylko za leżaki i parasole. Może farta mieliśmy. Auto na ulicy, parkowanie było tylko płatne w weekendy.

Do Ligurii już nie dotarliśmy ....... A każda plaża piaszczysta przy wysokiej temperaturze mocno się nagrzewa i ciężko po niej chodzić na bosaka.



FUX napisał(a):Piekara, takie zwiedzanie, jak Ty preferujesz, patrz Wiedeń teraz Włochy, to dla mnie jest nie do przyjęcia. Gdzie czas na smakowanie miejsc, refleksję, wypoczynek na luzie. Zaliczanie nie dla mnie. To jest turystyka a nie podróżowanie.:wink:

Wiedeń był ewidentnie na zwiedzanie nastawiony, więc wiadomo było, że tam nie będzie odpoczynku i siedzenia w parku, zwłaszcza, że w zimie to mało realne.
A Włochy? Przecież stale odpoczywaliśmy na plaży. Tam przecież dominował relaks, a i cały wyjazd to był wypoczynek, na luzie, jak nam się nie chciało chodzić, to do auta i w inne miejsce lub siedzenie i patrzenie na morze. Nie lubię siedzieć w pokoju czy restauracji. Dla mnie to strata czasu. Nie wiem, gdzie u mnie w tej relacji widzisz zaliczanie. Nie obchodzimy wszystkich must see w danych miejscach, bo trzeba, zawsze jest to spacerek na luzie. A miłośnikami sztuki sakralnej czy muzeów nie jesteśmy, więc raczej nie zaglądamy do takich obiektów.


Bea.ta napisał(a):Kiedyś ludzie mieli do mnie zdziwione pretensje, że małe dzieci po zabytkach ciągam, teraz mają to samo ale, że plaża i pływanie :roll: nie wspomnę - że jak to w nocy jechać???? 8O

Skąd ja to znam?? Z dzieckiem to nad Bałtyk lub do hotelu, żeby nie trzeba było się wysilać, będą posiłki i animacje, więc nie trzeba będzie się samu wysilać na organizację czasu. Lubię nasze wakacje, bo WSPÓLNIE WSZYSCY decydujemy, gdzie następnie jedziemy czy się udajemy (oczywiście ja podaję sugestie i możliwości, bo ja za to odpowiadam w rodzinie, ale decydujemy wspólnie). Wakacje są dla mnie po to, aby być razem, więc na przykład leżymy wspólnie na kocu czytając książki czy czasopisma.

Bea.ta napisał(a):Osobiście podoba mi się wyjazd piekary i może bym się na taki zdecydowała ;)
Dzięki


FUX napisał(a):Czy zawsze jest to wybór zgodny z naturą? Wole spać w łóżku niz w samochodzie lub ganiając po nocy w mieście.

A spanie w hotelu i zamykanie się w grodzonych plażach jest zgodne z naturą? Gdybyśmy chcieli podążać zgodnie z naturą to plecak na plecy i spanie w śpiworze pod gwiazdami lub w samodzielnie zbudowanym szałasie ze znalezionych gałęzi. Wtedy będzie zgodnie z naturą.
A ganianie nocą po mieście jest super. Miasto pokazuje swoją drugą inną stronę...


FUX napisał(a):Lansik uber alles
Jaki lansik :?: 8O Nawet konta na faceb. czy innych instag. nie mam, więc podróżuję nie po to, żeby potem się zdjęciami przed innymi chwalić

A wracając do relacji z MOICH wakacji (komu nie pasują, nie musi czytać)
piekara114 napisał(a):Zgadniecie, gdzie się udamy :?:
to zdradzę, że właściwe miejsce padło, więc musicie tylko poczekać aż obiad zrobię i napiszę kolejny odcinek. :papa:

Aby przeskoczyć do kolejnego odcinka i pominąć niepotrzebne dywagacje – klik.
Ostatnio edytowano 16.04.2016 20:29 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 23.01.2016 14:44

piekara114 napisał(a):Skąd ja to znam?? Z dzieckiem to nad Bałtyk lub do hotelu, żeby nie trzeba było się wysilać, będą posiłki i animacje, więc nie trzeba będzie się samu wysilać na organizację czasu. Lubię nasze wakacje, bo WSPÓLNIE WSZYSCY decydujemy, gdzie następnie jedziemy czy się udajemy (oczywiście ja podaję sugestie i możliwości, bo ja za to odpowiadam w rodzinie, ale decydujemy wspólnie). Wakacje są dla mnie po to, aby być razem, więc na przykład leżymy wspólnie na kocu czytając książki czy czasopisma.

O nie ... z dzieckiem to w domu lub do babci, bo się zmęczy nieboraczek :)
A co do wspólnego decydowania to jest zgoda - bo ja mowie co będziemy robić a potem wspólnie to robimy a jak komuś nie pasuje, wakacje nie są obowiązkowe, więc za rok w domku może sobie zostać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A poważniej - to nie znoszę hotelowo - animacyjnej - kulturalno oświatowej imprezy ;) wakacje to wakacje, skoro ja za nie płacę to ja zadecyduję na co mam ochotę, jak ktoś mi da gratis pobyt w hotelu z pełnym wyżywieniem, nie ma sprawy - dostosuję się (może) :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.01.2016 14:56

piekara114 napisał(a):Dla mnie nie do zaakceptowania są plaże w stylu Rimini, gdzie leżaki są równo pod linijkę, a człowiek prawie na człowieku leży. Dla mnie to wakacyjny kołchoz


Problem polega na tym, że oceniasz to, co sama nie przeżyłaś na własnej skórze. 8)
Jak ktoś ma do dypozycji parasol z leżakami, to ma sporo miejsca i święty spokój :D
I czystą plażę :!: :D

piekara114 napisał(a):Nie chcę być uzależniona od kolejki ,pociągu, autobusu, wolę szybko wsiąść do samochodu i odjechać jeśli coś nam nie pasuje lub mamy spontaniczny pomysł, a nie czekać nawet tylko 15 min aż podjedzie jakiś środek transportu (nawet ten świetnie zorganizowany)


Jeśli komunikacja jest świetnie zorganizowana i korzystanie z niej daje spore oszczędności finansowe, do tego mam w cenie karty komunikacyjnej wstępy do obiektów muzealnych i kolejek górskich,
to dlaczego mam z niej nie korzystać. Na złość mamie mam odmrozić sobie uszy :?: :D
Znowu problem polega na tym, że oceniasz to, co sama nie przeżyłaś na własnej skórze. 8)


piekara114 napisał(a):. Uważam, że plaża w MdB jest miliard razy lepsza. Z tego powodu dopóki sama mogę decydować i mam możliwości, w najbliższej przyszłości nie zamierzam pojawić się w okolicach jak Rimini ani innej tego typu. Dla mnie to porażka jeśli chodzi o plażę. Stanowcze NIE :!: Jeśli Ci takie plaże pasują to nie udawaj się na plaże w Toskanii, bo będziesz zawiedziony...


Moment, moment, póki co pokazałaś 1 ( słownie jedną ) plażę w Toskanii.
Te zapewne są różne, jedne brudne jak ta, gdzie byłaś, inne czyste i zadbane 8)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15693
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.01.2016 15:18

Lednice napisał(a):
piekara114 napisał(a):Dla mnie nie do zaakceptowania są plaże w stylu Rimini, gdzie leżaki są równo pod linijkę, a człowiek prawie na człowieku leży. Dla mnie to wakacyjny kołchoz

Problem polega na tym, że oceniasz to, co sama nie przeżyłaś na własnej skórze. 8)
Jak ktoś ma do dypozycji parasol z leżakami, to ma sporo miejsca i święty spokój :D
I czystą plażę :!: :D

Dlaczego uważasz, że nie przeżyłam na własnej skórze? Właśnie, że byłam na tych leżakowych plażach i mi to nie odpowiada. I dla mnie to kołchoz. Mimo swojego leżaka to człowiek na człowieku w wyznaczonym ogrodzeniu...


Lednice napisał(a):
piekara114 napisał(a):Nie chcę być uzależniona od kolejki ,pociągu, autobusu, wolę szybko wsiąść do samochodu i odjechać jeśli coś nam nie pasuje lub mamy spontaniczny pomysł, a nie czekać nawet tylko 15 min aż podjedzie jakiś środek transportu (nawet ten świetnie zorganizowany)
Jeśli komunikacja jest świetnie zorganizowana i korzystanie z niej daje spore oszczędności finansowe, do tego mam w cenie karty komunikacyjnej wstępy do obiektów muzealnych i kolejek górskich,
to dlaczego mam z niej nie korzystać. Na złość mamie mam odmrozić sobie uszy :?: :D
Znowu problem polega na tym, że oceniasz to, co sama nie przeżyłaś na własnej skórze. 8)

Nawet jak jest świetnie zorganizowana to musisz się dostosować do rozkładu jazdy, na który nie masz wpływu i to mi nie odpowiada. Nie korzystam, bo mi to nie odpowiada. Wolę auto, nawet jeśli jest to droższe rozwiązanie. Jak wiadomo nie wszystko należy przeliczać na pieniądze, dla mnie wolność i niezależność ważniejsza.


Lednice napisał(a):
piekara114 napisał(a):Uważam, że plaża w MdB jest miliard razy lepsza. Z tego powodu dopóki sama mogę decydować i mam możliwości, w najbliższej przyszłości nie zamierzam pojawić się w okolicach jak Rimini ani innej tego typu. Dla mnie to porażka jeśli chodzi o plażę. Stanowcze NIE :!: Jeśli Ci takie plaże pasują to nie udawaj się na plaże w Toskanii, bo będziesz zawiedziony...
Moment, moment, póki co pokazałaś 1 ( słownie jedną ) plażę w Toskanii.
Te zapewne są różne, jedne brudne jak ta, gdzie byłaś, inne czyste i zadbane 8)

Nie czytasz uważnie. Ta plaża była CZYSTA :!: (bez śmieci, wiadomo, że w każdym miejscu znajdzie się jakiś drobny śmieć), ale naturalna, a nie wymuskana codziennym grabieniem, i co dla mnie najważniejsze, bez rzędu leżaków. Wrażenie brudu chyba masz dlatego, że nie jest to złoty piasek. Ciekawe jak nazwałbyś plaże wulkaniczne, które są czarne.

Ale jeśli dalej masz ochotę udowadniać, że Twoje pomysły na wakacje są lepsze, to proszę załóż odpowiedni wątek w Hade Park, bo w tym wątku chcę opisać swoje wakacje...

Bea.ta napisał(a): nie znoszę hotelowo - animacyjnej - kulturalno oświatowej imprezy ;) wakacje to wakacje, skoro ja za nie płacę to ja zadecyduję na co mam ochotę, jak ktoś mi da gratis pobyt w hotelu z pełnym wyżywieniem, nie ma sprawy - dostosuję się (może) :)

To masz dokładnie tak samo jak ja. Może się dostosuję :D Tłum i huk nie dla mnie dlatego też nie udało się znaleźć ofert na wyjazd do Grecji. Widać jesteśmy w mniejszości i nie idziemy za hotelowo- animacyjnym pędem większości turystów...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 23.01.2016 15:32

piekara114 napisał(a):
Bea.ta napisał(a): nie znoszę hotelowo - animacyjnej - kulturalno oświatowej imprezy ;) wakacje to wakacje, skoro ja za nie płacę to ja zadecyduję na co mam ochotę, jak ktoś mi da gratis pobyt w hotelu z pełnym wyżywieniem, nie ma sprawy - dostosuję się (może) :)

To masz dokładnie tak samo jak ja. Może się dostosuję :D Tłum i huk nie dla mnie dlatego też nie udało się znaleźć ofert na wyjazd do Grecji. Widać jesteśmy w mniejszości i nie idziemy za hotelowo- animacyjnym pędem większości turystów...


Mogę się do Was przyłączyć :?: :oops: :smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Teksańskie widoczki w Toskanii - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone