Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

SZKOCJA północna 2006/2007

Wielka Brytania (Anglia, Szkocja i Walia) jest w pełni otoczona wodą. W Wielkiej Brytanii akcenty zmieniają się zauważalnie co 40 km (25 mil). Szczególnie trudno jest wymówić jedno walijskie miasto. Llanfairpwllwlllandysiliogogogoch jest jedną z najdłuższych nazw miast na świecie. Stonehenge jest starsze niż piramidy - powstało około 3000 roku p.n.e.
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 24.01.2007 15:04

zawodowiec napisał(a):Arek, nie musisz mnie przekonywac, juz dawno mialem tam jechac! Planowalem ostatni tydzien 3-letniego pobytu na Wyspie, maj 2005, ale skrzeczaca rzeczywistosc nie pozwolila.


Jak sie zmobilizujesz ,nie bedziesz załował,z powodu pogody, bardzo duzo wilgoci,co jakis czas pada ,mogłam poogladac gorki od spodu a i to było piekne ,szczególnie Glen Newis jedna z najpiekniejszych dolin Szkockich..Cóż moge powiedzieć o Ben Newis-nie te czasy i po prostu zima.Z mapa szlakow ,mogłam tylko popatrzec od dolu a i tak był w chmurach.Wjechałam gondola na nastepna górke,ale mialam pecha,wiatr i chmury.Nawet aparatu nie mozna było utrzymac w ręce,ale narciarzy i snowbordzistow dosc duzo.Następna dolina Glen Coe-dolina otoczona nagimi urwistymi skalami.Buachaill Etiv Mhor szczyt miedzy innymi wspaniały do wspinaczki.Nie bede pisac o czyms co nie przezyłam,aleGlen Coe i Diabelskie Schody, moze latwiejsze szlaki-może kiedyś,wszystko rozbija sie o brak chetnych w moim tempie do pokonania szlaku,no i transport,syn pracuje,chodzi tylko w dni wolne od pracy,a ilez dni mozna być u syna???Jeszcze sliczna Glen Affric-rezerwat kaledońskiej sosny i brzozy jezioro z wyspami jak na zdjeciach japońskich.I wiele innych ,mimo zimy tak pieknych, tak kolorowych...
Boze, jak strasznie sie rozpisałam,mimo to,ze uwielbiam cieple kraje,jednak wprosze sie w miesiacach wiosenno -letnich na spacery po szlakach,mam na oku jednego Szkota ,maniaka spacerow po munros wszystkie zaliczył.Prawdopodobie wezma sie wreszcie za dokładne wytyczenie szlakow.Bedzie bezpieczniej. :) :) Uwielbiam nasze Tatry-ale tam jest taki spokoj.....
Ostatnio edytowano 07.06.2012 12:21 przez petris, łącznie edytowano 1 raz
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 24.01.2007 15:32

Czytajac opowiesci zawodowca,chce zasmucic wedrowcow po krainie polnocnej Szkocjii. wiosna i latem moc ,ale to moc meszek.Jak nie ma wiatru to moga zjeść człowieka jak piranje :twisted: :roll: :wink: Wędrowcy zakladaja specjalne kapelusze z siatkami,jak pszczelarze 8O No i jeszcze kleszcze. :wink:
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 24.01.2007 15:59

Petris, wiem cos o tych paskudach, troche poznalem gory w Walii i Anglii razem ze wszystkimi ich urokami. Niektorzy moi znajomi mieli takie kapelusze :D
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 24.01.2007 19:45

8O Takie gały miałam Marysiu jak ogladałam Twoje zdjecia. Śliczne.
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 24.01.2007 20:01

zoohha napisał(a):8O Takie gały miałam Marysiu jak ogladałam Twoje zdjecia. Śliczne.


Dzieki!! :?
vicealigator
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) vicealigator » 03.09.2009 09:03

Ostatnio edytowano 04.09.2009 10:03 przez vicealigator, łącznie edytowano 1 raz
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 03.09.2009 19:50

Jak to dawno było. :? Zapomniałam,że był taki temat.
Autor Wiadomość
vicealigator -bardzo ciekawa strona przczytałam, obejrzałam.
Byłam w maju -przepięknie .Miałam podróżować sladami Templariuszy i św.Grala-ale zaczeło i skończyło się na Roslyn .Może zachęcę na zwiedzanie północy Szkocjii .Roslyn cudowne-ale, nie moża robić zdjęć wewnątrz kaplicy. Wkleję zdjęcia .Moze sie spodobają
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 01.10.2009 23:15

Na tym forum jedno mnie przeraża.
Sądziłem, że tu będzie o CROatii, a tymczasem, można kręćka dostać jak oglądam co rusz inne tematy.
A ponieważ tak się składa, że i Szkocję dane mi bylo poznać, więc nie zostaje nic innego, jak tylko dołozyć do pieca.... :lol: :wink:
Poprzednia strona

Powrót do Wielka Brytania - United Kingdom



cron
SZKOCJA północna 2006/2007 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone