Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Smartfon czy kompakt.

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.12.2019 17:28

greenrs napisał(a):
walp napisał(a):Wydaje mi się, że Grzegorzowi chodziło o to, że nawet jeśli nie zablokuje telefonu (blokada ekranu), to aplikacja bankowa i tak wymusza swoje zabezpieczenie, więc nie jest "otwarta".

Tak, wiem ale nie do końca to prawda. Jeśli np. korzystasz z płatności zbliżeniowych, wystarczy samo odblokowanie telefonu by dokonać transakcji do 50 zł (wkrótce podobno do 100 zł).

Jacku, może są takie aplikacje, w których wystarczy odblokowanie ekranu. Jeśli tak to słabe.
Te, których my używamy, wymagają pinu do aplikacji, dopiero wtedy można dokonać płatności zbliżeniowej.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 29.12.2019 18:39

walp napisał(a):
greenrs napisał(a):
walp napisał(a):Wydaje mi się, że Grzegorzowi chodziło o to, że nawet jeśli nie zablokuje telefonu (blokada ekranu), to aplikacja bankowa i tak wymusza swoje zabezpieczenie, więc nie jest "otwarta".

Tak, wiem ale nie do końca to prawda. Jeśli np. korzystasz z płatności zbliżeniowych, wystarczy samo odblokowanie telefonu by dokonać transakcji do 50 zł (wkrótce podobno do 100 zł).

Jacku, może są takie aplikacje, w których wystarczy odblokowanie ekranu. Jeśli tak to słabe.
Te, których my używamy, wymagają pinu do aplikacji, dopiero wtedy można dokonać płatności zbliżeniowej.

Tak właśnie jest. Od 1,5 roku używam aplikacji Peopay banku Pekao SA i tak to działa. Odblokowuję telefon i przykładam do czytnika (płatności HCE). Jeśli masz kartę to też przy płatnościach do 50 zł nie wpisujesz żadnego pinu. Mnie to odpowiada.
Inaczej jest przy płatnościach BLIKiem. Tu musisz otworzyć aplikację, żeby wygenerować kod. Ja z tej opcji nie korzystam, bo wydaje mi się, że jest mniej wygodna.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 29.12.2019 18:44

W Pekao SA trochę się zmieniło. Teraz co któraś transakcja nawet na kwotę poniżej 50 PLN wymaga autoryzacji PIN-em.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 29.12.2019 18:45

Bravik napisał(a):W Pekao SA trochę się zmieniło. Teraz co któraś transakcja nawet na kwotę poniżej 50 PLN wymaga autoryzacji PIN-em.

Gdzieś o tym czytałem ale mi się jeszcze nie zdarzyło.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.12.2019 19:05

Bravik napisał(a):W Pekao SA trochę się zmieniło. Teraz co któraś transakcja nawet na kwotę poniżej 50 PLN wymaga autoryzacji PIN-em.

To jest inna kwestia i wynika z wprowadzenia dyrektywy PSD2 w sprawie usług płatniczych, więc dotyczy wszystkich banków.
Chodziło o konieczność odblokowania (bądź nie) aplikacji, przed dokonaniem płatności.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.12.2019 19:12

greenrs napisał(a):
Bravik napisał(a):W Pekao SA trochę się zmieniło. Teraz co któraś transakcja nawet na kwotę poniżej 50 PLN wymaga autoryzacji PIN-em.

Gdzieś o tym czytałem ale mi się jeszcze nie zdarzyło.

Mi się już kilka razy zdarzyło, transakcję poniżej 50 zł musiałem potwierdzić PIN-em.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 03.03.2020 13:43

sito_zabrze napisał(a):
bigredone napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Pewnie zostanę w "Erze" :smo:
Zawsze z nią byłem.
Tylko prawdopodobnie wezmę sam abonament, a smartfon kupię w sklepie.

A to już musisz przeliczyć. Czasem usługa z urządzeniem wypada jednak taniej.

Dodam - roaming w Plusie w UE jest (przynajmniej ja teraz mam) lepszy niż w Erze. Ten "obowiązkowy", a mimo to żona ma w t-mobile ok. 1,5 G, a u mnie ok. 3,5 G. Na wszystko trzeba zwracać uwagę.
Oboje mamy max abonamenty.


Ja za 25zł mam w tmobile 20Gb u nas, w roamingu 4,7Gb ( w tym roku zostało mi 0,5Gb po powrocie z Cro :mrgreen: )
Reszta nielimitowana



Edit

Tmobile zwiększył mi dane w roamingu z 4,7gb na 6gb
Zauważylem przypadkowo w ich aplikacji. Nie wiem tylko od kiedy ale max od 3-4 miesięcy. Takze widać ze mozna coś uzyskać na plus podczas trwania umowy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.03.2020 17:23

Jak nie weźmiesz nowego telefonu, to dopiero wtedy się dzieje (przynajmniej w Plusie) :mrgreen:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 03.03.2020 17:34

pääkäyttäjä napisał(a):Jak nie weźmiesz nowego telefonu, to dopiero wtedy się dzieje (przynajmniej w Plusie) :mrgreen:


Dawaj :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.03.2020 20:30

sito_zabrze napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):Jak nie weźmiesz nowego telefonu, to dopiero wtedy się dzieje (przynajmniej w Plusie) :mrgreen:


Dawaj :wink:


Tam jest 72 GB danych i co najmniej 6.25 GB w ramach UE. Tylko z tego, co widzę to w ofercie umowa jest albo na 24 albo 36 miesięcy za 75 zeta.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 03.03.2020 21:50

Plush Abo. Umowa bezterminowa. Za 25zł brutto dostajemy docelowo 20GB w PL oraz od razu 3,18 GB w UE.
Oprócz głównego pakietu za darmo nie zużywajace transferu Social Media: Messenger, WhatsUp, Twitter, Instagram.
Na dokładkę 10GB na YT plus TikTok co miesiąc.
Czyli 30GB plus social media za Free.
Mam od ponad 2 lat będąc wcześniej 17 lat w abonamencie Plus.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 03.03.2020 22:03

wikol napisał(a):Plush Abo. Umowa bezterminowa. Za 25zł brutto dostajemy docelowo...

Też polecam. A jeśli do abonamentu podepniemy kolejne numery, to za każdy płacimy 5 zł mniej.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 03.03.2020 22:11

walp napisał(a):
wikol napisał(a):Plush Abo. Umowa bezterminowa. Za 25zł brutto dostajemy docelowo...

Też polecam. A jeśli do abonamentu podepniemy kolejne numery, to za każdy płacimy 5 zł mniej.

Dokładnie. Za 2 numery płacę 40zł brutto. Pakiety identyczne na 2 numerach.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 03.03.2020 23:13

wikol napisał(a):
walp napisał(a):
wikol napisał(a):Plush Abo. Umowa bezterminowa. Za 25zł brutto dostajemy docelowo...

Też polecam. A jeśli do abonamentu podepniemy kolejne numery, to za każdy płacimy 5 zł mniej.

Dokładnie. Za 2 numery płacę 40zł brutto. Pakiety identyczne na 2 numerach.

I to chyba jest dziś absolutne minimum, jeśli chodzi o koszty. Do tej pory, od wielu lat następował powolny ale trwały zjazd kosztów abonamentów, połączeń i internetu. Niżej już się zejść nie da i oby nie nastąpiło odbicie od dna i kurs w drugą stronę. Mam jednak nadzieję, że konkurencja skutecznie ograniczy takie zapędy.
Faktem jest też, że dziś nie możemy już liczyć na telefony za złotówkę. Żadna sieć tego nie oferuje a jak nam się tak wydaje to po prostu raty za telefon wliczone są w większy abonament. Obecnie w żadnej chyba sieci nie opłaca się już brać telefonu od operatora. Taniej wychodzi sam abonament (lub prepaid) a telefon na raty w sklepie. Jeśli operator wciska nam telefon po wyjątkowo atrakcyjnej cenie, to sprawdźmy wcześniej opinie o tym modelu, żebyśmy po kilku miesiącach nie rzucali nim o podłogę.
I jeszcze taka ciekawostka dla mniej zorientowanych... Uważajcie od tego roku na smartfony Huawei. Nowe modele pozbawione są usług Google, co oznacza spore utrudnienia (kto nie korzysta z Youtube, Zdjęć Google, Google Maps, Duo, Keep czy sklepu Google Play?)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.03.2020 23:19

Jacku - zmieniłeś smartfon. :?:
Ja z zakupu Redmi Note 8 Pro jestem zadowolony. :lol: :idea:
Za około 2 miesiące kończy mi się umowa z T-Mobile, może zmienię operatora. :roll:
Jak Wam śmiga internet w Plush Abo :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Smartfon czy kompakt. - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone