Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stari Grad

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 11.02.2007 20:31

W zeszłym roku jechaliśmy w podobnej dacie, tj. na koniec sierpnia, ale bardzo dłużyło się do wyjazdu, dlatego w tym roku jedziemy na przełomie czerwca i lipca.
assia i norbert
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) assia i norbert » 12.02.2007 11:47

mariusz29 napisał(a):W zeszłym roku jechaliśmy w podobnej dacie, tj. na koniec sierpnia, ale bardzo dłużyło się do wyjazdu, dlatego w tym roku jedziemy na przełomie czerwca i lipca.


Masz rację, ale nam się w zeszłym roku nie dłużyło bo braliśmy ślub w sierpniu, także czekaliśmy na co innego. Nie wiem jak bedzie w tym roku, może faktycznie tak być jak mówisz, ale są i tego pozytywne strony, wszyscy w taki terminie już powracają z wakacji, część zapomnie że już była a Ty dopiero jedziesz.
Pozdrawiamy i życzymy udanych wakacji. :papa:
zorro2
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 27.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zorro2 » 12.02.2007 13:26

mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 12.02.2007 19:46

Assia i Norbert, czy możecie coś powiedzieć o plaży w Starim Gradzie? Czy plaża hotelowa jest oblegana? Jak oceniacie wodę?
assia i norbert
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) assia i norbert » 12.02.2007 20:00

mariusz29 napisał(a):Assia i Norbert, czy możecie coś powiedzieć o plaży w Starim Gradzie? Czy plaża hotelowa jest oblegana? Jak oceniacie wodę?


No nie jest zbyt rewelacyjna, raczej kamienista. Kamienie z wylanymi betonowymi siedziskami, ale nie wszędzie
Obrazek

stojąc tyłem do hotelu po prawej stronie jest żwirkowa z łagodnym zejściem
Obrazek

Jeżeli chodzi o kwestię zaludnienia, my zawsze znajdywaliśmy fajne miejsce, ale to już był wrzesień.
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 12.02.2007 20:34

chodzi o ten hotel i plażę po lewej od niego :?: Obrazek

woda raczej na czystą wyglądała choć port niedaleko i przystań promowa a i do samego hotelu widziałem wodolot latać :wink:
mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 12.02.2007 21:48

Trochę mnie zaniepokoiliście. Rich, chociaż ty mógłbyś człowieka nie martwić... :wink:
Mimo wszystko jestem dobrej myśli. Zdjęcia Asi pokazują, że woda jest czysta. Jeśli chodzi o plażę to widać że przy hotelu jest podobna do wielu innych w Cro.
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 12.02.2007 22:07

nie to miałem na celu - podstawową kwestią jest to że woda na czystą wyglądała a po powiększeniu fotki na dzień 1.09.2006 r. o godz 9.28 na plaży stwierdzono szt. ludzi 0 więc powinno Cię to napawać optymizmem.

Pocieszeniem powinno być również to że Stari Grad jest jedyną miejscowością w zatoczce. Promy przybijają wcześniej do przeciwległego brzegu zatoki natomiast port rybacki jest w głębi zatoki :wink: Uszy do góry - pozdrówcie Stari Grad ode mnie :wink: .
Ps. Za przystanią promową (bez autka ciężko - chyba że długi spacer) jest konzum - jakby co w kwestii zaopatrzenia :wink:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 12.02.2007 22:30

czesc Mariuszu,
Hvar jest dośc specyficzną wyspą o wyjątkowo nieregularnej linii brzegowej. Dlatego warto poszukać sobie plaży. Plażowanie na betonie przed hotelem to rzeczywiscie nie najlepszy pomysł (tym bardziej, że to wejście do zatoki, pływają promy, wodoloty itp. poza tym, nie muszę chyba dodawać, że tu woda miesza się z tą "stojącą w miejskiej zatoce").
Nie wiem, czy wybieracie się tu własnym autkiem, ale jeśli tak, to gwarantuję, że znajdziecie tu dla siebie miejsce, gdzie w ciszy i spokoju będzie mogli kąpac się w słońcu i krystalicznie czystej wodzie. Ja polecam zatoczkę Žukova, nieopodal Rudiny -osiedla, w którym mieszkam. To 2 km od centrum miasteczka, więc autem dosłownie chwilka drogą wśród gajów oliwnych. Potem zostawiacie autko i laskiem schodzicie do zatoczki, ok 10 min spaceru. To specyfika tej "dzikiej" wyspy. Trzeba sobie wyszukać miejsce, żeby trochę "poużywać". Poniżej fota z Žukovej (fota taka sobie, może po niedzieli bedę miec lepsze). Jeśli macie ochotę pogadać, znajdzcie mnie na skype. pozdrówki
Obrazek
Ostatnio edytowano 22.02.2007 19:04 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 12.02.2007 22:35

czesc Mariuszu,
Hvar jest dośc specyficzną wyspą o wyjątkowo nieregularnej linii brzegowej. Dlatego warto poszukać sobie plaży. Plażowanie na betonie przed hotelem to rzeczywiscie nie najlepszy pomysł (tym bardziej, że to wejście do zatoki, pływają promy, wodoloty itp. poza tym, nie muszę chyba dodawać, że tu woda miesza się z tą "stojącą w miejskiej zatoce").
Nie wiem, czy wybieracie się tu własnym autkiem, ale jeśli tak, to gwarantuję, że znajdziecie tu dla siebie miejsce, gdzie w ciszy i spokoju będzie mogli kąpac się w słońcu i krystalicznie czystej wodzie. Ja polecam zatoczkę Žukova, nieopodal Rudiny -osiedla, w którym mieszkam. To 2 km od centrum miasteczka, więc autem dosłownie chwilka drogą wśród gajów oliwnych. Potem zostawiacie autko i laskiem schodzicie do zatoczki, ok 10 min spaceru. To specyfika tej "dzikiej" wyspy. Trzeba sobie wyszukać miejsce, żeby trochę "poużywać". Poniżej fota z Žukovej (fota taka sobie, może po niedzieli bedę miec lepsze). Jeśli macie ochotę pogadać, znajdzcie mnie na skype. pozdrówki
Obrazek
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 12.02.2007 22:37

o sory, nie wiem czemu, poszło dwa razy...
assia i norbert
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) assia i norbert » 14.02.2007 20:08

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Ja polecam zatoczkę Žukova, nieopodal Rudiny -osiedla, w którym mieszkam. To 2 km od centrum miasteczka, więc autem dosłownie chwilka drogą wśród gajów oliwnych. Potem zostawiacie autko i laskiem schodzicie do zatoczki, ok 10 min spaceru. To specyfika tej "dzikiej" wyspy. Trzeba sobie wyszukać miejsce, żeby trochę "poużywać". Poniżej fota z Žukovej (fota taka sobie, może po niedzieli bedę miec lepsze).


To my czekamy na zdjęcia, bardzo chętnie zobaczymy, bo po prześledzeniu mapy mogę stwierdzić, że tam nie doszyliśmy. Zastanawia mnie, którędy dojść tam najszybciej, skoro to tak blisko to ja wolę zostawić samochód pod hotelem i się przejść.
Pozdrawiamy mieszkańców miasta Stari Grad. :papa:
mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 14.02.2007 21:30

Bardzo dziękuję za informacje. Ja rownież czekam na fotki i kolejne wiadomości.
Powiem ci Rich, że jadę autkiem i chętnie skorzystam z zakupów w Konzumie.
Gdy tylko będę miał dłuższą wolną chwilę, to równie chętnie skorzystam z propozycji Pani Katarzyny odnośnie rozmowy przez Skype.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 22.02.2007 18:42

cześć, obiecałam foty z Žukovej i pokazuję (opóźnienie podyktowane było kiepskimi warunkami atmosferycznymi w ostatni weekend...). Nie chcę zawalać forum, więc jeśli macie ochotę na więcej fot, to moźe raczej poślę Wam na maila...(trudno mi było zdecydować, które foty tutaj wrzucić...), co Wy na to?
Pozdrawiam rodaków gorąco. :D
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 22.02.2007 22:23

Zapowiada się ciekawie. Ach, Chorwacja... :wink:
Polecamy się na maila: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone