Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sprzęt Fuji - użytkownicy, porady, dylematy.

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.12.2012 21:43

A wygrała z obiektywem, czy bez?

Jak bez, to zapytaj wymienionych chłopaków, co by ci radzili dokupić, a jak z obiektywem, to róbcie fotki, a sami się przekonacie co jesteście ... tfu, co aparat jest wart :D

Gratulacje. No, no ... wygrała :roll:

:lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.12.2012 21:46

z obiektywem 18-55 mm.

ano wygrała :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.12.2012 21:55

No to masz wszystko, co potrzebujecie, żeby się bawić :)

To teraz tylko słońce i można szaleć.
Jak córcia chce się wprawić, to przejrzyjcie sobie poradnik Pawła Dumy (w internecie łatwo znaleźć).
Ewentualnie zajrzyjcie na mojego chomika. Jest tam kilka poradników, książek.
Na początek wystarczy :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.12.2012 21:59

Ok dzięki dla mnie to i tak sprzęt zajebiście wysokiej klasy. Ten co mamy - mała małpa do cykania zdjęć wnusi na kolanach babci to i tak już była technika, a tym zrobiłem ze dwa portrety to mi szczęka opadła. Wiem, że to aparat z klasy niskiej tych bardziej profesjonalnych, ale darmowemu koniu się w żeby nie zagląda, tym bardziej, że to wygrana w poważnym konkursie gdzie startowało masę dzieci, a wygrała moja mała. Swoją drogą nikt by mi nie dał prezentu za ponad 2 kafle (bo tyle ten aparacik chodzi w sklepach) więc tym bardziej się cieszymy. :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 30.12.2012 09:11

Dlatego warto poznać co to jest EXIF, GO, WB, jasność obiektywu, ISO, RAW, kompozycja, tryby manualne itd. bo bez tego, po jakimś czasie zatęsknisz za tą małpką i jej wagą, a lustro coraz częściej będzie robiło za przycisk :D

Sprawdź, kto ze znajomych ma jeszcze Canona, bo z jednym szkłem daleko nie zajedziesz, a kupować wszystko to trochę drogo wychodzi.
Po pierwsze pogadacie o ustawieniach, po drugie możecie się wymieniać obiektywami, choćby po to, żeby przetestować coś przed zakupem i zobaczyć, co ci się może ewentualnie jeszcze przydać.

I twardziela sobie dokup, bo ilość miejsca na dysku, potrzebnego do trzymania fotek bardzo ci teraz wzrośnie ;)


Fajna skarbonka :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.12.2012 09:22

Ok dzięki będę czytał i zobaczę czy mnie to nie wpieni bo na razie to idzie mi jak po grudzie. :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 06.01.2013 13:35

Poszaleli chopy :D

1000 mm to będzie można odcisk Armstronga na srebrnym globie podejrzeć,
a co najmniej, ze stałego lądu, dzikie nagie plaże na Hvarze podpatrzeć :lol:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 27.02.2013 21:06

Wystartowała wersja próbna serwisu Fujiklub.

Porady, informacje, artykuły, plenery, tutoriale itp. nie tylko dla fotografujących Fujifilm :)

Zapraszam.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 22.04.2013 11:40

Małgosiu, testów nie znalazłem, prawdopodobnie zakup karty o wyższym parametrze class może przyśpieszyć proces zapisu, ale sugerowałbym na początek sprawdzić jakie są czasy przy różnych ustawieniach stabilizacji obrazu.

Któraś z nich (ale nie wiem która) to jest:

DIS (Digital Image Stabilization) to ten nowy kilkuosiowy system stabilizacji opracowany przez Fujifilm, to wykonywanych jest kilka ujęć. Później każde z nich musi być poddane odpowiedniej korekcji geometrycznej i przesunięcia, aby wszystkie dało się złożyć w jedno zdjęcie.

i wyłączenie tej opcji skraca czas zapisu nawet o połowę.

Pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.04.2013 12:22

W sobotę stałam się posiadaczką HS25 (myśleliśmy z Panem M nad nim HS30 odpadał bo ma akumulatorek, a my wolimy "paluszki" lub tanią lustrzanką).

Wcześniej w użytkowaniu był S5800, ale we wrześniu miał spotkanie z pulskim brukiem blisko Areny - nawet spotkanie za bardzo mu nie zaszkodziło (pękły uchwyty trzymające klapkę baterii), ale to był znak - czas na nowy model.

Przyjmiecie mnie do klubu?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.04.2013 12:43

piekara114 napisał(a):... wolimy "paluszki"

Zaopatrzcie się w eneloopy i BC-700.
Najtaniej chyba w Ramtechu - komplet ładowarka + 8 akumulatorków wyjdzie was około 150 złotych (wystarczą te 2000 mAh), ale odczujecie to w czasie eksploatacji - Fuji lubi żreć prąd i zwykłe akumulatorki szybko padają.

Miłej zabawy z symulatorem małej GO :D

Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 23.04.2013 12:44

weldon napisał(a):Małgosiu, testów nie znalazłem, prawdopodobnie zakup karty o wyższym parametrze class może przyśpieszyć proces zapisu, ale sugerowałbym na początek sprawdzić jakie są czasy przy różnych ustawieniach stabilizacji obrazu.

Któraś z nich (ale nie wiem która) to jest:

DIS (Digital Image Stabilization) to ten nowy kilkuosiowy system stabilizacji opracowany przez Fujifilm, to wykonywanych jest kilka ujęć. Później każde z nich musi być poddane odpowiedniej korekcji geometrycznej i przesunięcia, aby wszystkie dało się złożyć w jedno zdjęcie.

i wyłączenie tej opcji skraca czas zapisu nawet o połowę.

Pozdrawiam


Dopiero teraz to zauważyłam, dzisiaj nie zabrałam ze sobą fuj. Zastanawiam się gdzie coś takiego się ustawiało. Chyba chodzi o f1+ costam, f2 + samo zdjecie. No ale bez stabilizacji ???? Jak i tak te zdjęcia w wydaniu naszego fuji są no powiedzmy "nie tego". W irfanie 70 nasycenia, 30 kontrastu, wyostrzanie 20 (wiosenny dywan z fiołków). Będę mieć jeszcze dzisiaj szybszą kartę to będzie okazja sprawdzić czy to coś zmienia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.04.2013 12:54

..no i sobie chcący porysowałem wyświetlacz :evil: ..ktoś wie co z tym zrobić :?: ..oczywiście poza wymianą :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.04.2013 13:11

weldon napisał(a):
piekara114 napisał(a):... wolimy "paluszki"

Zaopatrzcie się w eneloopy i BC-700.
Najtaniej chyba w Ramtechu - komplet ładowarka + 8 akumulatorków wyjdzie was około 150 złotych (wystarczą te 2000 mAh), ale odczujecie to w czasie eksploatacji - Fuji lubi żreć prąd i zwykłe akumulatorki szybko padają.

Miłej zabawy z symulatorem małej GO :D



Przez "paluszki" rozumiałam baterie akumulatorki i oczywiście po poprzednim fujiku mamy ich spory komplet i nawet kilka ładowarek :D

Chcę jeszcze dokupić filtr polaryzacyjny (bo po zdjęciach z Pagu, już wiem skąd się biorą ładne kamienie pod wodą ale czyje to była relacja to w żaden sposób sobie nie przypomnę :oops: ) i co polecacie? Na co zwrócić uwagę? Jakieś sugestie? Czy do 100 zł zmieszczę się?
Nigedy takiego filtru nie używałam, więc to będą moje pierwsze doświadczenia
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.04.2013 13:22

Lidia K napisał(a):No ale bez stabilizacji ????

Menu>Set>Tryb stabilizacji obrazu i chyba "Tylko zdjęcia"
Mniej żre prąd i nie włącza stabilizacji cyfrowej.
Tak mi się wydaje, ale, jak wspomniałem, mi czas zapisu nie przeszkadza za bardzo :)


lubelski napisał(a):..no i sobie chcący porysowałem wyświetlacz :evil: ..ktoś wie co z tym zrobić :?: ..oczywiście poza wymianą :mrgreen:

Nie daj się namówić na polerowanie, bo tam jest tak, jak w telefonach, powłoka antyrefleksyjna na wierzchu i kompletnie nic nie będziesz widział po takim zabiegu.
Zadzwoń do serwisu, ale wydaje mi się, że to może być dość kosztowna operacja - tym bardziej, że zdaje się że planowałeś zmienić aparat?
Mz lepiej się przyzwyczaić - wyświetlacz nie obiektyw i się rysa na zdjęciach nie pokaże :D

piekara114 napisał(a):... i co polecacie?

Slima, żeby uniknąć winiety :)
Hoya, Marumi. Filtr zabiera światło, więc lepiej kupić dobry.
Cen nie znam, ale byle czego nie bierzcie, tym bardziej, że nie będziecie go ściągać, żeby dodatkowo jeszcze spełnił funkcję zabezpieczenia obiektywu, choćby przed wodą morską :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Sprzęt Fuji - użytkownicy, porady, dylematy. - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone