Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

"Takie słońce, że szkoda jeździć" - Zelberg 2014

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
"Takie słońce, że szkoda jeździć" - Zelberg 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 04.03.2014 13:32

Wstęp:

Była to nasza już druga wizyta w regionie Zillertal Areny.
Dzięki relacjom przede wszystkim Roxi (dzięki) i Maslinki (dzięki) wybraliśmy się tam w grudniu 2013.
Zdjęcia będą się zatem "przypadkowo" mieszać, ale wiem, że mi to wybaczycie :oczko_usmiech:

Termin wyjazdu był niejako z góry narzucony kalendarzem ferii szkolnych.
Nie jestem zwolenniczką wyjazdów od soboty do soboty, ale nie było wyjścia.
Moja młodsza pociecha na pierwszy tydzień ferii wybrała się na obóz harcerski (o starszej nawet nie wspominam w temacie wyjazdu z rodzicami) i w Warszawie meldowała się w sobotę 22 lutego o 4.35 :roll: na Dworcu Wschodnim.
Wg planu prosto z dworca ruszaliśmy w dalszą - 1176 km - drogę.

"- Cześć synu ! Co tam ?! Jak Ci minął ten tydzień ? Fajnie było ?
- Fajnie.
- Może coś więcej opowiesz ?
- A co tu opowiadać ? Drugiego dnia wylądowałem w szpitalu i do końca leżałem w łóżku ...
- 8O 8O 8O ?!
- No przeziębiłem się, miałem temperaturę, dali mi gripex i po tym przez 1,5 godziny leciała mi krew z nosa. Pojechaliśmy z drużynowym autobusem miejskim ( :roll: 8O ) do szpitala i lekarz powiedział, że po gripexie często tak bywa, dał mi antybiotyk i kazał leżeć dopóki będę się słabo czuł.
To leżałem. Później już się dobrze czułem, ale mój zastęp miał dyżur w kuchni to mówiłem, że ciągle mi słabo ...
- Synu !!! Dlaczego nie zadzwoniłeś ?! Przyjechalibyśmy po Ciebie... Zabrali do domu !!!
- No właśnie dlatego ....."

Kurtyna ...
cdn.

Obrazek
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 04.03.2014 13:40

Potter napisał(a):Wstęp:
Była to nasza już druga wizyta w regionie Zillertal Areny.
Dzięki relacjom przede wszystkim Roxi (dzięki) i Maslinki (dzięki) wybraliśmy się tam w grudniu 2013.


No to jest wyczekana relacja :)
Tyle słońca mieliście :?: Super!
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 04.03.2014 13:53

Jak narty to jestem i ja ...

Widzę, że Zillertal Arena rządzi w ostatnim czasie :D ........ a ja tam jeszcze nie byłem :(

Pozdrawiam i czekam na c.d. :papa: :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.03.2014 14:01

No wreszcie :roll: ,
bo już Cię miałam opitolić i to zdrowo :mrgreen:

ciekawe czym żeś sobie na takie słoneczko zasłużyła 8O

będę oglądać, tylko ludki mają być :smo: :papa: .
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 04.03.2014 14:08

I ja poczytam i pooglądam to słoneczko którego brakowało nam trochę w tak nazwanej słonecznej krainie Val di Fiemme ;)
Teź mam Młodego co jeździ z nami i Starszą która juz wyrosła i nie chce z nami juz nigdzie bywać :wink:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 04.03.2014 14:26

Witam wszystkich serdecznie :papa: .

husband napisał(a):Widzę, że Zillertal Arena rządzi w ostatnim czasie :D ........ a ja tam jeszcze nie byłem :(

Polecam z pełną odpowiedzialnością :D .
mysza73 napisał(a): No wreszcie :roll: ,
bo już Cię miałam opitolić i to zdrowo :mrgreen:

Na meczu byłam, nie ?! Widziałaś jak solidnie dopingowałam :mrgreen: ?!
Roxi napisał(a):Tyle słońca mieliście :?: Super!

mysza73 napisał(a):...ciekawe czym żeś sobie na takie słoneczko zasłużyła 8O

Ja OKROPNIE grzeczna jestem :mrgreen: .
mysza73 napisał(a):będę oglądać, tylko ludki mają być :smo: :papa: .

Ktoś tam się trafi ... Tylko nie wiem czy znasz :P :smo: :mrgreen: Bo ja większości nie znałam :mrgreen: !
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.03.2014 14:38

Potter napisał(a):
mysza73 napisał(a):...ciekawe czym żeś sobie na takie słoneczko zasłużyła 8O

Ja OKROPNIE grzeczna jestem :mrgreen: .

OKROPNIE :roll: :mrgreen: .

Potter napisał(a):
mysza73 napisał(a):będę oglądać, tylko ludki mają być :smo: :papa: .

Ktoś tam się trafi ... Tylko nie wiem czy znasz :P :smo: :mrgreen: Bo ja większości nie znałam :mrgreen: !

LUDKI pt. TY :evil: ,
no Twój małż i młody też może być :wink: ,


chyba się wczoraj na I seta spóźnilaś, bo chłopaki aż nie chcieli grać :roll: , potem się ogarnęli :wink:
:papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.03.2014 15:19

Jestem i czekam na c.d. :)
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 04.03.2014 15:22

Tyle było w relacji Maslinki i Roxi zajawek Twojej relacji, że nie mogłem się już doczekać.... Poczytam i popodziwiam!
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 04.03.2014 15:30

No to zaczynamy serio bardziej.

Ok. 19.00 zameldowaliśmy się na kwaterze. Wiedziałam, że położona jest na zboczu góry ... Wiedziałam, że zimą nijak bez łańcuchów ... Ale rzeczywistość nieco mnie przerosła. Ostatnie 3,5 km to wąska serpentyna z przepaścią z boku. Wieczorem (ciemno) pokonywana po raz pierwszy przysporzyła (takie rz-et ? :oops: ) nam niezłych wrażeń. W ciągu dnia nie było już tak źle.
Poznawszy się z gadatliwą gospodynią, rozpakowawszy autko i ustaliwszy, że internet najlepiej działa w łazience uczyniliśmy to co prawdziwi :lol: :lol: :lol: narciarze czynią przed wyjściem na stok ... Weszliśmy na stronę bergfex.com i sprawdziliśmy pogodę na najbliższe dni.
Nie było źle ... Niedziela, poniedziałek, wtorek - pełne słoneczo, środa - chmura ale nie pada, czwartek pół słońce pół chmura, piątek najgorzej - chmura i cały dzień śnieg. Wypadałoby wyszaleć się w pierwszej części pobytu ...

Niedziela - 23 luty 2014r.

Gdzie by tu pojechać pierwszego dnia ? Padło na Arenę (Zell), którą mieliśmy praktycznie naprzeciwko ...
Niestety, próby zaparkowania na którymkolwiek z wielu parkingów nie powiodły się. Najzwyczajniej na świecie nie było miejsc :roll: . Nie wróżyło to dobrze ...
Cóż było robić ... Najbliżej było na Hochzillertal i tam też wylądowaliśmy. Też nie było łatwo. Wszystkie odkryte parkingi były pełne i wszystkich kierowano na zadaszony. Z boku widzieliśmy kręcące się tam samochody niczym w niedzielę handlową przed świętami.
Na szczęście okazało się, że nasz hultaj z boxem nie mieści się w tamtejszej normie :lol: i parkingowy pozwolił nam zaparkować "na krzywy ryj" przy ściance parkingu ....

Kolejkę do kasy i później do wagonika litościwie pominę, chociaż z pewnością straciliśmy w ten sposób z godzinę.
Na górze od razu skierowaliśmy się do wyciągu umożliwiającego późniejszy zjazd czerwoną 4, która w grudniu skradła mi serce.
Wiem, że mapki tego regionu wielokrotnie były już przytaczane, ale z nimi łatwiej zorientować się co i jak ...
Obrazek

Nie wiem czemu większość ludków woli jeździć czerwoną 5. Ma taki sam stopień trudności ... poza tym jest nudna bo taka jakaś prosta ... Nie wnikam. To że na 4 było mniej ludzi bardzo mi pasowało.

Na górze jeszcze ludków sporo ...

Obrazek

Po kilku zjazdach uznałam, że pora zeksplorować prawą część mapki czyli Hochfugen, na który w grudniu zabrakło czasu.
Nie wiem czemu ale z tej części dnia nie mam zdjęć 8O ? Pewnie dlatego, że ta łącząca czerwona 1 była okropnie wymuldźona, a to był nasz pierwszy dzień i nie byliśmy jeszcze "rozjeżdźeni" :mrgreen: . Tak czy siak w jej połowie namierzyliśmy knajpę i tam klapnęliśmy na leżaczkach ...

Z daleka 1 nie wyglądała źle ...

Obrazek

Słońce jeszcze nie zauważyło, że my już jesteśmy na stoku :lol: ...

Obrazek

Nic to. Dajemy mu jeszcze parę minut. W tym czasie rozglądamy się na prawo i lewo zamawiając co nieco ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powoli słoneczko zaczyna nas zauważać ... :D

Obrazek

Niby ludzi była kupa, ale nie było problemu ze znalezieniem miejsca tym bardziej, ze pod ścianą stały leżaczki, którymi można było się poczęstować.

Obrazek

Po chwili żółta kula rozgościła się na dobre. Posiedzieliśmy sobie też jakiś czas ... Rzekłam więc do męża mego: "Może byśmy tak już poszli pojeździć ?"
I tutaj właśnie padło sakramentalne zdanie, które stało się naszym hitem tego wyjazdu:
Daj spokój ! Takie słońce, że szkoda jeździć !
... :oczko_usmiech:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W końcu udało mi się go wyciągnąć. "No okaż trochę entuzjazmu !"

Obrazek

Obrazek

Na Hochfugen pokręciliśmy się trochę, ale ulubionym moim ośrodkiem to on raczej nie będzie.
Nie wiadomo kiedy zrobiła się 16.00 i czas było wracać. Okazało się to nie lada wyzwaniem, bo oprócz tego, że wszyscy wtedy zaczęli wracać i było tłoczno, to stoki zrobiły się mocno wymagające ...

Obrazek

Nie dziwię się, że niektórzy "musieli" skorzystać ze śmigłowca ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Późnym wieczorkiem zameldowaliśmy się na naszej kwaterce, gdzie czekał na nas "stęskniony" syn (z czerwoną obwódką na pewnej części ciała - wiecie na której ? :smo: ).
Zapomniałam zaznaczyć, że darowaliśmy mu ten pierwszy dzień bo marudził, że źle się czuje i, ze ciągle przecież bierze antybiotyk :roll: ...

Obrazek

...

Na koniec dnia nasunęła mi się taka refleksja, że szkoda, że olimpiada w Soczi już się kończyła bo w konkurencjach freestylowych tudzież niekoniecznie poprawnych technicznie akrobacjach na nartach mogłabym zadziwić niejednego sędziego ... :lol:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 04.03.2014 15:56

mysza73 napisał(a): chyba się wczoraj na I seta spóźnilaś, bo chłopaki aż nie chcieli grać :roll: , potem się ogarnęli :wink:
:papa:

A jak byś zgadła :D . Dopiero jakeśmy z panem Gruszką przybyli chłopaki wzięli się do roboty ... :mrgreen:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.03.2014 15:57

Potter napisał(a):
mysza73 napisał(a): chyba się wczoraj na I seta spóźnilaś, bo chłopaki aż nie chcieli grać :roll: , potem się ogarnęli :wink:
:papa:

A jak byś zgadła :D . Dopiero jakeśmy z panem Gruszką przybyli chłopaki wzięli się do roboty ... :mrgreen:


To ta laska co koło Gruszki siedziała to Ty 8O ,
a ja blondynek wypatrywałam :roll: :wink: .
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 04.03.2014 16:55

mysza73 napisał(a):
Potter napisał(a):
mysza73 napisał(a): chyba się wczoraj na I seta spóźnilaś, bo chłopaki aż nie chcieli grać :roll: , potem się ogarnęli :wink:
:papa:

A jak byś zgadła :D . Dopiero jakeśmy z panem Gruszką przybyli chłopaki wzięli się do roboty ... :mrgreen:


To ta laska co koło Gruszki siedziała to Ty 8O ,
a ja blondynek wypatrywałam :roll: :wink: .

Ta laska to właśnie mnie od Gruszki oddzielała :evil: ... :smo:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.03.2014 17:18

Hurrraaa! Doczekałam się! :D :D :D

Potter, widzę, że ruszyłaś z kopyta :mrgreen: Super, bo ja niedługo swoją relację kończę, to będę nartować u Ciebie :D

Ze zdjęć widzę, że ludków zdecydowanie więcej niż miesiąc wcześniej. Nic dziwnego, byliście w wysokim sezonie. A może za bardzo reklamujemy ten Zillertal ;) :lol:

Ale za to pogodę mieliście idealną :mrgreen:

Potter napisał(a):I tutaj właśnie padło sakramentalne zdanie, które stało się naszym hitem tego wyjazdu:
Daj spokój ! Takie słońce, że szkoda jeździć !
... :oczko_usmiech:

:lol:
Mój mąż tak nigdy nie powie :lol: On by jeździł od ruszenia wyciągów do zamknięcia, bez względu na pogodę 8O

Muldy konkretne, ale wyglądają na dosyć równe, równomiernie rozłożone ;)

Świetne masz zdjęcia!

I coś jeszcze miałam napisać (skomentować), ale nie pamiętam... ;) Następnym razem. Cieszę się, że piszesz :D
Fresz
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fresz » 04.03.2014 20:06

Powiem krótko: dzień coraz dłuższy jest co dnia.
PS. Czytam i pozdrawiam.
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
"Takie słońce, że szkoda jeździć" - Zelberg 2014
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone