Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Smartfon czy kompakt.

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 21.11.2019 15:02

greenrs napisał(a):Lista telefonów rekomendowanych przez Google i uznanych jako bezpieczne. Nie ma na niej żadnego telefonu od Huawei, Xiaomi czy nawet Samsunga. Dla większości nie ma to raczej znaczenia, tym niemniej znane są przypadki wykrycia w niektórych modelach różnych producentów (np. ZTE) oprogramowania szpiegującego. Ja tam nie mam nic do ukrycia :mrgreen: mimo to, nie chciałbym, żeby jakiś Chińczyk czy ktokolwiek podsłuchiwał moje rozmowy czy oglądał moje zdjęcia :oczko_usmiech:


Chińczyk nie ale Amerykanin już tak ? :D, chyba nie ma bardziej nas śledzącej firmy jak właśnie Google, wie gdzie chodzimy, o której godzinie, co wyszukujemy w internecie, jakie strony przeglądamy i jakie nam podsyłać reklamy. Ma wiele naszych materiałów jako kopia bezpieczeństwa, nasze kontakty, emaile, adresy. Tak więc ten Chińczyk przy nich to tzw. pikuś :D
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 21.11.2019 15:20

Owszem. Różnica jednak polega na tym, że Google robi to otwarcie i za naszą zgodą. Mnie nie przeszkadza, że reklamy, które dostaję są spersonalizowane. Reklam nie unikniemy a wolę dostawać propozycje z branży elektronicznej niż np. reklamę podpasek :mrgreen:
Kopie bezpieczeństwa zdjęć, kontaktów czy innych materiałów jak na razie mocno ułatwiają mi życie. Nie prowadzę żadnej działalności niezgodnej z prawem i nie mam nic do ukrycia, czego musiałbym się wstydzić. Google jest tak dużą firmą, że jakakolwiek skaza na wizerunku mogłaby dla nich spowodować katastrofę, co moim zdaniem daje jakąś gwarancję uczciwości.

Natomiast jeśli ktoś o kim nic nie wiem, instaluje mi oprogramowanie szpiegujące, które zbiera nie wiadomo dla kogo, nie wiadomo w jakim celu i jakie informacje - budzi we mnie poważne obawy :roll:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 21.11.2019 17:22

Tak w tą jawność to tak ślepo nie wierz, tak naprawdę nikt nie ma do końca pojęcia/wiedzy co Apple czy Google gromadzi/podsłuchuje i nie ma co o tym dyskutować, też nie mam nic do ukrycia z tym iż musisz się na to zgadzać aby mieć dostęp do wielu rzeczy. Najlepszy telefon to np. Nokia 3310 lub inne podobne, podobno to są hiciory w przestępczym światku :)
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 22.11.2019 11:24

Mi sie te szpiegowanie podoba
Teraz wszedłem na google w telefonie i ich strona podpowiedziała mi co dzisiaj wyszukiwała będąca w pracy moja Aśka :mrgreen: . Oboje mamy telefony Samsung w sieci Tmobile :oczko_usmiech:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 22.11.2019 11:28

sito_zabrze napisał(a):Mi sie te szpiegowanie podoba
Teraz wszedłem na google w telefonie i ich strona podpowiedziała mi co dzisiaj wyszukiwała będąca w pracy moja Aśka :mrgreen: . Oboje mamy telefony Samsung w sieci Tmobile :oczko_usmiech:

Wspólne konto google?
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 22.11.2019 11:32

greenrs napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Mi sie te szpiegowanie podoba
Teraz wszedłem na google w telefonie i ich strona podpowiedziała mi co dzisiaj wyszukiwała będąca w pracy moja Aśka :mrgreen: . Oboje mamy telefony Samsung w sieci Tmobile :oczko_usmiech:

Wspólne konto google?


Konta mamy osobne
Jedyne co mi przychodzi do głowy to ze jej telefon był kiedyś mój i być moze coś go ze mną powiązuje :roll:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 22.11.2019 11:48

sito_zabrze napisał(a):Mi sie te szpiegowanie podoba
Teraz wszedłem na google w telefonie i ich strona podpowiedziała mi co dzisiaj wyszukiwała będąca w pracy moja Aśka :mrgreen: . Oboje mamy telefony Samsung w sieci Tmobile :oczko_usmiech:



:mrgreen: nie ma to jak właściciel 8O co do reszty brak zaufania ? współczuję
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 22.11.2019 12:19

Każdy świadomy użytkownik telefonu przed przekazaniem go innej osobie przywraca telefon do ustawień fabrycznych. Taka dobra praktyka.
U nas było kiedyś tak że każdy miał inny system. Jedna osoba miała IOS, druga WP, trzecia Android.
Teraz jest IOS : Android - 1:2
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 22.11.2019 12:35

bluesman napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Mi sie te szpiegowanie podoba
Teraz wszedłem na google w telefonie i ich strona podpowiedziała mi co dzisiaj wyszukiwała będąca w pracy moja Aśka :mrgreen: . Oboje mamy telefony Samsung w sieci Tmobile :oczko_usmiech:



:mrgreen: nie ma to jak właściciel 8O co do reszty brak zaufania ? współczuję


Twoje chwytanie za słówka juz dawno przestało mi przeszkadzać. Współczuć nie musisz :papa:

To samo co widze ja widzi też Aśka u siebie :roll:
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 22.11.2019 12:52

sito_zabrze napisał(a):
greenrs napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Mi sie te szpiegowanie podoba
Teraz wszedłem na google w telefonie i ich strona podpowiedziała mi co dzisiaj wyszukiwała będąca w pracy moja Aśka :mrgreen: . Oboje mamy telefony Samsung w sieci Tmobile :oczko_usmiech:

Wspólne konto google?


Konta mamy osobne
Jedyne co mi przychodzi do głowy to ze jej telefon był kiedyś mój i być moze coś go ze mną powiązuje :roll:


Może korzystacie z tej samej przeglądarki np. firefoxa na którym macie zalogowane to samo konto więc historia/zakładki/wyszukiwanie macie zsynchronizowane ? :wink: niebywała wygoda, sam z tego korzystam na prywatnej i służbowej stacjonarce.

My ogólnie na iOS rodzinnie korzystamy z lokalizatora i cyk, żadnych telefonów gdzie jestem za ile będę. Ktoś tam wyżej powie "brak zaufania" ja powiem WYGODA :wink: jak ma się coś do ukrycia to zawsze będzie nieśmiertelny tekst o braku zaufania :twisted:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 22.11.2019 14:28

ApropoDefacto napisał(a):My ogólnie na iOS rodzinnie korzystamy z lokalizatora i cyk, żadnych telefonów gdzie jestem za ile będę. Ktoś tam wyżej powie "brak zaufania" ja powiem WYGODA :wink: jak ma się coś do ukrycia to zawsze będzie nieśmiertelny tekst o braku zaufania :twisted:

Udostępnianie lokalizacji w mapach google działa identycznie. Jako, że często samotnie jeżdżę rowerem po lasach i chodzę po górach - korzystam z tej funkcji bardzo często.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.11.2019 23:22

yzedef napisał(a):Janusz a Ty dalej te telefony i epopeja ? :D
Snapdragon dużo lepszy, stabilniejszy nie ma co debatować. Bierz 9T i kończymy temat :D

Epopeja zakończona :wink:
Kupiłem Redmi Note 8 Pro 6/128 za 1016 zł, kolor czarny + za 30 zł etui ponieważ ceny Motoroli One Vision i Xiaomi Mi 9 T nie spadły do ok. 1000 zł.
Smartfon fajny, obsługa ogarnięta, nie było jeszcze okazji do sprawdzenia możliwości aparatów foto.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 29.11.2019 23:33

:lol: :lol: Witam w gronie użytkowników Xiaomi :lol: :lol: Będzie Pan zadowolony :oczko_usmiech:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 29.11.2019 23:36

A ja jestem rozczarowany i zniesmaczony naszym Black Friday :evil:
Czekam więc na naprawdę korzystną i sensowną promocję i pozostaję wierny temu co mam :)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 30.11.2019 10:58

Janusz Bajcer napisał(a):Epopeja zakończona :wink:
Kupiłem Redmi Note 8 Pro 6/128 za 1016 zł, kolor czarny + za 30 zł etui ponieważ ceny Motoroli One Vision i Xiaomi Mi 9 T nie spadły do ok. 1000 zł.
Smartfon fajny, obsługa ogarnięta, nie było jeszcze okazji do sprawdzenia możliwości aparatów foto.


Jesteśmy z Ciebie dumni Janusz :mrgreen: Xiaomi rulez :papa:

p.s. uff dobrze, że się skończyło (dobrze)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Smartfon czy kompakt. - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone