Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Starigrad Paklenica - plaża

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Maciej_o2
Podróżnik
Starigrad Paklenica - plaża

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej_o2 » 15.02.2013 13:08

Ave
jedziemy jak wyżej.
Gdzie są fajne plaże w okolicy, może ktoś ma fotki?
znajomi znaleźli coś takiego:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
tylko za cholery ni mogem znaleźć kaj to je. :D
Pomożecie?
heza
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) heza » 15.02.2013 13:31

Witaj.
Byłem w ub. roku w Star. Paklenicy i to jest chyba plaża koło kampingu w pobliżu hotelu Alan (tak chyba się nazywa). Hotel ten jest takim charakterystycznym miejscem, bo po prostu jest najwyższym obiektem na plażach Paklenicy.
Gajus.ems
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 15.02.2013 19:18

Może trochę bardziej sprecyzuję. Plaża znajduje się w odległości kilkuset metrów (może leciutko ponad kilometr) od hotelu ALAN. Idziemy w lewo w kierunku Zadaru. Naprawdę fajna plaża. Z tego co pamiętam szybko "robi się" głęboko. Więc trochę nie dla dzieci.Może odezwie się ktoś kto był niedawno i sprecyzuje info. Od siebie dodam , że b. podobało mi się w tej mjsc. ale już mojej żonie nie. Polecam.
GAJUS
Fatamorgana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 16.02.2013 01:40

Witam. Zgadza się - to tam, choć na zdjęciu widok dość wiosenny (ukwiecenie?).
Byłem tam w 2009 i w ub. roku zajrzeć na chwilkę na stare kąty.
Pas tego co nazwaliśmy plażą jest wąski, tuż przy drodze, którą jeżdżą auta- ale tylko kawałek. Na końcu są ruiny wieży na samym cyplu.

Obrazek

Na prawo od "X" (X to owe pole z duża ilością miejsc parkingowych) jest sąsiednia droga (dość równa) niewielki lasek z miejscami (alejką a w zasadzie dwiema) do parkowania (im wcześniej tym puściej...). Dojazd ostatnio był taki sam jak w 2009r, (skręca się zaraz za stacją benzynową w taką pustą łąkę/pole) ale coś tam kopią na tej półdzikiej łące, więc może jakieś przebudowy tam przy głównej drodze będą. Z innych informacji to owo parkowanie jest w bocznych "uliczkach" pod drzewami (super cień nie tylko dla aut ale i dla piknikowców oraz zmęczonych słońcem.
Woda faktycznie dość szybko robi się głębsza ale przy brzegu w stronę cypla z ruinami jest wystarczająco dla dzieci..
Za to jest tam całkiem fajnie bo nie docierają większe odgłosy z miasta i drogi.
Mankamentem jest owa droga tuż przy plaży, ale wystarczy pójść dalej aby mieć to z głowy.
Widać z tej łączki dojazdowej ładnie skały wąwozu Wielka Paklenica i wyższe szczyty.
Aha, mniej więcej w środkowym odcinku plaży (ciągnie się ona tak jak naniesiony czerwony pasek) jest toj tojka.
A na wprost od wjazdu z szosy głównej jest mały pomost.

Obrazek
Mam nadzieję, że się coś przyda.
Pozdrawiam.
kammaj
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 20.02.2013 19:51

Przy hotelu też jest plaża i nie trzeba tak daleko pedałować.
Maciej_o2
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej_o2 » 21.02.2013 10:31

Na dziynka jako chróm.
A w której kolibie było dobre jedzenie (jakieś kalmary, krewetki inne przedupne rzeczy), gdzie mieli dobry bimber?
możecie coś polecić?
Pozdrawiam
AM
kammaj
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 21.02.2013 19:34

Idąc główną ulicą od hotelu w stronę portu po lewej przed portem jest restauracja Marin, zawsze dużo ludzi ale jest dużo obsługi, pyszne jedzonko, miła obsługa a po posiłku dla pań kieliszek kruskovaca a dla panów kieliszek rakii. Zawracając z tej knajpy uliczką w stronę morza jest restauracja Dalmacja gdzie mają pyszne lignje na żaru.
Maciej_o2
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej_o2 » 26.02.2013 22:36

Tu z pewnością jest Dalmacija?
http://goo.gl/maps/Ek8Ci

a tu Marin?
http://goo.gl/maps/eNKWz
kammaj
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 27.02.2013 09:29

Dokładnie tak, wszystko się zgadza. Też najpierw szukałem w google street view żeby Ci dobrze wytłumaczyć :D
alutka9
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 06.03.2013 16:16

polecam jeszcze knajpke BRAGOC ,przy glownej drodze na przeciw pasazu z budkami .w sezonie stoliki na tarasie i wielu tubylcow,co sporo nam mowi o miejscu,dla kazdego cos sie znajdzie i pizza i rybna plyta a i ceny bardziej przytstepne niz w dalmacji,choc i ja uwielbiam :D
Maciej_o2
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej_o2 » 19.03.2013 22:00

BRAGOC to chyba tu:

https://mapy.google.pl/maps?q=Paklenica ... 33,,0,8.62

no nic bedziemy na miejscu to posprawdzamy

dzięki za podpowiedzi
nosferatu7
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosferatu7 » 19.05.2016 20:15

Jestem na etapie planowania wyjazdu, a wyjazd już za 2 tygodnie, i prawdopodobnie to miejscowość Starigrad- Paklenica. W związku z tym mam pytanie odnośnie temperatury wody. Widzę, że w okolicach są ujścia rzek, dodatkowo góry i się zastanawiam czy w tej miejscowości można spodziewać się zimniejszej wody niż, np na Wyspie Pag, czyw okolicach Zadaru. ?.
kojacek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 20.05.2016 14:45

nosferatu7 napisał(a):Jestem na etapie planowania wyjazdu, a wyjazd już za 2 tygodnie, i prawdopodobnie to miejscowość Starigrad- Paklenica. W związku z tym mam pytanie odnośnie temperatury wody. Widzę, że w okolicach są ujścia rzek, dodatkowo góry i się zastanawiam czy w tej miejscowości można spodziewać się zimniejszej wody niż, np na Wyspie Pag, czyw okolicach Zadaru. ?.

Nie wiem jak teraz, ale latem w Ninie i Starigradzie była w zasadzie zbliżona: okolice 27 stopni.
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.05.2016 19:25

kojacek napisał(a):
nosferatu7 napisał(a):Jestem na etapie planowania wyjazdu, a wyjazd już za 2 tygodnie, i prawdopodobnie to miejscowość Starigrad- Paklenica. W związku z tym mam pytanie odnośnie temperatury wody. Widzę, że w okolicach są ujścia rzek, dodatkowo góry i się zastanawiam czy w tej miejscowości można spodziewać się zimniejszej wody niż, np na Wyspie Pag, czyw okolicach Zadaru. ?.

Nie wiem jak teraz, ale latem w Ninie i Starigradzie była w zasadzie zbliżona: okolice 27 stopni.

W sierpniu 2010 też nie zauważyłam różnic. S-P jest w zatoce to woda szybciej się nagrzewa...
Popatrz tu: http://www.travelplanet.pl/przewodnik/c ... mperatury/
travian
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) travian » 21.06.2016 10:13

Co do temperatury wody to wydaje mi się że jest ona standardowa :-). Nie wiem gdzie planujesz się kopać ale my korzystaliśmy z plaży na cypelku z tą ruiną budowli na granicy paklenicy i seline i tam faktycznie ja odniosłem wrażenie że im bliżej seline tzn. na cyplu po stronie seline woda jest zimniejsza. Ale od cypla w stronę starigrad paklenica woda cieplutka. Ogólnie polecam Tobie plażowanie właśnie na tym cypelku bo ludzi w porównaniu z innym miejscem malutko a plaża fajna kameralna. Fakt trzeba trochę przejść ale to jakieś max 5-7 min spacerkiem od parkingu. Co do samej miejsćowości to nam się bardzo podobała i moge ją polecić.

Pozdrawiam

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019