Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szczecin-Orebic

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cezar1280
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 06.03.2007
Szczecin-Orebic

Nieprzeczytany postnapisał(a) cezar1280 » 06.05.2007 21:15

W tym roku pierwszy raz wybieramy się do Chorwacji. Proszę o pomoc i uwagi, jak najlepiej i najszybciej dotrzeć do Orebica. Pobyt rozpoczynamy 4 sierpnia, więc musimy wyjechać 3 sierpnia. Proszę pomożcie i podpowidzcie którędy jechać, gdzie się zatrzymać (może Słowenia?), jak rozłożyć siły (jeden kierowca). Z góry dziękuję Bożena
krzysio21
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysio21 » 06.05.2007 22:42

Ostatnio edytowano 06.05.2007 22:43 przez krzysio21, łącznie edytowano 1 raz
wlodek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 03.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 06.05.2007 22:42

cezar1280 napisał(a):W tym roku pierwszy raz wybieramy się do Chorwacji. Proszę o pomoc i uwagi, jak najlepiej i najszybciej dotrzeć do Orebica. Pobyt rozpoczynamy 4 sierpnia, więc musimy wyjechać 3 sierpnia. Proszę pomożcie i podpowidzcie którędy jechać, gdzie się zatrzymać (może Słowenia?), jak rozłożyć siły (jeden kierowca). Z góry dziękuję Bożena

No No to czeka Was niezła trasa dla jednego kierowcy to sporo.
Szczeście to to że od Szczecina 90% drogi to autostrada.
Proponuję skorzystać z wyszukiwarki na forum i poczytać co kto wie o trasie
na forum jest wszystko i fajni ludzie którzy wszystko podpowiedzą.
Najpierw policzcie ile macie km do przejechania, Google Maps Wam pomoże :wink:
krzysio21
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysio21 » 06.05.2007 22:44

holm
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) holm » 07.05.2007 14:33

Ja w tym roku wybieram się do Chorwacji drugi raz (znowu na Peljesac, za Orebic - do Kuciste, podobnie jak cezar1280 od 5 sierpnia).
Nie jestem tak doświadczonym cromaniakiem jak większość forumowiczów, ale z powodu miejsca zamieszkania w zeszłym roku bardzo kombinowałam z trasą dojazdu. W efekcie do Chorwacji jechałam trasą przez Czechy, Austrię, Słowenię (Gdańsk-Jelenia Góra-Praga-Graz-Zagrzeb-Karlovac-Knin-Split-Orebic), wracałam przez Słowenię, Austrię, Niemcy (Orebic-Spilt-Zagrzeb-Maribor-Linz-Monachium-Kołbaskowo-Gdańsk).
Zdecydowanie polecam tę drugą wersję - przedzieranie się przez Polskę i Czechy to mordenga, mimo, że trasa krótsza o ok. 200 km (jadąc z Gdańska).
Trasę powrotną pokonaliśmy z jednym noclegiem w Linzu. Z Kuciste (tuż za Orebicem) wyjechaliśmy o 8:30, przez Chorawację jechaliśmy autostradami (zaliczając koszmarne korki w tunelach i przed granicą słoweńską - niestety musieliśmy jechać w weekend), w Linzu byliśmy ok. 2:30, nocleg do 12:00, w Kołbaskowie ok. 20:00.
Jechaliśmy bez zmiany kierowcy, było dość ciężko, ale też nie bardzo śpieszyliśmy się.
Powodzenia na trasie i udanych wakacji - to tylko 3 miesiące...
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 07.05.2007 14:54

Jak chcesz i możesz się gdzieś w centrum Szczecina pojawić, o rozsądnej porze, to mogę Ci na mapce pokazać dokładną trasę ze Szczecina, przetestowaną w zeszłym roku, którą będę gnał też w tym roku - niestety dopiero 13 sierpnia :) , z podaniem dokładnych czasów, przejazdów, cen za autostrady, tunele, itp.
Jak by co pisz na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
pozdrawiam
--
damian
GSX750ES - 100 konna Drynda z cro.pl
cezar1280
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 06.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) cezar1280 » 07.05.2007 21:27

Dziękuję wszystkim za życzliwość i cenne rady. Chętnie skorzystam z Waszych zaleceń. W razie wątpliwości pozwolę sobie na dodatkowe zapytania. Jestem pewna jednego, jedziemy przez Niemcy, Austrię (Villach) i na Ljubljanę. Nocleg chciałabym zaplanować w jakimś niedrogim hoteliku blisko granicy austriacko-sloveńskiej. Może macie jakieś namiary na lokum dla 5 osób? Swego czasu trafiłam na adres strony z różnymi fajnymi mapami, gdzie przy zaplanowaniu całej trasy można było uzyskać informację o odległościach i czasie podr.ózy. Czy ktoś zna adres takiej strony? Proszę podpowiedzcie.
Pozdrawiam Bożena
Do Damiana napiszę na podany e-mail.
darko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 31.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darko » 23.05.2007 16:12

Witaj . Ja jadę z Łobza 12.06. jadę do kołbaskowo , trasa prosta jak drut sprawdzona w ubiegłym roku , niemcy austria słowenia cro, pierwszy dłuższy przystanek z noclegiem w drweniku, wcześniej 5 godzin w splicie ( przymusowy postój w szpitalu) ale generalnie wszystko zależy od kierowcy ja biore trasę na raz bez żadnych wspomagaczy a nie jestem jurnym 20 latkiem. jazda po autostradach nie jest tak mecząca jak po naszych drogach- przejazd do splitu z wieloma postojami zabrał nam około 21 godzin, Pozdrav.
Mariusz66
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz66 » 22.02.2018 13:03

Wątek trochę stary.
Ja wybieram się w pol. Lipca 2018 do Orebića.
Planuje trase Szczecin- Graz-nocleg -Orebic przez Ston
Chcę ominąć prom.
Google proponuje 2 trasy

Pierwsza krótsza i wg Google
szybsza przez Czechy 1779 km 18 godz.

Druga dłuższa przez Niemcy z pominięciem Czech
1849 km ok. 25 godzin.
To mój pierwszy wyjazd.
Przejrzałem forum i informacji w miarę aktualnych
Nie widziałem. Choć przyznam że niektórzy są gigantami tych podróży i widać mają spore doświadczenie. Czy opłaca się brać drugą trasę przez Niemcy? Czy droga do Orebića wiedzie przez magistralę adratycką czy nie koniecznie.
Jeśli ktoś ma obcykaną taką trasę to proszę o wszelkie
Wskazówki. Super to forum pozdrawiam.
cobramar
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 14.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) cobramar » 22.02.2018 13:41

W 2017 roku byłem w Orebić z Sosnowca.
Jechałem przez Czechy-Austra-Słoweni (omijając płatne) - Bez promu na półwysep

Wyjechałem o 23:00 z S-c w piątek, na miejscy byłem o 19:00 w sobotę.

Jeden kierowca z dłuższą drzemką (4h) w miejscowości Mureck na ostatniej stacji benzynowej przed Słowenią.
Mariusz66
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz66 » 22.02.2018 19:37

cobramar napisał(a):W 2017 roku byłem w Orebić z Sosnowca.
Jechałem przez Czechy-Austra-Słoweni (omijając płatne) - Bez promu na półwysep

Wyjechałem o 23:00 z S-c w piątek, na miejscy byłem o 19:00 w sobotę.

Jeden kierowca z dłuższą drzemką (4h) w miejscowości Mureck na ostatniej stacji benzynowej przed Słowenią.


Ile wyszło Ci km?

Dziękuję za pomoc.
Teska
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teska » 28.02.2018 20:51

michaladam
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 28.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) michaladam » 28.02.2018 21:14

Przez Niemcy jest 1775 km
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 06.03.2018 11:39

Goń przez Niemcy, zdecydowanie łatwiej i mniejsze ryzyko jakiś trabli po drodze. Szczególnie ze Szczecina, gdzie niemieckie autostrady mamy za płotem
cobramar
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 14.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) cobramar » 12.03.2018 11:15

Mariusz66 napisał(a):
cobramar napisał(a):W 2017 roku byłem w Orebić z Sosnowca.
Jechałem przez Czechy-Austra-Słoweni (omijając płatne) - Bez promu na półwysep

Wyjechałem o 23:00 z S-c w piątek, na miejscy byłem o 19:00 w sobotę.

Jeden kierowca z dłuższą drzemką (4h) w miejscowości Mureck na ostatniej stacji benzynowej przed Słowenią.


Ile wyszło Ci km?

Dziękuję za pomoc.



Z objazdem w Słowenii wyszło około 1380km w jedna stronę.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone