Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stari Grad

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tommsky
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 07.01.2007
Stari Grad

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommsky » 08.01.2007 22:35

Proszę o jakiś link z fotkami z Stari Grad na Hvarze :wink: Dzięki
assia i norbert
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) assia i norbert » 09.01.2007 08:51

Wyspa Hvar jest piękna.
A tu jest link, z paroma naszymi zdjęciami i z Hvaru i z Brać.
forum/viewtopic.php?t=13959
A tu ze Stariego Gradu ale nocą, pierwsze zdjęcia
forum/viewtopic.php?t=13984
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 09.01.2007 18:02

Aga&Pawel
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 23.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga&Pawel » 14.01.2007 02:19

Proszę, fotki z miasta Stari Grad:

http://picasaweb.google.co.uk/Pawel.Gro ... iaHVAR2006

Pozdrawiamy :D
Ostatnio edytowano 09.07.2007 23:08 przez Aga&Pawel, łącznie edytowano 2 razy
assia i norbert
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) assia i norbert » 09.02.2007 20:43

My też dołożymy parę zdjęć ze Starego Gradu:
http://picasaweb.google.pl/Norbiwo/Croatia2006
Pozdrawiamy :D
Ostatnio edytowano 11.08.2008 17:59 przez assia i norbert, łącznie edytowano 1 raz
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 09.02.2007 20:49

mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 09.02.2007 22:14

Assia i Norbert, w tym roku wybieram się do hotelu Arkada w Starim Gradzie. Bardzo proszę o cenne uwagi i wskazówki. Szczególnie interesuje mnie możliwość wyruszenia promem do Dubrovnika lub do Korculi. Nie wiem ile czasu trwa podróż w jedną stronę i jaki jest jej koszt?
assia i norbert
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) assia i norbert » 10.02.2007 14:39

mariusz29 napisał(a):Assia i Norbert, w tym roku wybieram się do hotelu Arkada w Starim Gradzie. Bardzo proszę o cenne uwagi i wskazówki. Szczególnie interesuje mnie możliwość wyruszenia promem do Dubrovnika lub do Korculi. Nie wiem ile czasu trwa podróż w jedną stronę i jaki jest jej koszt?


Witamy Cię Mariuszu :D
Jeżeli chodzi o hotel Arkada to my byliśmy bardzo zadowoleni, co prawda te 3 gwiazdki, które posiada nie są adekwatne go 3 gwiazdek w Polsce, ale jest naprawdę w porządku. Same pokoje są czyste i schludne z łazienkami, w których są prysznice umywaleczki i ubikacje, my mieliśmy dość dużą łazienkę ze sporym pokojem. Codziennie sprzątane są pokoje i wymieniane ręczniki. Każdy pokój posiada balkon. I tu uwaga, nie opłaca się brać pokoju z widokiem na morze po pierwsze dużo drożej a po drugie od wspomnianej strony strasznie grzeje, co prawda odsuwane drzwi są przyciemnione, ale chyba niewiele to daje. W każdym pokoje telewizor z polską stacją tvn(ale to chyba mało istotne).
Hotel posiada basen ze słoną wodą. Leżaki są do dyspozycji gości. Jest tam tez bar, w którym można sobie np. kupić zimne piwko. Za to największym plusem tegoż hotelu jest stołówka i jedzenie.
Bardzo ładna i duża stołówka, zawsze rano czy na obiadokolacji masz gdzie siąść i wyśmienite jedzenie. Zarówno rano na śniadanie ja i na obiadokolację masz "szwedzki stół" a tam do wyboru fo koloru. Na śniadanie wybór pieczywa w 5 rodzajach, wędlina w 10 i tak dalej + owoce sałatki itp. kawa herbata, soki - długo by można wymieniać. To samo z obiadokolacją: ziemniaki np w 5 rodzajach , zapiekane w postaci frytek, normalne, z groszkiem itp, mięs do tego ze 4 rodzaje, sałatki warzywa owoce, desery, makaron ryż ...i długa lista jeszcze i to co dzień.
Jedyny minus obiadokolacji to to, że nie podają tam nic do picia po to by zamawiać i płacić, oczywiście jest wtedy wszystko-piwko, wino kawa soki itp. My znaleźliśmy jednak sposób, jest sałatka owocowa a obok stoją filiżanki do nich, nabieraliśmy z sałatki soku i mieliśmy do picia, sś oczywiście jeszcze owoce.
Natomiast jeżeli chodzi o leżaki na basen to warto rano przed śniadaniem położyć sobie ręcznik na któryś z nich i wtedy już jest zajęty.
Nie wiem co byś chciał jeszcze wiedzieć na temat, bo można byłoby pisać sporo. Zdjęcia w powyższym linku.
Jeżeli chodzi o Dubrownik to ze Starego Gradu jest spory kawałek a trasa wygląda tak: spod hotelu (przystani hotelowej Arkada) wypływa rano do Makraskiej wodolot, a z stamtąd autobusem do Dubrownika. Droga jest długa i męcząca. I powiem tak w hotelu jest takie miejscowe biuro turystyczne, które zajmuje się organizacją takich wypadów, jest Dubrownik , który kosztuje 75euro w tym jest wodolot, autokar zwiedzanie i przewodnik. Są też wycieczki do Mostaru, na wyspę Brać, fisch picniki i wiele wiele innych do wyboru do koloru.
Pozdrawiamy
Ps. A ja mam pytanko a kiedy jedziecie?? W jakim terminie? Bo my najprawdopodobniej też tam będziemy albo na Rivierze Makarskiej, albo tam i tu. :papa:
assia i norbert
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) assia i norbert » 10.02.2007 14:48

Jeżeli chodzi o Korczulę to też można wodolotem, albo przez
biuro mieszczące się w hotelu. Lub też pojechać do miasta Hvar po drugiej stronie wyspy autobusem lub samochodem i zabrać się na prom, który płynie do Vela Luki ze Splitu. Prom nie wiem ile kosztuje, nie pamiętam, ale autobus(oczywiście nie wiem czym jedziecie więc podaje i autobus)20kun/osobę. Korczula jest wyspą sąsiadującą z Hvarem i tez jest ładnie. Moja siostra jechała na Korczule do Vela Luki to ze Spiltu płynęła dużym wodolotem bo to już był koniec września i zatrzymywali się w Hvarze.
Pozdrawiamy
mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 10.02.2007 16:23

Dziękuję Assia i Norbert za wyczerpującą odpowiedź.
Zarezerwowałem pobyt w hotelu w dniach od 30.06 do 07.07. Biorąc pod uwagę niewielką różnicę cenową za widok na park, a widok na morze (ok. 20 zł za tydzień) - wybraliśmy opcję morską. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że wytrzymamy panującą w pokoju temperaturę... :oops: Do Chorwacji jedziemy samochodem, ale ze względu na duży koszt przewozu auta na wyspę - pozostawimy samochód przez cały pobyt na parkingu hotelowym, za ewentualnym wyjątkiem wypadów po wyspie.
Przedstawiony przez Was opis hotelu jest bardzo podobny, do sytuacji którą zastaliśmy w Hotelu Galeb w Poreciu. W zasadzie, to nam pasuje.
Jeżeli chodzi o wycieczkę do Dubrownika, to w naszym przypadku z pewnością odpada autobus. Z tego co wiemy, to ze Splitu przez Stari Grad i Korcule płynie prom do Dubrownika i o ten środek lokomocji nam chodzi. Może wiesz coś więcej w tym temacie? A gdzie Wy robiliście wypady ze Stari Gradu, co nam polecicie? :D
assia i norbert
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) assia i norbert » 10.02.2007 19:02

Skoro zostawiacie samochód na parkingu hotelowym to wygląda on tak:
Obrazek
będziecie więc mieć większość dnia cień na parkingu a to jest plus.
Co do podanej przez Ciebie trasy do Dubrownika to nie stosowałam jej ale gdzieś czytałam na forum o tej możliwości dostania się do Dubrownika promem i jak wyczytałam jest taka możliwość z tym że owy prom kursuje raz w tygodniu i płynie kilka godzin więc nie zdążysz zbytnio zwiedzić miasta bo będziesz musiał wracać. Jak znajdę to wkleję linka.
Natomiast jeżeli chodzi o zwiedzanie to odnośnie samej wyspy można polecić wiele ciekawych miejsc. Możesz pojechać do miasta Hvar (samochodem lub autobusem o którym pisałam w poprzednim poście) polecam bardzo ładne miasto i warto zwiedzić jest tam twierdza na którą wspinasz się idąc przez wspaniały ogród. Ostrzegam tylko że drogi kręte wąskie i niebezpieczne, ale jak pojedziecie przez tunel bedzie lepiej. My pojechaliśmy również do Jelsy i Vrboskiej, alw nie wolno zapomnieć o Starim Gradzie tam też jest co zwiedzać i gdzie chodzić, musicie koniecznie wejść na górę widokową z której super widać całą zatokę w której znajduje się miasto.
Byliśmy również na wyspie Brać zwiedzić słynny Zlatni Rat. Ze starego Gragu kursują tam statki za 90kun od osoby. My płyneliśmy śmiesznym stateczkiem o nazwie Tonci, który zabrał nas na kilka godzin. Płynie się około godziny.
Polecam popłynąć na wyspę Vis, gdzie nie ma jeżowców. Wyspa bardzo ładna. Jest wiele miejsc (można pojechać na wakacje i wrócić bladym, bo można jeździć całe dnie). Bardzo dużo jest ogłoszeń o organizowanych wycieczkach właśnie w recepcji hotelu. A obsługa jest bardzo miła i zawsze pomoże.
A teraz lecę na imprezkę z przyjaciółmi, ale jak jeszcze będziesz miał jakieś pytanie to śmiało..
Pozdrawiam asia
mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 10.02.2007 21:27

Parking jest faktycznie ulokowany w sposób gwarantujący cień. Mam teraz małe wyrzuty, czy dobrze zrobiłem wybierając pokój z widokiem na morze. :?
assia i norbert
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) assia i norbert » 11.02.2007 11:39

Myślę, że nie będziesz żałować. Zresztą sam się przekonasz.
W samych pokojach ze względu na przyciemnione szyby jest w porządku. A tak naprawdę to jedziecie żeby wypocząć, pozwiedzać, coś zobaczyć a nie siedzieć w pokoju. My mało czasu spędzaliśmy w pokoju, szkoda było w nim siedzieć. Pozdrawiamy
mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 11.02.2007 13:33

Assia i Norbert, kiedy jedziecie?
assia i norbert
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) assia i norbert » 11.02.2007 16:42

My jedziemy 1-15 wrzesień. Tak byliśmy w zeszłym roku i było bardzo fajnie. Chcielibyśmy jeszcze pojechać na Makarską riwierę, ale nie wiem czy nam się uda.
Następna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone